Gusenje slobode govora u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Skupština opštine Vračar nije večeras dozvolila radikalima da u sali te opštine održe promociju tekstova Vojislava Šešelja.
U saopštenju Opštinskog odbora Demokratske stranke, koja je vladajuća stranka na opštini Vračar, navodi se da naslovi tekstova Vojislava Šešelja sadrže fašističku terminologiju i pozivaju na međureligijsku mržnju. Među tim knjigama su i "Antihristov namesnik, zlikovački rimski papa Benedikt 16" i "Rimska kurija, večno žedna srpske krvi".
"Rekavši opštinskim službama da je sala potrebna za stranački sastanak, radikali su plakatima uradili promociju ovih tekstova i time pokušali da na prevaru organizuju predstavljanje Šešeljevih ideja, koje Srbiju vode nazad u mračnu prošlost", navodi se u saopštenju.
Demokratska stranka navodi da su pristalice SRS, uprkos zabrani korišćenja sale, pokušali da održe skup i da se tom prilikom ispred zgrade SO Vračar okupila grupa građana koja se protivi politici radikala.
"Vračarci nisu odgovarali na provokacije pristalica povratka Srbije u mračnu prošlost i demokratski su pokazali da radikalima nije mesto na Vračaru. Pokušaj radikala da izazovu veće incidente i tuču nije uspeo", navodi se u saopštenju vračarskog odbora DS.
Predsednik opštine Vračar Branimir Kuzmanović saopštio je večeras da je dozvola Srpskoj radikalnoj stranci za održavanje tribine u sali te opštine povučena zbog "netačnih navoda o terminu, organizatoru i sadržaju skupa".
Kako se navodi u saopštenju, SRS je dobila saglasnost da večeras održi unutarstranački sastanak radi predstavljanja plana predizbornih aktivnosti, ali su u međuvremenu, 5. oktobra, na Vračaru istaknuti plakati, kojima se građani pozivaju na tribinu i promociju knjiga Vojislava Šešelja.
"Rukovodstvo opštine Vračar je uvereno da bi održavanje ove tribine povredilo verska i politička opredeljenja građana Vračara i neće dozvoliti da se promovišu ideje suprotne volji građana Vračara jasno iskazanoj na izborima u poslednjih 15 godina", navodi se u saopštenju predsednika opštine Vračar.
 
Ovo je cist predizborni trik DS-a koji ovim pokusava da kaze svojim biracima "Mi smo ti koji ce vas zastiti od radikala".
DS pomalo hvata trema jer je veliki broj glasaca nezadovoljan "postignutim jedinstvom u skupstini Srbije".
Bojanu Pajtic je sinoc najveci problem bio Ceda sto je i izazvalo reakciju LDP-ovaca.
 
_Milanche_:
Ovo je cist predizborni trik DS-a koji ovim pokusava da kaze svojim biracima "Mi smo ti koji ce vas zastiti od radikala".
DS pomalo hvata trema jer je veliki broj glasaca nezadovoljan "postignutim jedinstvom u skupstini Srbije".
Bojanu Pajtic je sinoc najveci problem bio Ceda sto je i izazvalo reakciju LDP-ovaca.

Браво - у потпуности се слажем са Вама. Ако ми неко чак наређује шта ћу да мислим, говорим и пишем онда је то најгори облик неслободе. То што су жути узели "ексклузивно право", само због тога што у имену имају придев (демократска), да су једине демократе збиља је само доказ више колико су недемократски, нетолерантни и фашизоидни. Запрепастила ме посета Бориса Тадића, посебно апострофирам ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ, УН- у и амеро-администрацији где је стално злоупотребљавао свој положај СТАЛНО НАГЛАШАВАЈУЋИ ДА СУ ДЕМОКРАТЕ И ПРОЗАПАДЊАЦИ САМО ОНИ КОЈЕ ОН ПРЕДВОДИ, наравно ту је мислио на своје жуте ДС-СС-овце, те МОЛИО ДА МУ СЕ ПОМОГНЕ ДА СЕ ИСКОРЕНЕ РАДИКАЛИ И ЊИХОВЕ ПРИСТАЛИЦА. То је, заиста, фашизам најгорег облика. Верујем да ће Срби и Српкиње ту нову "врлину" "демократа" препознати и казнити на изборима. Зар није најлогичније да је зграда скупштине било које општине у Србији добро свих и да сви имају иста права и обавезе за коришћење истих ресурса. Они који кад победе негде на изборима целу имовину општине имају као искључиво свој плен нису и не могу да буду демократе... МЕДИЈИ У СРБИЈИ СУ ЗАИСТА ПРОДУЖЕНА РУКА ДС И БОРИСА ТАДИЋА ! СРАМОТА !
 
