Situacija: zabranjeno pušenje i šta sad
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Situacija: zabranjeno pušenje i šta sad

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: DA LI RADITE POSAO KOJI VOLITE?

Citat Original postavio Betty
    Ima ljudi, naravno, koji rade posao koji vole ali nisu srećni - iz drugih razloga, možda kućno / porodičnih, ili nečeg tako.
    A ima i onih koji rade to što vole, ali nisu zadovoljni nečim drugim u vezi sa poslom: okruženjem / opremom / platom / šefom itd...
    Posao ko posao, ja svoj OBOŽAVAM (presrećna sam jer mi pruža onaj mix stimulusa koji mi trebaju da bih bila ceo čovek ), ali ponekad sam nesrećna - iz drugih razloga (recimo, zato štomi puše naposlu, ponekad me oči peku od dima, toliko ga ima ).
    [font=Verdana]Traži posebnu prostoriju za nepušače, pa ako ništa ne urade zovi inspekciju. Milim da će se rado odazvati tvom pozivu.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Si ti lud???! Nema šanse. Lakše bi mi bilo (iako je to gotovo nemoguće ) da ih nagovorim da IZAĐU napolje kad puše cigare, kao što bi i trebalo i kao što drugi rade .

Al dobro....nije to tako strašno. Strašnije je, mislim, onima koji NIKAD nisu pušili, a ceo život na poslu udišu dimčinu .JA je udišem tek pet meseci BEZ svojih razloga :?
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Si ti lud???! Nema šanse. Lakše bi mi bilo (iako je to gotovo nemoguće ) da ih nagovorim da IZAĐU napolje kad puše cigare, kao što bi i trebalo i kao što drugi rade .

Al dobro....nije to tako strašno. Strašnije je, mislim, onima koji NIKAD nisu pušili, a ceo život na poslu udišu dimčinu .JA je udišem tek pet meseci BEZ svojih razloga :?
    [font=Verdana]Lud? Možda, nisam išao da proverim. Hm, ako su tako težak slučaj zovi onda interventnu, kaži "Puši se ovde, ko zna kako će da završi. Liči na terorističku akciju."

Mada može i anonimni poziv inspekciji da odradi posao. Nije obavezno predstavljanje.
    [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

nja..

ma meni je ok što puše, nego što ponekad previše puše, baš smeta, nije svejedno, nemamo prozore samo klimu (!) a oni ne vade cigarete iz usta
    Stresan posao, sve razumem...al štipa za oči, razumela ja ili ne, i smrdiiii....
    Ne mogu ja to s inspekcijom, nema mi smisla to. Ybg.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan shaddow (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Kod mene na poslu je zabranjeno pušenje, bato. Pa ti vidi..................
    Doduše ima prostorija za pušače, čisto da ne budu diskriminisani.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

nja..

ma meni je ok što puše, nego što ponekad previše puše, baš smeta, nije svejedno, nemamo prozore samo klimu (!) a oni ne vade cigarete iz usta
    Stresan posao, sve razumem...al štipa za oči, razumela ja ili ne, i smrdiiii....
    Ne mogu ja to s inspekcijom, nema mi smisla to. Ybg.
    [font=Verdana]Znači njima je stresno, a tebi nije pa ajde da te štipa za oči i smrdi ti?!
    Po sistemu što tebi da bude bolje? Viđao sam situacije gde su u prostoriji sedeli svi pušači, koji su se baš zbog pomenutog štipanja za oči dogovrili da ne puše u toj prostoriji gde se radi.

[/font][font=Verdana]Ako ne može lepim, onda uzmeš veći čekić.
    [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Znači njima je stresno, a tebi nije pa ajde da te štipa za oči i smrdi ti?!
    Po sistemu što tebi da bude bolje? Viđao sam situacije gde su u prostoriji sedeli svi pušači, koji su se baš zbog pomenutog štipanja za oči dogovrili da ne puše u toj prostoriji gde se radi.

