kristina galjak: kosovo je jedinstven slučaj

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
galjak: kosovo je jedinstven slučaj
Politika - Pre sat i 12 minuta

PRIŠTINA - Portparol Visokog predstavnika Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kristina Galjak izjavila je da je EU i dalje privržena stavu da je slučaj Kosova jedinstven i da se ne može primeniti na ostale slučajeve.

Portparol Havijera Solane je za program na albanskom jeziku Radija Slobodna Evropa rekla da EU nije promenila stav da je Kosovo poseban slučaj.

"Evropska unija je insistirala mnogo puta da je Kosovo poseban slučaj, taj stav zastupamo i sada i svako ko pravi poređenja između Kosova i nekog drugog dela sveta, čini ozbiljne greške", rekla je Galjakova.

drugim recima, kosovo mora da bude nezavisno, sto samo pokazuje pravu politiku EU prema srbiji.
 
U izvesnom smislu i jeste jedinstven slucaj, kako kulturoloski, tako civilizacijski, a, ponajvise demografski. Navedi mi jedan region unutar Evrope, koji ima toliku stopu nataliteta?

Sa drufge strane, dvostruki standardi su drugo ime za politiku Evrope prema Srbiji, jer, kada su nihove "neuralgicne tacke" u pitanju, tu nema kompromisa.

Opet...treba imati u vidu da EU, nije isto sto i EEZ, jer je ova prva, zajednica, vrednosti, pored toga sto je ekonomska unija, dok je ova potonja bila samo ekonomska zajednica.
 
King David:
U izvesnom smislu i jeste jedinstven slucaj, kako kulturoloski, tako civilizacijski, a, ponajvise demografski. Navedi mi jedan region unutar Evrope, koji ima toliku stopu nataliteta?

Sa drufge strane, dvostruki standardi su drugo ime za politiku Evrope prema Srbiji, jer, kada su nihove "neuralgicne tacke" u pitanju, tu nema kompromisa.

Opet...treba imati u vidu da EU, nije isto sto i EEZ, jer je ova prva, zajednica, vrednosti, pored toga sto je ekonomska unija, dok je ova potonja bila samo ekonomska zajednica.

pa sa srbijom je sve jedinstven slucaj. :D
 
Lost In Space:
Zapadna politika deluje po principu sopstvenih pravila koja vaze za sve dok ti ljudi nisu Srbi.

E kad su Srbi u pitanju, onda je to izuzetak, jer za nas oni imaju posebna pravila.

Posle nas pitaju sto smo antizapadno raspolozeni. Pa nismo mi antizapadno raspolozeni vec su oni srbofobicni i antisrpski raspolozeni.
uopste nisam antizapadno raspolozen...a nije ni moja keva,cale,baba..komsija,drugari...;)
 
Pa stvarno ja ne znam sto sam ja antizapadno raspolozen. Mozda je zbog ovoga:

Sa zapada nam zadnjih 100 godina dolazi samo zlo.

Prvo nas napadnu 1914. godine Austrougari i Nemci.

Onda srpska vojska pobegne u Albaniju a nasi "saveznici Englezi i Francuzi" pomoc srpskoj vojsci uslove time da nasa vlada plati to time sto ce se obavezati da sve rudnike i druga materijalna bogatstva Srbije pokloni njima. Tako su od 1918. godine rudnik Bor i Trepca bili u njihovom vlasnistvu.

Pa nas opet napadnu ti isti 1941. godine.

Onda nas nasi "saveznici" Englezi i Amerikanci, isti oni cije smo pilote spasavali, 1944.
i 1945. bombarduju jos svirepije i bezobzirnije od samih nacista. Cuveno americko cestitanje srpskog uskrsa 1944. Beogradjanima.

Pa nas onda svi zajedno skupa za kraj bombarduju opet 1999te godine zajedno Amerikanci, Englezi i Nemci.

A vi ih jos volite zbog toga. Meni je vas zao, vi ste za neku psihijatrijsku kliniku za posmatranje :cry:

Zamislite da muz tuce zenu, sutira je, gazi je svaki dan, vrsi nuzdu po njoj - a ona ga mucenica jos voli :cry: :neutral: :roll:

E takva je ljubav nasih demokrata prema zapadu. Sto nas oni vise gaze, maltretiraju, mrcvare i ubijaju to ih oni vise vole :shock:


Neki kazu ovde da ne vole Ruse zato sto nas nisu pomogli i branili od zapada. Mozda me Rusija nije uvek branila, ali me makar nikada nije bombardovala
 
E da zaboravio sam da dodam da su nam nasi "drugari i prijatelji englezi" organizovali uz pomoc svojih spijuna 9martovske demonstracije 1941. godine sa onim forama "bolje grob nego rob" i slicno i time srusili vladu Cvetkovic-Macek koja je potpisala separatni mir sa Hitlerovim Nacistima i time spasila nasu zemlju pogibije.


