Evropska Unija - pusti san + SRBIJA NECE U EU............NARODNO VESELJE???

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Sudeci po onome sto kaze bivsi ambasador Sjedinjenih Drzava sve je manja mogucnost da cemo skoro biti deo EU, ma koliko "kooperativni" bili. Sve i da se sutra djeneral Ratko nadje tamo gde zele oni koji ga svaki dan lociraju ... povise Jajca. Ili da kazemo kako prvi priznajemo nezavisnost Kosova, pa i da je ono "multietnicko", cak da je cool da nam komadaju terotoriju zemlje.
Opet ce vaskolika prosvestena Jevropa imati drugog posla do nas da primi u krug uopce civiliziranih naroda ... i narodnosti.

Evropska unija se sada našla u situaciji da luta bez jasne vizije puta koji leži pred njom. Teško je poverovati, ali samo 49 odsto građana zemalja EU misli da je to "dobra stvar za njihovu zemlju". Nedvosmisleno odbacivanje ustava Evropske unije u Francuskoj i Holandiji, dvema osnivačkim članicama, apsolutno je zaustavilo napredak u neophodnim proceduralnim reformama. Nedavni ili predstojeći izbori u Nemačkoj, Italiji, Francuskoj i očekivano povlačenje Tonija Blera u Velikoj Britaniji onemogućavaju, bar u ovom trenutku, jasno vođstvo u rešavanje evropskih problema koji iskrsavaju. U međuvremenu, prava bujica kriza vlada u u Poljskoj, Mađarskoj, Češkoj Republici i Litvaniji učinila je ove zemlje nestabilnim. Nejednak ekonomski rast (ili nedostatak toga u Francuskoj i drugim zemljama) podgrejao je malaksalost, kao i akti terora i nasilja unutar EU i upadljivi socijalni problemi koje oni predstavljaju.
Jedan od rezultata svega toga jeste "zamor od proširenja", ili sve veća zabrinutost za "apsorpcione kapacitete" EU. To je stimulisano nedavnim ulaskom deset zemlja sa nižim životnim standardom i velikom radnom snagom koja je spremna da se relocira i radi za daleko manju zaradu nego radnici u starijim članicama EU.
........

Barozo je posebno istakao da "mi nismo u stanju da dalje integrišemo Evropu bez budućih institucionalnih reformi. Postoje ograničenja našeg apsorpcionog kapaciteta". On je dobio potpunu podršku francuskog premijera Dominika de Vilpena koji je dodao: "Koliko daleko možemo da idemo a da nismo rešili pitanje neefikasnosti EU? Neophodni su nam principi o zajedničkim pravilima pre nego što počnemo da razmišljamo o sledećoj fazi proširenja".
Ta odluka imaće potencijalno glavni uticaj na Hrvatsku (sada narednog kandidata u redu), ali i na Srbiju, Tursku, Bosnu, Crnu Goru, Makedoniju, a zavisno od odluka o budućem statusu, i na Kosovo.
......
Preostale zemlje suočavaju se sa veoma neizvesnom budućnošću u pogledu EU. One zemlje iz EU koje se izraženo protive daljoj ekspanziji, naročito problematične zemlje, sasvim sigurno će pomno preispitivati svaku pojedinačnu molbu. Može se, takođe, biti siguran da će čitava plejada Evropejaca, uključujući i Olija Rena, komesara za proširenje, uskoro doći u region da obezbede uveravanja da će sve biti u redu za kratko vreme i da naglase važnost da se nastavi "posao kao obično". Narodi ovog regiona biće predodređeni da na ova uveravanja gledaju sa velikom dozom skepticizma. "Zlatna šargarepa" članstva u EU izgubila je mnogo od svoje slasti. Kakva ironija da se to događa upravo u trenutku kad EU i SAD pokušavaju sa dozom očajanja da pronađu podsticaje za saradnju Srbije povodom Kosova, Mladića i Karadžića.

Kompletan tekst
http://www.danas.co.yu/20060930/vikend3.html#0
 
Da li može neko da mi objasni frazu "mentalna onanija"?

Ovde se površno govori o budućnosti EU ne navodeći konkretne probleme u (ne)funkcionisanju iste. Bombastičnim izrazima autor želi da nas egzaltira elokvencijom svojom.

U novom Ustavu (još uvek nezvaničnom, ali samo što nije) lepo piše, pa još u prvom članu čemu težimo. Čak i SRS pristala na taj član...

Jedva čekam dopunu i izmenu ovog literarnog sastava a na slobodnu temu...
 
