Zanima me...

Hm. Nemam licno iskustvo ali kada sam citala seksualnom zloostavljanju dece od strane oca, pokazalo se da je u mnogim slucajevima imao precutni pristanak majke. Koja se pravila da ne zna. Uzas.

Sta bih radila? Pa ubila bi ga/nju (zlocinca) KAO VOLA U KUPUSU
 
Ja sam shvatila jedno i ne znam da li ti stvarno imas taj problem ili pitas cisto onako! Zato cu cekati da se izjasnis da ne dodajem ulje na vatru ili.... dodacu ga! Ne bi cekala nikoga! Ako je ne daj boze seksualno zlostavljanje (van kuce) verovatno bi sredila da ga neko obogalji za ceeeeli zivot! Ne bi cekala nikoga ni muza ni brata! Ima budala u ovom gradu hvala bogu za takve stvari uvek! A ako je iz kuce....e mnooogo drugacija prica!
 
pazi i zanemarivanje je vrsta zlostavljanja.... kao i vikanje.... pa se to razvlachi do shamara, batina i sexa.... mis'm chitav spektar.....
zavisi... od okolnosti, od te osobe, ponashanja mog deteta.... x faktora.... e sad ako prichmo o onom najtezhem tipa prebijanje ili sex.....
hm.... shta znam.... nisam roditelj... nisam sigurna.... mogucje da bih u afektu povredila dotichnu osobu.... a definitivno bih ga/je prijavila.... zabranila pristup i to....
ne kontam bash temu.... u sushtini ko ne bi??? ok mozhda neki loodak......
 
@nevena
ja sam vrlo blizu toj situaciji bila do pre nekih dva sata. naime, posto sam bolesna nisam isla u skolu i ostala sam kod kuce cackajuci nesto na kompjuteru. moj rodjak(necu da se izjasnim tacno ali vrlo blizak) koji zivi blizu mene, me je zvao i delovao mi je prilicno cudno, pposle nekog razrogovra rekao mi je da me zeli, da trebam da dodjem, a kad sam mu rekla:dobro, vidimo se, on je rekao, kao, pa zar neces nesto lepo da mi kazes...nesto lepo sto ce da me usreci :shock:...ja sam mu rekla da ne znam sta, on je rekoa:ajde, znas ti si mastovita. ja sam mu rekla da ne znam i ponovila vidimo se i ne cekajuci odgovor(zato sto sam sumnjala da ce ponovo da se nateze) zalupila slusalicu. naravno, nisam ni pomisljala da odem....odmah sam nazvala najbolju drugaricu i isplakala se i ispricala sta se desilo,onda je njena mama cula taj razgovor pa sam i s njom pricala i onda s mojom mamom. Zvala je tog rodjaka medjutim on se kunuo da me u opste nije zvao, nudio da ide u policiju i sve.... bas sam se plasila da mmi ne bane na vrata...Ali definitivno najgore je to sto sam ja njega mnogo volela i ako je bio narkoman(sad pretpostavljam da me je pod dejstvom velike kolicine droga nazvao), a i mogao bi otac da mi bude, naime, razlika izmedju godina je 23 godine. Kasnije je dosla i policija, dala sam izjavu, sada idu po njega i taaako to...ne zelim da ga vidim vise u svom zivotu...

dalje, vidm da se nisam najbolje izjasnila u pitanju stoga: mislim na fizicko zlostavljanje, mislim bliskog rodjaka, ne iz kuce...

ako neko ima slicno iskustvo, bilo bi pozeljno da iznese, kao ja, zato sto je ovo za mene stvarno shok i idalje mi se ruke tresu, plasim ga se....grozno...
 
pa s obzirom da te nije dotakao.... to cje se voditi kao emocionalno zlostavljanje.... mozhda navodjenje... kapiram da si maloletna?
ma.... taj je samo malo udaren.... chuj zvao tel.... ili ima josh neshto?
 
@livija
na svu srecu me nije dotakao...a i ne planiram da ga vidja ubuduce...
da, jesam maloletna sam...
mozda ti se ovo cini besmislenim, ali ipak nije...to je stvarno neprijatno...sad, druga stvar da li si ti to iskusila ili ne....
 
