Vladimir Putin-marioneta jevrejskog kapitala

King David:
@DraGo70
Vezano za tvoju poslednju recenicu...nije bitno toliko , ko koliko ima na bankovnom kontu, vec politicki uticaj. Drugo...nisi valjda toliko naivan da mislis da je kad su podaci o bogatstvu odredjenih ljudi u pitanju, toliko transparentni?
Trece: bez uvrede, jer ti posavljas, zaista logicna pitanja, da bi na neke stvari dobio odgovore, moras da procitas brdo materijala na temu. Kratki odgovori na tvoja pitanja u vezi sumnji koje imas, nisu moguci, imali bi suprotan efekat.

Da. slažem se potpuno da treba pročitati puno literature da bi se neke stvari shvatile.
Ponekad. :)
Kada sam bio mlađi, najviše sam čitao političke trilere (kao što su Frederik Forsajt, Robert Ladlam ili kod nas Marko Lopušina, Dušan Savković, Dejan Lučić...)
I šta sam zaključio nakon stotinu pročitanih knjiga i isto toliko filmova na "zadatu" temu...
Pa to da se svaka, ama baš svaka stvar, pa čak i totalno nelogična, može obrnuti-okrenuti i da na kraju ispadne kako je to baš tako.
O čemu pričam... pa o slučaju Rozvel u Novom Meksiku 1947 i navodnom padu svemirskog broda. Oni kojima je stalo da se prava istina nikada ne dozna su namerno forsirali razne "dokaze" i "teorije" kao i "volšebne" dokaze iz "arhiva" FBI-a i CIA-e...
I koji je rezultat danas. Pa taj da je podjednak broj onih koji veruju da se tu stvarno srušio "leteći tanjir", kao i onih koji veruju da se tu nije ništa desilo.
Isti je slučaj i sa ubistvom Kenedija. Kao što sigurno znaš ima na desetine knjiga koje "iznose dokaze" o tome šta se stvarno desilo, kao što postoje najmanje dva podjednako popularna filma na tu temu koji na istu stvar gledaju na sasvim oprečne načine...
Primera imaš koliko hoćeš, a činjenica je da ćeš samo na ovom sajtu i na ovom forumu čuti bar dve sasvim različite teorije o ubistvu pokojnog premijera Srbije, Zorana Đinđića.
Razmisli malo i o slučaju ubistva (ili samoubistva) dvojice vojnika u objektu Karaš pre dve godine ili o mnogim drugim stvarima.
Zar vi ljudi stvarno verujete da postoji tamo negde neka grupa toliko moćnih ljudi koja je u stanju da manipuliše sa 6 milijardi drugih ljudi... !?!?
 
Lost In Space:
Pa tacno je da ga je Jeljcin promovisao. Zasto je Putin izabran , i ko ga je izabrao za Jeljcinovog naslednika mislim da nikada neceo znati. Jednostavno to je sto bi rekli amerikanci "beyond our sight" . Mozemo samo da spekulisemo i raspravljamo se oko toga bez veze al da tacno saznamo to mislim da ne mozemo.

šta misliš, da mu nije možda mira marković savetnica?
-----------------------


Ubijena novinarka Ana Politkovskaja

Moskva -- Poznata ruska novinarka Ana Politkovska ubijena je danas u Moskvi, javlja radio Eho Moskve.


Telo novinarke je oko 17 časova po moskovskom vremenu pronašla komšinica u liftu zgrade u kojoj je Politkovska živela, saopštio je Interfaksu izvor iz policije.

Nepoznata osoba je pucala na novinarku više puta. Prema nekim izveštajima ruskih agencija oružje i četiri čaure nađene su na mestu zločina. Prema drugim izvestajima, za oružjem se još traga.

Istraga njenog ubistva je u punom jeku. Policija, prema saopštenju radija Eho Moskve, ima približan opis počinioca - mršavi muskarac srednjeg rasta sa, verovatno, bejzbol kapom na glavi.

Novinarka "Nove Gazete" bila je poznta po svojim izveštajima na temu Čečenije i Severnog Kavkaza. Politkovska je bila poznata po oštroj kritici politike Kremlja, a popularnost je postigla kada je izveštavala o ratovima na Kavkazu. Ona je takođe ucestvovala u pregovorima sa čečenskim teroristima da osobode taoce koje su držali u pozorištu na Dubrovki Nord Ost 2002 godine.
 
Elvin:
otvoriću...al' hoću da dam malo fore domaćim fanovima velikog putina da otvore temu o tome...sa naslovom tipa, kako se veliki predsednik putin obračunava sa stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima...

Као ИРА, зар не ??? :lol: :lol: :lol:

Или као ваш идол Блер, зар не......када је скењао оног научника у парку... као самоубиство.........оног што је тврдио да Ирак нема оружје за мас.уништење.......
 
