Dali je došao kraj dominaciji Intelovih procesora?

snejks

Elita
Poruka
17.871
Pa u nekim postovima od ranije sam nagovestio za kraj ove godine izlazak na tržište AMD dual core procesora pa draga gospodo izgleda da su malo uranili u AMD-u , u Srbiji se već mogu naći procesori AMD Athlon 64x2 Dual Core procesori , cena im je duplo veća nego kod Intelovih , iskreno me zanima šta će testiranja pokazati. Inače nešto pobliže o seriji novih procesora izbačenih na tržište možete naći ovde na http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_9485_13041^13076,00.html
pa ko voli nek izvoli :)
 
MGordan našao sam na http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1860516,00.asp Intel protiv Amd i tu su baš bili detaljni pazite kada listate stranice ima detaljan opis svih testova i konfiguracije i šta su radili, baš su bili baš za baš detaljni nažalost sve je na engleskom pa ko nezna dobro taj će se napatiti sa čitanjem. Što se tiče quadro core AMD je to najavio za sredinu sledeće godine a za Intel nisam čuo kada? Uglavnom mislim da će ta trka trajati još svega par godina i da će tada doći do kraja ljudskih mogućnosti dostići će se minimalna širina u konstrukciji jezgra 19 nanometara to je velečina molekule i tu je kraj trke , nema dalje.
 
Neki malo stariji clanovi ovog foruma ce se vec setiti kako je Intel pobedio u trci sa RISK procesorima. Da kazem onima koji ne znaju za bolje Intelovi procesori nikad nisu ni valjali ali su bili gurani od strane Microsofta najvece i jedine kompanije koja je jednostavno ugasila mnoge male i napredne kompanije koje su mozda i imale neke dobre ideje. Pa vreme je da jednom i njima dodje kraj zar ne? Windows npr. je toliko unazadio svet operativnih sistema da smo mozda u zaostatku jedno 20 godina ako ne i vise. Ali sve ce jednom doci na svoje. Nadam se bar. Jer sve dok traje ovaj monopol patimo se svi pa i vi koji ne znate o cemu je rec. Izvinjavam se svima obozavaocima Intela, Microsofta unapred ali ima i drugih operativnih sistema i drugih procesora. Nadam se samo da ce se jednog dana probiti do nas. Da nisam probao ne bih verovao kao ni vi. Slazem se da se sve mora staviti pod kontrolu pa i to ko poseduje legalan softver ali pustimo razlicisti da pokaze sta ima, zar ne?
 

Back
Top