Fenomen Buducnosti

yupiter

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
266
Raja, sta Vi mislite o cinjenici da su samo neki od nas sposobni da kristalno cisto vide Buducnost ?.
Ne samo u kartama, soljama, potpisima, dlanovima, pasulju, ili cemu sve ne,
nego narocito oni koji imaju cistu sliku dogadjaja, kao Nostradamus, familija Tarabica itd.

Moje objasnjenje je, da se sve ovo vec desilo, samo jos nismo dotle stigli, a samo oni sa specijalnim chulima, mogu to da projektuju.

Sve sto postoji je sadasnjost, buducnost je samo vizija, koja postaje sadasnjost, za one koji je dozive.
Recimo, oni koji umru u Leto, za njh nema Zime. ;-)
Bas kao u starim filmovima naucne fantastike u kojima su fantazije bili neki kompjuteri ili neki
mali aparati za komunikaciju bez zica. :lol:
 
yupiter:
Sve sto postoji je sadasnjost, buducnost je samo vizija, koja postaje sadasnjost, za one koji je dozive.
:


Po meni, sve sto postoji je proslost.
Svaki tren prodje, dok pomislis na rec SADA, on je vec prosao; buducnost ti niko ne garantuje, tako da sve sto ustvari imamo jeste proslost.

Moje objasnjenje je, da se sve ovo vec desilo, samo jos nismo dotle stigli, a samo oni sa specijalnim chulima, mogu to da projektuju.

Hmmmm....zanimljiva teorija.
 
ivana bg:
Po meni, sve sto postoji je proslost.
Svaki tren prodje, dok pomislis na rec SADA, on je vec prosao; buducnost ti niko ne garantuje, tako da sve sto ustvari imamo jeste proslost.

Moje objasnjenje je, da se sve ovo vec desilo, samo jos nismo dotle stigli, a samo oni sa specijalnim chulima, mogu to da projektuju.

Hmmmm....zanimljiva teorija.
Ne,Ne i Ne, nezelim da budem deo tvoje Proslosti, u kojoj trenutno zivis !! :cry:

Istina je da ti i ja nemamo zajednicku Buducnost, posto je ja nemam, imao sam samo viziju
da cu te upoznati, (i ona se ostvarila). Ali kako da vidim tvoju Buducnost, i budem sretan, ako
ti postojis samo u Proslosti, koju ja nevidim ? :shock:
 
Kista:
Ne postoji proshlost ni buducnost,samo sadashnjost odnosno vechnost (ne postoji vreme)
To znamo Ajnstajn , ti i ja, morao sam da koristim termin "buducnost", za one koji to neznaju.
Evo, samo zarad tvog Velicanstva moracu da napravim korekciju, pa se onda vrati sa odgovorom, ako ga imas. :wink:

Proslost se desila, i nepostoji.
Sadasnjost se desava, i postoji.
Buducnost se nije desila, i nepostoji.

Kako to, da samo jako mali broj ljudi vidi ono sto se jos nije desilo ? :roll:
 
livija:
izvinjavam se.... treba mi malo vremena za ovaj chasovnik..... mogu li da posudim???
Jel' to znaci da vreme nije postojalo pre pronalaska naprave za merenje pokreta ?
Jel nam je trebao Metar, da nam dokaze da postoji rastojanje ?
Da li je planeti trebao zivot, da potvrdi njeno postojanje ? ............. :roll:
 
yupiter:
Jel' to znaci da vreme nije postojalo pre pronalaska naprave za merenje pokreta ?
Jel nam je trebao Metar, da nam dokaze da postoji rastojanje ?
Da li je planeti trebao zivot, da potvrdi njeno postojanje ? ............. :roll:

ne..... nasuprot..... suvishe slobodno nagadjash.... takav bar utisak imam
 
yupiter:
Raja, sta Vi mislite o cinjenici da su samo neki od nas sposobni da kristalno cisto vide Buducnost ?.
Ne samo u kartama, soljama, potpisima, dlanovima, pasulju, ili cemu sve ne,
nego narocito oni koji imaju cistu sliku dogadjaja, kao Nostradamus, familija Tarabica itd.

Moje objasnjenje je, da se sve ovo vec desilo, samo jos nismo dotle stigli, a samo oni sa specijalnim chulima, mogu to da projektuju.
Pa vreme jeste samo jedna od dimenzija. Dogadjaji u buducnosti postoje i krecemo se prema njima.
Shto se tiche "vidjenja buducnosti", to mi ne pije vodu. Promenicu mishljenje kada JEDNOM naidjem na chisto prorochanstvo. Npr: "sutra ce klepiti cunami", i to se zatim i desi.
Svi "proroci" govore u stihovima, metaforama... Kod Nostradamusa necete naci nijedno jasno predskazanje. Knjige sa njegovim textovima su koncipirane po sistemu: 1 stih "predskazanja" - jedan pasus tumachenja "experta".
 