Сасвим ОК си поступила...
Он очито има неки проблем, а то није трвоја одговорност, нити кривица...
Држи се даље он њега.
 
wind rider:
@livija
na svu srecu me nije dotakao...a i ne planiram da ga vidja ubuduce...
da, jesam maloletna sam...
mozda ti se ovo cini besmislenim, ali ipak nije...to je stvarno neprijatno...sad, druga stvar da li si ti to iskusila ili ne....

pa da... to je i dalje emocionalno.... daleko od toga da mislim da je besmisleno..... radila sam pri jednoj organizaciji za pomocj zhrtvama zlostavljanja.... znam o chemu prichamo.... naravno da je neprijatno, nego te pitam.... jer iako je imao nameru, nije te dotakao.... emocionalno-sexualno zlostavljanje.... ne znam da li cje biti zatvoren za to.... neshto nisam mnogo ubedjena....
 
wind rider:
@nevena
ja sam vrlo blizu toj situaciji bila do pre nekih dva sata. naime, posto sam bolesna nisam isla u skolu i ostala sam kod kuce cackajuci nesto na kompjuteru. moj rodjak(necu da se izjasnim tacno ali vrlo blizak) koji zivi blizu mene, me je zvao i delovao mi je prilicno cudno, pposle nekog razrogovra rekao mi je da me zeli, da trebam da dodjem, a kad sam mu rekla:dobro, vidimo se, on je rekao, kao, pa zar neces nesto lepo da mi kazes...nesto lepo sto ce da me usreci :shock:...ja sam mu rekla da ne znam sta, on je rekoa:ajde, znas ti si mastovita. ja sam mu rekla da ne znam i ponovila vidimo se i ne cekajuci odgovor(zato sto sam sumnjala da ce ponovo da se nateze) zalupila slusalicu. naravno, nisam ni pomisljala da odem....odmah sam nazvala najbolju drugaricu i isplakala se i ispricala sta se desilo,onda je njena mama cula taj razgovor pa sam i s njom pricala i onda s mojom mamom. Zvala je tog rodjaka medjutim on se kunuo da me u opste nije zvao, nudio da ide u policiju i sve.... bas sam se plasila da mmi ne bane na vrata...Ali definitivno najgore je to sto sam ja njega mnogo volela i ako je bio narkoman(sad pretpostavljam da me je pod dejstvom velike kolicine droga nazvao), a i mogao bi otac da mi bude, naime, razlika izmedju godina je 23 godine. Kasnije je dosla i policija, dala sam izjavu, sada idu po njega i taaako to...ne zelim da ga vidim vise u svom zivotu...

dalje, vidm da se nisam najbolje izjasnila u pitanju stoga: mislim na fizicko zlostavljanje, mislim bliskog rodjaka, ne iz kuce...

ako neko ima slicno iskustvo, bilo bi pozeljno da iznese, kao ja, zato sto je ovo za mene stvarno shok i idalje mi se ruke tresu, plasim ga se....grozno...

Bas mi te zao. Ne znam sta da ti kazem. Hvala bogu pa se sve dobro zavsilo i da imas pametnu mamu. Poljubi je to ce ti u zivotu mnogo znaciti. ;)
Ne znam koliko ti imas godina. Ja imam 25 sad ali pre par godina se mojoj prijateljici dok smo bile u srednjoj desila da kazem sl stvar. Ima dedu s majcine strane koji je invalid i o kome se keva brine vec godinama (srecom nije ziveo snjima mislim da je sad vec i pokojni - ruzno je ali hvala bogu ). I ona otisla kod njega u posetu i kao prvo on njoj dodji ti dedi na krilo i ona sedne i malo malo i deda je poljubi doduse u obraz ali na odvratan nacin jel....jasno je na sta mislim. Ona kaze kevi a ova je ispljuje i kao sram te bilo kako mozes tako da lazes i sl. :roll: :sad: Ona vise nije kod njega isla i to ali je sigurno prezivela traumu. Ja bi ga ubila. Kunem vam se da moje dete neko takne fizicki, a kamoli ovako ne bi vise hodao ili nesto sl. Ne kazem da ti to treba da uradis- to je pitanje roditeljstva. Tako ja gledam na stvari. Ja sam shvatila u pocetku da si ti mama nekome koga neko zlostavlja.
I to si pametno rekla ko god ima sl problema neka kaze nekom. Neka kaze nama bar pa cemo mi ovako nepristrasno da mu pomognemo koliko mozemo.

Puno te pozdravljam :wink:
 
Imam slicno iskustvo,cak dva nazalost i ne volim ni da ih se secam toliko mi je to fuj.Imala sam 18 godina i iz studentskog doma odem na vikend kod jako bliskih rodjaka.Posle vecere s rodjacima rekli su mi da odem da se pozdravim sa njihovim sinom koji je u drugoj kuci i da odnesem putnu torbu u sobu koju su meni pripremili za spavanje.Do te sobe sam morala proci kroz njegovu.Lezao je ali budan ,pruzio mi je ruku na pozdrav.Bilo mi je sasvim normalno da prihvatim ruku i da izmenjamo poljupce u obraz.Ali...kad sam htela da se odmaknem nije me pustao nego je poceo grcevito da me grabi i privlaci drugom,balaviti mi po licu.Ubrzano je disao i smrdeo na alkohol.Jedva sam se odbranila , istrgnula i pobegla u dvoriste.Sacekala sam neko vreme da se u neverici povratim od soka,da se smirim i smislim sta da radim.Iako bi bilo najpametnije da sam to rekla rodjaki ja nisam imala petlju.Bila je to divna zena koju sam volela,pripremila se za moj dolazak,zvala me da dodjem u goste,obasula me paznjom.Rekla sam da u ponedeljak imam ispit i ostala celu noc u kuhinji da "ucim"i da sam zaboravila da ponesem neophodnu zbirku zadataka tako da se odmah ujutro moram vratiti nazad.Izbegavala sam ih godinama.Ne idem nikako.Sad dvadesetak godina nakon toga potvrdilo se ono sto je meni tada odmah bilo jasno.Isplivalo je na povrsinu da sa njim nije nesto u redu.Postao je alkoholicar,napada devojke u javnom prevozu itd.A njegovi ukucani zmure i prave se blesavi iako i sami imaju problema sa njim samo sto to kriju kao zmija noge.
 
