Hrvati u dugovima do guse

Lost In Space65393

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
265
Banke u Hrvatskoj su u prvih osam meseci ove godine plasirale 177,6 milijardi kuna (24 milijarde evra) kredita, od čega gotovo 86,6 milijardi kuna (11,7 milijardi evra) ili 48 odsto građanima.


Ukupni krediti od kraja prošle godine do kraja avgusta povećani su za 22,7 odsto, dok su krediti građanima povećani za gotovo 11 odsto.

Svaki stanovnik Hrvatske, prema novoj statistici, zadužen je 19.244 kune ili 3.317 američkih dolara, a oko dva miliona solventnijih građana zaduženo je čak po 43.300 kuna ili 7.465 dolara, piše "Jutarnji list".

Zagrebački dnevnik podseća da je prosečna zaduženost Evropljana 2.933 dolara, a Britanaca oko 6.000 dolara.

Mesečni izveštaj Hrvatske narodne banke o kreditnom portfelju banaka pokazuje da su građani do kraja avgusta 33,4 milijarde kuna (4,5 milijardi evra) potrošili na stambene kredite, koji u ukupnoj strukturi kredita čine 38,5 odsto.

Još više, čak 38,2 milijarde kuna (5,2 milijarde evra), potrošeno je na gotovinske i potrošačke kredite.

Građani su se za automobile zadužili 8,86 milijardi kuna (1,2 milijarde evra), a putem kreditnih kartica 3,6 milijardi kuna (0,5 milijardi evra).

Banke u Hrvatskoj su državi, lokalnoj samoupravi i republičkim fondovima odobrile 16,6 milijardi kuna kredita (2,2 milijarde evra).

Preduzećima je plasirano ukupno 68,17 milijardi kuna kredita (9,2 milijarde evra), pa prvi put preduzeća rastom kredita gotovo prate stanovništvo.
 
Postoji jako prosto resenje, za problem kredita..........

NEMOJTE DA IH UZIMATE.........

15 divnih godina niko nije mogao da sanja o kreditu, i sta nam je falilo??
Nista.............

Prema tome, zaboravite banke, pare u slamarice i u carape, kao pravi domacini...........
I zavrsena prica..........svi srecni i zadovoljni!!!!!!!!!!!!!!!!!

A one budaletine, sto dizu kredite, kupuju stanove, otvaraju privatne biznise, to su ovce za shishanje.........

p.s.

Mislim da Kraljevica Marka, pod hitno treba sutnuti iz narodnih pesama i skolskog prograna, em je bio poturica i turski vazal ( citaj izdajnik i strani placenik ) , em opet Srbe navodi na zlo i propast,,,,,,,,,sve sa Sarmom :evil:
 
Gucanin:
Ма кредити су жешћи зајеб.
Мој друг је дигао кеш кредит на 70000 динара, морао је да врати 115000 :evil:

Sto je digao??
Mislio je da ne mora da vrati, pa nije ni citao ugovor, i uslove............ :D :D

Pa ima jedna stvarno losa vest za Srbe..............krediti se vracaju..........necete verovati...
 
Pa ja nisam uzeo ni dinara kredita , niti imam bilo kakva kreditna zaduzenja al jednostavno vecina ljudi hoce sve odjednom i nasedne. Nije tako samo kod nas nego i svuda na zapadu. Jednostavno sve ti se nudi na tacni, na izvolte "samo potpisi" . Vecina ljudi jednostavno ne moze da odoli
 
Pre ovih, pljackaskih udruzenja, koje se zovu banke, u Srbiji su delovale humanitarne organizacije, podeljene u nekoliko grupa, koje su davale pare na zajam uz kamatu od 10 % mesecno..............

Bez ziranta i bez garancija............istina, ako ne vratis na taj dan, kada je dogovoreno, kamata raste do 100 % nedeljno............a onda ......gepek, lisice, privatni zatvor, batinjanje, otimanje dece, stana, a cesto i metak u celo...................

Kome , trebaju ovakve banke, kada su Srbi imali ovako dobro razradjen sistem platnog prometa???
 
Lost In Space:
Pa ja nisam uzeo ni dinara kredita , niti imam bilo kakva kreditna zaduzenja al jednostavno vecina ljudi hoce sve odjednom i nasedne. Nije tako samo kod nas nego i svuda na zapadu. Jednostavno sve ti se nudi na tacni, na izvolte "samo potpisi" . Vecina ljudi jednostavno ne moze da odoli

Eto, vidis kako si ti pametan............i mirno spavas.............

Kako to mislis??
Ne moze da odoli??? :confused: :confused: :confused:

Drogiraju ih, biju, muce?????
Kako ne moze da odoli, nije mi jasno?? :confused:

Ludi, pijani, blesavi???
 
Lost In Space:
Ne nego ih truju reklamama o kreditima, bilbordima, oglasima i cime sve jos ne 24/7


Kako to ide??
Gledas u reklamu, onda zakovrnes ocima, onda osetis neku neodoljivu silu koja te vuce u banku, a tamo te vezu za stolicu , upere lampu u lice, i ne pustaju te dok ne uzmes kredit :confused:

Gluposti.........ti , ako ne mozes da odolis, nemoj da gledas ni reklame :D
 

Back
Top