LePiaf:
Pa vreme jeste samo jedna od dimenzija. Dogadjaji u buducnosti postoje i krecemo se prema njima.
Shto se tiche "vidjenja buducnosti", to mi ne pije vodu. Promenicu mishljenje kada JEDNOM naidjem na chisto prorochanstvo. Npr: "sutra ce klepiti cunami", i to se zatim i desi.
Svi "proroci" govore u stihovima, metaforama... Kod Nostradamusa necete naci nijedno jasno predskazanje. Knjige sa njegovim textovima su koncipirane po sistemu: 1 stih "predskazanja" - jedan pasus tumachenja "experta".
Pa vreme jeste samo jedna od iluzija. Sadasnjost nije u vremenu, nego u postojanju.
Evo, ako dozvolis da ti predstavim skracenu verziju Einstein-ove, teorijice koju svi u svetu
piju :
" Vreme, prostor i gravitacija NEPOSTOJE VAN MATERIJE."
Sto znaci, mi smo materija, materija traje vecno oduvek je postojala, posto je nastala kompresovanjem energije, energije koja se zove Istina/Ljubav koju je Univerzumu dala
DIMENZIJA koja se zove SUDBINA. Znaci od te sudbine koja nema pocetak, a samim tim, ni kraj, naravno govorim o zivotu ljudske rase recimo.
Posto ako se " nedaj Boze " :wink: ljudska rasa potpuno ugasi, ko ce da prica o vremenu
kamenje ?
Znam da zivotinje nepricaju o vremenu, bar ja nisam video neke njihove casovnike i kalendarcice. I njihova se krv pretace iz tela u telo i egzistira vecno.
A ljudski prepametni mozak je izmudrijao neki vremenski termin koji se zove ISTORIJA.
Koji se naravno protivi drugoj vrsti prepametnih mozgova koji tvrdi da ISTORIJA nepostoji
posto se nalazi VAN MATERIJE.
Mudrac Zdravko Colic je lepo otpevao " Istorija je samo rec i nista vise "
Da bi tina Tarner dodala " Sta je Istorija, nego polovna emocija ? " Emocija koja postoji, posto je Hemijska reakcija nase materije. :lol: :lol:
Eto LePiaf, zivote mog zivota, vecnosti moje vecnosti, i da nezaboravim,
sudbino moje sudbine, ako ti je ovo pomoglo nemoj da gledas na sat, ostani u meni
i ZIVECES VECNO.

Yours truly YuPiter from JewPiter, just the Dude that's on the top of His ( ? ) Game 8-)
 
yupiter:
Kako objasnjavas da nesto, sto niko nije video ili osetio POSTOJI ?
Fizika 20. veka puna je koncepata koji se ne mogu zamisliti (vizualizovati), i do chijih dokaza o postojanju dolazimo posredno a predstavljamo apstraktnom matematikom. Odavno je chovek prevazishao primitivno-empirijski nachin spoznavanja sveta.

Shto se tvog prethodnog posta tiche, tu mi svashta shkripi, ali mnogo si, brate, konfuzan. Nije mi bash najjasnije shta su poente.
 
Prvo uvrediš pa posle persiraš...stvarno si konfuzan Jupiteru...ili možda nisi...ccccc....mislim,možda nisi uvredio...mada...'Raja'...beše pogrdan naziv...ime...za...hm...stvarno si 'raja'...kako ono beše...'rođo'...hahahahaaaa...fuj.Što se teme tiče...postoji budućnost...ljudi koji je vide...poznaju...veoma su lepo opisani...indijskom filozofijom...mnogi su pisali o paralelnim svetovima i o dimenzijama...neki ljudi naprosto imaju ključ od tih vrata...neki ljudi...daa...nije dovoljno naklapati...ponekad nešto pročitati...ne samo omote sa ploča...i ne površno...:razz: :arrow: :twisted:
 
LePiaf:
Fizika 20. veka puna je koncepata koji se ne mogu zamisliti (vizualizovati), i do chijih dokaza o postojanju dolazimo posredno a predstavljamo apstraktnom matematikom. Odavno je chovek prevazishao primitivno-empirijski nachin spoznavanja sveta.

Shto se tvog prethodnog posta tiche, tu mi svashta shkripi, ali mnogo si, brate, konfuzan. Nije mi bash najjasnije shta su poente.
Einstein je Filozof-Fizicar, sve sto treba da uradis, ukoliko te o njemu nesto zanima, je da ga bacis na google, ili neki druki pretrazivac.
Vidis, kada ja neshvatam sta si tacno htela da kazes, ja pitam.
Objasni mi kakav je to " Koncept koji nemozes zamisliti " ?
U matematici mozda nema nista novo, ali je koriscena u Fizici da bi Einstain dosao do cega je dosao.
Cija je spoznaja sveta primitivno-empirijska, i zasto ? Einstein-ova ili moja.
Nemam ja " poente ", ja govorim istinu, to nije " moj " stav, iz tog razloga nemozes da je vidis, secas se, nemozes videti ono sto ne postoji.
Dao sam ti jednostavno objasnjenje zasto je materija vecna i da vecne stvari nemaju
" vreme "
a gde god shkripi, ukoliko zelis pojasnjenje, moras mi reci sta te zanima, na osnovu tvog
osecaja, trebao bi sve da ponavljm, posto drugacijeg objasnjenja za celu pricu nema.
Recimo da je materija kompresovana energija, ce ti najbolje fizicar objasniti.
veoma jednostavan primer je ugalj.
Hidrogen je bio prvi element koji je prouzrokovao " Big bang " ............koji je formirao .....
Evo ti za kraj ovog izliva ljubavi, jedna simpaticna mudrost, od znas vec koga

