Zadovoljni sami sobom?

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom?Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba?Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu?Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste?
 
.... I ukoliko imate TLI godinice odgovorite na ova pitanja ...
Da, da, da... ali SVE uradio kako treba....... šta SVE i šta je to KAKO TREBA je trebalo da preciznije formulišeš.. Dalje..ne bih se menjao, formirana sam ličnost.
"To što jesam".. opet nekako kilavo i neprecizno formulisano - ne poznajem sebe drukčijeg, o meni se radi, pa živim u skladu sa tom, poznatom mi činjenicom..Da, srećan sam, samo Weltschmertz visi okolo, ali to je više stvar sudbine čovečanstva, čiji teret ne moram baš uvek ja da iznesem. Nisu mi pleća nejaka, nego me mrzi da se cimam..baš uvek..što je nešto tako, ako bi moglo da bude mnogo bolje, i tako..večna pitanja :razz:
pff..
 
blizance:
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom?Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba?Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu?Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste?
Znaš nekog ovakvog? Mora da je stravično nezanimljiva osoba.

teddy.gif
 
blizance:
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom?Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba?Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu?Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste?


Sta znam...delom jesam,delom nisam....
Koja to osoba smatra da je krase sve moguce vrline!?Takvoj mora nesto da fali....svaka inteligentna osoba preispituje svoje postupke i ne verujem da je apsolutno zadovoljna sobom i svojim osobinama.
Kada bih mogla da se vratim unazad,sigurno da bih menjala neke stvari,neke odluke,ali ono sto sam ja u biti,ne bih.Dobro mi je u mojoj kozi.
A sad ,da li sam deliricno sretna.....ne znam...mozda bih zelela da imam djon obraz...bilo bi mi lakse...ali da li bi me to cinilo sretnijom,nisam sigurna..
 
Ja bih volela da mogu da procitam ljude malo brze a ne da im dajem sanse po nekoliko puta da bih dosla do zakljucka kakvi su.Nekako sporo kapiram kad su ljudi losi a brzo kad su dobri.Verovatno se losi kvalitetno maskiraju pa nisam u stanju da snimim stvar odmah.Volela bih da sam bila malo vise ambiciozna ali eto....moze se nazvati nekom vrstom lenjosti....Generalno sam zadovoljna onim sto jesam i to sto sam do sada uradila za sebe i druge je po meni o.k.Sebe bih promenila vise u nekim karakternim osobinama.Volela bih da sam manje emotivna,da manje dajem k'srcu,da imam petlju da kresnem direktno i svakome u lice pa kud puklo da puklo ali .....nisam sigurna da se to moze mnogo pomeniti.
 
Nisam. :-)
Ne mogu da zamislim zivot u kome sam ja uradila sve kako treba. :lol:
Trece, da, ja sam radosno bice, al' to nema veze sa srecnim zivotom, ovo drugo je i ovako nebuloza. Mislim, "srecan zivot", "ja sam srecna", srecna sam kad se nesto lepo desi. A radosna sam sto su me mama i tata u radosti napravili. :lol:
 
Cesto uhavitm sebe kako se preispitujem i verujem da uvek moze i bolje i vise ali to dozivljavam kao pozitivno, ne bih mogla da se uljuljkam i verujem da sam i ja i sve sto radim bas kako treba. To mi se cini kao konstruktivni motiv za promenu na bolje. Suprotno dozivljavam kao vrstu zivotne lenjosti.
 
blizance:
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom?Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba?Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu?Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste?

Па..шта знам...
У периоду одрастања сам патила што нисам тако симпатична, што нисам комуникативна и не пленим шармом као неке друге особе....што сам помало дрвена и ћутљива док се не ''откравим'', што одајем утисак превише озбиљне и помало арогантне особе...:-?

