Da li je moguce da su Srbi toliko primitivni
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 139

Tema: Da li je moguce da su Srbi toliko primitivni

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je moguce da su Srbi toliko primitivni

Ej bre pogledajte samo, prva stanica autobusa, guraju se bre ko stoka, ko poslednja ona marva, lete ka mestima, preskacu jedni druge ne bi li se domogli paznih mesta. I ovakav narod zeli da ga neko postuje? Srbiji treba bre kolektivni cas lepog ponasanja i bontona. Kad sam bio klinac pa me baka povede u setnju tamo 80 tih pa ako krenemo negde prevozom, nije se desilo da neko ne ustane i ne ustupi mesto. Ja ne zelim da budem shvacen pogresno ali kad vidim marvu kako ulazi u obor i poredim je sa srbima koji ulaze u prazan autobus, marva je primer bon tona.

Domaćin JABUCHILO (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Podrazumevano Re: Da li je moguce da su Srbi toliko primitivni

polako, skupices i ti za auto pa ces se emancipovati.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -
    a praznom divanu nigde kraja.

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JABUCHILO
    polako, skupices i ti za auto pa ces se emancipovati.
    shta znachi da bi temu trebalo sa politike prebaciti na podforum automobilizam ili mobilnu telefoniju...tako nekako

Zainteresovan član Tereskova (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2006.
    Reputaciona moć
    44

Подржавам предлог колеге.

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Emancipacija ? Sta je to emancipacija. Vaspitanje ili imas ili nemas. A ako ces da mi kazes da vaspitanje dolazi sa kolima. Onda treba da pogledas nase vozace svaki 1000 ti ce da stane ZENI SA DETETOM da predje ulicu. Oni su tek krajnji primer primitivizma, ali onog najgoreg moguceg.

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

ma sve je to stoka bezrepa...i vozachi i chekachi autobusa...zato sve to treba zameniti...i doterati u srbiju neke nove likove koji ce se znati voziti u autobusu....uostalom sta ce u EUropi ovakovi srbi.....pod hitno ih zameniti nekim drugim proEUropskim bicima...valjda

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio AcaBg82
    Ej bre pogledajte samo, prva stanica autobusa, guraju se bre ko stoka, ko poslednja ona marva, lete ka mestima, preskacu jedni druge ne bi li se domogli paznih mesta. I ovakav narod zeli da ga neko postuje? Srbiji treba bre kolektivni cas lepog ponasanja i bontona. Kad sam bio klinac pa me baka povede u setnju tamo 80 tih pa ako krenemo negde prevozom, nije se desilo da neko ne ustane i ne ustupi mesto. Ja ne zelim da budem shvacen pogresno ali kad vidim marvu kako ulazi u obor i poredim je sa srbima koji ulaze u prazan autobus, marva je primer bon tona.
    U Tokijskom metrou postoje poslebni službenici koji služe da nahuraju ljude u metro. Inače nekoliko žena je imalo pobačaje usled guranja, pa su izmislili bedževe "Ja sam trudnica".

Znači japanci su primitivni?

Ističe se
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar2
    U Tokijskom metrou postoje poslebni službenici koji služe da nahuraju ljude u metro. Inače nekoliko žena je imalo pobačaje usled guranja, pa su izmislili bedževe "Ja sam trudnica".

Znači japanci su primitivni?
    Predlazem da se ugledamo na Saudijsku Arabiju , i vise cemo jebati, uvatis bilo koju devojku, silujes je, i onda je zakoljes na sred ulice da onako krklja i gica se U IME ALAHA. Jer jebi ga kuran kaze da ti treba da se seksualno zadovoljis, a ona mora alahu posle posto je zgresila.

Zivela Saudijska Arabija.

Ili mozda Zimbabve?

Nigerija recimo?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

mozda i jesu, a mozda i nisu, a to kakvi su oni ne daje nama opravdanje da budemo primitivci.
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

mozda ce ovo zvucati mizogonicno, al' sta da radim...samo konstatujem ono sto primetim...
    dakle, sve mi se cini da, u javnom prevozu, devojke mnogo vise jurcaju da sednu, i prave se lude kada udje neka trudnica ili baba koja jedva stoji...
    generalizacija je glupa, znam...ali statisticki gledano...
    jel' to jos neko primetio il' se ja tripujem?
    Arguing on the internet is like running in the Special Olymipics.
    Even if you win, you're still retarded...

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Meni to nije neotesanost i primitivizam, već nedostatak strogih i autoritativnih zakona. Misliš da bi vozači uskraćivali prednost pešaku kada bi mu za to pretilo oduzimanje vozačke na 6 meseci i kazna od 500€? Najviše boli kada nekoga udariš po džepu.

Neproveren član Cossack (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@AcaBgd82
    Preterujes, ne mislim da smo najgori- takvo pljuvanje po svom narodu (sto malo ko u svetu radi) nije na mestu- imas mnoogo primera u istoriji sta se sve dogadjalo- ne budi tako osetljiv bre.

