Vozač kamiona u SAD

Da li neko zna kako mogu da odem u Toronto kao vozac kamiona,tamo su mi sestra i zet ali ne znamo nacin kako ja da odem kod njih ako neko zna neku informaciju mnogo bi mi pomogo.Hvala svima!

Da ti pomognem ne mogu, ali si me zainteresovao da proguglam i ima dosta oglasa u Torontu za vozače kamiona. Mada neke kompanije traže minimum 10 godina radnog (kamiondžijskog) iskustva. Da li imaš međunarodnu vozačku dozvolu? Važno je i da nisi osuđivan i da nisi imao saobraćajnih nezgoda.

Da li si probao da apliciraš za imigracionu vizu u kanadskoj ambasadi? Čim imaš nekoga ko hoće (ako hoće) da garantuje za tebe i da te primi na stan mogao bi da probaš.
 
Hvala ti druze i za ovo sto si mi napisao,sve te uslove ja ispunjavam stupio sam u kontakt sa nekom agencijom ali me oni ubedjuju da nema posla u Torontu nego mi nude Kalgari,ali sta ce mi to kad ja tamo nemam nikog i nikog neznam,odgovara mi Toronto jer bi tu imo sve zato pitam da li postoji neka agencija koja dovodi radnike u Toronto ili bilo ko ko moze da nam da neki predlog.
 
Velike zarade vozaca kamiona su jedan od najvecih mitova koje plasiraju nasi iz Cikaga koji voze te kamione.

Zaradjuju 500$ nedeljno plus gazde ih zavrcu za pare, samo tako.
Posao je tezak i opasan.

Ja sam hteo da udjem u taj biznis zbog tih prica o nekim parama.
 
Velike zarade vozaca kamiona su jedan od najvecih mitova koje plasiraju nasi iz Cikaga koji voze te kamione.

Zaradjuju 500$ nedeljno plus gazde ih zavrcu za pare, samo tako.
Posao je tezak i opasan.

Ja sam hteo da udjem u taj biznis zbog tih prica o nekim parama.

Jeste da je tema bila davno ali nije bas tako. Zaradjuje se oko 1000$ nedeljno i to je to. Najvise zavisi od toga da li radis i da li imas svoj kamion. Ako si OO (Owner Operator) neka kinta se zaradi i to ok kinta.


Kako je moguce da se dodje do dozvole za voznju kamiona u Americi?

Polazes CDL ;-) U sustini imas firme koje "investiraju u tebe" plate ti obuku a ti im to posle odradis.
Jel imaas SSN? Da li imas zelenu kartu ili kako zamisljas da resis status ?
 
Jeste da je tema bila davno ali nije bas tako. Zaradjuje se oko 1000$ nedeljno i to je to. Najvise zavisi od toga da li radis i da li imas svoj kamion. Ako si OO (Owner Operator) neka kinta se zaradi i to ok kinta.




Polazes CDL ;-) U sustini imas firme koje "investiraju u tebe" plate ti obuku a ti im to posle odradis.
Jel imaas SSN? Da li imas zelenu kartu ili kako zamisljas da resis status ?

Deki, lepo si ti ovo opisao samo si Zaboravio najvazniju stvar :Socijalni broj za Rad,a to ce da dobije znas kada:Nikada, a bilo je Nekada.:cool:
 
Pozdrav svima

Trenutno sam u americi, ovo minje druga godina da dolazim kao student na w&t vizu.

Imam ponude da vozim kamion, sto sam i planirao, dok sam bio u Srbiji.
Nasao sam gde bi radio, gazda bi me sacekao itd.. Jednostavno potrebni su mu vozaci.

Javio se problem. Decko koji je vec u cikagu, nedelju dana ne moze da izvadi ID , obilazi sve moguce DMV , i nista . Traže mu vizu na godinu dana , minimum!!!!
Da li neko zna , nesto vise o cikagu, i situaciji koja se sada desava povodom tog pitanja, ili da se prepustim Massachusetts -u , i duplom placanju svega toga ??
 
Pozdrav svima

Trenutno sam u americi, ovo minje druga godina da dolazim kao student na w&t vizu.

Imam ponude da vozim kamion, sto sam i planirao, dok sam bio u Srbiji.
Nasao sam gde bi radio, gazda bi me sacekao itd.. Jednostavno potrebni su mu vozaci.

Javio se problem. Decko koji je vec u cikagu, nedelju dana ne moze da izvadi ID , obilazi sve moguce DMV , i nista . Traže mu vizu na godinu dana , minimum!!!!
Da li neko zna , nesto vise o cikagu, i situaciji koja se sada desava povodom tog pitanja, ili da se prepustim Massachusetts -u , i duplom placanju svega toga ??

Idi tamo gde ti je najsigurnije.
 

Back
Top