" Najnerazumljivija stvar o svetu je, da je razumljiv "
 
yupiter:
Einstein je Filozof-Fizicar, sve sto treba da uradis, ukoliko te o njemu nesto zanima, je da ga bacis na google, ili neki druki pretrazivac.
Vidis, kada ja neshvatam sta si tacno htela da kazes, ja pitam.
Objasni mi kakav je to " Koncept koji nemozes zamisliti " ?
U matematici mozda nema nista novo, ali je koriscena u Fizici da bi Einstain dosao do cega je dosao.
Cija je spoznaja sveta primitivno-empirijska, i zasto ? Einstein-ova ili moja.
Nemam ja " poente ", ja govorim istinu, to nije " moj " stav, iz tog razloga nemozes da je vidis, secas se, nemozes videti ono sto ne postoji.
Dao sam ti jednostavno objasnjenje zasto je materija vecna i da vecne stvari nemaju
" vreme "
a gde god shkripi, ukoliko zelis pojasnjenje, moras mi reci sta te zanima, na osnovu tvog
osecaja, trebao bi sve da ponavljm, posto drugacijeg objasnjenja za celu pricu nema.
Recimo da je materija kompresovana energija, ce ti najbolje fizicar objasniti.
veoma jednostavan primer je ugalj.
Hidrogen je bio prvi element koji je prouzrokovao " Big bang " ............koji je formirao .....
Evo ti za kraj ovog izliva ljubavi, jedna simpaticna mudrost, od znas vec koga

" Najnerazumljivija stvar o svetu je, da je razumljiv "
Hajzenbergova relacija neodredjenosti, n-dimenzionalni prostori, pa i poneshto iz teorije relativiteta... Sve su to stvari koje se prihvataju kroz matematichke izraze. Bilo kakvo drugo njihovo predstavljanje i plastichno zamishljanje prepuno je uproshcavanja.
To je bio odgovor na tvoje pitanje.

Ja ne znam shta tebe tachno da pitam jer ti je post, ponovicu, konfuzan. Ako zelish da vodish dvosmernu diskusiju onda prvo morash biti sposoban da svoje misli jasno uoblichish i povezhesh. (Poznavanje pravopisa je, ako ne obavezno, a onda sigurno pozeljno.)

Ono shto ja naslucujem iz tvog posta je da neku svoju lichni filozofiju bazirash na krhkim osnovama tek povrshnog poznavanja (i ne bash razumevanja) osnovnih pojmova fizike, napabirchenih preko Googla, nauchno-popularnih emisija i ezoterichne literature.
 
LePiaf:
Hajzenbergova relacija neodredjenosti, n-dimenzionalni prostori, pa i poneshto iz teorije relativiteta... Sve su to stvari koje se prihvataju kroz matematichke izraze. Bilo kakvo drugo njihovo predstavljanje i plastichno zamishljanje prepuno je uproshcavanja.
To je bio odgovor na tvoje pitanje.

Ja ne znam shta tebe tachno da pitam jer ti je post, ponovicu, konfuzan. Ako zelish da vodish dvosmernu diskusiju onda prvo morash biti sposoban da svoje misli jasno uoblichish i povezhesh. (Poznavanje pravopisa je, ako ne obavezno, a onda sigurno pozeljno.)

Ono shto ja naslucujem iz tvog posta je da neku svoju lichni filozofiju bazirash na krhkim osnovama tek povrshnog poznavanja (i ne bash razumevanja) osnovnih pojmova fizike, napabirchenih preko Googla, nauchno-popularnih emisija i ezoterichne literature.
Van moje kontrole je sto je moj zivot i sve u njemu potpuno odredjeno, sto nema veze sa matematickim izrazima,i sto je savrseno shvacen koncept.
Licno bi voleo, kada bi znao, sta je u mom izlaganju konfuzno ?, sta je dvosmerno ?, i za sta ja moram biti sposoban ?.
Kapiras, od tvog prvog negodovanja, nisi navela moj citat, da bi onda razmotrili tvoje zamerke.
Znaci, navod mog teksta, i onda, ovo je Laz. Da li uopste mozes ovaj koncept da shvatis ?

Ovako ostaje, ja sam nepismen, i lazem, samo zato sto me ti nerazumes.
Sve sto me interesuje je istina, a ne tvoja naslucivanja.
Naslucivanjima je po meni jedino mesto forum religije.
 

Back
Top