Problem: Nero ili rezac?

Bojan Italy

Početnik
Poruka
26
Sa poslednjih 5-6 diskova imam problem pri rezanju....rezu se duplo duze nego sto bi trebalo,znaci pise na primer 13 minuta,a traje 25-26 minuta. Rezac je NEC....inace rezac je skoro nov....probao sam Nero 6 i nero 7....
Pozdrav svima...hvala unapred
 
Ćale je u pravu i ja mislim da je presao u PIO mod samo ja vise koristim putanju My Computer > Desni taster > Propertis >Device Menager> IDE Ata Atapi controlers , tu odaberes IDE granu primar ili secundar gde ti se nalazi rezač biras propertis kartica advanced settings i tu jednostavno prebaciš modove na combo box sa strane DMA umesto PIO i ok. :)
 
...mislim da ce morati da opali uninstal te grane pa da restartuje i sve bi trebalo da se vrati u normalu...
...naravno,mozda i gresim...mozda je do sistema,rezaca...kuj ce ga znati ovako na slepo...
 
Da u pravu si možda , mada možda i da su kablovi u pitanju imao sam ja to već ranije dosta je da je jedna zica u prekidu ili da zaebava sistem prelazi u PIO only mod i samo zamenom IDE kablova sam rešio problem. Čisto sumnjam da je do rezača, Bojan Italy samo jedno pitanje dali on isto tako sporo i očitava cd sa rezača na hard drive , i da nisi možda čačkao po Nero-u jer ima jedan modul u njemu koji se zove "cd-dvd speed " i sa njime možeš ograničiti maximalnu brzinu čitača i rezača na brzinu na koju želiš.
 
To je u stvari problem mog drugara...on je postavio pitanje ovde. Danas me je zvao i kaze da je presao u PIO i on ga je vratio u DMA,ali i dalje reze sporo. On se bas ne razume u kompjutere...mozda je nesto cackao u Nero i smanjio brzinu rezanja. Idem za par dana kod njega,valjda cu da otkrijem u cemu je problem.
Pozdrav
 
Neki diskovi na kojima pise 8x su ustvari 4x diskovi, tako da nema sanse da naterate rezac da reze brze. Eventualno ako se stavi drugi firmware na rezac. Ovo je tipican problem kod Pioneer rezaca, a i kod nekih drugih. Kod nas ima jako mnogo "fake brand" diskova na kojima pise i 16x a oni su u stvari 4x ili eventualno 8x. Kada je problem sa DMA modom on se najcesce manifestuje tako sto "buffer" stalno ide gore dole, ali brzina rezanja ostaje ista. Taj problem sam imao sa MSI 4x rezacem, sad imam NEC 4571a i nemam problema sa DMA. Ali mi se desava da naidjem na disk koji se reze sporije od deklarisane brzine.

CU
 
Login Killer:
@D-Devil Pa jesu redji. Ali sam naleteo kod jednog prodavca koji prodaje te SKY diskove, i sada samo kod njega kupujem, jer je najpovojniji a mogu da ih rezem i na 12X
Koliko dugo takvi diskovi ostaju čitljivi. Ja uvijek režem manjom brzinom od deklarisane. Ništa mi ne vrijedi disk narezan brzo a onda ga kroz mjesec ili dva baciš jer je nečitljiv.
 

Back
Top