Онда сам схватила да неке суштинске ствари не могу да се мењају, од својих мана изградила сам имиџ, прихватила себе такву каква јесам и чак сам почела себи да се допадам таква! :)

И, знаш шта каже Чола:'' Ја ту не би ништа мењо!'' :wink:
 
Pa, ja sam ustvari tacno ono o cemu sam mastala kao klinka. Radim to sto sam zelela i zivim bas kako sam htela. Ali nemam neki poseban osecaj zadovoljstva sobom - mislim, to je moj zivot, sve mi se cini normalno.
Skoro nista nisam uradila "kako treba" - vecinu stvari ili prebrzo ili prekasno, mnogo sam preskocila, a bogami ima i par koje sam mogla i da preskocim... :)
Da li bih nesto menjala? Bih! Mnogo sam sama sebi teska - htela bih malo jednostavniju narav...
(Ima Andric nesto kao "Kad bi ljudi znali kako je za mene bilo tesko ziveti... sve bi mi oprostili... jos bi me i zalili...) :lol:
 
Sto se tice karakatera,volela bih da budem malo manje emotivna-ustvari meni je glava uvek hladna,ali zato u meni sve gori.Mrzim to sto me lako povrede sitnice,sto cesto sve volim da dovedem do savrsenstva.Volela bih da sam od onih osoba koje mogu da se rasplacu pred svima,a ne da stegnu zube i cute i svoju bol cuvaju u sebi.Veoma sam ekspolizvna i tada sam u stanju svasta da uradim i to me isto nervira.sto se tice fizickog izgleda tu sam zadovoljna,jedino sto bih volela jeste da imam malo tamniji ten(prirodno naravno) i mozda da budem koji cm visa........sve ostalo mi se svidja.
 
U ovom trenutku sam zadovoljna napretkom koji sam zelela da postignem, a koji je u vezi sa nekim mojim shvatanjem zivota i gledanja na isti. Mnogo vedrije gledam na neke stvari. I da, jos uvek zelim da promenim nacin svog reagovanja ponekad, a to i moze biti izvodljivo...
 
blizance:
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom?Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba?Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu?Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste?
ne baš
da i ne baš
ne i možda
onako

:lol:
 
blizance:
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom?Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba?Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu?Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste?

Da ti pravo kažem, kad pita neko, kao ti ovako... ja kažem da - al' u opšte ne razmišljam o tome :confused:
 
blizance:
Interesuje me da li ste zadovoljne-zadovoljni sami sobom? poprilično Da li smatrate da ste osoba koju krase sve moguce vrline i da ste u zivotu sve uradili kako treba? pa, naravno da ne. niko ne može biti ozbiljan ako to stvarno tvrdi. ali, kao što rekoh, poprilično sam zadovoljna.Da li bi nesto promenili u svom karakteru i uopste u ponasanju i zivotu? hm,...možda samo to da se manje nerviram, tj, brinem. ne mogu da kažem da bih volela da izbrišem neke stvari iz svog života, jer je to nemoguće, mada bi bilo lepo... ali, verujem da svaki čovek ima nešto što bi voleo da se nije desilo, ili da se nije desilo tako, u to vreme, na tom mestu, sa tom osobom, na taj način, ili šta već...Jednostavno koliko ste srecni sto ste upravo to sto jeste? srećna sam. kad se sve sabere, stvarno sam srećna. daj Bože da tako i ostane
iako stvarno volim sebe, sklona sam i čestom osećaju griže savesti i preuzimanju krivice na sebe. to je ono što bih volela da nije tako.
 
pojma nemam :(
stalno bih da se usavrsavam
pa se onda nerviram sto me nervira ono sto sam odlucila da me ne nervira... :(

ima jedna pesmica koja mi pomaze, tako neka optimisticka mantrica, koja kaze
da ne gledam(o) stalno svoja saplitanja, greske, mane,
da nije gordost ako smo zadovoljni svojim dostignucima,
da pomislimo da nesto vredno unosimo u zivote drugih,
sto znaci da nismo uzalud ziveli.

eto
 

Back
Top