DS izdala Vojvodinu; raspad DS-LSV koalicije
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: DS izdala Vojvodinu; raspad DS-LSV koalicije

Primećen član Fagypont (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano DS izdala Vojvodinu; raspad DS-LSV koalicije

Predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš je nakon jučerašnjeg razgovora s premijerom Srbije Vojislavom Koštunicom izjavio za „Dnevnik“ da je spreman da podnose ostavku na funkciju ukoliko Vojvodina, kako traži njegov LSV, u novom ustavu nije dobila izvršnu, zakonodavnu i deo sudske vlasti, izvorne prihode i imovinu.
    - Nisam spreman da vršim funkciju predsednika Skupštine Vojvodine ukoliko ne mogu da sprovodim one ciljeve za koje se zalažem - precizirao je Kostreš.
    - Poslednji argument za kojim ćemo posegnuti jeste bojkot. Vojvodina je uvek bila deo rešenja i deo stabilnosti, i to ćemo i ostati. Ali, ako rešenja u ustavu budu ispod minimuma koji očekuju građani Vojvodine, ja ću morati da pozovem na bojkot - naglasio je Kostreš.
    Komentarišući najavu zamenika predsednika DS-a Dušana Petrovića da Vojvodina dobija punu finansijsku i ekonomsku nezavisnost, Kostreš je konstatovao da se „prvo moraju dogovoriti šta to znači“.

- Dok ne vidim tekst ustava ne mogu govoriti da li je to puna ili polovična finansijska nezavisnost. Ja ne vidim kako Vojvodina može da sprovodi ekonomsku samostalnost bez zakonodavne vlasti. Ali, ukoliko je to rešenje ustavom definisano, naravno mi nećemo insistirati na tome - objasnio je predsednik pokrajinskog parlamenta.
    Na pitanje „Dnevnika“ da li LSV ulazi u sukob s koalicionim partnerom, ukoliko je DS prihvatio rešenja suprotna od onog što Liga traži, Kostreš je rekao da se „dozvoli vremenu da pokaže da li isto govorimo i mislimo“.

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Re: DS izdala Vojvodinu; raspad DS-LSV koalicije

DS ce okrece DSS-u i G17+ i nema nku potrebu za saveznistvom sa LSV-om

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

tako i treba da se raspadne

Aktivan član
    Učlanjen
    10.07.2006.
    Reputaciona moć
    53

@Fagypont

Cekaj...pa oni jos nisu ni pregledali Ustav, znaci? Pa, kako ce onda na referenum? Evo, gradjani Srbije ce izaci, pa, pretpostavljam da su do u detalje upoznati sa tekstom Ustava, ili, makar znaju sushtinu? Pa, nece valjda izlaziti na referendum, ako pojma nemaju o cemu se izjasnjavaju?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio _Milanche_
    DS je potpisala svoju smrtnu presudu ulaskom u pakt sa Djavolom i koaliciju DSS,SRS,SPS zarad donosenja nakaradnog Ustava i pravljenja trulih kompromisa da se po svaku cenu novi Ustav donese tako'preko kolena".
    Videce DS kako ce proci na narednim parlamentarnim izborima.
    Vojvodjani ce ih kazniti svojim glasovima i izgubice minimalno 20 % svog birackog tela

Učlanjen
    05.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ali to će joj se obiti o glavu.. DS nije ni bleda kopija partije Zorana Đinđića,nego običan DSS satelit. Neka samo posmatra kako njeni glasači i članovi prelaze u LSV i LDP.. A koalicija sa omraženih G 17 lopova je političko samoubistvo za svaku stranku i nadam se da će DS baš to da uradi.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio King David
    @Fagypont

Evo, gradjani Srbije ce izaci, pa, pretpostavljam da su do u detalje upoznati sa tekstom Ustava, ili, makar znaju sushtinu? Pa, nece valjda izlaziti na referendum, ako pojma nemaju o cemu se izjasnjavaju?
    Ma da,kao da je ovcama bitno koliko u senu ima vitamina..