Поздрав свима,од Влада Пика
Ево и реч две после оне бруке недавно у Новом Саду између дс - и лдп-а демократска странка"ма шта год то значило" покушава опет на неке старе трикове,признаћете помоло офуцане и већ виђене,да се прикаже као борац против"сила мрака и повратка у мраћне деведесете" а треба ли подсетити да су док су били на власти диловали са спс-ом па чак и са "бегунцима "из те партије нпр Банетом Ивковићем.Сад им смета и шеки који је у затвору безмало 4-ри године(без почетка суђења,да добро сте се сетили Берије и Стаљина и казамата ссср-а)и његово писање.Јефтина прича која се треба продати на северу Србије Мађарима (од којих је веровали или не 5,3 хиљаде у редовима Српск радикалне странке чији је председник Шешељ)
Већ виђено :!:
 
pa naravno da ne treba dozvoljavati da se takve umobolne knjige promovisu u javnim ustanovama mislim ko bi normalan tako nesto dopustio to je uvreda za nekoliko stotina hiljada gradjana Srbije katolicke veroispovesti zamislimo sada da neki madjar ili rusin napise knjigu "patrijarh Pavle sluga djavola" i slicne bolestine .
 
Ne znam zašto su zabranili tako "uvaženo književno veče". Pa sami nazivi knjiga su komični. Pa to niko i ne čita. Šešelj je izdao toliko knjiga, da ih ni on sam ne može sve nabrojati, a naslovi su od po 5 reči pa na više. Posebno, to zabraniti na Vračaru, pa tamo radikala nema ni u tragovima... Krajnje nepotrebno.
Što se tiče Čedinih i onog u Novom Sadu, njegova sramota! Neka organzuje tribinu, pa pljuje po kome hoće i koliko hoće, a ne upadati kao hajduci... Rekoh i ponavljam, LSV I LDP je antipoda SRS, nema prvih neće biti drugih i obrnuto.
 
al bundy:
pa naravno da ne treba dozvoljavati da se takve umobolne knjige promovisu u javnim ustanovama mislim ko bi normalan tako nesto dopustio to je uvreda za nekoliko stotina hiljada gradjana Srbije katolicke veroispovesti zamislimo sada da neki madjar ili rusin napise knjigu "patrijarh Pavle sluga djavola" i slicne bolestine .


Изгледа да овде на Форуму има тих мађара, судећи по томе да сам такве небулозе неколико пута прочитао.
 
Lost In Space:
Pa ovo je klasicna cenzura i gusenje slobode govora.

DS kaze nama su gradjani dali vlast i vi ne mozete ovde nista da kazete. Pa znaci po DS-u treba zabraniti sve one koji su opozicija i ne dozvoliti im nista da kazu? :confused:

Ne bas demokratski stav....

Pravdaju govorom mržnje, ali u ovoj zemlji svi tako pričaju, tako da bi promocija tih štiva bila dečija kašica.
 
pa ja koliko znam sustina liberalnih demokratija zapadnog tipa je tzv. FREEDOM OF SPEECH ili sloboda govora, i ovim cenzurisanjem i zabranom slobode govora DS upravo rusi temelje sopstvenog programa za koji se zalaze a to je oformljavanje Srbije kao demokratski uredjenog drustva liberalnog tipa ciji je "prvi amandman" upravo ta ista sloboda govora koju oni svojim neistomisljenicima uskracuju.
 
Drugo govor mrznje nije kada vi govorite o nekome u negativnom kontekstu kao Seselj o papi u svojim knjigama, vec kad pozivate na taj nacin na progon, unistenje, i ubistva tih ljudi.

