UBUNTU fglrx ?

snis

Primećen član
Poruka
870
Sta on to trazi od mene ?
 

Prilozi

  • Screenshot-22.png
    Screenshot-22.png
    35,2 KB · Pregleda: 48
codemaker:
Kolko ja vidim, ne trazi nista. Samo informacija...

па да, ал' види у чему је штос (прво сам пробао 'оће ли неко одговорити :(

на могу решити гледање филма на ТВ јер то не ради како треба. Покушавао сам свашта и на крају добио:

"drives does not provide the FireGL X11 extensions! Panel components will operate only partially. OK"

кад продужим добијем ту слику коју сам закачио :(

fglrxinfo даје следеће:

snis@racunar:~$ fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.4.1)


:( :)
 
codemaker:
E jbga... Ne "trosim "linux"... :(
Slaba vajda od mene.

:( штета, а имао си поуздан имиџ :)



4Бели:

ма мислим да сам и то пробао. Задње је било скидање неког инстал АТИ драјвера :( којег кад сам покренуо сам добио то што сам навео.
 
Ako tražiš ATI OpenGL drajver (a ne MESA, koji ti je sada) probaj ovo upustvo.

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Dapper_Installation_Guide

Ja sam baš pre neki dan konačno uspeo da sredim moju akceleraciju pomoću metode 2. iz tog upustva. Imam sada nekih manjih problema, ali upravo mi se "kuva" kernel koji bi to trebalo da sredi :) (ati ume da pravi velike probleme u linuxu :( )

Ako misliš da gledaš filmove preko TV-Out izlaza, moraćeš da konfigurišeš /etc/X11/xorg.conf i da dodaš još jedan screen. Upustvo je bilo u jednom od skorijih brojeva Sveta Kompjutera ... a ima ga i na netu
 
Serijski_Ubica:
Ako tražiš ATI OpenGL drajver (a ne MESA, koji ti je sada) probaj ovo upustvo.

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Dapper_Installation_Guide

Ja sam baš pre neki dan konačno uspeo da sredim moju akceleraciju pomoću metode 2. iz tog upustva. Imam sada nekih manjih problema, ali upravo mi se "kuva" kernel koji bi to trebalo da sredi :) (ati ume da pravi velike probleme u linuxu :( )

Ako misliš da gledaš filmove preko TV-Out izlaza, moraćeš da konfigurišeš /etc/X11/xorg.conf i da dodaš još jedan screen. Upustvo je bilo u jednom od skorijih brojeva Sveta Kompjutera ... a ima ga i na netu


па тај твој метод 2. је и био повод овог писанија :) мораћу то да радим.

бићу слободан да те контактирам на пп, на оном другом форуму ;)
 

Back
Top