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Да је ваљало не би се распало. Наздравље.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

I jos nesto,nisam do sad bas bio neki miljenik g.Nenada Canka ali njegova stranka ce dosta profitirati na narednim izborima na racun ovog trulog Ustava.
    U to sam potpuno siguran.Jer je covek principijelan i verovatno poslednji politicar u ovoj zemlji koji ni po koju cenu NIKADA nebi usao u nekakvu trulu koaliciju sa bilo kojom strankom bivseg rezima zarad ocuvanje nekih navodnih"visih nacionalnih interesa"kako je to sad zbog donosenja novog Ustava uradio DS koji se priklonio onoj crvenoj koaliciji.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.07.2006.
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Fagypont
    Ma da,kao da je ovcama bitno koliko u senu ima vitamina..
    Pravo ti i kazesh

Aktivan član
    Učlanjen
    10.07.2006.
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio draganvl
    I jos nesto,nisam do sad bas bio neki miljenik g.Nenada Canka ali njegova stranka ce dosta profitirati na narednim izborima na racun ovog trulog Ustava.
    U to sam potpuno siguran.Jer je covek principijelan i verovatno poslednji politicar u ovoj zemlji koji ni po koju cenu NIKADA nebi usao u nekakvu trulu koaliciju sa bilo kojom strankom bivseg rezima zarad ocuvanje nekih navodnih"visih nacionalnih interesa"kako je to sad zbog donosenja novog Ustava uradio DS koji se priklonio onoj crvenoj koaliciji.
    Da znash da sam i ja poceo da razmisljam na temu....

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

DS zna da ako hoce ucesce u narednoj vladi,morace u koaliciju sa DSS-om.Neki kompromisi moraju da se naprave.Nijedna stranka ne moze sama da formira vladu.Tesko da ce doci do nekog veceg osipanja glasaca DS-a ionako najveci broj njihovih glasaca vise glasa "protiv" SRS-a mnogo manje za DS kao stranku.A oni su i dalje takvim ljudima prvi izbor.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

mislim da je Canak svoj zenit vec doziveo i da ce LSV biti daleko manje atraktivna opcija od LDP-a za bivse glasace DS-a.Cak sta vise mislim da je jedina sansa LSV-a da politicki prezivi tesna saradnja sa Cedistima i ucestvovanje na njihovoj listi za republicke izbore.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mislim da je Canak svoj zenit vec doziveo i da ce LSV biti daleko manje atraktivna opcija od LDP-a za bivse glasace DS-a.Cak sta vise mislim da je jedina sansa LSV-a da politicki prezivi tesna saradnja sa Cedistima i ucestvovanje na njihovoj listi za republicke izbore.
    Tu se slazem sa Vama kolega. Ali ništa im neće pomoći, jer će narodski rečeno "pući ko zvečka."

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio dr hirurg
    Tu se slazem sa Vama kolega. Ali ništa im neće pomoći, jer će narodski rečeno "pući ko zvečka."
    Po jedno poslenicko mesto za LSV i GSS je maksimum sto im Ceda moze ponuditi za ucesce na listi LDP-a.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Grdno se varaš što se tiče Čanka..Da se kladimo u flašu coca-cole da će LSV radikalno bolje proći na predstojećim izborima nego na prošlim?

LDP je možda atraktivna opcija za glasače po Beogradu i unutrašnjosti,ali u Novom Sadu,Zrenjaninu,Subotici će se svakako pre opredeliti za Nenada kojeg odavno znaju i koji ima reputaciju pametnog i principijelnog čoveka nego za Čedinu stranku koja se pojavila koliko juče i Čedu kojeg prate razne glasine i epiteti (ne kažem da su tačni).

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Grdno se varaš što se tiče Čanka..Da se kladimo u flašu coca-cole da će LSV radikalno bolje proći na predstojećim izborima nego na prošlim?

