ASTOLOSKI KODEKS, STA RECI KLIJENTU I NA KOJI NACIN?

Poruka
45
mnogi se ovde razmecu znanjem. nebrinite niste najgori. niste vi ovde da zadivite druge detaljima iz njegovog zivota. ko radi taj i gresi ali dok neprocenite coveka nesmete mu reci sve sto pomislite. citajte kako je veliki MILE DUPOR priznao svoje greske u knjizi NEVERUJTE PROVERITE. NIKAD NIJE REKAO 100% jedan vrhunski astrolog u privatnom razgovoru mi je priznao da svaki cetvrti horoskop kad uradi nije zadovoljan. sujete su ogromni ali netumacite vi horoskop zbog sebe nego zbog onog ko vas u nevolji pita za savet, a nekad za njegovo dobro, zacutite. pa neka ispadnete najgori astrolog ali vazno da nekog ne povredite. volela bih da na ovu temu napisete sve sto znate ili nadjete u literaturi. mozda nesto naucim. ista informacija na dve osobe deluje razlicito. neko padne a neko se bori, a na vama je da nekom pomognete. MILEKIC je znao koliko je zivot tezak i rekao je da svaki aspekt treba KITITI, ukrasiti ispricati najbolju verziju, jer coveku treba dati nadu.
 
neptunijanka ali...:
mnogi se ovde razmecu znanjem. nebrinite niste najgori. niste vi ovde da zadivite druge detaljima iz njegovog zivota. ko radi taj i gresi ali dok neprocenite coveka nesmete mu reci sve sto pomislite. citajte kako je veliki MILE DUPOR priznao svoje greske u knjizi NEVERUJTE PROVERITE. NIKAD NIJE REKAO 100% jedan vrhunski astrolog u privatnom razgovoru mi je priznao da svaki cetvrti horoskop kad uradi nije zadovoljan. sujete su ogromni ali netumacite vi horoskop zbog sebe nego zbog onog ko vas u nevolji pita za savet, a nekad za njegovo dobro, zacutite. pa neka ispadnete najgori astrolog ali vazno da nekog ne povredite. volela bih da na ovu temu napisete sve sto znate ili nadjete u literaturi. mozda nesto naucim. ista informacija na dve osobe deluje razlicito. neko padne a neko se bori, a na vama je da nekom pomognete. MILEKIC je znao koliko je zivot tezak i rekao je da svaki aspekt treba KITITI, ukrasiti ispricati najbolju verziju, jer coveku treba dati nadu.

Potpuno se slazem sa tobom. Divno si ovo napisala i to je jedina i apsolutna istina.
Veliki pozdrav za tebe!!
 
Mislim,a mozda grsim,da ono najgore treba precutati!Uostalom,ne vidi li se iz natala kakav je covek,kako prihvata informacije,na koji nacin ih procesuira?Ako se to kristalno vidi,onda mozemo operisati kroz domen shvatanja datog pojedinca i samim tim znamo sta mu mozemo reci,a sta ne.
Mislim da je takodje,problem i taj sto se razni hvataju u kostac sa Astrologijom,misle da je znaju i razumeju,a ustvari nisu ni svesni koliko su u stanju da pogrese.Samo pomislim na one astro-centre i jezzza me uhvati od pomisli na to kakvi sve tu sede i sta sebi daju za pravo.
I zaista,sta je covek bez nade?Moze li nastaviti dalje postojati,ako cak i nju izgubi?
 
Jako volim i osecam astrologiju, ali sam totalni laik. I iz tog razloga, na mene puno utice analiza osobe koja mi tumaci natal. Dakle, kada mi neko kaze nesto lose, ja se kao borim protiv toga, ne zelim to da uzmem zdravo za gotovo, ali podsvesno to i dalje utice na mene, i opterecuje me. Zato se potpuno slazem sa vama, i mislim da astrolog, pre svega mora biti dobar psiholog.
Nadam se da mi ne zamerate, sto sam iznela svoje misljenje, iako se nebavim analizom.
 
Neptunijanka:
Ja moram da priznam da sam ponekada surova zbog nacina na koji im objasnjavam stvari. Ali to posebno kada vidim da je osoba blesava pa ne cita izmedju redova. Ali kada su sinastrije u pitanju tek onda sam surovo iskrena kada mi se ne svidja ono sto ta osoba moze doziveti od partnera!

