Organizovani kriminal

Da li je organizovan kriminal potreban?

  • Da!

  • Ne!

  • Treba ga kontrolisati ako se ne može iskoreniti

  • Od čega ja da živim?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
dr hirurg:
Па случај је колега више него индикативан, ако сте мислили на Србију. Ако је нека друга земља у питању то је онда потпуно друга прича.

Моје искрено мишљење о овој теми је да је помало без увреде колеги који је поставио, ”нехигијенска”. Ништа ново не можемо да кажемо, можемо сви помало да испаднемо наивни и глупи. Нико не зна позадину криминалних ствари о којима се прича и у таквој форми организације нема баш много релевантних података , папира и доказа за нешто о чему се прича. Значи пуко наклапање.


Koliko nehigijenskih izjava imamo od strane poltičara pa se svi hvatamo za njih i ovde na forumu raspravljamo?
Takodje ne znamo šta nam taj misli i da li to obećanje dok je opozicija važi kad bude pozicija?
Mislim čisto naklapanje...

A zašto nam obećavaju sukob sa organizovanim kriminalom ako niko nije hteo da ostavi dokaze dok je radio to što je radio?
Slažem se da mali čovek nikada neće znati ko je sve u tom lancu...
 
Da li te stvarno zanima sta mislimo o organizovanom kriminalu?Da pocnemo da nabrajamo,konkretizujemo(sa ponekim imenom i nesto detalja)...Ili samo hoces da imas jednu temu vise da bi je zakatancio?:-D
Predizborna obecanja politicara su kod nas marketing-oni koji dodju na funkciju su dosli zbog sebe!:evil:
Sto se tice njegove korisnosti,trebalo bi pitati za misljenje neke ekonomiste...
 
Iron Lord:
Koliko nehigijenskih izjava imamo od strane poltičara pa se svi hvatamo za njih i ovde na forumu raspravljamo?
Takodje ne znamo šta nam taj misli i da li to obećanje dok je opozicija važi kad bude pozicija?
Mislim čisto naklapanje...

A zašto nam obećavaju sukob sa organizovanim kriminalom ako niko nije hteo da ostavi dokaze dok je radio to što je radio?
Slažem se da mali čovek nikada neće znati ko je sve u tom lancu...


Све је то колега зато што је политика нечиста работа. Сви, али баш сви су пуни несувислих обећања док не приграбе власт. После је мање више исто. И тако је свуда у целом свету. Ми смо специфични по томе што смо мали и не можемо сами да кројимо своју судбину без помоћи великих. Питање је само цене коју ћемо платити. У задњем веку је била катастрофална. Данас, мени лично слути ипак на боље.
 
filatelista:
U Srbiji, nema segmenta gde nema organizovanog kriminala! Od stečajne, naplatno-rampne, pogrebne pa sigurno i fakultetsko-bubičarske mafije. Nema mesta gde ih nema, i sad kako to iskoreniti? Pobiti 1/3 Srblja?? Mnogo kume! :-D

дигресија:

Еј, људи, пре неки дан купим Хало-огласе и на моје запрепашћење видим на 3 странице САМО ОГЛАСИ О БУБИЦАМА И ПРИСЛУШКИВАЧИМА - да ли је то помама за фалсификовање знања на факултетима и школама, или је народ пролупао па сви једни друге прислушкују ???
 
Tehnologija omogućila lako varanje na ispitima
Desetke i uz „bubice“

Sadašnje generacije srednjoškolaca i studenata dovele su do savršenstva metode za polaganje ispita i dobijanje što bolje ocene bez mnogo truda, sve zahvaljujući razvoju tehnologije. Popularne „puškice“ zamenile su spravice za došaptavanje, takozvane bubice, koje se mogu iznajmiti za 50 do 100 evra.

Za prevaru koju teško da će bilo koji profesor primetiti, potreban je dobar mobilni telefon jer se na njih mikrofon može lako priključiti. „Bubica“ je, kažu, manja od nokta, pa se pincetom stavlja u uvo, boje je kože, a sa mobilnim telefonom bežično je povezana baterijom i mikrofonom koji studenti stavljaju ispod odeće. Posle ovakvog opisa, jasno je da je reč o tehnologiji koje se ne bi postideo ni čuveni agent 007.

- Mikrofon se može staviti na kaiš, a mobilni u džep ili donji veš i niko ništa neće primetiti. Student ili maturant treba još da uplati kredit od 1.000 dinara da se veza ne bi prekinula u toku „akcije“. Važno je i da se osoba koja šapuće dobro snalazi u skriptama ili da zna gde se šta nalazi u knjizi, da se ne bi gubilo na vremenu i stvarala bespotrebna nervoza - objašnjava za „Blic“ Nikola, jedan mnogobrojnih iznajmljivača te opreme.

On je pre godinu dana kupio tu opremu za nešto manje od 500 evra, a iznajmljuje je za 50 evra dnevno. Potražnja je toliko velika da razmišlja da proširi posao.

