Anketa, samo za lepši pol !

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Iako ovaj forum nosi naziv "Savremen muškarac", jasno je da ga naše dame jednako često posećuju, tek toliko da vide šta se ovde kod nas dešava. (Doduše i mi muškarci volimo da zavirimo u ženski kutak, pa smo nekako na istom. )

Evo malog testa, da nekako definišemo pojam "Savremen muškarac". Dakle:
Koje osobine mora da ima muškarac da bi sa ponosom mogao za sebe da kaže da je savremen ?

Za svako pitanje na koje odgovorite sa DA dodajte jedan poen, pa onda iskreno objavite svima koliko ste poena sakupile. Pa da posle saberemo i vidimo jesmo li mi nesavremeni ili ste vi, drage dame, prezahtevne.

Da, i još nešto: Sigurno ima još nekih osobina koje, po vašem mišljenju, dotični mora da poseduje, a pisac ovih redova je to smetnuo s' uma. Zato, definišite te osobine, i dodajte po jedan poen za svaku takvu osobinu. A ja ću svaku naknadno definisanu osobinu, ukoliko smatram da odgovara, rado da uvrstim u osnovni test.

Vaš Milojko.


I. Duh i karakterne osobine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. Lepo vaspitan
2. Duhovit i vispren
3. Vedar i nasmejan
4. Šarmantan
5. Vredan i uporan
6. Staložen i miran
7. Hrabar
8. Interesantan
9. Pošten
10. Iskren

II. Telo
~~~~~~~~~~
11. Visoke higijenske navike
12. Ima zdrave zube
13. Redovno koristi dezodorans (muški :D )
14. Vodi računa o kosi
15. Redovno praktikuje rekreaciju (trčanje, neki sport ili teratana)

III. Obrazovanje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
16. Obrazovan
17. Elokventan
18. Govori bar jedan strani jezik
19. Razume osnove ekonomije
20. Ima stav u vezi politike

IV. Umetnost i afiniteti ka lepom
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
21. Ukusno se oblači
22. Sluša dobru muziku
23. Stan (soba) je lepo uređena.
24. Čita dobru literaturu
25. Voli pozorište

V. Finasije
~~~~~~~~~~~~
26. Zadovoljavajući novčani prihodi (ili u doglednoj budućnosti)
27. Razume osnove finansijske pojmove
28. Ume da potroši sa zadovoljstvom
29. Ume da uštedi
30. Razume se u strane valute

VI. Tehnika
~~~~~~~~~~~~~
31. Ume da promeni osigurač
32. Osnovno održavanje automobila radi sam
33. Poznaje TV - Audio tehniku
34. Ume da koristi računar
35. Zna da barata osnovnim alatkama (klješta, šrafciger ... )

VII. Socijalnost
~~~~~~~~~~~~~~~~~
36. Ima drugove i prijatelje
37. Sa roditeljima je u korektnom odnosu
38. Lako sklapa nova poznanstva
39. Voli da poseti društvene događaje (premijere, izložbe, revije ...)
40. Ume da održi distancu i svoj nivo u neblagonaklonom društvu

VIII. Odnos ka suprotnom polu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
41. Voli strasno
42. Ljubi očaravajuće
43. Grli, da se istopiš u zagrljaju
44, Veran
45. Nežan i pažljiv
46. Ume da sasluša i razume ženske probleme
47. Nema izlive agresivnosti
48. Voli da mazi i miluje
49. Ume da zaštiti i podrži.
50. Darovit u seksu

IX. User defined
~~~~~~~~~~~~~~~~~
51. (not defined yet)
52. (not defined yet)
53. (not defined yet)
54. ...
 
Recimo da bi dobar muskarac trebalo da poseduje 42 od gore navedenih karakteristika.
Ipak, nesto bi valjalo promeniti. Mislim da znanje jednog jezika nije dovoljno za savremenog muskarca. Makar dva, rekla bih. Sto se politike tice bitno je da ima meni odgovarajuci stav. Nisam bas tolerantna, priznajem. I vrlo bitna karakteristika bi bila da se ne plasi da pokaze emocije. Naravno, ne da preteruje, ali ne postoji nista jadnije i dosadnije od muskarca (pritom mislim na one koji imaju 27 i vise godina), koji ne sme da se suoci sa sopstvenim emocijama. Taj tzv. maco trip je trubica.
Htela sam jos nesto da napisem, ali je predugacko. Uglavnom, nije tesko biti normalan, savremen muskarac i ne verujem da postoji mnogo devojaka koje traze dlaku u jajetu, vec je problem sto su muskarci, vecinom, nauceni da ne misle o drugima, tacnije zenama. Oni su vaspitani i programirani, krive su mame uglavnom, da traze i traze i traze, a daju malo i to malo daju retko.
Sam test je napisan sa tendencijom da se pokaze da su zene zahtevne preko mere i da zapravo ne znaju sta hoce. Problem je u zenama, istina, ali to nije taj problem na koji pisac testa zeli da navede, vec je problem u popustanju. Majke uce sinove, zene povladjuju iz raznoraznih razloga i rezultati su razmazeni, sebicni primerci ljudske vrste koji se nazivaju muskarcima zbog svojih polnih karakteristika. Ovo sada bas zvuci ozlojadjeno, uh! Ali, bojim se da je sve to istina.
Kad se promeni ljudska svest i kada ljudi pocnu vise da citaju i putuju, onda ce verovatno biti i vise "savremenih" muskaraca.
E tako, a ja sad idem da spavam.
 
Ja lepo sakupila 42 poena. Jedino je pojam kulture sirok a kod mene se odnosi na sve instance: kulturu ponasanja, zivljenja oblacenja, ishrane.Mada je muskarca po ovim kriterijumima koje je Milojko postavio jako tesko pronaci.Ja licno imam visoke kriterijume,ali najbitnije mi je da je muskarac obrazovan, lepo vaspitan i uspesan!Kada uvidim ove osobine i nadem da je sarmantan ima smisla izaci i istrazivati dalje! :D
 

Back
Top