LDP je možda atraktivna opcija za glasače po Beogradu i unutrašnjosti,ali u Novom Sadu,Zrenjaninu,Subotici će se svakako pre opredeliti za Nenada kojeg odavno znaju i koji ima reputaciju pametnog i principijelnog čoveka nego za Čedinu stranku koja se pojavila koliko juče i Čedu kojeg prate razne glasine i epiteti (ne kažem da su tačni).
    Koliko realno procenata LSV moze da osvoji na nivou Srbije ako uzmemo u obzir da je na pokrajinskim izborima osvojio 12% na niovu vojvodine sto je oko 2.5% na nivou Srbije?
    Mozes li sa uporedis rezultate na lokalnim izborima odrzanim po opstinama u Vojvodini u zadnjih godinu dana LDP je skro svod postao parlamentaran a za LSV-a se nesto ne secam?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Po jedno poslenicko mesto za LSV i GSS je maksimum sto im Ceda moze ponuditi za ucesce na listi LDP-a.
    Znači kolega mogu svi zajedno da imaju ukupno tri ili četiri. Nije loše. SPO sa toliko ljudi ima našeg Ševarnadzea.

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio dr hirurg
    Znači kolega mogu svi zajedno da imaju ukupno tri ili četiri. Nije loše. SPO sa toliko ljudi ima našeg Ševarnadzea.
    LDP po mom misljenju prelazi cenus.Ako na svojoj listi bude imao LSV,GSS,SDU 3-4 mesta ce ici tim malim strankama i LDP imati 8-12 poslanika.
    SPO ce tesko sam proci cenzus tako da njega vidim u nekoj koaliciji a moja procena rejtiga SPO je oko 4-4,5%

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

svi zajedno mogu da osvoje 10-15%

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ja sam gotovo siguran da ce LSV,LDP I GSS na naredne izbore izaci kao koalicija.
    I ako izadju tako objedinjeno kladim se u njihov veliki uspeh na izborima jer ce svi razocarani iz revolta glasati za njih :wink:

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Ja sam gotovo siguran da ce LSV,LDP I GSS na naredne izbore izaci kao koalicija.
    I ako izadju tako objedinjeno kladim se u njihov veliki uspeh na izborima
    Ceda ce na to pristati samo ako LSV i GSS budu na listi LDP-a jer hoce na izbore da ide pod svojim imenom da bi promovisao stranku.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Koliko realno procenata LSV moze da osvoji na nivou Srbije ako uzmemo u obzir da je na pokrajinskim izborima osvojio 12% na niovu vojvodine sto je oko 2.5% na nivou Srbije?
    Mozes li sa uporedis rezultate na lokalnim izborima odrzanim po opstinama u Vojvodini u zadnjih godinu dana LDP je skro svod postao parlamentaran a za LSV-a se nesto ne secam?
    Žitište: DSS-NS (7 mandata), DS-SPO (6), SRS (6), SPS (4), LSV (3), G17 plus (2), SVM (2), LDP (1).

Ne zaboravi da je Vrebalov postao predsednik SO Novi Bečej zahvaljujući podršci svih demokratskih snaga u drugom krugu..

Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Žitište: DSS-NS (7 mandata), DS-SPO (6), SRS (6), SPS (4), LSV (3), G17 plus (2), SVM (2), LDP (1).

Ne zaboravi da je Vrebalov postao predsednik SO Novi Bečej zahvaljujući podršci svih demokratskih snaga u drugom krugu..
    pa naravno nisam valjda mislio da LDP ima podrsku 30% :-)
    Nego reci ti meni kakavu su sanse LSV-a da predje cenus bez LDP-a ali realno?

Učlanjen
    05.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ceda ce na to pristati samo ako LSV i GSS budu na listi LDP-a jer hoce na izbore da ide pod svojim imenom da bi promovisao stranku.
    Ako Čeda razmišlja kao ti,onda mu je bolje da izađe sam i promoviše stranku.. Omalovažavanjem potencijalnih koalicionih partnera sigurno neće sklopiti nikakav dogovor.

Slične teme

1. Srbija izdala Rusiju
    Autor TaurusLeo u forumu Politika
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 09.11.2007., 23:54
  2. Rusija izdala Srbiju
    Autor ca-mu47 u forumu Politika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 05.02.2007., 23:31
  3. Metallica je izdala novi album , sta reci ?
    Autor Icarus u forumu Muzika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 06.04.2005., 00:07
  4. Pomozite prijatelju koga je izdala sreca
    Autor Lucky e u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.04.2004., 11:06

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku