DS izdala Vojvodinu; raspad DS-LSV koalicije

Fagypont

Primećen član
Banovan
Poruka
511
Predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš je nakon jučerašnjeg razgovora s premijerom Srbije Vojislavom Koštunicom izjavio za „Dnevnik“ da je spreman da podnose ostavku na funkciju ukoliko Vojvodina, kako traži njegov LSV, u novom ustavu nije dobila izvršnu, zakonodavnu i deo sudske vlasti, izvorne prihode i imovinu.
- Nisam spreman da vršim funkciju predsednika Skupštine Vojvodine ukoliko ne mogu da sprovodim one ciljeve za koje se zalažem - precizirao je Kostreš.
- Poslednji argument za kojim ćemo posegnuti jeste bojkot. Vojvodina je uvek bila deo rešenja i deo stabilnosti, i to ćemo i ostati. Ali, ako rešenja u ustavu budu ispod minimuma koji očekuju građani Vojvodine, ja ću morati da pozovem na bojkot - naglasio je Kostreš.
Komentarišući najavu zamenika predsednika DS-a Dušana Petrovića da Vojvodina dobija punu finansijsku i ekonomsku nezavisnost, Kostreš je konstatovao da se „prvo moraju dogovoriti šta to znači“.

- Dok ne vidim tekst ustava ne mogu govoriti da li je to puna ili polovična finansijska nezavisnost. Ja ne vidim kako Vojvodina može da sprovodi ekonomsku samostalnost bez zakonodavne vlasti. Ali, ukoliko je to rešenje ustavom definisano, naravno mi nećemo insistirati na tome - objasnio je predsednik pokrajinskog parlamenta.
Na pitanje „Dnevnika“ da li LSV ulazi u sukob s koalicionim partnerom, ukoliko je DS prihvatio rešenja suprotna od onog što Liga traži, Kostreš je rekao da se „dozvoli vremenu da pokaže da li isto govorimo i mislimo“.
 
_Milanche_:
DS ce okrece DSS-u i G17+ i nema nku potrebu za saveznistvom sa LSV-om

DS je potpisala svoju smrtnu presudu ulaskom u pakt sa Djavolom i koaliciju DSS,SRS,SPS zarad donosenja nakaradnog Ustava i pravljenja trulih kompromisa da se po svaku cenu novi Ustav donese tako'preko kolena".
Videce DS kako ce proci na narednim parlamentarnim izborima.
Vojvodjani ce ih kazniti svojim glasovima i izgubice minimalno 20 % svog birackog tela
 
_Milanche_:
DS ce okrece DSS-u i G17+ i nema nku potrebu za saveznistvom sa LSV-om

Ali to će joj se obiti o glavu.. DS nije ni bleda kopija partije Zorana Đinđića,nego običan DSS satelit. Neka samo posmatra kako njeni glasači i članovi prelaze u LSV i LDP.. A koalicija sa omraženih G 17 lopova je političko samoubistvo za svaku stranku i nadam se da će DS baš to da uradi.
 
I jos nesto,nisam do sad bas bio neki miljenik g.Nenada Canka ali njegova stranka ce dosta profitirati na narednim izborima na racun ovog trulog Ustava.
U to sam potpuno siguran.Jer je covek principijelan i verovatno poslednji politicar u ovoj zemlji koji ni po koju cenu NIKADA nebi usao u nekakvu trulu koaliciju sa bilo kojom strankom bivseg rezima zarad ocuvanje nekih navodnih"visih nacionalnih interesa"kako je to sad zbog donosenja novog Ustava uradio DS koji se priklonio onoj crvenoj koaliciji.
 
draganvl:
I jos nesto,nisam do sad bas bio neki miljenik g.Nenada Canka ali njegova stranka ce dosta profitirati na narednim izborima na racun ovog trulog Ustava.
U to sam potpuno siguran.Jer je covek principijelan i verovatno poslednji politicar u ovoj zemlji koji ni po koju cenu NIKADA nebi usao u nekakvu trulu koaliciju sa bilo kojom strankom bivseg rezima zarad ocuvanje nekih navodnih"visih nacionalnih interesa"kako je to sad zbog donosenja novog Ustava uradio DS koji se priklonio onoj crvenoj koaliciji.

Da znash da sam i ja poceo da razmisljam na temu....
 
DS zna da ako hoce ucesce u narednoj vladi,morace u koaliciju sa DSS-om.Neki kompromisi moraju da se naprave.Nijedna stranka ne moze sama da formira vladu.Tesko da ce doci do nekog veceg osipanja glasaca DS-a ionako najveci broj njihovih glasaca vise glasa "protiv" SRS-a mnogo manje za DS kao stranku.A oni su i dalje takvim ljudima prvi izbor.
 
draganvl:
I jos nesto,nisam do sad bas bio neki miljenik g.Nenada Canka ali njegova stranka ce dosta profitirati na narednim izborima na racun ovog trulog Ustava.
U to sam potpuno siguran.Jer je covek principijelan i verovatno poslednji politicar u ovoj zemlji koji ni po koju cenu NIKADA nebi usao u nekakvu trulu koaliciju sa bilo kojom strankom bivseg rezima zarad ocuvanje nekih navodnih"visih nacionalnih interesa"kako je to sad zbog donosenja novog Ustava uradio DS koji se priklonio onoj crvenoj koaliciji.
mislim da je Canak svoj zenit vec doziveo i da ce LSV biti daleko manje atraktivna opcija od LDP-a za bivse glasace DS-a.Cak sta vise mislim da je jedina sansa LSV-a da politicki prezivi tesna saradnja sa Cedistima i ucestvovanje na njihovoj listi za republicke izbore.
 
_Milanche_:
mislim da je Canak svoj zenit vec doziveo i da ce LSV biti daleko manje atraktivna opcija od LDP-a za bivse glasace DS-a.Cak sta vise mislim da je jedina sansa LSV-a da politicki prezivi tesna saradnja sa Cedistima i ucestvovanje na njihovoj listi za republicke izbore.

Tu se slazem sa Vama kolega. Ali ništa im neće pomoći, jer će narodski rečeno "pući ko zvečka." :p :p :p
 
_Milanche_:
mislim da je Canak svoj zenit vec doziveo i da ce LSV biti daleko manje atraktivna opcija od LDP-a za bivse glasace DS-a.Cak sta vise mislim da je jedina sansa LSV-a da politicki prezivi tesna saradnja sa Cedistima i ucestvovanje na njihovoj listi za republicke izbore.

Grdno se varaš što se tiče Čanka..Da se kladimo u flašu coca-cole da će LSV radikalno bolje proći na predstojećim izborima nego na prošlim?

LDP je možda atraktivna opcija za glasače po Beogradu i unutrašnjosti,ali u Novom Sadu,Zrenjaninu,Subotici će se svakako pre opredeliti za Nenada kojeg odavno znaju i koji ima reputaciju pametnog i principijelnog čoveka nego za Čedinu stranku koja se pojavila koliko juče i Čedu kojeg prate razne glasine i epiteti (ne kažem da su tačni).
 
Fagypont:
Grdno se varaš što se tiče Čanka..Da se kladimo u flašu coca-cole da će LSV radikalno bolje proći na predstojećim izborima nego na prošlim?

LDP je možda atraktivna opcija za glasače po Beogradu i unutrašnjosti,ali u Novom Sadu,Zrenjaninu,Subotici će se svakako pre opredeliti za Nenada kojeg odavno znaju i koji ima reputaciju pametnog i principijelnog čoveka nego za Čedinu stranku koja se pojavila koliko juče i Čedu kojeg prate razne glasine i epiteti (ne kažem da su tačni).
Koliko realno procenata LSV moze da osvoji na nivou Srbije ako uzmemo u obzir da je na pokrajinskim izborima osvojio 12% na niovu vojvodine sto je oko 2.5% na nivou Srbije?
Mozes li sa uporedis rezultate na lokalnim izborima odrzanim po opstinama u Vojvodini u zadnjih godinu dana LDP je skro svod postao parlamentaran a za LSV-a se nesto ne secam?
 
dr hirurg:
Znači kolega mogu svi zajedno da imaju ukupno tri ili četiri. Nije loše. SPO sa toliko ljudi ima našeg Ševarnadzea. :roll:
LDP po mom misljenju prelazi cenus.Ako na svojoj listi bude imao LSV,GSS,SDU 3-4 mesta ce ici tim malim strankama i LDP imati 8-12 poslanika.
SPO ce tesko sam proci cenzus tako da njega vidim u nekoj koaliciji a moja procena rejtiga SPO je oko 4-4,5%
 
Fagypont:
Grdno se varaš što se tiče Čanka..Da se kladimo u flašu coca-cole da će LSV radikalno bolje proći na predstojećim izborima nego na prošlim?

LDP je možda atraktivna opcija za glasače po Beogradu i unutrašnjosti,ali u Novom Sadu,Zrenjaninu,Subotici će se svakako pre opredeliti za Nenada kojeg odavno znaju i koji ima reputaciju pametnog i principijelnog čoveka nego za Čedinu stranku koja se pojavila koliko juče i Čedu kojeg prate razne glasine i epiteti (ne kažem da su tačni).

Ja sam gotovo siguran da ce LSV,LDP I GSS na naredne izbore izaci kao koalicija.
I ako izadju tako objedinjeno kladim se u njihov veliki uspeh na izborima jer ce svi razocarani iz revolta glasati za njih :wink:
 
_Milanche_:
Koliko realno procenata LSV moze da osvoji na nivou Srbije ako uzmemo u obzir da je na pokrajinskim izborima osvojio 12% na niovu vojvodine sto je oko 2.5% na nivou Srbije?
Mozes li sa uporedis rezultate na lokalnim izborima odrzanim po opstinama u Vojvodini u zadnjih godinu dana LDP je skro svod postao parlamentaran a za LSV-a se nesto ne secam?

Žitište: DSS-NS (7 mandata), DS-SPO (6), SRS (6), SPS (4), LSV (3), G17 plus (2), SVM (2), LDP (1).

Ne zaboravi da je Vrebalov postao predsednik SO Novi Bečej zahvaljujući podršci svih demokratskih snaga u drugom krugu..
 
Fagypont:
Žitište: DSS-NS (7 mandata), DS-SPO (6), SRS (6), SPS (4), LSV (3), G17 plus (2), SVM (2), LDP (1).

Ne zaboravi da je Vrebalov postao predsednik SO Novi Bečej zahvaljujući podršci svih demokratskih snaga u drugom krugu..
pa naravno nisam valjda mislio da LDP ima podrsku 30% :-)
Nego reci ti meni kakavu su sanse LSV-a da predje cenus bez LDP-a ali realno?
 

Back
Top