[/font][font=Verdana]Ako ne može lepim, onda uzmeš veći čekić.
    [/font]

nema nama pomoći.....

u prošlim prostorijama je barem bilo prozora (jeste da me boleo vrat od promaje a i leđa ponekad), ovde NEMA. Najgore je kad su svi pristuni ,a nastane - heh, neki stres SVI zapale isotvremeno i ne gase

Smislila sam način, treba samo prilagoditi TO i patentirati i... i da počne proizvodnja....i onda uvesti u kompaniju u kojoj sam sada....ahahaha...solomonsko rešenje, ali jedino što ću da se načekam
    E, nije ovo tema da vam Beti qqa back to topic.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

e, ali samo još ovo: bojane, reci KAKO su se dogovorili, kako su USPELI da se dogovore? Kod mene nas više od pola ne puši ali najvažniji ljudi puše....i onda ne smemo da se bunimo.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

e, ali samo još ovo: bojane, reci KAKO su se dogovorili, kako su USPELI da se dogovore? Kod mene nas više od pola ne puši ali najvažniji ljudi puše....i onda ne smemo da se bunimo.
    [font=Verdana] Posle jednog produženog radnog dana kada su svi poluotrovani izašli napolje i umalo se nisu pogušili od vazduha u kome ima i nešto kisoenika, lako je bilo da se dogovore. Posle toga bilo je nekih izleta tu i tamo, ali u suštini oni nisu više pušili tu gde rade. Doduše bilo je ukupno pet osoba, tako da nije ni bio veliki problem da se dogovore.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

pa dobro, ovde je samo duplo više ljudi....a uskoro će biti prilike - selimo se u novi prostor, pa da.
    Hvala

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

pa dobro, ovde je samo duplo više ljudi....a uskoro će biti prilike - selimo se u novi prostor, pa da.
    Hvala
    [font=Verdana]Pod uslovom da ima još nekog nepušača mogli bi prema tome da se podleite i onda bi svako ima bolje životne, a verovatno i radne uslove.

Nema na ćemu. [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Re: Situacija: zabranjeno pušenje i šta sad

kako se boriti? Partizanski ili nikako?

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Angry Re: Situacija: zabranjeno pušenje i šta sad

Ovo je nečuveno

Preselili smo se u nove prostorije (renovirane) i bio je dogovor da se poštuje pravilo da se NE PUŠI.

Prvih 7 dana jedna seljanak je svakog jutra dolazila i palila cigaretu (a neko, ponekad bogami i ja, je grmeo na nju jel debil pa da ne može da se drži dogovora ) .

Onda su se ona i sekretarica urotile pa počele da puše dok nes stignu u redakciju nepušači (kojih je btw. VIŠE nego pušača ).
    Danas kada sam ušla - svi puše (troje) :shock:

ps. dozvoljeno je pušenje u urednicinoj prostoriji + ispred redakcije je fantastičan foaje sa mekanim crnim udobnim trosedima sa jastucima i sa narandžastim zidovima - ODMAH ispred vrata redakcije, nije preko sveta!

Teško im da izađu? :?

Ja pitala š'a je bre ovo, opet šenje-pu...uputili me na obaveštenje nalepljeno na orman o kaznama i visinama (do 50.000 din, nadležno Minstarstvo rada i zdravlja, bila vredna i pročitala ).
    Cela fora je u tome da ne sme da se puši tamo gde ima ZNAK zabranjenog pušenja.
    A ovde - NEMA.

Jel možete da verujete? Može im se, niko im ništa ne može, jer nisu zalepili znak :shock: Kumljenje, molbe, insistiranje na poštovanju dogovora ne vredi jer je i šefica pušač i naziva nas (mene!) bezdušnima
    (bila sam taka i dok sa pušila Šalim se, ja sam i proletos kad je krenulo tosa nepušenjem a ja još bila pušač UREDNO izlazila kad sam htela da zapalim! Samo sam ja izlazila, doduše ).

Smejte se, ali ja STVARNO mislim da mi ugrožavaju zdravlje ovim! I da nemaju pravo na to..

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Situacija: zabranjeno pušenje i šta sad

[font=Verdana]Za početak zalepi znak, potom fotoaparat u šake ... kad već od dogovora ništa nema kada ovde retko koji traje duže od tri dana ...
    [/font]

Slične teme

1. Zabranjeno Pušenje
    Autor absonic u forumu Muzika
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 12.03.2015., 21:32
  2. Pušenje
    Autor jomini u forumu Politika
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 23.06.2008., 03:21
  3. PUŠENJE
    Autor avesic u forumu Arhiva