Jer sa ovakvim shvatanjem kakvo ima DS i kad opozicija kritikuje vlast to isto moze da se podvede pod govor mrznje i kako sami kazu "povreda verskih i POLITICKIH OSECANJA(SIC!)" gradjana Vracara? :confused:


Sta su to politicka osecanja jel bi neko znao da mi objasni? :shock:
 
tačno je to, ali ne može se govoriti sve i svašta. Nije prvi put potvrđeno pravilo da široke slobode povlače za sobom i velike zloupotrebe, a sve pod parolom "slobode govora". Ja sam protiv te sinoćnje zabrane, jer je to smešna stvar, ali sloboda govora nije vređanje ljudi po rasnoj, nacionalnoj, etničkoj ili drugoj pripadnosti. Pitanje je samo, da li je to "književno veče" bilo bezazleno kako ja mislim, ili je moglo prerasti kao ono od pre 20-tak dana gde se preti da će početi neki da šepaju i tako dalje.
 
A ko odredjuje sta moze a sta ne moze da se govori? Politbiro DS-a? :confused:

Pa u Americi i Engleskoj, u Svedskoj takodje i u svim zapadnoevropskim drzavama vi mozete govoriti o cemu vam god padne na pamet. U Engleskoj cak postoji mesto za takve stvari i zove se Hyde Park.

Pa citajuci ovo saopstenje DS-a, koje je napisano kao da ga je pisao Staljin licno stice se utisak da i DS siri govor mrznje kada kritikuje vladu Srbije jer time vredja "politicka opredeljenja" vecine gradjana ove zemlje koji su glasali za stranke koji cine vladu Srbije. Zar ne?
 
filatelista:
tačno je to, ali ne može se govoriti sve i svašta. Nije prvi put potvrđeno pravilo da široke slobode povlače za sobom i velike zloupotrebe, a sve pod parolom "slobode govora". Ja sam protiv te sinoćnje zabrane, jer je to smešna stvar, ali sloboda govora nije vređanje ljudi po rasnoj, nacionalnoj, etničkoj ili drugoj pripadnosti. Pitanje je samo, da li je to "književno veče" bilo bezazleno kako ja mislim, ili je moglo prerasti kao ono od pre 20-tak dana gde se preti da će početi neki da šepaju i tako dalje.


To o sepanju je takodje izvuceno iz konteksta. Momir Lazic nigde nije rekao da tako treba raditi u Srbiji, vec da mu je jedan Irac ispricao da tako IRA radi sa izdajnicima u Irskoj. A Irska je kao sto znamo uvazen i jedan od najuglednijih clanova Evropske Unije. Stoga u skladu maksime "usvojimo zapadne vrednosti bez pogovora" to znaci istovremeno da bi u tom slucaju trebali usvojiti i zapadne fazone za obracune sa izdajnicima :roll:
 
dr hirurg:
Изгледа да овде на Форуму има тих мађара, судећи по томе да сам такве небулозе неколико пута прочитао.
pa na internetu ima svakavih bolesnika to je odavno poznato ali jedno je pisati po forumima a drugo je da sada neko napise knjigu o seksualnom zivotu vladike Pahomija i da se to promovise u javnim ustanovama.
 
Zdrav razum kaže šta je sloboda, a šta je zloupotreba. Ako ja kažem da je porodica I.D.Marković ustaška, ja širim govor mržnje jer stavljam znak jednakosti Hrvat=ustaša. Razumeš? Ako neko pljuje po Vatikanu, u kontekstu da su žedni srpske krvi (jer Bože moj, Rajcinger i leže i ustaje sa pomisli kako da napakosti Srbima) vređa osećanje rimokatolika u ovoj zemlji... To je poenta priče.
 
Pa ako hoce DS da stane iza te knjige zasto da se ne promovise? Svaka stranka ima pravo da promovise na svojim skupovima sta god joj volja.

Shvatanje demokratije kod gospode koje glasaju za tzv. demokratske stranke je na nivou shvatanja dobra i zla medju divljacima u africkim dzunglama. Kad je jedan pustolov upitao poglavicu jednog africkog plemena sta je dobro a sta zlo, poglavica mu je dobro se zamislivsi odgovorio:

"Pravda je kad mi upadnemo u selo susednog plemena, opljackamo ga i otmemo im zene a zlo je kad oni to isto urade nama".

