Pitanjce za dr

  • Začetnik teme meditj hotje da pita
  • Datum pokretanja
M

meditj hotje da pita

Gost
Zanima me sledeca stvar :arrow:
sta je uzrok grcenja misica? Elem, meni se stalno desava da me nocu hvata grc misica u predelu listova. U poslednjih mesec dana je pocelo da se desava bukvalno svake noci. Bol je stvarno nepodnosljiv, a da ne pricam koliko me boli noga kad ustanem i koliko se bol reflektuje cak na nekoliko narednih dana. Dva puta mi se desilo da me u istom trenutku uhvati grc misica u predelu listova jedne i druge noge, e posle toga nisam ni mogla da ustanem dok nisam izmasirala taj deo noge.
Interesuje me da li je to nedostatak nekog vitamina ili cega vec? Ovo mi se desava iskljucivo nocu, recimo na moru(ono kada se bude u vodi) i danju, nikada mi se nije desilo.
Ovo sam pitala zato sto mi se za poslednjih mesec dana ovo desilo sigurno jedno 20-tak puta.
Pozdrav
 
Pa otkrila si sama što ti fali. Morska voda. Znači so i voda. Imaš malu lokalnu dehidraciju. Nađi neku prirodnu so bez dodataka i rastopi jednu kašiku u čaši vode. A za početak probaj i samom vodom, često pomaže.
 
Sve zavisi koliko imas godina,ukoliko si mlada i rastes onda je to posledica naglog rasta,svi prodju taj period.I ja sam ga imala i secam se jako dobro kako je bilo buditi se nocu i jaukati od bolova i tako iz noci u noc.Znaci nista strasno.
A ako si starija osoba koja bi mogla imati problema sa cirkulacijom onda bi takve tegobe zahtevale pregled vasakularnog hirurga.
 
dr:
Sve zavisi koliko imas godina,ukoliko si mlada i rastes onda je to posledica naglog rasta,svi prodju taj period.I ja sam ga imala i secam se jako dobro kako je bilo buditi se nocu i jaukati od bolova i tako iz noci u noc.Znaci nista strasno.
A ako si starija osoba koja bi mogla imati problema sa cirkulacijom onda bi takve tegobe zahtevale pregled vasakularnog hirurga.

imam 25 godina.. je l' to normalno za te godine ili nije.. :roll:
 
Pa nije bas uobicajeno ali se javlja.Moze biti uzrokovano povecanim fizickim naporom u toku dana,ne bih rekla da sa tim godinama mozes imati probleme sa cirkulacijom.
Probaj da setas malo vise,ali lagana setnja kako bi se misici snadbeli preko krvi sa dovoljno kiseonika.Ladno tople kupke pri tusiranju,podizanje nogu u horizontalan polozaj kad sedis.
Nije to nista strasno,proci ce spontano samo od sebe.Znam da je bolno i neprijatno...nosis li stikle.Hoce nekad da se javi i zbog visokih stikli,jer tako naprezes misice u toku celog dana.
 
Hoce to od stalnog stajanja na nogama,sad bih mogla da ti opisujem zasto nastaje grc u misicu itd ali da ne davim,probaj sto vise da se odmaras,mislim da ne stojis mnogo na nogama,da ne nosis tesne carape,lagana setnja...
A sto se tice lekara treba ti vaskularni hirurg,da se iskljuce problemi sa cirkulacijom,mada zaista mislim da samo malo vise odmaras i to ce proci.

Pozdrav!
 
Ne mogu ti pomoći u vezi sa naučnim objašnjenjem pojave niti sa naučnim stavovima u vezi tvog problema. Ipak, evo ti prostog metoda kojim verovatno nećeš izlečiti svoj problem ali ga možeš znatno olakšati.

Kada osetiš da počinje grčenje mišića i kad počneš da se budiš zbog nesnosnog bola, seti se ovoga: potrebno je da snagom volje OPUSTIŠ SVESNO mišić koji se grči. Ovo je teško samo prvih nekoliko sekundi, a potom ćeš osetiti kako se mišić oporavlja i vraća se normalno stanje, kao da ništa nije bilo!

Ovo je metod sam pronašao tokom plivanja na bazenu i sa 100% uspešnosti ga koristim bez problema na Adi, moru, i u krevetu :wink:

Ako ti ovo pomogne ili za dalja objašnjenja, javi se
 
bravo27:
Ne mogu ti pomoći u vezi sa naučnim objašnjenjem pojave niti sa naučnim stavovima u vezi tvog problema. Ipak, evo ti prostog metoda kojim verovatno nećeš izlečiti svoj problem ali ga možeš znatno olakšati.

Kada osetiš da počinje grčenje mišića i kad počneš da se budiš zbog nesnosnog bola, seti se ovoga: potrebno je da snagom volje OPUSTIŠ SVESNO mišić koji se grči. Ovo je teško samo prvih nekoliko sekundi, a potom ćeš osetiti kako se mišić oporavlja i vraća se normalno stanje, kao da ništa nije bilo!

Ovo je metod sam pronašao tokom plivanja na bazenu i sa 100% uspešnosti ga koristim bez problema na Adi, moru, i u krevetu :wink:

Ako ti ovo pomogne ili za dalja objašnjenja, javi se

e hvala.. :wink: .. vec su mi rekli za to... :wink: ... ustvari rekli su mi da trebam da istegnem taj zadnji deo listova suprotno od polozaja u kom me hvata grc.. i pomazeeeeeeeeeeeeeeeeeee:)))))))))))))))))))))
 
meditj hotje da pita:
Zanima me sledeca stvar :arrow:
sta je uzrok grcenja misica? Elem, meni se stalno desava da me nocu hvata grc misica u predelu listova. U poslednjih mesec dana je pocelo da se desava bukvalno svake noci. Bol je stvarno nepodnosljiv, a da ne pricam koliko me boli noga kad ustanem i koliko se bol reflektuje cak na nekoliko narednih dana. Dva puta mi se desilo da me u istom trenutku uhvati grc misica u predelu listova jedne i druge noge, e posle toga nisam ni mogla da ustanem dok nisam izmasirala taj deo noge.
Interesuje me da li je to nedostatak nekog vitamina ili cega vec? Ovo mi se desava iskljucivo nocu, recimo na moru(ono kada se bude u vodi) i danju, nikada mi se nije desilo.
Ovo sam pitala zato sto mi se za poslednjih mesec dana ovo desilo sigurno jedno 20-tak puta.
Pozdrav

Mislim da je to takozvano: trnjenje noge, zapravo nezgodan polozaj.
 

Back
Top