Vozač kamiona u SAD

vidim nije se dugo pisalo.imam veliku zelju da radim kao vozac bas u Americi. nikada nisam vozio kamion.sledece nedelje apliciram za vizu, zanima me kakve su mi sanse da bez zelene karte uopste uspem da dobijem posao.hvala na odgovoru

Da bi mogao da radiš u USA, potrebna ti je ili Zelena karta (radna/boravišna dozvola) ili neka od viza sa kojom je rad dozvoljen (H1B, E2, itd).
Sa običnom, turističkom vizom, ne možeš da radiš, odnosno da se zaposliš, osim na crno.

Opet, ti nikada nisi vozio kamion, ali ti prva i prioritetna stvar na listi nije polaganje vozačkog ispita za kamione, već... apliciranje za (pretpostavljam, turističku) vizu? :think:
 
Da bi mogao da radiš u USA, potrebna ti je ili Zelena karta (radna/boravišna dozvola) ili neka od viza sa kojom je rad dozvoljen (H1B, E2, itd).
Sa običnom, turističkom vizom, ne možeš da radiš, odnosno da se zaposliš, osim na crno.

Opet, ti nikada nisi vozio kamion, ali ti prva i prioritetna stvar na listi nije polaganje vozačkog ispita za kamione, već... apliciranje za (pretpostavljam, turističku) vizu? :think:

Daklem je momak Ambiciozan, ali postoje pravni uslovi, pa izvoli, na crno sa srbinom, on vozi danju,a ti nocu i ziveo, para ko sase :)
 
Pozdrav , vidim da dobro vladate materijom,recite kako stoj stvar za rad u USA , konkretno kao sofercina kamioncica s HU papirima cistim i sve mogucim kategorijama , kodovima i ADR sertifikatima , e ako ima nesto pametno javite mi, ince u pitanju je totalna ozbiljnost jer za ledjima imam 25 godina vrtenja po EU a km ko to zna bez problema .:hvala:
 
Pozdrav , vidim da dobro vladate materijom,recite kako stoj stvar za rad u USA , konkretno kao sofercina kamioncica s HU papirima cistim i sve mogucim kategorijama , kodovima i ADR sertifikatima , e ako ima nesto pametno javite mi, ince u pitanju je totalna ozbiljnost jer za ledjima imam 25 godina vrtenja po EU a km ko to zna bez problema .:hvala:

Samo sto je ovo USA a ne EU; dakle dva razlicita svijeta....
 
Koliko se secam Miko,a bilo je to davne 95, imao sam internacionalnu, vazila je samo mesec dana bar u Cikagu.

Nisam bio precizan. Dozvole za komercijalna vozila (kamioni i autobusi) ne vaze ni pod kojim uslovima. A i B vaze kod pandura i u rentakar agencijama, ukoliko si na turistickoj vizi. Dozvola cak ne mora da bude internacionalna, na bosansikim pise Driver Licence, to je dovoljno. Pre Septembar 11 u Americi je bio raj, mogao si pokazati djacku knjizicu panduru umesto dozvole. Sad je sve drugacije. Mada, i dalje ima muljanja. Svi nasi idu na Floridu i tamo sredjuju dozvole za kamion.


Ako se useljavas, posle 3 meseca moras da polozis B.
 

Back
Top