DraGo70:
P.S. Vezano za tvoju zadnju rečenicu, Milanče, znaš li šta su po nacionalnosti prvih 100 najbogatijih ljudi sveta???
Ma ne nisi me izgleda dobro razumeo.Ja sam hteo da pokazem da su 3 najboogatija biznismena u Rusiji Jevreji.
Gledao sam jednu listu najbogatijih 17 miljaredera u Rusiji i Jevreja na toj listi ima 14.
Uopste ne mislim da jevrejski rusi ne radi za drzavu Rusiju sigurno da rade pa za koga ce raditi ako nece za svoj kapital.Pa njihova je sto bi neko rekao.
Ali prica oko neke posebne naklonosti ruske poitike premw Srbiji je zabluda kao sto je i zabluda Putin.
Uostalom vreme ce pokazati da ce politika Rusije prema Srbiji ostati ista i u buducnosti kao sto je bila i u proslosti a i kad Putina ne bude bilo sve ce ostati isto iz prostog razloga sto Rusija vise nije diktatorsa zemlja sa autoritarnom vlascu nego zemlja kojom upravlja krupni kapital.
Onaj ko to ne shvata Milanche ce mu tesko to objasniti :-)
Sta su po nacionalnosti ne znam kako koji ali Jevreja ima verovatno pola.
 
_Milanche_:
Ma ne nisi me izgleda dobro razumeo.Ja sam hteo da pokazem da su 3 najboogatija biznismena u Rusiji Jevreji.
Gledao sam jednu listu najbogatijih 17 miljaredera u Rusiji i Jevreja na toj listi ima 14.
Uopste ne mislim da jevrejski rusi ne radi za drzavu Rusiju sigurno da rade pa za koga ce raditi ako nece za svoj kapital.Pa njihova je sto bi neko rekao.
Ali prica oko neke posebne naklonosti ruske poitike premw Srbiji je zabluda kao sto je i zabluda Putin.
Uostalom vreme ce pokazati da ce politika Rusije prema Srbiji ostati ista i u buducnosti kao sto je bila i u proslosti a i kad Putina ne bude bilo sve ce ostati isto iz prostog razloga sto Rusija vise nije diktatorsa zemlja sa autoritarnom vlascu nego zemlja kojom upravlja krupni kapital.
Onaj ko to ne shvata Milanche ce mu tesko to objasniti :-)
Sta su po nacionalnosti ne znam kako koji ali Jevreja ima verovatno pola.
Možda ti mene nisi ispravno shvatio. Za razliku od nekih koji misle da će nam Rusi pomoći u ovome ili onome, onako bez ikakvog razloga, ja ne mislim tako. Već sam ovde pisao nekoliko puta da je NOVAC ono što vlada svetom. A novac nema ni religiju, ni naciju, ni političke ideje. Ako može da se "pravi" u komunističkom Vijetnamu ili Severnoj Koreji, zapad će i tamo investirati. Nije bitno da li je na vlasti Idi Amin, Pinoče ili Kim Il Sung tj. njegov sin danas...
Gadafi je pustio zapadne i druge strane kompanije u Libiju i više ga niko ne dira niti ga smatra diktatorom ...
E, sad, drugo je pitanje ko su ti investitori.
Možda je slučaj na Balkanu da su najveći investitori zapadni Evropljani i Amerikanci, ali je npr. činjenica i da su najveći investitori u SAD Evropljani i Azijci, pogotovo Japanci, kao i Arapi.
Dalje, možda je činjenica da su najbogatiji "Rusi" u stvari Jevreji, ali ja pitam da li su najbogatiji Nemci u Nemačkoj Jevreji, ili Francuzi u Francuskoj ili Englezi u Engleskoj...
Koliko sam ja pratio pisanje štampe na ovu temu, zaključio sam da ima bogataša svih nacija i religija, a po pisanju nekih na ovom forumu ispada da je 90% najbogatijih ljudi sveta jevrejskog porekla...
 
eremita:
Као ИРА, зар не ??? :lol: :lol: :lol:

Или као ваш идол Блер, зар не......када је скењао оног научника у парку... као самоубиство.........оног што је тврдио да Ирак нема оружје за мас.уништење.......

čiji idol? :D sve i da bler ima veze sa tim, ako ništa drugo to je uradio suptilno, a ne kabadahijski, sa sve četiri čaure. tu može lepo se vidi razlika između rusa i anglosaksonaca...
 
Elvin:
da, obzirom da ga je boris jeljcin lično izabrao i promovisao u svog naslednika, nema da omane... :D

Па видите колега, то вам је демократски континуитет. На Западу су многи Јелцина доживљавали као гарант демократије, а сада баш одатле многи Путину препоручују да узме и трећи мандат.
Видите колега, на Западу многи знају да не можемо сви одмах бити као англосаксонци да испијемо редован чај у пет, па кренемо у ликвидације. Или да онако елегентно сваког шкакљивог политичког противника наместимо да буде жртва ИРА-е. Ако није баш ИРА, онда је нека отцепљена фракција, ако је тамо завладао мир, ту су разне џихадлије... Не, за тако нешто су потребне године и векови цивилизације и колонијалног империјализма. Зато и англосаксонци добро знају да се у друштвима какво је руско, или зашто не рећи и наше, многе ствари морају ручно подесити. А за подршку се обратити директно народу. Зато Блер каже да је у Русији демократија. Зато Европска Унија и Сједињене Државе подржавају нови Устав Србије. Зато ће Ђилас да наследи Тадића као што је Путин Јелцина.
За нову линију у политици! Бог чува Србију - живела Србија!
За Устав!
Узгред, кога мрзи да чита са интернета и теме коју је колегиница Биља поставила, има у данашњој Политици текст Устава.
 

Back
Top