Razbijanje klonova

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Breaking. Benjamin

Aktivan član
Poruka
1.442
E dosta mi je multinick-ova, imperijalnih trupa i milion temuera moris-ova po krsti.
Shto se mnozite, sta natera forumasa da se razmnozi u virtualnom svetu. Ne kapiram, ako imas nesto da pitas, pa pitaj i pusti taj nick zauvek, a sto ne mozes da pitas, mislis da ce ti se drugi smejati?
Ili ces izgubiti drugare. Jbg, mozda oces, mozda ce ti se smejati. Ali onda ces barem znati kakvi su to ljudi bili, i znaces kako si se mogao preci da si drugovao sa njima.
Virtualnost radja gadne stvari... nemoj se pokoriti manjku kaznjavanja, ili opova i modova ili uticaju ponasanja mase, previse je slobode ovde, i vrlo malo samokaznjavanja. Ponashanje choveka u virtualnoj stvarnosti je super dokaz da bez zakona chovek postaje zivotinja, zato shto nema koga da ga bicuje. Zato i mrzim ljude. Razbijmo klonove ljudi, da znamo sa kime prichamo i zashto, ne ponasajte se kao psihichki virusi. I ne dirajte modove, oni vas tuku za vase dobro, mada bi bilo dobro imati mesto gde modovi budu jednaki sa reg. korisnicima po motji, deo foruma gde ne mogu nista uraditi, gde ce se razmenjivati ideje bez subjektivnog dela u mod-u, neko mesto gde su svi jednaki. To je kao neka virtualna utopija, neispunjiva idila - znajuci da su ljudi nakazne pojave i da ce prvo sve zloupotrebiti pa onda pokushati da zaleche. Ovde ne mislim na opove, modove, vec na ljude kao jednake pred lenjirom. Osim toga, jedna virtualna perverzija sa samim sobom vodi do druge.
Elem..

Ja sam licno imao prilike da se machujem sa jednim tipom koji je cinio 7/12-na kanala, prilikom chatt-ovanja putem mirc-a.
Znaci, op, jedan mod, nekoliko + korisnika(3) , ja i ovaj ludaq.
Sve je pochelo krajnje bezazleno, prichali smo o ovome i onome, sa svakakvim ljudima (koji su bili on sam!) i od svakoga je dolazio razliciti input. Tako da sam mislio da su sve to razliciti ljudi, zapravo je u razgovoru ucestvovao jos samo jedan ziv lik, pored mene i seven of twelva.
I fora je bila shto je seven iskoristio mene, kako bi nasamario onog drugog zivog korisnika i uvredio ga i oterao sa kanala, shto je ovaj uradio. A za sve to vreme, drugi korisnici (opet on sam, tj, delovi njega) su to pozdravljali i navijali za njega.
Za 5 minuta je situacija iz bezazlene postala ratna zona.
Tada nisam ni znao da su svi ti nick-ovi - mr.split personality, nisam ni mario da pogledam IP adresu. I bilo mi je sve to jako chudno, zasto to tako i odjednom. I pustio bih sve to da prodje, jbg, nisu moja posla..
a onda je drkosh pocheo da se hvali kako me je pojebao i kako je ugazio onog lika zbog mene i kako sam ja sedlo na tjopavoj mazgi itd...
E sam je trazio.
Pocheli smo da se borimo tako shto sam naivno ushao u niman stav za koriscenje svetlosne sablje, a on je ushao u juyo (Niman stav je stav koji je jednak u svemu -znaci da sam bio spreman na sve, ne izostavljajuci nista/ Juyo stav je stav koji se koristi protiv jednog neprijatelja, vrlo agresivan i ostavlja dosta mesta za napade) Ni tada nisam sumnjao da je on mnoshtvo, ali sam pazljivo hodao jer mi je tu nesto smrdelo na wookijevo *****..
Ceo kanal me je napadao, chinilo mi se, jedan je navijao, drugi se smejao, treci dobacivao, cetvrti kao fora bio za mene, ali onda se okretao i ubadao.
Onda sam ushao u shi-cho (stav protiv vishe neprijatelja) dok je on, videci kako se krecem usao u makashi (protiv protivnika naoruzanih svetlosnom sabljom koji zna shta radi).
Elem, jedan od mnostva se odjavio, onaj shto je najvise pricao, najcesce i najvise navijao, rekao 'cao' i nestao, trosio je previse vremena ovom borgu, a za vreme rasprave i razmenjivanja ludih ideja i uvredljivih pricha o porodicnom stablu onog drugog, i slabog poznavanja eonske istorije Jedi udruzenja,vecina njegovih nickova je misteriozno nestajala, jedan po jedan. Na kraju su ostala samo tri.
I onda sam tek video sa kakvom se nakazom borim.
Hidra!
Ali vec je izgubila nekoliko glava i umorila se, i razmisljao sam da li da ga pustim. Na kanal je dosao i jedan op sa drugog kanala, javnog, i posmatrao nas ples.
Pustio bih ga, ali onda bi ostao na tom kanalu i terorisao ga zauvek, vidite, on je tu bio ko zna koliko vremena i oterao sve ljude sa njega, osim onih opova i onih koji nisu ni obratjali paznju na njega, i naivcina naravno.
Tako da nisam odustao, u svojoj revnosti, resen da ga dovrsim.
Sto je ispao tezi posao nego sto sam mislio...
Tukli smo se 6-7 sati, bez prekida, ideja posle ideje, uvreda posle uvrede, promene stava, uloga, licnosti.
I onda je pao...
Tu se onda pojavio jos jedan op, koji je napravio par komentara vezanih za moje virtualno ratnicko umetje, i ismevao seven of twelve-a, koji vise nije imao gde da bode, sve sam mu pipke odsekao ili polomio, ostala je glava.
I onda je pobegao. Nijedan nick nije bio tu vise.
Ovaj op me nahvalio i reko je da ce da mi pruzi oralnu uslugu u zamenu za koljanje ovog... proizvoda virtualne praznine.
Ja sam mu dao kratka uputstva kako da ga skenja sledeci put, posto sam video za vreme obracuna gde su mu slabosti i gde ga boli, i otisao.
Vratio sam se pet minuta kasnije da vidim da li se taj kreten vratio.. i nije ga bilo. Kanal je preo kao machka i delovao miroljubivo.

