Dresura pasa

Ali se zato bojiš da će tebe da ujede? Psi vole lopte, šta tu ima čudno?! Ostavili su nam šinteri na imanju jednu sterilisanu mešankicu terijera, ne znam više koliko je lopti mojoj ćerki probušila ali je stvarno nikad zbog toga nismo krivili, samo smo malo tugovali za igračkama. Treba da raščistiš sa sobom kakva ti je lista prioriteta, kakvog psa hoćeš, pa da se u skladu s tim i ponašaš i da je dresiraš, pošto je za ono vaspitavanje (ono od dolaska šteneta u kuću/porodicu) sad kasno. Ne smeš da je tučeš, gađaš isl. jer psi to ne rade međusobno, na psećem "jeziku" je znak dominacije pritisak na greben, onaj spoj lopatica a zak da pas prihvata dominaciju ležanje na leđima i/ili otkriven vrat. I kad sklanja pogled. Počni od toga, nikad prvi ne skreći pogled, nemoj da se dernjaš, ali joj se obraćaj strogo i odsečno.
 
hej! :) danas sam dosta vremena proveo sa njom i ona je potpuno ok pas! :) ne boji me se ona, a i naucio sam da se ne bojim nje! dresirao sam je malo, da dodje do mene i slicno, i jede mi meso sa ruke... itd!!! :) sutra cu nesto novo da pokusam i kako vidim, ispasce dobro! HVALA!!! :)
 
desilo se nešto šta me je iznenadilo! dok sam držao parče kobasice u džepu, ona mi je zgrabila džep, ja sam odmah izvadio koabasicu iz džepa i bacio joj, pošto je pojela, zatvorio sam je nazad u boks! :///
 
Tačno, to su bili pomešani signali. Sad si je tek skroz zbunio, ne zna više šta da očekuje. Prvo si je nagradio za nepoželjno ponašanje a onda si je kaznio zatvaranjem u boks-nizbogčega. Pravilna reakcija bi bila da si joj odsečno rekao NE! i eventualno je zatvorio u boks.
 
imam problem sa e.bulldogom .radi se o stenetu od 2 mijeseca ,grize mi noge rezi i kevce neznam kako da ga primerno kaznim ili jos bolje da reaguje na komandu NE ili FUJ . ako neko ima da podjeli neki savjet ?
 
imam problem sa e.bulldogom .radi se o stenetu od 2 mijeseca ,grize mi noge rezi i kevce neznam kako da ga primerno kaznim ili jos bolje da reaguje na komandu NE ili FUJ . ako neko ima da podjeli neki savjet ?

Jao,izvini ali zamisljam debeljka kako te vuce za nogavicu :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Mimi's mom ti je odgovorila. Znaci uhvatis ga za kozu na vratu,odignes malkice od zemlje i malo protreses uz odsecno NE ili Fuj

Ili mozes malo da ga cusnes po debeloj guzi isto uz odsecnu komandu.
 
jel moze mala pomoc...trebao bih da za nekoliko dana dobijem dobermana...jel imate neki tut za dresiranje(mrzi me da citam sta ste sve pisali)kao neki documentarac ili tome slicno ali na srpskom ili srpskim prevodom....bio bih vam puno zahvalan pls ako mozete
 
Kao sto pise u naslovu zanima me kako da dresiram Dobermana bez specijalnih trenigna, hteo bih samostalno da ga dresiram... Zanimaju me komande: "Dodji" "Prati me" (kada ga izvodi napolje, da mi ne vuce povodac), kako da ga naucim da neuzima hranu od nepoznatih...

I zanima me kada je najbolji period za dreiranje ove vrste psa (mislim na njegove godine)

Hvala!
 
UHhh :( Tamo nista nekapiram koji se odgovor odnosi na koje pitanje :( Da li bi mogli da pokrenemo novu temu u vezi toga, ili...?

Soryy sto izvodim neke gluposti sada, ali jeb*** stvarno nista nerazumem :O :O
 
Moj problem i "problem" mog psa su macke, lopte i sve sto se krece. Radi se o zenki Nemackog Ovcara koja ima godinu i mesec. Ponasa se kao da ima 5 meseci. Kada vidi da neko trci ona bi ga odma vijala, kada je setam i vidi macku, ona cvili, rezi, laje i sto je najgore, hoce da se izvuce iz ogrlice. Inace je dobrocudna, ne bi nikog povredila...nego bi se igrala i kada se ona igra na svoj nacin moze da povredi nekog. Ja bih bila zahvalna kada bi mi neko dao savet kako da je oducim da vija sve sto se krece.

Evo malo slicica da znate o kome se radi :D
Prvirodjendan7-1.jpg



DSC03014-1.jpg



SP_A1557-1.jpg
 
Prelistaj temu ima dosta saveta kako iskontrolisati psa i nauciti ga ponasanju!
Pre svega moras da je vodis na povocu ili na fleksiju pa kada krene da ostvaruje sta je naumila blago cimnes i kazes ostro "NE" , ili sa nekim namerno da je izazivate a da bude vezana na kanap ili isto povodac i postupak opet isti, ostro ne.
Ne pustaj je van ogradjenog prostora dok to ne nauci.
Ukratko.
Pitaj jos sta te zanima!
 
pozdrav svima.

