Proteini ili ne?

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Drug mi predlaže da pijem malo proteine da bi nabacio mišiće i da istovremeno idem i u teretanu da ih oblikujem (znate na šta mislim). Slušao sam razne priče o tim "veštačkim" preparatima i više nisam siguran da li koriste ili samo štete. Šta vi znate?

P.S. Molim samo ozbiljne odgovore i od onih koji se doooobroooo razumeju u to!!!!
 
ne treba piti veshtachke proteine, jedi ovako proteine, pi puuuno mleka i jedi puno mesa i ribe pa cesh se ugojiti i nabaciti masu koju oblikuj teretanom. tako je bar moj drug radio.......i sad stvarno extra izgleda.....
 
Ok, evo šta ja znam.

Zašto DA?
- Za relativno kratko vreme se mišići uvećaju mnogo, koliko bi prirodnim putem trajalo mnogo duže.

Zašto NE?
- Uvećanjem drugih mišića, uvećava se i mišić srca. Ako prestanem sa vežbanjem, opuštaju se svi mišići, čak i srce i to može dovesti do ranog infarkta.

* Uzimanjem proteina preko hrane povećavam mišiće prirodno, ali se zato masti iz hrane talože u organizmu pa bih zaradio i salo, kog se teško mogu otarasiti.
 
Treba da napravis balans izmedju unetih proteina (kolicine mesa) i vezbanja (potrosnje energije). Vise rada vise mesa i obrnuto. Masti se nece taloziti ako vezbas dovoljno da ih sve sagoris. Kad prestanes sa vezbama, kad tad, deo misica obavezno prelazi u salo. Mozda zato i ne treba da ih stvaras.
 
mislim da si sam sebi odgovorio na to pitanje u jednom postu gore ;)
nego da dodam...
uzimanje proteina podrazumeva i odredjene dijete...tipa - nema kafe , nema kokole, nema piva i slicno....a to moze da bude prilicno smaranje :)
elem, ja ti predlazem da krenes u teretanu i na plivanje...i da budes redovan gost i bazena i teretane....za koji mesec ima da izgledas do yaya....
 
cvele2:
Drug mi predlaže da pijem malo proteine da bi nabacio mišiće i da istovremeno idem i u teretanu da ih oblikujem (znate na šta mislim). Slušao sam razne priče o tim "veštačkim" preparatima i više nisam siguran da li koriste ili samo štete. Šta vi znate?

P.S. Molim samo ozbiljne odgovore i od onih koji se doooobroooo razumeju u to!!!!
Strpi se malo. Mani se crvenih i belih fosfora, napalma, bananamen misica i bla! bla! bla!Kroz koju godinu shvatices mnogo toga.
 
cvele2:
Ma dobro to sve, ali niko mi nije konkretno odgovorio na postavljeno pitanje: Da li je uzimanje proteina (ne preko hrane) zdravo ili ne?
NE.
Bez obzira sta govore o tome kako se dobijaju ti proteini to nije tacno jer se nedobijaju tako! Mene neinteresuje misicna masa na mom telu i da "krivim shipke" po nekim teretanama, ali znam dovoljno o ishrani.
Na primer ove namernice koje su spomenute:
riba - OK
meso (CRVENO) - OK
mleko - to je dobra namernica, ali ne zbog toga sto tu ima puno proteina ili kalcijuma vec iz nekih drugih razloga - to je jedna grana nauke (i mleko, a i meso)

Idi kod sportskog lekara i konsultuj se sa njim. Moj ti je savet: Ako pocinjes da se bavis sa necim sto ti moze narusiti zdravlje NI SLUCAJNO SE NE KONSULTUJ sa ljudima na forumu - 2-5% ljudi koji su ovde neznaju da neznaju, a to ti je najgore.
Ako odlucis da neodes kod doktora, a krenes u teretanu vodi racuna o kichmi i odaberi neku u kojoj ce biti neko ko je dovoljno strucan, a ne samo priucen. Znas, ekser kad zakucavas u drvo trebas znati kako se to radi, a ako neznas "nalakiraces" nokte na nedelju - dve.
Pozz

P.S. jos jednom da ti kazem - idi kod doktora pa pricaj sa njim!
 
ti biras! 100 dindzi ti i nije puno da dobijes informaciju koja ti moze jako znaciti. bavljenje bilo kojim sportom po meni zahteva nadzor strucne osobe jer se mozes ozbiljno povrediti! Drugar je u teretani sjebao disk na repnim prsljenovima i veruj mi da to nije prijatna povreda.
 
cvele2:
Drug mi predlaže da pijem malo proteine da bi nabacio mišiće i da istovremeno idem i u teretanu da ih oblikujem (znate na šta mislim). Slušao sam razne priče o tim "veštačkim" preparatima i više nisam siguran da li koriste ili samo štete. Šta vi znate?

P.S. Molim samo ozbiljne odgovore i od onih koji se doooobroooo razumeju u to!!!!


hmmm ... zasto imam neki osecaj da ti vec uzimas proteine a da nesto ne primecujes da ti se nesto menja na telu ... pa ti sad kao mi nesto govorimo a ?????

priznaj ribo ... !!! kakvi doktori kakvi bakraci ... samo vezbaj i jedi MESA ali PILECEG ... i naravno ribe i bar 2 litra mleka dnevno ....

i manje sex-a ... ustvari najmanje ... ma.. nemoj da sam te video da nesto karas ! znas !!!

ako zelis da nabacis misice ... naravno ... :)
 
U trcanju je spas za SVE misice...teretana djene,djene,ja idem vec 2 godine uporedo sa treninzima ali nema neke mnogo velike promene...jes' da sam zensko,ali teretana je svima potrebna...mada iz licnog iskustva trebalo bi da znas da devojke ne vole mnogo napumpane frajere,vec neki atletski tip sa ne mnogo preteranim misicima,sve ostalo prouzrokuje antiefekat.
E sad,proteine iz bocice ti ne bih preporucila,jer svi takvi proizvodi imaju drugu stranu medalje,ali odluka je tvoja.
 
Nije mi cilj da budem napumpan, već da malo poboljšam moju liniju.
@jeele mršav sam, ne mlitav, a od teretane me boli glava, tj. od većih naprezanja. Ja takoreći ne mogu da radim za masu. Zato sam mislio da nabacim masu drugačije, i posle da radim definicije. Kapiraš?
 
cvele2:
Nije mi cilj da budem napumpan, već da malo poboljšam moju liniju.
@jeele mršav sam, ne mlitav, a od teretane me boli glava, tj. od većih naprezanja. Ja takoreći ne mogu da radim za masu. Zato sam mislio da nabacim masu drugačije, i posle da radim definicije. Kapiraš?
A nisi razmisljao da odes kod nutricioniste i raspitas se? Bolje ti to nego da trazis odgovore ovde,ne verujem da iko moze da ti da pravi savet.
@Nitroglicerin :-)
 
cvele2:
Drug mi predlaže da pijem malo proteine da bi nabacio mišiće i da istovremeno idem i u teretanu da ih oblikujem (znate na šta mislim). Slušao sam razne priče o tim "veštačkim" preparatima i više nisam siguran da li koriste ili samo štete. Šta vi znate?

P.S. Molim samo ozbiljne odgovore i od onih koji se doooobroooo razumeju u to!!!!

cvele kuco stara izbegavaj u shirokom luku, proteine unosish svaki dan kroz ishranu...jedini preparat koji nije extra shtetan za organizam je Petar Chelikov preparat...ovde ces naci nasiroko o tome

Link: http://forum.krstarica.com/threads/79646
 

Back
Top