nedelju dana kasnije sam saznao da je onaj op koji je kudio onog proizvoda, bio upravo sam on. I da nisam pobedio ja, vec da sam nasamaren bio da napustim bojishte ;)
Chuvajte se virtualnih nakaza, i prekinite sa multinick-ovanjem...
 
Šta ako je neko podeljena ličnost?
Neko voli da eksperimentiše.
Virtualni svet pruža razne mogućnosti.
Zašto bežati od novih mogućnosti?
Samo zato što nismo navikli?
Ovo čak i nije stvar opredeljenja već mirenja sa tim.
Pa ondaK, pomirimo se sa tim.
Tu je malo šta kao u RL i ako liči.
To je najbezazleniji način ratovanja.
Kamo sreće kada bi se svi ratovi vodili na ovaj način.
 
Zanimljiv tekst :) I ja steknem los utisak o ljudima koji menjaju nickove - kao da nesto kriju, kao da su dvolicni. Uvek koristim ovaj nick i to na svim forumima, mada sam na ovome ubedljivo najaktivniji.
 
Pa multinick je samo pochetak, posle ce ti biti slasno neshto drugo, poceces da se predstavljash kao zena, ili osoba suprotnog pola, imaces jedan muski jedan zenski nick, a odatle ides na mindfuckovanje drugih ljudi sipajuci im lazi.
Virtualni svet nema nebo kao granicu, granica je gde je napisesh sebi...
Ja se mirim sa time da postoji ta pojava, to transformisanje, ja samo kazem da je multinick nakaznosti u virtualnosti jednak uzimanju marijuane koja ce te, ako se ne pazish, eventualno doterati do krupnije, gadnije droge. I da ces postati ko zna shta, i ko zna kako che se to odraziti na tvoj zivot u stvarnosti. Ne dozvoli beskonacnosti ovog 'laznog' sveta da kreira tebe, vetj ti kontrolishi sebe unutar njega.
Previshe puta sam video kako chovek gubi sebe unutar praznine VR-a i izlazi kao kompletno druga osoba, retko kada je bilo bolje stvorenje nego kada je ushao u rupchagu.
Nije nimalo bezazleno kada yebesh ljude u glavu ispunjavajuci neke tvoje sebichne fantazije, onaj manijaq sa pipcima odozgo je dobar primer shta se deshava sa chovekom koji ne poshtuje virtualno i misli da moze da bude njegov gazda.
Na kraju ches ti plachati kiriju, a taj gazda je ohol gazda i shapuche ti lazi na uho...
nema nicheg bezazlenog u ratu. Dobra stvar je shto ovde mozes sebe kaliti na odredjen nachin, protiv nakaza, ili protiv drugih ljudi. Da je sve idealno i mirno, chovek bi otupeo, mada bih ja vishe voleo da probamo taj mir.
Pazi se ekrana, kada primetish da ti rastu pipci - pritisni alt f4 i bezi daleko odavde.
 