Imam Sibirskog haskija starog 6 meseca, i imam problem sa tim vracanjem kad ga zovem... :(

Svako vece ga izvodim u park da se socializuje sa drugim psima i da se dobro istrci, a + ima i veliko dvoriste gde je po ceo dan i celu noc. kad smo sami onda me slusa i vrati se kad ga zovem, ali kad dodje neki drugi pas ne slusa me ni 5%, tako da bih bio zahvalan ako bi mi neko dao neki savet kako to da ga naucim.

Hvala u napred. ;)
 
pozdrav svima.

Imam Sibirskog haskija starog 6 meseca, i imam problem sa tim vracanjem kad ga zovem... :(

Svako vece ga izvodim u park da se socializuje sa drugim psima i da se dobro istrci, a + ima i veliko dvoriste gde je po ceo dan i celu noc. kad smo sami onda me slusa i vrati se kad ga zovem, ali kad dodje neki drugi pas ne slusa me ni 5%, tako da bih bio zahvalan ako bi mi neko dao neki savet kako to da ga naucim.

Hvala u napred. ;)

Prvo vezbaj u dvoristu. Zovi ga (nemoj mu bas tepati jako dok ga zoves bolje malo odlucnije reci DODJI) i kad dodje daj mu ono sto najvise voli (ukusnu poslasticu, lopticu...) i pomazi ga. Tako da on uvek kad ga zoves i kad dodje dobije nesto sto voli. I da ga DODJI asocira na nesto lepo. To je najvaznije. A ako dok ga zoves nece da dodje da bi mogao da mu das ono sto voli, onda stavi na neki sto (ili na nesto sto ne moze da dohvati da uzme sam) poslastice i nek on vidi da ti uzimas poslasticu i onda ce sigurno doci. Kad to uradis u dvoristu, onda kad ga izvedes u setnju poneses u nekoj torbici, kesici... poslastice i pustis ga sa povoca i zoves ga i das mu kad dodje, ako ne dodje... Potrudi se da vidi da uzimas poslasticu i doci ce i daj mu i pomazi ga ;) Srecno!
 
dobila sam stene sar peja od 2 meseca..nikada do sada nisam cuvala pse..moze li mi neko pomoci oko osnovnih stvari...da zna gde da vrsi nuzdu i da zna da treba da spava u korpi a ne na parketu?? :) please
 
dobila sam stene sar peja od 2 meseca..nikada do sada nisam cuvala pse..moze li mi neko pomoci oko osnovnih stvari...da zna gde da vrsi nuzdu i da zna da treba da spava u korpi a ne na parketu?? :) please

Ne bih ti mogla bas najbolje pomoci, jer moj pas je u dvoristu pa nisam imala probleme takve vrste. Znam da kada vrsi nuzdu prvi put u stanu moras da mu gurnes glavu u to (ne da mu nabijes glavu nego da mu malo gurnes) i pokazes napolje. A za korpu stvarno ne znam :D

A i mozes svratiti na ovu temu http://forum.krstarica.com/threads/93402
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kupiš pelene za pse, svaki put kad se pas uzvrti sam od sebe obično hoće na wc i u tom trenutku ga odneseš na pelene i čekaš dok obavi, kad obavi pohvališ ga i vrlo brzo će skužiti gdje treba ići.
 
POMOC!! Imam retrivera koji ce u avgustu napuniti 2 godine. Jako ga volim, ali problem je sto sam od pocetka bila previse blaga prema njemu, naucila sam ga kada setamo da stane, kada ga pusim da dodje, ali to je sve...:(((Danas sam ga vodila kod veterinara jer se udario malo, veterinar je morao da mu stavi na njusku onu zastitu jer je bio bas bezobrazan. Mene je napao i hteo da ujede (bukvalno) kada sam htela da mu pogledam tu ranicu. Znam da retriveri nisu nasilni, da su divni, ali ne znam sta je njemu. Veterinar mi je rekao da moram obavezno da poradim na autoritetu jer ga uopste nema, ni malo me ne slusa. :(((
Pokusavala sam da ga ucim iz svih saveta koje sam citala na netu, ali bezuspesno...jos dok je bio manji kada bih nesto pokusala, on bi poceo da rezi kada nije po njegovom i ja bih se malo povukla. Napravila sam veliku gresku i sada ne znam kako da je ispravim :(((
Jel star za dresuru, sta da radim? Jel normalno da hoce da ugrize?
 
POMOC!! Imam retrivera koji ce u avgustu napuniti 2 godine. Jako ga volim, ali problem je sto sam od pocetka bila previse blaga prema njemu, naucila sam ga kada setamo da stane, kada ga pusim da dodje, ali to je sve...:(((Danas sam ga vodila kod veterinara jer se udario malo, veterinar je morao da mu stavi na njusku onu zastitu jer je bio bas bezobrazan. Mene je napao i hteo da ujede (bukvalno) kada sam htela da mu pogledam tu ranicu. Znam da retriveri nisu nasilni, da su divni, ali ne znam sta je njemu. Veterinar mi je rekao da moram obavezno da poradim na autoritetu jer ga uopste nema, ni malo me ne slusa. :(((
Pokusavala sam da ga ucim iz svih saveta koje sam citala na netu, ali bezuspesno...jos dok je bio manji kada bih nesto pokusala, on bi poceo da rezi kada nije po njegovom i ja bih se malo povukla. Napravila sam veliku gresku i sada ne znam kako da je ispravim :(((
Jel star za dresuru, sta da radim? Jel normalno da hoce da ugrize?

Našla si temu a sad je i pročitaj. :) Ali pre toga pročitaj i ovu: http://forum.krstarica.com/threads/93402 i ovu: http://forum.krstarica.com/threads/281476
 

Back
Top