Dobro to je nesto drugo....
ali mislim da u vezi zdravlja treba kititi pa makar i ne bilo tako...jer kako covek da zivi bez nade....covek bez nade je zombi, mrtav covek a ziv....

ko zna sta su ovi "moji" astrolozi sto su mi tumacili sad kartu jer sam bolesna, videli....
ali uglavnom su me utesili i iskitili:)
najsuroviji je bio astral-blade....rekao mi crno na belo, bez kitjenja:))
a ako je i on kitio, onda sam gotova :)
 
Ja sam vam vec pricala za moju sestru i jednu umisljenu astroloskinju! Ali to nema veze sa astrologijom zena jednostavno misli da je to ok! Npr. vi cete sutra umreti!:)))) Lupam! Ali za nju to ne predstavlja nikakav problem da kaze i izgovori jer sama nema osecaj! Ona bi mozda i samoj sebi isto rekla! Ne znam sta resava problem! Verovatno nista! Mozda neko jako udruzenje astrologa na nivou drzave koji regulisu pravila ponasanja!:))) Pa koliko su samo vidovnjaci unistili ljudi! Kad vidim zene koje kupuju lekovito bilje na pijaci za neke ozbiljne bolesti dodje mi da vrisnem na njih! Ljudi su ne informisani i to je to!
 
beba_toronto:
e ne znam sad na kom topiku su pisali o djotisu..ali kazu da vedska astrologija moze.
na Astroloskim pikanterijama
ovde

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=3090032&highlight=jyotish#post3090032

pa procitaj:)

Pre svega djotis se ne bavi trivijalnim stvarima. Oni vam nece objasnjavati kako mozete umreti od izliva slepog creva, nego im je nesto naj normalnije da prvo kazu klijentu koliko ce od prilike godine ziveti ( ako ne i tacno u godinu) , pa tek ondah nastavljaju tumacenje!
 
Neptunijanka:
Pre svega djotis se ne bavi trivijalnim stvarima. Oni vam nece objasnjavati kako mozete umreti od izliva slepog creva, nego im je nesto naj normalnije da prvo kazu klijentu koliko ce od prilike godine ziveti ( ako ne i tacno u godinu) , pa tek ondah nastavljaju tumacenje!

neka hvala...
moz se desi da mi kaze tacan sat i datum..
to ne zelim da znam:))
a kad bude doslo TO, znacu sama:)

zar to nije ubijanje nade?
znati kad ces da umres?
covek bez nade je mrtav covek, cak iako fizicki nije mrtav
jer nada je ono osnovno sto ga odrzava u zivotu
 
HELENA33:
ubijanje koje nade? da ce ziveti vecno??? :p


ma ne.....

ubijanje nade koju svi imaju da je smrt jos jako daleko,...... covek prakticno moze da se prepusti odmah i ne radi apsolutno nista, ako zna tacan datum svoje smrti....jer ta nada da ne zna taj trenutak, da je taj trenutak jos jako daleko , nada je u toj neizvesnosti da se to ne zna....

razmisli kakav bi ti zivot bio da ti sad neko kaze tacan datum i godinu smrti?
stavi se u tu kozu, razmisli pa mi reci.....
 
beba_toronto:
ma ne.....

ubijanje nade koju svi imaju da je smrt jos jako daleko,...... covek prakticno moze da se prepusti odmah i ne radi apsolutno nista, ako zna tacan datum svoje smrti....jer ta nada da ne zna taj trenutak, da je taj trenutak jos jako daleko , nada je u toj neizvesnosti da se to ne zna....

razmisli kakav bi ti zivot bio da ti sad neko kaze tacan datum i godinu smrti?
stavi se u tu kozu, razmisli pa mi reci.....
ah bebo... meni je jako glupo da razmisljam o smrti... i veruj mi jos gluplje je "nadati se" da cemo je odloziti ne znam cime ili izbeci ako nam neko NE KAZE njeno vreme... hahaha...meni bi zivot bio isti kao i do sada ili mozda bolji ako bih poverovala u taj najavljeni "sudnji dan"... :p :p :p sto se tice "nade" naravno da mislim da je zlo... nada je obmana, obmana je laz a laz je zlo... ;) ne mislim bukvalno zlo ali recimo nemoc... kada smo jaki onda verujemo i zelimo, a kada smo slabi nadamo se... ja licno ne volim da se nadam... ;)
 

Back
Top