- Meni treba još anatomija za uslov, a već četiri puta sam pala. Gledala sam kolege kako bez problema polažu na „bubicu“, a da nisu ni pročitali knjigu. Slagala bih kada bih rekla da ne razmišljam o tome. Oktobarski rok je moja poslednja šansa da ne padnem godinu. Bolje da dam pare za to jer obnova košta 240.000 dinara - kaže Sandra, studentkinja Stomatološkog fakulteta.

Bežične „bubice“ prvo su se koristile na takozvanim društvenim fakultetima, ali danas ih podjednako koriste na tehničkim i medicinskim fakultetima. Neupućeni profesori koji, naviknuti na „klasične“ metode prepisivanja, takav vid varanja ne primete, pa se desi da čak i pohvale studenta za pokazano „znanje“.

- Uhvaćeni studenti kažnjavaju se najčešće suspenzijom od šest meseci, a za ponovljeni prestup predviđena je čak i mera isključenja sa fakulteta - rekao je za „Blic“ Mihailo Nešković, sekretar Pravnog fakulteta u Novom Sadu. Od njega nismo dobili potvrdu da li taj fakultet ima uređaje za ometanje, ali upućeni studenti kažu da je to jedini fakultet koji ima ometač, pa je uz „bubicu“ neophodno iznajmiti poseban telefon, što iznosi 100 evra.

U srednjim školama, bežične „bubice“ se koriste mnogo manje, a kao pomoć da se pismeni zadaci lakše urade koriste se „blutut“, poruke ili „puškice“.

- Slikam zadatak, uključim „blutut“ i prosledim ga drugu koji je u hodniku. Problem je samo da profesor ne vidi mobilni ili da i on ne uključi „blutut“ - zaključuje Petar, učenik drugog razreda Gimnazije „Sveti Sava“.

Zabrinjavajući su podaci do kojih je došla Studentska unija Srbije prema kojima bi 69 odsto studenata u Srbiji varalo, kada bi znalo da neće biti uhvaćeno, a čak 53 odsto ne oseća se loše posle tog čina.

Jelena Ilić

P.S. Pa hajde da se onda zapitamo kakvi su to naši intelektualci ako znamo kako se do diploma dolazilo 1991-2000 tj. za male pare za vreme Miloševića, a kako se do diploma (uglavnom) dolazi sada...
 
Verica Barać, predsednica Saveta za borbu protiv korupcije

Vlast u Srbiji u centru korupcije

Političke stranke u Srbiji zajedno sa tajkunima koji stoje iza njih posle šest godina i dalje su jače od državnih institucija, tvrdi za „Blic“ Verica Barać, predsednica Saveta za borbu protiv korupcije. Ona navodi da je izvršna vlast u Srbiji upravo u samom središtu korupcije jer sarađuje sa tajkunima koji su stekli monopole na srpskom tržištu..

- Režim Miloševića vladao je uz pomoć korupcije, dodeljivanja uvozno-izvoznih dozvola, mogućnosti da neko menja devize po posebnom kursu. Danas se borba protiv korupcije koristi za obračun sa protivnicima. Nastradao je samo Bogoljub Karić onog trenutka kada je počeo da kupuje poslanike. Ostali tajkuni i dalje rade - kaže Baraćeva.

Svi koji se nisu drznuli da se bave politikom opstali su i posle Miloševićevog režima, navodi Baraćeva.

- Tu su i Mišković i Beko i Hamović i Lazarević. Svi oni vuku konce iz senke i tek kada se pojavi afera kao što je u slučaju privatizacije „C marketa“ ili „Knjaza Miloša“, tek onda saznamo šta je posredi, ali i dalje niko ne odgovara - kaže Baraćeva i navodi da se zakoni u Srbiji primenjuju selektivno. Predsednica tvrdi da sve postoktobarske vlade Srbije ne žele da se efikasno bore protiv korupcije i da je ona u Srbiji, posle šest godina, i dalje sistemski problem.

- Ovde ne postoje institucije koje bi mogle da obuzdaju korupciju. Zakoni koji su doneti su loši ili se ne sprovode, a podela vlasti funkcioniše tako da je vlada uvek dominantna nad parlamentom i pravosuđem - kaže Baraćeva.

Dokaz da su i prethodna i sadašnja vlada mogle da se bore protiv korupcije u pravosuđu bio je slučaj prodaje smederevske železare „Sartid“ za koju je Savet dostavio kompletnu dokumentaciju.

- Umesto toga, sve sudije koje su donosile odluke oko „Sartida“ su dobile unapređenje. Pa stečajna mafija je pohapšena tek pošto je Trgovinski sud napravio probleme oko kupovine „C marketa“ u kojoj su učestvovali Miroslav Mišković i Milan Beko - kaže Baraćeva i navodi da svaka vlast želi sebi poslušno sudstvo.

