Holmec 1991

A-man

Aktivan član
Poruka
1.532
Motivisan raspravom "sta mislite o..." na jednom forumu, da postavim neke slike koje ilustruju raspolozenje dela populacije. Nista licno !
Grafiti su ispisani na ogradi jednog gradilista jednog slovenackog marketa u jednom nasem glavnom gradu, jedne pokrajine.
Namera mi nije da sirim mrznju itd. i ako administrator misli da vredjam necija osecanja, neka slobodno obrise temu...
Voleo bih samo da znam po njegovoj proceni CIJA osecanja povredjujem ?
P.S. Holmec 1991 = streljanje vojnika JNA...
 
A-man:
Motivisan raspravom "sta mislite o..." na jednom forumu, da postavim neke slike koje ilustruju raspolozenje dela populacije. Nista licno !
Grafiti su ispisani na ogradi jednog gradilista jednog slovenackog marketa u jednom nasem glavnom gradu, jedne pokrajine.
Namera mi nije da sirim mrznju itd. i ako administrator misli da vredjam necija osecanja, neka slobodno obrise temu...
Voleo bih samo da znam po njegovoj proceni CIJA osecanja povredjujem ?
P.S. Holmec 1991 = streljanje vojnika JNA...



Evo,ja sam Slovenac.O.K. neko je napisao grafit,mislim,da nema smisla razpravljati na ovom forumu o VELIČINI MOZGA osobe koja ga je napisala,jer da ima mozga mora se pitati šta je vojska na Holmecu zapravo radila i na koga je ta vojska pucala.
Mene samo zanima koji grafiti su aktualni za pucanja JNA POSLE HOLMECA I OD 91" DALJE,I KO IMA PRAVO DA JIH PIŠE?
Ej drugovi nemojmo o tim stvarima molim vas.....!!!
Pozdrav svima
HRC
 
Pitas se sta je vojska radila na granicnim prelazima?! Izvršavala svoj zadatak, tj štitila teritorijalni integritet, itd. itd. na koga je pucala? Pa svi smo služili vojsku, znamo pravila i prava upotrebe oružja ( napadnut objekat, vojnik itd...)
Velika je šteta što je dozvolila da joj svako komanduje, umesto da lupi šakom o sto i j... kevu svima.
 
Po izvestaju naseg ministarstva odbrane,nijedan od 3 poginula vojnika na Holmecu nije streljan na onom snimku,sva trojica su poginula van kruga kasarne u borbama.Ipak taj incident je ratni zlocin jer je pucano na vojnike koji su se vec predali iako na srecu nije bilo poginulih.
A grafit ko grafit,nece nista promeniti kad je promet "Merkatora" u pitanju.
 
Zdravo!

Nažalost nekih stvari ne možemo promjeniti možemo jih samo komentirati a može i biti vrele krvi oko toga.Verujem,da je dosta vas služilo JNA u Sloveniji i vi najbolje znate da vojnici nisu imali baš neki rejting nigde u Sloveniji za razliku od ostalih republika bivše nam zajedničke države.To je činjenica koje ne možemo promjeniti i činjenica koja je bila dobro poznata i vojnom vrhu, a kad počne ta ista vojska i da puca po narodu,kad probija MIG zvučni zid iznad Ljubljane,raketira crkve na graničnom prelazu u Gornji Radgoni,...pod predpostavkom,da štiti integritet zemlje i od agresora sa zapada ,kada je bilo svima jasno,da Slovenija ode iz Juge,e tada je bilo stvarno dosta i normalno kako je Rade 012 napisao trebalo udariti po agresoru.
Uvjek i svi u Slo su imali JNA za agresorsku vojsku-svi koji ne poznaju dobro šta se je u 10 dnevnom ratu u Slo zapravo dogadžalo neka si nadju video ili dvd NA OKOPIH i sve če se vam izkrastilizirati.
I ja sam bio vojnik JNA 90-91 u Kraljevu i za razliku od Slo u Srbiji smo bili vojnici svugdje dobro došli i nemam nijednog lošeg izkustva,kao što sam več napisao ne možemo izmjeniti nekih stvari a posle 91 godine je bilo stvari koje bi sigurno htjeli neki da jih okrene i promene...

A život ide dalje i dobro bi bilo shvatiti da je bolje gledati unapred nego kukati za starim vremenima-dobrima ili lošima.
Pozdrav svima
HRC
 
vama slovencima je JNA i SFRJ dobro dosla samo kad je trebalo da vam se bulja zastiti od italijana ili hrvata.
ja, licno, uvek sam smatrao da ste, generalno kao narod, najvece pi...zde bili.
jednostavno vas ne volim.
ta JNA je branila granice SFRJ, pa i vas narod jer ste i vi bili deo te SFRJ.
da ste sacekali malo, otisli biste iz SFRJ bez metka i na miran nacin.Ovako ste pokazali svoje lice.
Opicite po jedinici, pa kad vam vrate, onda kukate.
I po starom ustavu iz 1974.ste imali pravo na samoopredeljenje do odcepljenja i to vam niko nebi uskratio.Samo ste trebali cekati.
A da ste junaci, ma delije ste!
Kad je bela zastava-onda udri !
ma jbte se !
 
хтели сте еуропо здај, па који мој се сада враћате у Србију, зар је то еуропа за коју сте се борили.

и ако си служио војни рок као што кажеш, брзо си заборавио свечану обавезу коју си дао, а та деца коју сте тамо масакрирали су најмање криви за ваше сецесионистичке побуде.

а графит к'о графит - изражава мишљење неког малог ситног човека који не може другачије да искаже своје мишљење. А сло привреда знаш кад ће од мене да доби и један еуро-цент ? НИКАДА...јер је то једна покварењачка привреда заснована на факс индустрији (но то је друга тема и на неком другом месту могу то образлагати)...ајд' у здравље и ослушните понекад и графите...
 

Back
Top