Previše buke oko nickova. Što nije zabranjeno dozvoljeno je. Naravno da se ima pravo to komentarisati, ali kakvi su ljudi takav je i net. Sa time mora da se računa. Sve dotle dok iz ovoga ne proizađe prevara, koja se prenese na RL i nekoga realno ugrozi, ovo je samo igra a pobede i gubici su samo u vašim glavama.
 
Možda se zbog toga dosta ljudi udaljava od foruma? Možda je to ono "preozbiljno" u svemu?
However, pre bih izbarala da budem kiborg, nego boginja. Mada kada bi bogovi rešili da se reinventuju, bili bi kiborzi :) New generation.

CYBORG - a human who has certain physiological processes aided or controlled by mechanical or electronic devices.

Ko može da tvrdi da sve ovo nema uticaja na njega?
 
Betty:
Možda se zbog toga dosta ljudi udaljava od foruma? Možda je to ono "preozbiljno" u svemu?
However, pre bih izbarala da budem kiborg, nego boginja. Mada kada bi bogovi rešili da se reinventuju, bili bi kiborzi :) New generation.

CYBORG - a human who has certain physiological processes aided or controlled by mechanical or electronic devices.

Ko može da tvrdi da sve ovo nema uticaja na njega?
Ima uticaja, naravno, eto ja npr zelim da ubijem mnogo vetji broj ljudi nego ranije :D I vetjina njih je iz chat soba...
Ovo za reinventovanje ljudi me podsetilo na film onaj 'le imortalle' ili tako nesto.. nisam gledao, ali mi neko rekao da je dobar.
I sva ta pricha o kiborzima mi je jako zanimljiva, poboljshanje ljudi na artificijalan nachin. Kada vec evolucija kaska, mikrochipovi mogu promeniti stvar, nanotech itd.
Ali to je za sada Sci - Fi

Ali ovo ovde, i onaj primer sa oktopodom je naopaka evolucija. Chovek pochne sasvim naivno koristeci nick suprotnog pola, onda ima vishe nickova, onda.. evo bash malopre pricham sa nekim spodobama sa kanala mog rodnog grada i primetjujem da shto duzhe koriste mirc postaju jachi tepachi :D
Sve tje nekoga da biju, da lome, sve znaju i mnogo su motjni.
A motjni su ko motjni rendzeri.
I to napishem, napishem, chek da nadjem logg...
'<sasvim_fin_mladich> e a znate shta sam primetio, da shto vishe vremena neko provede ovde postaje sve gadniji tepach :D
<sasvim_fin_mladich> Znachi posle 1god-2god pochne da misli da je Chak kao Chak norris i pochne da preti sa mae geri<sasvim_fin_mladich> Shta vi mislite o ovome, moji drugovi tepachi
<sasvim_fin_mladich> ?'