N.M.J.
 
Verovatno ne treba ni ponavljati da su ovi navedeni ljudi kao još neki koji ovde nisu pomenuti (Kostić, Zepter, Karić, Milanović...) i dan danas, kao i ranije glavni sponzori većine političkih stranaka u ovoj zemlji.
 
Da Vam ispričam iz 1. ruke, pošto sam skoro diplomirao. To šta izlazi sa faksa, to je tuga. Prepisivačina je toliko uzela maha, da bi na taj način faks mogao da završi i blago retardirani 5-godišnjak. Kod mene na godini ih je bilo bar tucet. Sedi pored tebe, bubica se čuje, čujem je ja, čuje je profa i nikom ništa, učim minimum mesec dana, odgovaram iz glave - 7, on/ona 10 minuta straha (ako ga ima), prepiše -9! I sad ko je tu budala??
a045.gif
Sutra će ta/j biti sudija, inspektor (advokati su i onako namazani)...
I kako mislite da rešite pitanje organizovanog kriminala? Pa u oglasniku se nude te silikonske nevidljive bubice za 50E po ispitu. I niko da reaguje. Policija, organi fakulteta...Sad je to i manje zlo, nego priča mi drugarica iz osnovne, student završne godine medicine u Bg, kako se mladi lekari dovijaju na razne načine, anatomiju 50% likova prepiše. Znači treba ići samo kod starih lekara, pred penziju jer ovo novo što dolazi je očaj. Ja sam razgovarao i sa profesorima i sa dekanom i sa studentima u studentskim udruženjima i nije bilo nikakvog pomaka. Pa pre mesec dana je diplomirao lik koji je za sebe kaže da je "pravno lice"
g030.gif
(valjda zato što je završio Pravni fakultet) i gruva se terminima protivPRAVNI blud (sad kakav je pravni, vi probajte dokučiti).
To je intelektualni krem ove zemlje.
 
eremita:
Ау бре, па ти си се потпуно освађао са логиком. Испада ДА ПОЛИТИЧАРИ НЕМАЈУ ВЕЗЕ СА ПОЛИТИЧКИМ ТЕМАМА.........

Gledaj da ti objasnim malo u vezi toga, ali pre toga da te pitam da nisi pokupio neki virus od ovih sa foruma jer do skoro sam imao slična mišljenja kao ti i podržavao sam te.
Dakle u vezi sa političarima . Radi se o pojedincima koji se kriju iza političkih organizacija i to uglavnom onih koji su trenutno na vlasti. E sad ako se vlast promeni oni obično promenu dres i teraju dalje . Gde ti tu vidiš vezu politike i organizovanog kriminala? Moguće je jedino vezati DS i G17 jer u njihovim redovima ima najviše takvih pojedinaca , ali to su ipak pojedinci jer ništa od toga nije pokriveno zvaničnim političkim odlukama.
Naravno da političari imaju veze sa političkim tememe ali gde je tu veza sa org. krim.
 
drvasic:
eremita:
Ау бре, па ти си се потпуно освађао са логиком. Испада ДА ПОЛИТИЧАРИ НЕМАЈУ ВЕЗЕ СА ПОЛИТИЧКИМ ТЕМАМА.........

Gledaj da ti objasnim malo u vezi toga, ali pre toga da te pitam da nisi pokupio neki virus od ovih sa foruma jer do skoro sam imao slična mišljenja kao ti i podržavao sam te.
Dakle u vezi sa političarima . Radi se o pojedincima koji se kriju iza političkih organizacija i to uglavnom onih koji su trenutno na vlasti. E sad ako se vlast promeni oni obično promenu dres i teraju dalje . Gde ti tu vidiš vezu politike i organizovanog kriminala? Moguće je jedino vezati DS i G17 jer u njihovim redovima ima najviše takvih pojedinaca , ali to su ipak pojedinci jer ništa od toga nije pokriveno zvaničnim političkim odlukama.
Naravno da političari imaju veze sa političkim tememe ali gde je tu veza sa org. krim.

Па и ја многе твоје ставове подржавам, зато си ме и запрепастио тим постом.

п.с. Ако се ми као земља Србија налазимо ПО КОРУПЦИЈИ веома, веома високо
према истраживањима оних који су веће лопурде од нас - онда треба да ти је
јасно ДА ПОСТОЈИ ОЗБИЉНА СПРЕГА ВЛАСТИ И КРИМИНАЛА у сваком
погледу. Наравно, то се не односи на највиђеније личности у политичком
животу, јер они, и ако су умешани, нађу своје послушнике или службенике који
ће да нај.....ако се ствар провали.....(сети се само оног Ђинђићевог "кабинета").
Наравно да мислим да су најмање умешани чланови ДСС (једино ми је
сумњив онај њихов Дракулић) ... али огромна корупција на свим нивоима
постоји.........
 

Back
Top