livija:

pa da... to je i dalje emocionalno.... daleko od toga da mislim da je besmisleno..... radila sam pri jednoj organizaciji za pomocj zhrtvama zlostavljanja.... znam o chemu prichamo.... naravno da je neprijatno, nego te pitam.... jer iako je imao nameru, nije te dotakao.... emocionalno-sexualno zlostavljanje.... ne znam da li cje biti zatvoren za to.... neshto nisam mnogo ubedjena....

Zatvoren? Ma nema sanse.
Davno je to bilo, raskinula sam sa jednim deckom koji je bio patoloski ljubomoran - citaj: bolesnik. Danima me je zivkao telefonom i pretio da ce poklati celu moju porodicu, prijatelje i na kraju mene. Jedne noci je dosao na moja vrata, moj tata mu je otvorio i nekako je uspeo mirnom pricom da ga trenutno smiri. Dok je razgovarao s njim, primetio je da mu iz jakne viri noz. Sutradan ujutro smo videli da je tim nozem urezao svakakve bljuvotine na nasim ulaznim vratima od stana. Ma moglo je cudo da bude. Posle je tata razgovarao sa jednim policajcem, objasnio situaciju i trazio savet sta da radi da bi me zastitio. Dobio je odgovor da ne moze bas nista, dok se nesto ne desi (?!?), da policija moze samo da ode kod njega i da mu pripreti. Mesec dana nisam izlazila iz stana, a posle sam se stalno okretala na ulici u strahu da cu ga videti.
 
men je žao što si se nasekirala, ali fakat je da se ništa nije ni dogodilo.
zanimljivo mi je to da si posle tog incidenta brže bolje sela i uipsala se na forum, da muku podeliš sa nama. a ne sa drugaricom,koju si zvala, odmah posle razgovora...
čudno mi je i to da je on sam predložio da ide u policiju? i da su ga oni uhapsili?
no way hose!
mislim da si malo umislila i uveličala celu priču, ali ako si htela da saznaš šbbkbb onda ok.
podržavam potpuno.
izvinite, ali ja sam i suviše realna...i uvek vidim rupe...
 
Mene mrzi da vas čitam, ali sam saglasan sa pajamacom, baš mi deluje razumno njen post..
Nego, jbte, čitam ja u pootu Zabavnik i sad neke misli o deci...zapisane..naravno D.R., pa onda ovaj..onaj.. pa onda, i on kaže o nasillju: Ima velike sličnosti između ostarelih TV-a i dece, čim ih udarite oni prorade... HM!

Ali najviše me je zaprepastila jedna srpska poslovica:
Dete mnogo milovano, nikad dobro vaspitano.

Mislim, strašno, strašno..kakva poslovica narodna, i još o deci
 
HeBePoBaTaH_:
Mene mrzi da vas čitam, ali sam saglsan sa pajamacom, baš mi deluje razumno njen post..
Nego, jbte, litam ja na pootu Zabavnik i sad neke misli o deci...zapisane..naravno D.R., pa onda ovaj..onaj.. pa onda i on kaže o nasillju: Ima velike sličnosti između ostarelih TV-a i dece, čim ih udarite oni prorade... HM!

Ali najviše me je zaprepastila jedna srpska poslovica:
Dete mnogo milovano, nikad dobro vaspitano.

Mislim, strašno, strašno..kakva poslovica narodna, i još o deci

:shock: ne verujem! :lol: izvini.... al stvrno je suludo :lol:
 
wind rider:
...kako bi ste reagovali kada bi vase dete zlostavljao neko iz vase (uze ili sire) porodice? Ili ako preti da se desi?

p.s. Stvarno se izvinjavam ako je postojala tema jer je nisam nasla

Pa uglavnom to nije bash neko iz porodice, nego komshija, porodichni prijatelj.... I tada uglavnom roditelj nikada ne sazna... I nemojte mi sad prichati da nemam pojma, jer imam samo 18 god, jer ovu temu stvarno dobro poznajem....
 

Back
Top