Kako se taj drugarski potez nasih "saveznika i prijatelja" engleza zavrsio najbolje su saznali Beogradjani vec 6. aprila 1941. godine, a i doveo je do toga da se Jugoslavija raspadne i da Srbi i BIH i Hrvatskoj dozive genocid od ustasa.

Drugo reci Milance sta nam je to sa zapada pozitivno doslo. Racunaju se samo pozitivni potezi vlada zapadnih drzava - gluposti kao kompjuter, automobil i silicno to ne racunam to su jednostavno dostignuca cele ljudske civilizacije koja kao takva dodju svuda pa i u recimo neprijateljski antiamericki Iran.
 
-zayebao si za prvi svetski
-znash li koliko je gradova porusheno u drugom svetskom u saveznickim bombadovanjima,vs.nacista?to jeste sranye,sranye rata.rusi puste naciste da do temelja syebu varsavu,pa onda udju.i to je sranye rata.sranye je i sto saveznici skenyalu drezden...
-pitanje osnovne logike-kad si '99 ushao u konflikt,i 'bio spreman na rat sa mrskim zapadom',nisi ochekivao bombe sa te strane?
 
Lost In Space:
E da zaboravio sam da dodam da su nam nasi "drugari i prijatelji englezi" organizovali uz pomoc svojih spijuna 9martovske demonstracije 1941. godine sa onim forama "bolje grob nego rob" i slicno i time srusili vladu Cvetkovic-Macek koja je potpisala separatni mir sa Hitlerovim Nacistima i time spasila nasu zemlju pogibije.


Kako se taj drugarski potez nasih "saveznika i prijatelja" engleza zavrsio najbolje su saznali Beogradjani vec 6. aprila 1941. godine, a i doveo je do toga da se Jugoslavija raspadne i da Srbi i BIH i Hrvatskoj dozive genocid od ustasa.

Drugo reci Milance sta nam je to sa zapada pozitivno doslo. Racunaju se samo pozitivni potezi vlada zapadnih drzava - gluposti kao kompjuter, automobil i silicno to ne racunam to su jednostavno dostignuca cele ljudske civilizacije koja kao takva dodju svuda pa i u recimo neprijateljski antiamericki Iran.
Ne ne mislim na te stvari.Srbija se jedino moze razviti ako stignu investicije i novac za zapada.Od Rusa po tom pitanju nece biti nista.Tako je bilo i pre 2. rata a i za vreme bravara.
 
Lost In Space:
Pa stvarno ja ne znam sto sam ja antizapadno raspolozen. Mozda je zbog ovoga:

Sa zapada nam zadnjih 100 godina dolazi samo zlo.

Prvo nas napadnu 1914. godine Austrougari i Nemci.

Onda srpska vojska pobegne u Albaniju a nasi "saveznici Englezi i Francuzi" pomoc srpskoj vojsci uslove time da nasa vlada plati to time sto ce se obavezati da sve rudnike i druga materijalna bogatstva Srbije pokloni njima. Tako su od 1918. godine rudnik Bor i Trepca bili u njihovom vlasnistvu.

Pa nas opet napadnu ti isti 1941. godine.

Onda nas nasi "saveznici" Englezi i Amerikanci, isti oni cije smo pilote spasavali, 1944.
i 1945. bombarduju jos svirepije i bezobzirnije od samih nacista. Cuveno americko cestitanje srpskog uskrsa 1944. Beogradjanima.

Pa nas onda svi zajedno skupa za kraj bombarduju opet 1999te godine zajedno Amerikanci, Englezi i Nemci.

A vi ih jos volite zbog toga. Meni je vas zao, vi ste za neku psihijatrijsku kliniku za posmatranje :cry:

Zamislite da muz tuce zenu, sutira je, gazi je svaki dan, vrsi nuzdu po njoj - a ona ga mucenica jos voli :cry: :neutral: :roll:

E takva je ljubav nasih demokrata prema zapadu. Sto nas oni vise gaze, maltretiraju, mrcvare i ubijaju to ih oni vise vole :shock:


Neki kazu ovde da ne vole Ruse zato sto nas nisu pomogli i branili od zapada. Mozda me Rusija nije uvek branila, ali me makar nikada nije bombardovala


Колега за ово болдовано на крају сте апсолутно у праву. Ови други мало мало па бацају.
 
~Petar~:
-zayebao si za prvi svetski
-znash li koliko je gradova porusheno u drugom svetskom u saveznickim bombadovanjima,vs.nacista?to jeste sranye,sranye rata.rusi puste naciste da do temelja syebu varsavu,pa onda udju.i to je sranye rata.sranye je i sto saveznici skenyalu drezden...
-pitanje osnovne logike-kad si '99 ushao u konflikt,i 'bio spreman na rat sa mrskim zapadom',nisi ochekivao bombe sa te strane?