i niko nije odgovorio, bilo ih je premalo da imaju mishljenje....
Kasnije su se skupili u mnoshtvo i onda sam ih botznuo :D
I pocheli smo da prichamo kome je keva istetovirana gde na chijem telu i onda pozvali opa drugara koji me je kikovao...
Ovo me podsetilo na situaciju u kojoj sam kao klinac od 9-10 godinica bio.
Jedan klinac, visi i jachi od mene me je napao, charuga smo ga zvali, upao sam u trenutno ludilo i hteo da mu ishchupam glavu, i malo mi je falilo i shta se desi, odjednom se pojavi njegova keva radica i stane ispred mene, tachno tako da ne mogu da dohvatim onog charugu, a da charuga mene moze da lupa preko nje.
Lepo vaspitan sam ushao u Hal-ovski konflikt (hal iz odiseje 2000),
nisam bio programiran vaspitanjem da udarim zenu stariju od sebe, koja je nechija majka, iz bilo kog razloga. Tako da su se sve moje akcije svodile na bacanje i zaustavljanje ruku i gnev zbog nemoci.
Charuga je ovo koristio sasvim dobro, tuchkao me je iza neprobojnog shtita. A njegova keva je gledala samo da zashtiti charugu svoju malu...
Zanimljivo vaspitanje gospodjo radice, uzimajuci u obzir da sam se branio i da sam bio mnogo manji od vasheg kamenoresca od sina.
Ali jbg, mene su vaspitali kao choveka, ukljuchujuci i batine kada primam.
Tokom godina sam korigovao ovo.
Elem, eto mene u istoj situaciji, na mircu, gde ne smem da se branim, gde cu biti kaznjen ako se branim.
Mozda trebam da napadnem?
Masa je gadna stvar, i u virtualnosti. Oni koji koriste kompjuter samo da bi pisali kissitje i pozitje drugima i kako bi se udruzivali kako bi se osetjali bolje, ili kako bi postali mnogo jaki jer se znaju sa svima drugim shtrokama sa kanala treba da umru.
Mirc je sredstvo komunikacije izmedju ljudi, shteta shto to koriste uglavnom samo budale. I ja sam mozda budala shto se machujem sa njima, ali sam trazim da ih sve polomim. Shteta shto je to kaznjivo u stvarnom zhivotu....

Svako od njih, koje sam znao i mnogo ranije, poznavao ih pre godinu i neshto, nije napredovao nikuda. Sve shto su uradili je da su utvrdili svoju glupost. Niko od njhi nije postao pametniji, mudriji, svi su samo postali lazno jaki i samouvereniji, iz nedostatka konkurencije i normalnog ochekivanja da ako si godinu dana negde dobijash neki respect i mozaq. Sve shto vidim su usamljene devojke koje imaju motj nad slonovima, i kontrolishu ih, i slonove koji pishu takve gluposti da zahtevaju matematichko objasnjenje, i kada postavish pitanje 'brate shta si to napisao, shta ti to znachi' kazu ti 'smarash' , gde ja napishem neshto za njihovu kevu i onda budem vredjan od strane sinova i ktjerki nakaza. I sada, kada prodje 15 minuta bana :D ja cu se vratiti da ih shibam, te gluperde...
i opet che me kikovati, ali hej, neko mora da ih kazni.
Ili mozda ja trebam da me neko kazni. :D
(zvoni 15minutno zvonce u ringu, trener miki shamara benjija i dere se na njega: 'Go get'em tiger!')
(benji ulazi krvavog lica, smeje se, ovu bitku netje izgubiti, ne kada je u publici adrijan....)
 
NIJE sci-fi ;) Ja našla, samo još da naručim /dopremim....nanotech i alfa talasi, nanotech i beta talasi, divajs za snimanje i edit stvarnosti (NY!), pa za polaganje stavova u snove (nešto kao hi-tech yoga), a sve prate i kursevi i udžbencii, multimedija, forumi kiborga...svega ima.Možda je prevara, ali ako jedna Naomi Kempbel može da izgleda mladoliko jer VERUJE u kozmetiku koju koristi (!!!) mislim da bih ja mogla da.....povećam svoju memoriju za nekoliko terrabyte-a. JA verujem u te uređaje :)

Naravno, u tom slučaju, prestala bi potreba za mojim postojanjem OVDE. Otišla bih, konačno, u Teheran, što sam oduvek želela. Edit. edit.


btw. znaš li kako je JEDINO moguće ubiti hidru? Herkules se dosetio: postavio je štit u vidu ogeldala pred nju - najmoćnije oružje heroja ever (ovo je već metafizika :) ).


(izginula sam, kamenorezac i keva kao štit :lol: ahahahaha..Orci bre, teraj to...štroka od orka )
 
Koliko god stekla utisak da sam zaribala, uvek ima neko gori, izgleda mi da još nisam dospela u Aleksovu čatersku fazu, tako mi izgleda...
Iako se sve to vaistinu dešava, još ne priznajem sebi da se tamo mačujem sa nekim :lol:
Ali, opovi su OTRovi, milijardu puta sam bila izbačena jer sam se zamerila nekome koga oni vole, hihihi, i onda se ponovo vratim i sve to lepo saopštim, zapanjujuće, ako čovek bude dovoljno naporan i ako se stalno vraća, možda nešto i postigne, ali čemu to?


