Ćirilica jedino pismo po novom novom ustavu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Језик и писмо
Члан 10.
У Републици Србији у службеној употреби су српски језик и ћирилично писмо.
Националне мањине имају право на службену употребу свог језика и писма, у складу са органским законом.
 
Коме смета нови устав?

Приједлог новог устава је демократски, са високом гаранцијом људских права и слобода, са посебним акцентом на мањинска права, утврђује постојање двије аутономне покрајине (при чему се Војводини гарантује поред осталог и економска независност)... Остала питања за неког лаика која се уређују уставом нису толико важна да бих их требао спомињати.

Нови устав може да смета само онима који су злонамјерни или који не разумију уставну материју јер је овај устав по свим својим карактеристикама потпуно у складу са нашим потребама, циљевима и европским стандардима. А постоје људи којима смета (ЛДП, Чанак, Костреш и неке друге минорни политичари и странке), а мени једино што пада на памет је то да су ти људи који не желе добро Србији и грађанима ове земље.

Сада се моја тврдња најбоље показује и то у дану када су се сви у парламетну сложили око једног виталног пројекта што и треба да буде наук за будућност. Да ли њима смета српска слога или то што ипак неће моћи да остваре свој сан о "Републици Војводини" и цијепању Србије.

То што се КиМ налази у преамбули може није разлог за бојкот приједлога новог устава јер то не може да шкоди, може много да користи, а још је у складу са међународним правом.

Нека ми неко објасни шта му смета у приједлогу па да разумијем јер заиста нити један нормалан и разуман разлог не могу да нађем.
 
НиколаТ:
Да ли њима смета српска слога или то што ипак неће моћи да остваре свој сан о "Републици Војводини" и цијепању Србије.
И једно и друго им смета.

НиколаТ:
То што се КиМ налази у преамбули може није разлог за бојкот приједлога новог устава јер то не може да шкоди, може много да користи, а још је у складу са међународним правом.
То им највише смета... :D
 
Само тако. Ја подржавам ову одлуку. Доста је било глупирања са два писма од који је једно хрватско. Нигде у свету се не користе два писма службено.

И да - видео сам РТС 1 Дневнику 2 да је водитељка то саопштила.
 
DukeofSerbia:
Само тако. Ја подржавам ову одлуку. Доста је било глупирања са два писма од који је једно хрватско. Нигде у свету се не користе два писма службено.

И да - видео сам РТС 1 Дневнику 2 да је водитељка то саопштила.
Него,како се Хрвати не труде и не упињу да им ћирилично буде равноправно писмо са латиничним?
 
DukeofSerbia:
Само тако. Ја подржавам ову одлуку. Доста је било глупирања са два писма од који је једно хрватско. Нигде у свету се не користе два писма службено.

И да - видео сам РТС 1 Дневнику 2 да је водитељка то саопштила.

Latinica "HRVATSKO PISMO"?????????????? :confused:

Boze, gde je kraj glupostima na ovom forumu?? :confused:

Uvek , vidim , moze i vise , i gluplje........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top