Балет

Strela

Elita
Poruka
17.244
Балет и балетски уметници су некако у сенци глумаца и класичних позоришних представа, зато ову тему посвећујем њима.

2002641042557228085_rs.jpg
 
Stela, nisu baletski igrači u senci pozorišnih glumaca, niti je balet u senci drame.
Opera, drama, balet i pozorište su u senci u odnosu na komercijalni vid umetnosti!
Usput da li je neko gledao prvaka Nacionalnog baleta iz Kijeva Andreja Gura ?
 
mali.adadjo:
Stela, nisu baletski igrači u senci pozorišnih glumaca, niti je balet u senci drame.
Opera, drama, balet i pozorište su u senci u odnosu na komercijalni vid umetnosti!
Usput da li je neko gledao prvaka Nacionalnog baleta iz Kijeva Andreja Gura ?

Погледај само овај подфорум, ниједна тема до сада није била посвећена балету. Прелистај "озбиљне" новине, па реци кад си видео критику или приказ неког балета?
На електронским медијима раме уз раме појављују се естрадни "уметници" и глумци, нигде нема балерина и балетских играча...
 
Strela:
Погледај само овај подфорум, ниједна тема до сада није била посвећена балету. Прелистај "озбиљне" новине, па реци кад си видео критику или приказ неког балета?
...

Na čemu možemo samo da im zavidimo! Šta će im komentari negog prolupalog dede koji sebe smatra kritičarem (i, što je gore, neki mu to i priznaju)! :lol:

A što se zapostavljanja tiče- i pozorište je generalno "u zapećku" nekih drugih medija! Neki drugi mediji su u zapećku nekih stranih medija! Neki vrhunski glumci su u zapećku nekih glumaca koje ti vidiš rame uz rame sa "zvezdama estrade"...i tako redom! Nisu glumci krivi što baletani nisu u medijima i, KONAČNO, ne znači biti "istaknut" samo ako si ovenčan u dnevnim tabloidima. Nekim umetnostima neki mediji jednostavno ne stvaraju "radni prostor"! Nema ni mnogo slikara na TV-u pa, nisu glumci ti koji su ih istisnuli! I dramski "proizvodi" trpe, i kvalitetna kinematografija trpi...mnogi trpe! Ako je balet nezastupljen na ovom podforumu- treba uporediti broj postova i tema ovog podforuma sa "Filmom", "Politikom", "Video igricama" (huhuhu)....to je tako!
Ja se generalno slažem da su neke umetnosti "medijski zapostavljene" u smislu premale podrške i promovisanja. Ali, ako razlog i jeste (a najčešće jeste) nuđenje onoga što se najviše traži, onda je problem u ukusu onih koji traže. RTS još uvek pušta emisije sa "ozbiljnom muzikom" (groznog li naziva! koja je neozbiljna???) i trebalo bi napraviti istraživanje gledanosti u tim trenucima, ako im dopadne koji promil ukupnog gledateljstva, super su prošli!
Ali, tu ništa nije novo. Kakvo je merilo TV ili bilo koji drugi medij? Pa, pozorišnu publiku je uvek tvorio ekstremno mali procenat stanovništva! I slušaoce Filharmonije takođe. Pa tako i baleta! Ali te umetnosti su tu, postoje, opstaju, imaju publiku i ljubitelje koji im otvore po neku temu na Forumu i okače sliku papučica! ;)
 
andrejgurabaletes5.jpg


Андреј Гура

Prvak Nacionalnog baleta iz Kijeva, u Nacionalnom teatru

Prvak Nacionalnog baleta iz Kijeva (Ukrajna), Andrej Gura gostuje na Velikoj sceni Narodnog pozorišta večeras od 19.30 u baletu Adolfa Adama "Žizela", u ulozi princa Alberta, a u nedelju, 12. novembra u "Labudovom jezeru" P. I. Čajkovskog, u ulozi princa Zigfrida.
Iako veoma mlad, nosi oreol internacionalne zvezde, gostujući u svim značajnim baletskim centrima sveta, od Kanade i Amerike do Evrope, kao prvak Nacionalnog baleta iz Kijeva i samostalno.
Orkestrom će večeras dirigovati Ana-Zorana Brajović, solisti su Mila Dragičević, Andrej Gura k.g. (Ukrajina), Nenad Jeremić, Aleksandar Ilić i Tamara Ivanović, dok će 12. novembra za dirigentskim pultom biti Miodrag Janoski, a solisti su Mila Dragičević, Andrej Gura k.g. (Ukrajna), Nenad Jeremić, Jovica Begojev, Tamara Ivanović, Bojana Žegarac, Jovan Veselinović... D. J.

"Danas" 9. новембар 2006.

Коначно једна најава балетске представе!
 
Strela:
http://img139.imageshack.us/img139/3262/andrejgurabaletes5.jpg[/
Коначно једна најава балетске представе![/QUOTE]


Iskreno se nadam da ovoga puta oni koji odu na predstavu neće gledati Kraljicu Margo, umesto Labudovog Jezera, kao što je to bio slučaj prošli put.
 
Ajde, bolje sam (ili sama, koliko mi se čini) prestani da spamuješ Forum. Nije ni što zračiš nego što postaje dosadno! Ovo je ko zna koja tema u kojoj bacaš nesuvisle komentare! I odljubi se od te Maje!
 
Mae:
Ajde, bolje sam (ili sama, koliko mi se čini) prestani da spamuješ Forum. Nije ni što zračiš nego što postaje dosadno! Ovo je ko zna koja tema u kojoj bacaš nesuvisle komentare! I odljubi se od te Maje!


O tome šta ja radim i kakvi su mi komentari ne odlučuješ ti lejdi Magbet.
A ako ti se baš ne dopadaju moji komentari možeš me staviti na ignore, sve drugo je nesuvislo sa tvoje strane.
Probaj da kažeš nešto o temi koju je Stela postavila, klasičan БАЛЕТ, nemoj da koristiš priliku da prozivaš one koji su ti se zamerili.
Predpostavljam da si na FDU-u imala predmet koji se bavi osnovama klasičanog baleta,
i da povremeno pogledaš koju baletsku predstavu?
 
isadoraduncaniioh4.jpg


P.S. Молим вас уживајте у овим дивним фотосима и ако можете дајте свој конструктиван допринос теми.
 
Maja Pliseckaja.....nedostižan san.
Niko, nikada neće biti kao ona, baletska diva koja sa osamdeset godina i teškom povredom kolena izgleda bolje, igrala i igra bolje od bilo koje balerine na svetu!
Živa umetnička ikona.
 
Slazem se sa vama, nekako mi se cini da balet u srbiji polako umire.Predstave su sve losije da nemamo gostovanja balet ne bi kod nas imao smisla-solisti su prilicno losi. Izdvojila bi jedino Anu koja ima odlicnu tehniku ali izraz joj je zato prilicno bled.A muskih solista ni nemamo-Dejan Kolarov nije los ali je jos nekako nezreo!
 
honolulu:
Slazem se sa vama, nekako mi se cini da balet u srbiji polako umire.Predstave su sve losije da nemamo gostovanja balet ne bi kod nas imao smisla-solisti su prilicno losi. Izdvojila bi jedino Anu koja ima odlicnu tehniku ali izraz joj je zato prilicno bled.A muskih solista ni nemamo-Dejan Kolarov nije los ali je jos nekako nezreo!

О којој Ани је реч? Дај нам мало више података, имам утисак да имаш податке из прве руке.. Ако можеш постави и неке фотографије.
 

Back
Top