Hiljade nekih čudnovatih faca koji traže nekoga za pvt, niko živi na javnom, svi napravili svoje sobice da budu malo gazde, hihihi... Pa, ša'nite Aleksu da i on napravi sobicu... Neće morati da se mačuje.

Nije mi jasno kako istovremeno može da bude na istom mestu lik koji ima istu adresu, to je, koliko sam obaveštena, nemoguće, iako nikada nisam probala ni sa lažnom...
Mislim, izbaci me neki op pa se ja vratim preko druge konekcije ili lažne adrese + java, recimo, umesto mirca, to dosta dobro prolazi, a i odustaju, jer i OP'ovi su samo ljudi... Ioanko sam čula da je većina tamo postavljena putem izvesnih usluga... Haha, ali to je fantastika i za mene.
Šta reći - pusti ljude da se iživljavaju, baš nisam sigurna da te tamo mogu promeniti na neki drugi način od onog koji bi doživeo u RL...
 
C,c,c....qoliki uvodni post za neshto shto moze da stane u dve rechi i vezniq:"get a life".

Svaka rasprava bilo u RL ili VR je potpuno besmislena i sluzi samo kao stimulacija,aperitiv,nachin pospeshivanja zeludachne kiseline pred prezderavanje.....ko ima zelju neshto de se machuje s 4umski zmajevi u stvari mnogo vishe govrio o sebi kroz tu zelju nego shto govori o multinikovima.....sumnjam da je iqo prochitao ceo uvodni post ali ne moze neko da bude do te mere velika smetnja ma koliko se razmnozavo ko digitron na netu..ako uznemirava,prijavish ga i tachka...hahahahaha..ovo me podsetja na patologiju simbiostichnog odnosa zrtve&dzelata koiji su jedno drugom potrebni i zasebno ne funkcionishu-ma koliko je on bio smor i net ludaq shto se umnozio 7 to 10 puta ti si josh vetji shto si se s njim rapspravljao shes sati.....a dobra ti eremitina fora da postujesh kilometarski uvodni post koji niko i onako netje da "bistri" u detalje,zayebo si i lepu Kelis..a mozda si je do te mere smoriJo pa ti pushta kredit na crtu sos teme......mutinikovi postoje,da al to je moglo i bez cele priche o machevanju...i treba da postoje,zivot je surov,net je surov,ljudi su zivotinje,jedemo,spavamo pishamo,seremo i razmnozavamo se.....to su nam osnovne funkcije,forumski ili van njega.
 
Ej, Benji, blago tebi kad imas toliko vremena i energije da se mlatis , tj. za mlacenje sa razno-raznim e- cudovistima...:)...sve do ovog dela: "opet che me kikovati, ali hej, neko mora da ih kazni.
Ili mozda ja trebam da me neko kazni. ", pitala sam se sto se mlatis sa vetrenjacama uopste, kad te toliko nerviraju, al, onda ti sam dade najpribliznije tacan odgovor na to, pa ja odustadoh od daljeg mozganja :).
E,da, slatko si i mene nasmejao, sa onim ringom :)...hm, Benji- nesalomivi ...:):)...
Meni je, cim se zateknem u prici sa nekim smorom koji slabo zna de tera, sasvim dovoljno da ga ignorisem,jer mi je muka da se opterecujem takvima- imam ih i previse u RL. Ovde dodjem da se odmorim. Doduse, jedan pametan covek mi skoro rece da bi trebalo da vise eksperimentisem u VL, al, ja nesto to malo drugacije shvatam taj eksperiment, nego sto su ta macevanja pomenuta u temi..mozda sam ja i malo lenja, za opite, pa se hvatam samo za one jednostavnije- verovatno macevanju pribegavam samo kad moram...
... peace ! :)
 