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

pa narvno da jesu a ovo poredjenje sa japanom je izraz zakrzljalog mozga ali jako .Pa pre jedno godinu dana u mom kraju u NSu su postavili po trotorima kante za djubre od nekog kao kovanog gvozdja veoma pristojnog izgleda i posle tri meseca nijedna nije ostala citava,ljudi po selima kradu saobracajne znakove i to one okrugle da prave talandaru i peku paprike a one velike table sa putnim pravcima za pokrivanje svinjaca ,kradu se resetakasti otvori za kanalizaciju pa se prodaju kao gvozdje na otpadu(sada su poceli katanca na njih da stavljaju) ,divlje deponije nicu pored puteva jer svako samo dodje i gomilu otpada istrese pored puta gde mu se cefne ,novi autobusi gradskog prevoza se za par meseci kompletno ocerupaju i isaraju,po Trvdjavi se takodje baca djubre pisa po zidinama starim trista godina pa je u nekim delovima smrad neizdrziv , lome umeticke skulpture ,centar grada posle vikenda redovno izgleda kao da su huni i avari prosli ,kradu se klupe iz parkova za dvorista ,na salterima se ljudi guraju preko reda uostalom cela drzava nam funkcionise preko veze .
    PS ovo nije nikakvo pljuvanje po narodu nego nasa svakodnevnica a pljuvanje je okretanje glave i pravljenje kako smo mi divni i kulturni.
    Poslednji put ažurirao/la svetolik trpkovic : 04.10.2006. u 11:06

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

u pravu je aca ....
    u japanu ....roditelji decu dok su jos mala uce sta treba raditi ...da lepo stoje u redu ....sto je NAJNORMALALNIJA pojava ....
    a ovi kod nas ....guraj ,guraj ,,,budi ti prvi ....i tako ....

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

@Cossack
    primetiti nesto lose kod naseg naroda nije automatski pljuvanje. a da je lose - lose je. evo ti i gornji svetolikov primer. da ne govorim o bacanju kupusa, hleba, jaja kroz prozore kuhinja, pa se lepo na parkingu pravi mini deponija, pljuvanje, bacanje djubreta, opsta neljubaznost.....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Kada te je baka vodila u setnju tada je Beograd imao milion stanovnika i jedno 1500 autobusa, a da ne pominjemo da je svako imao dvoljno novca za auto i benzin.

Danas Beograd ima 2 miliona stanovnika i 1000 autobusa.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@Obersturmfuehrer
    Mozda, ali zasto su mu bas Srbi krivi i primitivni, mislim, ovo mi izgleda kao znate vec sta...
    Sigurno se i ostali ponasaju isto, pa i u drugim drzavama i zasto ovo ide bas na politiku, sigurno postoji adekvatnije mesto.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio svetolik trpkovic
    pa narvno da jesu a ovo poredjenje sa japanom je izraz zakrzljalog mozga ali jako .Pa pre jedno godinu dana u mom kraju u NSu su postavili po trotorima kante za djubre od nekog kao kovanog gvozdja veoma pristojnog izgleda i posle tri meseca nijedna nije ostala citava,ljudi po selima kradu saobracajne znakove i to one okrugle da prave talandaru i peku paprike a one velike table sa putnim pravcima za pokrivanje svinjaca ,kradu se resetakasti otvori za kanalizaciju pa se prodaju kao gvozdje na otpadu(sada su poceli katanca na njih da stavljaju) ,divlje deponije nicu pored puteva jer svako samo dodje i gomilu otpada istrese pored puta gde mu se cefne ,novi autobusi gradskog prevoza se za par meseci kompletno ocerupaju i isaraju,po Trvdjavi se takodje baca djubre pisa po zidinama starim trista godina pa je u nekim delovima smrad neizdrziv , lome umeticke skulpture ,centar grada posle vikenda redovno izgleda kao da su huni i avari prosli ,kradu se klupe iz parkova za dvorista ,na salterima se ljudi guraju preko reda uostalom cela drzava nam funkcionise preko veze .
    PS ovo nije nikakvo pljuvanje po narodu nego nasa svakodnevnica a pljuvanje je okretanje glave i pravljenje kako smo mi divni i kulturni.

Ulazak u EU neće nam obezbediti samo saradnja sa Hagom, Kosovo i ostali politički uslovi već i kulturno, civilizovano ponašanje. Znači, promena svesti.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

oni bi se ponasali isto, a i ponasaju se isto kada odu na letovanje u Grcku, recimo...ali kod kuce ne smeju, jer ih lupa neko po usima zbog bacenog papirica ili pljuvanja...
    Arguing on the internet is like running in the Special Olymipics.
    Even if you win, you're still retarded...

Primećen član markovozd (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Cossack
    @AcaBgd82
    Preterujes, ne mislim da smo najgori- takvo pljuvanje po svom narodu (sto malo ko u svetu radi) nije na mestu- imas mnoogo primera u istoriji sta se sve dogadjalo- ne budi tako osetljiv bre.
    Bre, ko god ukaze na neku , losu pojavu u svojoj okolini ili drustvu, odma se nadje neki dezurni patriJota , da mu nabaci ove fore, o "svom narodu", " niko to ne radi" i slicno.

