Kako je lepo....

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Da li ste nekada zavideli nekome na tome shto je glup?
Chesto mi se desilo da vidim ljude,znam da to nije lepo retji,ali koji nisu bash vrhunac inteligencije..i njima je lepo u svom umobolnom squchenom svetu....bilde ali happy.
Ne znachi ovo da sebe smatram neshto posebno pametnim,nije tema o tome nego me prosto zanima mishljenje o gluposti kao alternativi za sretju...da li je lepo/lepshe biti glup?
Mozda je tu kljuch za razumevanje kako biti sretjan....
 
Enfroz2891.:
Da li ste nekada zavideli nekome na tome shto je glup?
Chesto mi se desilo da vidim ljude,znam da to nije lepo retji,ali koji nisu bash vrhunac inteligencije..i njima je lepo u svom umobolnom squchenom svetu....bilde ali happy.
Ne znachi ovo da sebe smatram neshto posebno pametnim,nije tema o tome nego me prosto zanima mishljenje o gluposti kao alternativi za sretju...da li je lepo/lepshe biti glup?
Mozda je tu kljuch za razumevanje kako biti sretjan....

Ne nije . To je samo bežanje od odgovornosti koje je postavio talenat pred tebe samog. Ti moraš naučiti da živiš sa sobom i onda se nećeš tako lako odricati svojih osobina . Dozvolio si pobedu glupih nad tobom , verovatno prepuštajući svojoj gordosti da ispusti njihovo oružje iz tvojih ruku....gordost i elitizam.Ako su gluplji onda ćeš sigurno znati da uspostaviš komunikaciju sa istima, koje nećeš pokušavati da upametniš, jer je to protiv prirode i boga (ako si vernik) već da ih navedeš da budete saradnici i saveznici , a ne u raskoraku ili suprotnosti....
 
Sreća na, žalost ili sreću, ne zavisi od pameti.
Ljudi je nose u sebi i tu treba i da je traže.
Na žalost, mnogi traže sreću izvan sebe.
I često kada dobiju ono što su mislili da je uslov sreće, srećni su kraće vreme a onda to nestaje.
Izgovor je uvek da nedostaje nešto spolja.
Ili kada u spoljnjem svetu više nemaju opravdanja za svoje nezadovoljstvo, tvrde da su srećni i ako osećeju da tu nešto škripi.
Često ljudi jureći za "srećom" zaborave kako se biva srećan.
Možda je najbolje učiti od dece dok dete u vama niste nepovratno izgubili.
 
Put do istinske srece je oslobadjanje.
Samo kada shvatimo chetiri istine, chetiri apsolutne istine, mozemo biti srecni.
Glup/pametan - svejedno je.
Svako ima svoj put koji sledi srcem [ako ima mooda].
 
Da li ste nekada zavideli nekome na tome shto je glup?
Chesto mi se desilo da vidim ljude,znam da to nije lepo retji,ali koji nisu bash vrhunac inteligencije..i njima je lepo u svom umobolnom squchenom svetu....bilde ali happy.
Ne znachi ovo da sebe smatram neshto posebno pametnim,nije tema o tome nego me prosto zanima mishljenje o gluposti kao alternativi za sretju...da li je lepo/lepshe biti glup?
Mozda je tu kljuch za razumevanje kako biti sretjan....

Хммм...зависи да ли под ''глупошћу'' подразумеваш недостатак образовања (и информација о свету), или ограничену способност поимања.
Има необразованих и неписмених људи који никада нису мрднули из свог села....али би се могло рећи да су мудри, у оном народском смислу речи. Не знам само како изгледа њихов духовни живот, с обзиром на та ''спољна'' ограничења.
С друге стране, сваког дана виђам децу која једноставно немају довољно способности, иако имају услове.....И опет не могу да замислим шта се у њима дешава и како доживљавају свет.

Претпостављам само да је код њих (и једних и других) све много једноставније....али и сиромашније.
 
Ogranichenu sposobnost poimanja....
Ja znam da je u nequ ruku ruzno za nekoga retji da je glup ali glupi ili gluplji ljudi postoje....i uvek se moze postaviti pitanje :"A ko si ti da za nekoga tvrdish da je glup?",ali to pitanje samo po sebi ne negira postojanje glupih ljudi.I pod glupi ne mislim na ljude ometene u razvoju....nego jednostvno tupe duhom,ogranichene na jednostavnost u najbrutalnijem smislu kroz koju zele sve i svakog da tumache kao da nisu ono shto jesu....mogutje da parametre gluposti/pameti nije bash najjednostavnije odrediti....nisam se najbolje izrazio ali nechija pamet,inteligencija,nazovite kako hocete je neshto shto se u neposrednom kontaktu,razgovoru sa osobom bar po meni veoma lako otkrije.
Ne smatram da je obrazovanje presudno merilo nechije inteligencije ili inteligencije uopshte.
 
Enfroz2891.:
Ne smatram da je obrazovanje presudno merilo nechije inteligencije ili inteligencije uopshte.
Naravno da nije. Obrazovanje nema neke veze sa inteligencijom.
Ona je umnogome urodjena, a i nezahvalno je meriti na kasnijim uzrastima zbog efekta uchenja.
Ali, glupi ljudi postoje. Koji su kriterijumi za razvrstavanje ne znam, ali postoje definitivno.
 
Tuzni_patak:
Zato što im neće vera u sebe smetati da potpuno veruju u Boga.
Ojačaće veru u boga da bi nadoknadili manjak duha i samouverenosti.

Hvala, meni neupućenoj na objašnjenju :lol:

ali stvarno prvi put čujem za "Blago siromašnima duhom - njihovo je carstvo nebesko!"
meni baš nelogično zvuči :?
 

Back
Top