Da li predavanja vrede nesto

ivchonny:
Ne, ni u kom slucaju predavanja ne bi smela da budu dovoljna... To bi se vec svelo na osnovnu i srednju skolu, jer tamo mozes da, samo slusajuci predavanja, dobijes zadovoljavajucu ocenu. Studiranje samo po sebi trazi vise.

Ivchoni ja se slazem sa tobom u smislu da je glupo i besmisleno ograniciti studiranje na ono sto si cuo na predavanjima i u krajnjem slucaju na onu vrstu misljenja koja su cuo od jednog konretnog profesora i samim tim za mene je uvek ucenje iz raznih skripti ili beleski sa predavanja bila potpuno bezveze i mislim da ako neko zeli da ima relativno kvalitetno znanje mora za spremanje ispita koristiti mnogo ozbiljniju literaturu ...ali...mislim mislim da to nije bila tema ovog pitanja....ovde covek nije mislio na to u smislu koliko ce njegovo znanje iz tog predmeta biti kvalitetno posle polozenog ispita nego da li on ima sanse da neki ispi polozi uceci samo ono sto je profesor rekao na predavanjima....sta ti objektivno mislis da li najveci broj profesora na ispitu pita stvari o kojima nije pricao na predavanjima i da li je dovoljno za prolaznu ocenu (6) znati ono sto je on rekao na predavanjima?
 
Zavisi i od samih profesora na pojedinim predmetima. Ako mi profesor objasnjava deduktivno- induktivnom metodom, onda ce to sigurno vredeti. Ali potrebno je da ti profesor odrzi paznju na nivou, kao i da te uveri u njegovo ogromno znanje.
Sa druge strane , ako profan cita, tj. diktira, ili nece da ti odgovori na pitanja, onda svakako je gubljenje vremena biti na takvom predavanju.
 
ivchonny:
Zavisi i od samih profesora na pojedinim predmetima. Ako mi profesor objasnjava deduktivno- induktivnom metodom, onda ce to sigurno vredeti. Ali potrebno je da ti profesor odrzi paznju na nivou, kao i da te uveri u njegovo ogromno znanje.
Sa druge strane , ako profan cita, tj. diktira, ili nece da ti odgovori na pitanja, onda svakako je gubljenje vremena biti na takvom predavanju.
npr kolega Ivchoni slusajuci samo ispit kod Vesne ili Lepe mozes nauciti vise nego za godinu dana kod nekih na predavanju...
 

Back
Top