Svajcarska ili neka druga zemlja?

Nisi bas odredjen... pa ne znam tacno da li cu ti dati odgovarajuci odgovor;
CH, lepa zemlja, ljubazni ljudi, usluzni, kulturni...
Posao moze da se nadje. Pitas, konkretno, za turizam; To , zavisi od mnogo faktora...
Prvo, na koji nacin ces doci u zemlju, moras imati boravak i radnu dozvolu,
Drugo, sta si po struci, i da li vazi tvoja diploma, ako si iz Srbije.
Onda, strani jezici... morao bi znati perfektno jezik na cijem si podrucju, i, bar jos dva druga. Ovde mnogo ljudi govori najmanje dva do tri strana jezika.Tako, u tom podrucju, konkurencija je jaka.Mislim da stranac mora da zivi mnogo godina tu da bi savladao sve i radio na tom poslu.Bolje izaberi, za pocetak, nesto lakse.
Plate, solidne... Zavisi od prohteva... ali, moze da se zivi.
Nisam bas sigurna, ali, cini mi se da je minimalna plata negde oko 3- 3500 Fr., za puno radno vreme, od oko 40 sati nedeljno.
To je to, ako imas jos pitanja, pisi.
 
Limat:
Nisi bas odredjen... pa ne znam tacno da li cu ti dati odgovarajuci odgovor;
CH, lepa zemlja, ljubazni ljudi, usluzni, kulturni...
Posao moze da se nadje. Pitas, konkretno, za turizam; To , zavisi od mnogo faktora...
Prvo, na koji nacin ces doci u zemlju, moras imati boravak i radnu dozvolu,
Drugo, sta si po struci, i da li vazi tvoja diploma, ako si iz Srbije.
Onda, strani jezici... morao bi znati perfektno jezik na cijem si podrucju, i, bar jos dva druga. Ovde mnogo ljudi govori najmanje dva do tri strana jezika.Tako, u tom podrucju, konkurencija je jaka.Mislim da stranac mora da zivi mnogo godina tu da bi savladao sve i radio na tom poslu.Bolje izaberi, za pocetak, nesto lakse.
Plate, solidne... Zavisi od prohteva... ali, moze da se zivi.
Nisam bas sigurna, ali, cini mi se da je minimalna plata negde oko 3- 3500 Fr., za puno radno vreme, od oko 40 sati nedeljno.
To je to, ako imas jos pitanja, pisi.
Zdravo Komsiluk,
Mozete li dati vise informacija o radnoj dozvoli i boravku.Pretpostavljam da o tome pise vise na nekom sajtu...
Pozdrav,
Komsija Sale :p
 
Cao narode
Zna li neko da mi kaze, dali postoji mogucnost da se srede radni papiri za Svajcarsku i moze li se ziveti u Zenevi poznavajuci samo Francuski jezik? Da li vazi kao i u Francuskoj da ako se dete roditelja koji ne zive u Svajcarskoj igrom slucaja rodi tamo, dobije Svajcarsko drzaljanstvo? I da li u tom slucaju mogu i roditelji dobiti njihovo drzavljanstvo?
Pozdrav
 

Back
Top