Tako i kod nasih DS-ovaca. Demokratija je kad oni vladaju Srbijom i pritom guse i gaze sve koji drugacije misle - a fasizam i diktatura je kad drugi to rade njima :roll:
 
filatelista:
Zdrav razum kaže šta je sloboda, a šta je zloupotreba. Ako ja kažem da je porodica I.D.Marković ustaška, ja širim govor mržnje jer stavljam znak jednakosti Hrvat=ustaša. Razumeš? Ako neko pljuje po Vatikanu, u kontekstu da su žedni srpske krvi (jer Bože moj, Rajcinger i leže i ustaje sa pomisli kako da napakosti Srbima) vređa osećanje rimokatolika u ovoj zemlji... To je poenta priče.


Niko nije rekao da su svi Hrvati Ustase ali sve Ustase jesu Hrvati. SHodno tome izneti su dokazi da je porodica Ivane Dulic ustaska zato sto je njen otac skrivao dokazane ustaske zlocince posle drugog svetskog rata a o tome je pisao izmedju ostalog i Kurir koji je dosao do zapisnika saslusanja uhapsenog ustase koji se skrivao kod oca Ivane Dulic.
 
Poštovani Učesnici na forumima krstarice,kako ste mogli da primetite sve što su takozvane "demokratske vrednosti" civilizovanog i razvijenog sveta i čemu
"težimo" da ih dostignemo na ovim forumima ne važi.
Na ovim forumima dominira gola sila kao oblik i način gušenja slobodnog iznošenja
mišljenja svakog ponaosob od učesnika.
Adminisratori zaključavaju svaku od tema koja nije u prilog onog mišljenja i politike koju oni favorizuju,takođe banuju svakog ponaosob učesnika koji im se suprostavlja u tome.
Pravilnik koji su sami doneli o korišćenju foruma redovno krše,a i sam pravilnik sam po sebi nije u skladu sa zakonom i pozitivnim zakonskim propisima koji regulišu ovu materiju.
Svaki oblik ovakvog ponašanja dovodi do širenja bunta obićnog sveta koji pretražuju neke teme ili u učestvuju u njima,tako da je moguće da su oni svesno na strani pravde i istine i da na ovaj način pokušavaju da što veći broj ljudi okrenu protiv demokratskih vrednosti
a u cilju da se ponovo vrate na pozicije koje su imali sa kojih bi mogli da nastave da šire svoju samovolju,jer i sami vide da se ovom bez zakonju sprema kraj,
i da će po donošenju ustava i ostalim koracima koji slede biće opet izgleda zamene fresova! Pa se zato i ne brinu.
Pamti piši i čekaj,zaokruži DA na Referendumu a onda po zakonu!!!
Šta vi mislite o ovome???
 
Lost In Space:
Niko nije rekao da su svi Hrvati Ustase ali sve Ustase jesu Hrvati. SHodno tome izneti su dokazi da je porodica Ivane Dulic ustaska zato sto je njen otac skrivao dokazane ustaske zlocince posle drugog svetskog rata a o tome je pisao izmedju ostalog i Kurir koji je dosao do zapisnika saslusanja uhapsenog ustase koji se skrivao kod oca Ivane Dulic.
jedini je problem sto se otac Ivane Dulic ne zove Anton kao sto pise u kuriru a u to vreme je imao 11 godina tako da ne znam kakvi su dokazi izneseni. :roll:
 
Lost In Space:
Niko nije rekao da su svi Hrvati Ustase ali sve Ustase jesu Hrvati. SHodno tome izneti su dokazi da je porodica Ivane Dulic ustaska zato sto je njen otac skrivao dokazane ustaske zlocince posle drugog svetskog rata a o tome je pisao izmedju ostalog i Kurir koji je dosao do zapisnika saslusanja uhapsenog ustase koji se skrivao kod oca Ivane Dulic.
To je čista glupost! U ustašama je bilo čak i Srba, kao što je u četnicima bilo Hrvata...
Jedino je pisao Kurir, novina koja po meni je zrela za više decenijsku zabanu. Eto ti eklatantan primer govora mržnje. I da joj je otac krio ustašu, nije ona. I da joj je otac zaklao 200 000 Srba nije ona. Ne mora da nosi očev krst, a da stvar bude gora, to ništa nije tačno i sad kako popraviti šta je smrdljivi Kurir zabrljao?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top