Yebote, ovde ne mozes da kazes da nije ok , sto je Bgd prljaviji od Marakesha, sto stoka baca kese sz dzubretom kroz prozor, sto su liftovi ispljuvani i ispishani..........odma si izdajnik , i placenik.........cujes, keve ti........."pljujes po svom narodu"

Pa sta treba postavljac teme da kaze???
    U prevozu se ljudi ponasaju kao stoka..........i to je tacno, ali je verovatno , trebao da kaze kako se Holandjani u Beogradskom GSP ponasaju kao stoka, jer, boze moj ........kako to sme da kaze za Srbe???

Nekultura, nehigijena, bezobrazluk, je svuda oko nas. Od prelaska granice, iz Madzarske, nailazite na deponije, plasticne kese, vozacku nekulturu, a sto dublje zalazite u Srbiju, stanje je sve gore.........ko se vozi Ibarskom magistralom, i zastane , da negde potrazi toalet, ima sve sanse da dobije neku Ebolu, u istom.............

Pa, kada je glavni grad takav, sta ocekujemo od unutrasnjosti??
    Jednostavno, priznajmo da je Srbija, jedna nesredjena i neuredna , prljava zemlja, zaslugom njenih gradjana, izmedju ostalih i Srba, pretpostavljam.........nece biti , da su; Madjari, Rusini, Slovaci, krivi sto je Srbija prljava..........

Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Tzar
    Kada te je baka vodila u setnju tada je Beograd imao milion stanovnika i jedno 1500 autobusa, a da ne pominjemo da je svako imao dvoljno novca za auto i benzin.

Danas Beograd ima 2 miliona stanovnika i 1000 autobusa.

Ima mnogo vise od 1000 autobusa, ali ti i nije poenta..........gradskim prevozom se nisam vozio poslednjih dvadesetak godina, ali vidim da se stanje drasticno popravilo, i u izgledu autobusa, i u njihovom broju i redovnosti voznje............

I danas dovoljno ljudi ima dovoljno para za benzin, jer gradom ne mozes da se provezes komotno, vise ni nocu, a kamoli u spicu, od guzvi...............

Problem jeste , generalno, nekultura, nervoza, i netolerancija .........

Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

@Obersturmfuehrer
    Mozda, ali zasto su mu bas Srbi krivi i primitivni, mislim, ovo mi izgleda kao znate vec sta...
    Sigurno se i ostali ponasaju isto, pa i u drugim drzavama i zasto ovo ide bas na politiku, sigurno postoji adekvatnije mesto.
    Jesi prolazio kroz Sloveniju? Austriju? Nemacku? Svajcarsku? Svedsku? Norvesku?

Daleko od toga da se svi ponasaju isto................

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

@Obersturmfuehrer
    ja sam Srbin i zivim u Beogradu, i meni ne smetaju Svedjani koji se guraju po autobusima ili Nigerijci koji bacaju kupus vec upravo - mi....

Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Istina, ali opet sva ta situacija- beda, siromastvo, nacionalna depresija nije razlog da se SVI nazovemo PRIMITIVNIM- sto sigurno bi se bolje ljudi ponasali na zapadu da su u ovoj situaciji (ne ulazim u politiku, a i ovome nije mesto ovde).
    Poslednji put ažurirao/la Cossack : 04.10.2006. u 11:40

Učlanjen
    18.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Nexus 6
    oni bi se ponasali isto, a i ponasaju se isto kada odu na letovanje u Grcku, recimo...ali kod kuce ne smeju, jer ih lupa neko po usima zbog bacenog papirica ili pljuvanja...
    Tacno je da su kazne neophodne da se ljudi nauce redu, i disciplini........

Ali, nije tacno da su kazne jedini nacin ..........sigurno ces se sloziti , da opsta kultura zivjlenja i stanovanja, postovanje pravila zivota u gradu, doprinose lepsem i cistijem okolisu.

To je nesto , sto Srbija nema..........ni opstu kulturu, ni zelju da se usvoje osnovna pravila kako se zivi u velikom gradu,.................................

p.s.

Ne slazem se, da se turisti iz npr. skandinavije, ponasaju u vecini, kada su na letovanju, mnogo drukcije, nego u svojim drzavama..........mozda su malo opusteniji, ali ne bacaju djubre kroz prozore kola , hoce da za sobom pokupe ostatke sa plaze i slicno...

Stvar vaspitanja i kulture

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Zakaj Srbi mrze toliko Hrvate?
    Autor idot u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 05.08.2007., 00:12
  2. da li su Srbi u drugim republikama hibridni srbi
    Autor ca-mu47 u forumu Politika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 04.05.2007., 04:23
  3. Srbi ratuju za Americko drzavljanstvo (Srbi u US Army)
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 31.05.2006., 01:01
  4. PRIMITIVNI BALKANCI....
    Autor *+*+*+*+* u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 12.07.2005., 23:59
  5. jel moguce da ih je toliko????
    Autor krak u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.02.2005., 20:02

Pravila za slanje poruka