Nismo mi usli u konflikt sa njima nego su oni sa nama. Nismo mi zapadu nikakva pretnja bili vec su oni trazili da mi prihvatimo razb ijanje Srbije ili ce nas bombardovati. Pa nek nas bombarduje bagra anglosaksonska nije im prvi put al neka zna da se mi od naseg Kosmeta nikada odreci necemo.

Ni za pun sleper "Trumanovih jaja"
 
Lost In Space:
Nismo mi usli u konflikt sa njima nego su oni sa nama. Nismo mi zapadu nikakva pretnja bili vec su oni trazili da mi prihvatimo razb ijanje Srbije ili ce nas bombardovati. Pa nek nas bombarduje bagra anglosaksonska nije im prvi put al neka zna da se mi od naseg Kosmeta nikada odreci necemo.

Ni za pun sleper "Trumanovih jaja"
sto ih nesto za to zabole...
 
Колега лостинспејс, биће некаквог циркуса са Косовом сигурно. Само преамбула у Уставу спречава да буде оружаног циркуса. Она је написана само и искључиво ради преговора, сада или за двадесет година поново.
 
_Milanche_:
Ne ne mislim na te stvari.Srbija se jedino moze razviti ako stignu investicije i novac za zapada.Od Rusa po tom pitanju nece biti nista.Tako je bilo i pre 2. rata a i za vreme bravara.

Srbija ce se jedino razviti ako njen narod shvati da se samo sopstvenim radom, trudom i znanjem moze nesto stvoriti i da nema carobnog stapica koji ce resiti nase ekonomske probleme - ni sa zapada ni sa istoka.

Kad ti to imas znanje, jeftinu radnu snagu i trud, onda se ljudi biju da uloze kod tebe.

Kapital nema nacionalnost i kapital se ulaze tamo gde ima profita.

Vidim zapadu mnogo smeta to sto je Kina komunisticka zemlja. Ili mozda Vijetnam .

Biju se ko ce da otvori fabrike tamo. Nisu im mrski dolari koje zaradjuju na tome.

Napravili bi zapadnjaci i u paklu kod djavola fabriku samo da je profit dobar
 
Lost In Space:
Srbija ce se jedino razviti ako njen narod shvati da se samo sopstvenim radom, trudom i znanjem moze nesto stvoriti i da nema carobnog stapica koji ce resiti nase ekonomske probleme - ni sa zapada ni sa istoka.

Kad ti to imas znanje, jeftinu radnu snagu i trud, onda se ljudi biju da uloze kod tebe.

Kapital nema nacionalnost i kapital se ulaze tamo gde ima profita.

Vidim zapadu mnogo smeta to sto je Kina komunisticka zemlja. Ili mozda Vijetnam .

Biju se ko ce da otvori fabrike tamo. Nisu im mrski dolari koje zaradjuju na tome.

Napravili bi zapadnjaci i u paklu kod djavola fabriku samo da je profit dobar
Ali novac moze stici jedino sa zapada a od Rusije po tom pitanju nece biti nista.
Ne mozes se razviti samo sopstvenim radom ako ne stignu investicije.
Ovde niko nije potezao moralnu prirodu toga zasto se investira.
 
novac stize tamo gde moze da se oplodi i to nema veze sa drzavnim uredjenjem , politikom vlade te zemlje vec iskljucivo sa mogucnoscu da taj novac ulozen DONESE PROFIT

Ogromna zapadna ulaganja u komunisticke zemlje kao sto su Kina, Vijetnam, Laos i ostale su dokaz da je moja tvrdnja ispravna.

Jednostavno zapad ne interesuje nista drugo sem profita. Ako oni ovde mogu da ostvare dobar i visok profit ulozice ovde pare sve da nam je i Ratko Mladic premijer. Ili nece uloziti zute banke ako nema mogucnosti za profit sve da nam je i Natasa Kandic predsednik drzave
 
_Milanche_:
Pa koja tvoja tvrdnja ja ti pricam odakle se ulaze a ti pricas gde se ulaze.
Novac nece stici iz Rusije nego sa zapada to ti ja pricam.Ovo sto ti govoris jeste tako ali ne pricamo o tome.


Vidis nisi u pravu. Vremena se menjaju. Ti bi da se razvijas tudjim novcem a ja bi da se razvijam sopstvenim radom, znanjem i trudom. Srbija nije Kina i Srbija nema teoretske sanse da privuce ni 0.5% investicija koje ima Kina. Zato sto Srbija nema jeftinu radnu snagu koju ova zemlja ima. Drugo nije novac samo na zapadu veoma veliki novac se nalazi i u Rusiji, Kini, Japanu


Eto recimo Rusija planira da investira u naftovod i gasovod kroz Srbiju 5 milijardi dolara a to je veca pojedinacna investicija od bilo koje koju smo imali od 2000te godine do danas.
 

Back
Top