Da, čuh i za te američke strahove o jedinstvenoj Evropi.
Medjutim, ako Englezi (koji su u fenomenalnim odnosima sa Amerima) i dalje drže dvostruku monetu (za svaki slučaj) onda tu iskrene ljubavi prema EU nema.
Evropska ekonomija zavisi od američke.
Opet, istorijski gledano, jedno je Amerika a drugo Evropa.
Ne možeš Ameru da objasniš da je svaka zemlja ovde - Amerika za sebe.
 
Nekoliko istih likova, konstantno likuje i podvriskuje od radosti , kada god se pomene neka varijanta oko moguceg NEulaska Srbije u EU.

I pored najbolje zelje da shvatim tu vrstu autizma, nisam uspeo, pa bi zamolio , da se neki od ostrascenih zastupnika zakljucavanja u sopstvenu avliju....oglasi, i objasni mi, sta to, Srbija, tako mnogo dobija , ako NE udje u EU????

Mislim, uvek se ovde postavljalo pitanje sta ce to Srbija dobiti , clanstvom u zajednicu, i uvek su argumenti, ma kako bili dobri ili losi, nailazili na horsko neodobravanje grupe koja je za :"samostalnu, domacinsku, nesavitljivu . Srbiju"

evo, ja molim da mi se objasni, STA TO SRBIJA DOBIJA, ako NE POSTANE CLAN EU ?????
Nadam se da ce neko moci da mi objasni, pa da se zajedno radujemo , sto , eto , Srbija nece biti jedna od drzava clanica Evropske Unije...........

p.s.
Boldovano i velikim slovima napisano pitanje, samo iz razloga, sto nekako mislim, da necu dobiti odgovor na ovo prosto i jednostavno pitanje, pa da ne bude zabune, sta je poenta moje nedoumice...
Hvala
 
Iron Lord:
D
Opet, istorijski gledano, jedno je Amerika a drugo Evropa.
Ne možeš Ameru da objasniš da je svaka zemlja ovde - Amerika za sebe.
Ma znaju oni da je svaka zemlja za sebe i bore se da tao i ostane jer im nikako ne odgovara nekakvo ujedinjavanje Evropskih drzava po njihovom modelu zato Ameri ,Rusi,i Kinezi svi vide ujedinjenu Evropu kao potencijalnog protivnika i podrzavaju i raduju se svakoj dezintegracioj pojavi poput neusvajanja ustava ,polarizacije stavova oko Iraka i sl.
 
markovozd:
Nekoliko istih likova, konstantno likuje i podvriskuje od radosti , kada god se pomene neka varijanta oko moguceg NEulaska Srbije u EU.

I pored najbolje zelje da shvatim tu vrstu autizma, nisam uspeo, pa bi zamolio , da se neki od ostrascenih zastupnika zakljucavanja u sopstvenu avliju....oglasi, i objasni mi, sta to, Srbija, tako mnogo dobija , ako NE udje u EU????

Mislim, uvek se ovde postavljalo pitanje sta ce to Srbija dobiti , clanstvom u zajednicu, i uvek su argumenti, ma kako bili dobri ili losi, nailazili na horsko neodobravanje grupe koja je za :"samostalnu, domacinsku, nesavitljivu . Srbiju"

evo, ja molim da mi se objasni, STA TO SRBIJA DOBIJA, ako NE POSTANE CLAN EU ?????
Nadam se da ce neko moci da mi objasni, pa da se zajedno radujemo , sto , eto , Srbija nece biti jedna od drzava clanica Evropske Unije...........

p.s.
Boldovano i velikim slovima napisano pitanje, samo iz razloga, sto nekako mislim, da necu dobiti odgovor na ovo prosto i jednostavno pitanje, pa da ne bude zabune, sta je poenta moje nedoumice...
Hvala

Evo ja cu ti reci sta DOBIJA. Dobija recimo to da u Srbiji nece ziveti par miliona Turaka, Arapa, Kurda, Siptara , Crnaca i ostalih preovladjavajucih EU imigranata. Za mene je to vise nego dovoljno.
 
Zivi u ogradjenom toru dok ne odlucimo da i tor ispraznimo od gamadi. Tj dok ne odlucimo i budemo imali snage da uradimo ono sto uostalom rade sve evropske zemlje - proteruju ilegalne imigrante u zemlje iz kojih su dosli.

Ne znam za vas, al ja bas ne pucam od zelje da mi prvi komsija bude Crnac, Arapin, Kurd, Siptar. Vise volim moje komsije Dragana i Ivana .
 