Nema svrhe, znatizelja je jacha od logike.
Vidim 'lexa - ne vidi se post zato sto je korisnik stavljen na listu nepozeljnih' i upitam se, ma bode mi slepoochnitzu 'Shta li ovaj kenny od lexe mrmlja...'
zato shto mi tako deluje, ono prigusheno.
'mmmpmfmppfpf'
Ako se pitas da li sam te chitao sve vreme, reci cu ne, zato shto je to istina.
Mislim da je bolje ovako, ovako tju te barem motji ignorisati na miru, ili uzvratiti na bodenje, kada mi spustash kajlu.
I koj moj trazis na mojoj temi?
Paznju si dobila, sada mozes itji kutji....
hmm...samo kada ti ne bih video nick, jako me nervira, onda bi i ignore radio dobro, onda ne bi morao da se nerviram od tvojih kenn(j)ifikacija po forumu

Shta da radim sa frozijem..ah, frozi....zloupotrebicu tvoj citat i izokrenuti ga tako da meni odgovara.
'Svaka rasprava bilo u RL ili VR sa tobom je potpuno besmislena....'

Imam potrebu da se machujem sa alama, i to je moj problem na kraju krajeva. Ni ja ne volim duge postove, ali ovaj moj je bio napisan kao pricha, ne kao neki priruchnik, i zato bi trebao biti zanimljiv.
 
Buhahaha šta tražim na njegovom zrnu Interneta?
265a.jpg

Evo ovako, samo promeni zastavu... Čemu tolika potreba za osvajanjem teritorije, Aleks? Mislila sam da si ti iznad toga :mrgreen:
Ae, bocnula sam te, možeš da nastaviš bow wow... ;-)
 
Koji si ti smrda :)
Dobar primer razbijanja napadnosti. Ochekivao sam da ces da vristhish kao obichno...
ne razumem, ja izbegavam tvoje teme, zasto ti mene ne isposhtujesh?
Vidish da nam ide samo neko svadjanje. Najbolje je da ti odesh tamo negde a ja negde drugde i to da bude to.
Briga me za teritoriju, samo mi je krivo shto iz manjka samokontrole sam sebi unishtih temu.
Zashto leki? Ne kapiram...
 
Hahaha, kakva projekcija, pa ja tebe neću da ostavim na miru jer si jedini koga uspevam da iznerviram samo svojim prisustvom (a koje to moje teme ti ne posećuješ? :shock: bar od novijih)
pored, naravno, budala...

Što da izbegavam tvoje teme? Zato što ti ne možeš da istrpiš kritiku? Svašta... Vrati me na ignore :mrgreen:

Ebo te smrda :lol:
 
Ajde ne budi tjurka vetj pobrisi postove da mi ne kvaris temu
a ako oces da se prepiremo uzvrati neki pp od miliiiion kojih sam ti poslao kao najgori, pa prichajmo tamo.
Na ignore tju te staviti, najmanji problem, samo ne zelim da mi dolazis na teme, a kako cu se objasniti sa tobom ako ne vidim shta ti to prichash.
Ajd, da vidim briskanje, nemoj da mi kelis ubije temu zbog tvog jezika i mog.
 
Ako malo premotaš film, setićeš se da sam ja tebe jednom zamolila isto, i da si ti to ljubazno odbio, mislim da obrišeš postove... Zar ovo nije idealna prilika da se svetim, makar ispala nevaspitana?
Osim toga, ja tebe nisam napala na ovoj temi, bojim se da si ti ćurka ovaj put...
"Ne brišem postove iz principa" :lol: el tako beše? Evo ti jedan :wink: da opet ne isprojektuješ tvoju histeriju na mene...
 
Joj Lexo i tebe je smarao na PP:)....sva sretja pa nisam zensko...ko zna shta bi mi tek tada pisao....
E da,....ma zanimljivi si ko prenos Bugarske skupshtine.
Alex coll...zaskochi je od pozadi dok shalje poruqu!
I naravno da ti je svaka rasprava samnom besmislena kad uvek obrishem patos s tvoj post,nismo ista kategorija....shvati bre choveche,dok se ozbiljno ne povredish!(ukljuchuje svoje klonove da mu se pridruze u davanju podrshke....tehnika-C H O P O R)
P.S.Kad vi ljudOVI spavate?
Prvo zlato,drgo blato,tretja vila,chetvrta kobila,peta ala,shesta budala,sedmi kamion,osmi avion,deveti shampion,deseti...zaboravio sam kako ide dalje....
Hahahah..tek sad prochitah pretposlednji Alex fool-ov post....a kao ova tema je imala neke smernice- ide negde a?:lol:Voooozi Mishko!!!:lol::lol::lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top