fotoshop

leni

Početnik
Poruka
36
Kako da u fotoshopu dobijem providnu sliku,npr.da se delovi slike vide a delovi provide,ili da se tekst preko slike vidi a slika providi,itd....
Unapred HVALA.
 
Hvala na pomoci . Objasnjenje jeste bilo jednostavno ali mi je slika i dalje bela , a ne providna . Ideja je da se vidi slika ispod slike npr. ili pozadina iza slike . Dobijam ja providne lajere preko slike , ali osnovnu prvu sliku nikako .
 
leni:
Hvala na pomoci . Objasnjenje jeste bilo jednostavno ali mi je slika i dalje bela , a ne providna . Ideja je da se vidi slika ispod slike npr. ili pozadina iza slike . Dobijam ja providne lajere preko slike , ali osnovnu prvu sliku nikako .
Ako je ta slika background pretvori je u layer, dvoklikom, da bi mogao da je staviš iznad prevlačenjem.
 
Nesto mi je palo na pamet da njemu u stvari treba providna slika za sajt...
Kontate.. Ono --- Ima straftastu pozadinu, pa oce neku sliku da ubaci, ali da se vidi samo oblik, a ne i beli okvir oko slike...
 
leni:
Kako da u fotoshopu dobijem providnu sliku,npr.da se delovi slike vide a delovi provide,ili da se tekst preko slike vidi a slika providi,itd....
Unapred HVALA.
Kreiraj jedan prazan lejer - pretpostavljam da znaš kako se to radi
Selektuj dio koji želiš da se vidi - postoji dosta načina da se to izvede što zavisi od slike
Izaberi Copy
Pređi na novi lejer i izaberi Paste
Obriši stari lejer
Sliku snimi u nekom od formata koji podržavaju transparenciju (recimo GIF)
 
E narode uredu je , nisam dva tri dana bio na netu , a vidim da ste se siti izlomili . U svakom slucaju puno HVALA . Carobna rec je GIF , ja sam se lomio sa JPG-om i nisam uspevao , onog trenutka kada sam sve zapamtio u GIFu , stvar je funkcionisala . Jos jednom HVALA .
 

Back
Top