Jerry Ropero:
Ljudi ta EU je cisto zamajavanje mi mora sami sebi, SVOJIM RADOM I ZNANJEM, da podizemo standard a ne da ocekujemo da ce neko nekim carobnim stapicem to sam da nam uradi. U se i u svoje kljuse.

Ja sam protiv clanstva u EU zalazem se za maksimum dostizanja bezviznog rezima sa zemljama EU i to je to.

Jerry4S..........posto nismo bas najbolji primer naroda koji se rado ubija od rada, a i znanje nam je malo zardjalo poslednjih godina, zbog izolovanosti i sankcija, nesto me interesuje, a objasnicu ti slikovito, da bi bolje razumeo........

Imas , recimo zavrsene visoke skole, i mnogo znas, i mnogo si pametan......a i vredan, goris od zelje da radis nesto.........ali, avaj, nema posla na zavodu za zaposljavanje, pa ti ostaje da pokrenes sopstveni biznis...........opet, avaj, nemas kinte ni za zvake, a kamoli pare za neku omanju fabriku.........kako ces to , ti tako pametan i vredan , da radis nesto???.......Mislm, to u se , i u svoje kljuse, nije bas uvek izvodljivo.........

Dalje, sta ce nam bezvizni rezim, sa zemljama EU????
Pa, zar nije bolje da nas ne truju razni uticaju sa trulog zapada??
Da ostnemo samo svoji, nepokolebljivi u svojoj veri u bolje sutra, ali sopstvenim snagama, pamecu, i radom???
 
Jerry Ropero:
Ljudi ta EU je cisto zamajavanje mi mora sami sebi, SVOJIM RADOM I ZNANJEM, da podizemo standard a ne da ocekujemo da ce neko nekim carobnim stapicem to sam da nam uradi. U se i u svoje kljuse.

Ja sam protiv clanstva u EU zalazem se za maksimum dostizanja bezviznog rezima sa zemljama EU i to je to.
Tako je sto znaci treba da postanemo prvo kao Evropska rumUnija da imamo najprodavaniji, ajde nemora auto, traktor, kombajn... ili zasto ne televizor.Jednostavno treba da se radi ,radi ,radi i zaradjuje i oni ce sami oko nas da se otvaraju!
 
Jerry Ropero:
Zivi u ogradjenom toru dok ne odlucimo da i tor ispraznimo od gamadi. Tj dok ne odlucimo i budemo imali snage da uradimo ono sto uostalom rade sve evropske zemlje - proteruju ilegalne imigrante u zemlje iz kojih su dosli.

Ne znam za vas, al ja bas ne pucam od zelje da mi prvi komsija bude Crnac, Arapin, Kurd, Siptar. Vise volim moje komsije Dragana i Ivana .


Ovde se najbolje može videti kakve likove SRS privlači i kakva bi katastrofa za Srbiju bio njihov dolazak na vlst.

Vaše pokušaje da ispraznite kosovo je već platila Srbija i to ljudi poput male Milice.
 
Jerry Ropero:
Evo ja cu ti reci sta DOBIJA. Dobija recimo to da u Srbiji nece ziveti par miliona Turaka, Arapa, Kurda, Siptara , Crnaca i ostalih preovladjavajucih EU imigranata. Za mene je to vise nego dovoljno.

Takav odgovor sam otprilike i ocekivao.............hvala :roll:

p.s.

Jerry 4S........ti bar imas neku predstavu, zasto ne zelis da Srbija udje u EU. Da li je smislena i zdrava, to je druga stvar. Ostali , nemaju cak ni takvu predstavu , zasto ne zele u EU. Odgovor je verovatno.........."eto, zato!!"
 
Banshee:
pa koliko se meni cini prema novom ustavu koji ti podrzavas u srbiji zivi vec znatan broj siptara...

Naravno, Bansee.........odusevljeno je prihvacen clan, u kome se vezujemo za 2 miliona siptara, drzavljana Srbije...........

Svaki peti drzavljanin Srbije , je siptar...........supeeeeer. Mozemo da se zovemo , komotno , Srbija i siptarija ( posto nam izmace, ono, SiCG )
 
veKsla:
srbija ima fenomenalne sanse da ne postane clanica EU sve zajedno sa preostalim clanicama bivse YU....mozda udju u paketu kao region....valjda


Supeeeer. Imaces odlican izgovor, kad te neko pita, sto ne prosetas malo dalje od svog sela., kad vec nista nisi video sem vasara u susednom........


"Pa , eto , ne daju mi vizu, zlikovci"......... :roll:
 

Back
Top