Sukob u raju:Lukašenko preti Rusiji

Fagypont

Primećen član
Banovan
Poruka
511
Belorusiju je Zapad izolovao zbog nepoštovanja ljudskih prava, a gotovo jedinog saveznika ima u Rusiji, čiji je predsednik Vladimir Putin, ističe Reuters, bio jedan od retkih svetskih vođa koji je beloruskom predsjedniku Aleksandru Lukašenku u martu čestitao na osvajanju trećeg mandata na položaju predsednika države.

No, unatoč službenim izjavama o "bratskoj ljubavi između dva slavenska naroda", ruski gasni koncern Gazprom je zapretio učetvorostručavanjem cena gasa za Belorusiju sledeće godine.

Gazprom je najavio kako će povisiti cene gasa ako mu Minsk ne prepusti kontrolu nad svojom mrežom gasovoda, što su beloruske vlasti stalno odbijale, kao i mogućnost da Belorusija postane deo Rusije, što je Lukašenko ponovno odbio u petak, tokom konferencije za novinare koja je trajala četiri i po sata.

"Onog časa kad bi Belorusija postala delom Rusije, ovde bi postalo gore nego u Čečeniji", prenosi AP Lukašenkove reči novinarima.

"Ovamo će početi dolaziti ljudi iz Gruzije, Rusije, Ukrajine, Poljske i baltičkih zemalja, koji su već danas spremni doći s oružjem", ustvrdio je beloruski predsednik.

Moskva i Minsk su 1996. potpisali sporazum o ujedinjenju koji je predviđao bliske privredne i vojne veze dve zemlje, ali ne i ujedinjenje u jednu državu. Rusija je u međuvremenu, umorna od subvencioniranja beloruske privrede jeftinim gasom, u međuvremenu više puta predlagala pripajanje Belorusije. No Lukašenko se tome svaki put žestoko usprotivio.
 
Fagypont:
http://www.net.hr/vijesti/page/2006/09/29/0210006.html

Čak sam se potrudio da prevedem na srpski dijalekt... :lol:



Што се теме тиче: па ништа чудно, нису Руси блесави да овима поклањају гас скоро за џ... А није чудно ни што Лукашенко неће уједињење, па он онда не би био нико и ништа... Јбг, свако има неко своје Косово, не буквално, ал' у сваком случају, ником није скроз опуштено... Ал' Белорусија не може без Русије, тако да нема ту много Лукашенко шта да се пита. Па не само Белорусија, цела Европа зависи од Русије... Прошле зиме једно пола месеца-месец, кад је налетео хладни талас из Сибира, па Руси мало смањили славину за гас, одма' се дигла на ноге цела Европа, сви су то осетили на својој кожи... А како би тек било да су у сред зиме стопирали све испоруке, па Европа би се заледила да недељу дана...
 
ШЕШЕЉ:

А како би тек било да су у сред зиме стопирали све испоруке, па Европа би се заледила да недељу дана...
postavlja se pitanje zasto bi to ucinili..evropa bi to bez sumnje nekako prezivela,ali bi doslo do strahovitog ekonomskog rata u kome bi svi najebali...prema tome,takvi potezi su beskorisni po logici stvari ...narochito za kapitaliste,koji vladaju i evropom i rusijom...
 
Pa ta nesrecna Belorusija ko ova nesrecna Srbija su moneta za potkusurivanje sa Zapadom i dalje,Milosevic kod Jeljcina,Kostunica kod Putina,treba nam nova vlast da ih odje...o definitivno,uostalom i Bugari su pravoslavci,pisu cirilicom pa se bas nesto i ne volimo mnogo,ne bi mi bilo zao da se ne volimo sa Rusijom,mi Srbi volimo Rusiju jer se divimo njenoj moci,tacnije mi podsvesno zamisljamo tako mocnu Srbiju,pa kad ne moze Srbija ajde Rusija.
 
serb_pagan:
postavlja se pitanje zasto bi to ucinili..evropa bi to bez sumnje nekako prezivela,ali bi doslo do strahovitog ekonomskog rata u kome bi svi najebali...prema tome,takvi potezi su beskorisni po logici stvari ...narochito za kapitaliste,koji vladaju i evropom i rusijom...

Nemas ti pojma nesrecnice.
Rusija je RAJ!
Ja Rusiju sanjam svake noci.
A Belorusiju,svake druge...sanjam kako penzioneri u Belorusiji jedu meso i beli lebac...i tako lepi i debeli umiru casno i bogato od povecanog pritiska ili secera u krvi.
Jer su se najeli!

:D:D:D:D:D
 
ШЕШЕЉ:


Што се теме тиче: па ништа чудно, нису Руси блесави да овима поклањају гас скоро за џ... А није чудно ни што Лукашенко неће уједињење, па он онда не би био нико и ништа... Јбг, свако има неко своје Косово, не буквално, ал' у сваком случају, ником није скроз опуштено... Ал' Белорусија не може без Русије, тако да нема ту много Лукашенко шта да се пита. Па не само Белорусија, цела Европа зависи од Русије... Прошле зиме једно пола месеца-месец, кад је налетео хладни талас из Сибира, па Руси мало смањили славину за гас, одма' се дигла на ноге цела Европа, сви су то осетили на својој кожи... А како би тек било да су у сред зиме стопирали све испоруке, па Европа би се заледила да недељу дана...

Јомини јел' си ми ти дирао пост? :lol: Неки текст фали овде, испрозивао сам човека што иде на Хрватске сајтове, а сад га нема... Не знам јел' модератор може само да обрише или може и да измени нечији пост... Ако сам се ја нешто утриповао и испрозивао безвезе, sorry, у супротном, не дирај ми постове!!! :x
 
ШЕШЕЉ:
Јомини јел' си ми ти дирао пост? :lol: Неки текст фали овде, испрозивао сам човека што иде на Хрватске сајтове, а сад га нема... Не знам јел' модератор може само да обрише или може и да измени нечији пост... Ако сам се ја нешто утриповао и испрозивао безвезе, sorry, у супротном, не дирај ми постове!!! :x
Da, obrisao sam deo. Piše u obrazloženju ispod posta.
 
PLESsitnihDEMONA:
Nemas ti pojma nesrecnice.
Rusija je RAJ!
Ja Rusiju sanjam svake noci.
A Belorusiju,svake druge...sanjam kako penzioneri u Belorusiji jedu meso i beli lebac...i tako lepi i debeli umiru casno i bogato od povecanog pritiska ili secera u krvi.
Jer su se najeli!

:D:D:D:D:D
Gledao sam veceras sa cicom film Optimisti,Petar Bozovic,inspektor u Jasi Tomic,donosi mu sekretarica za dorucak ceo beli leba i tepsiju sa jedno desetak przenih jaja,opsti vrisak ali meni se prijelo....
 
PredatorBG11:
Gledao sam veceras sa cicom film Optimisti,Petar Bozovic,inspektor u Jasi Tomic,donosi mu sekretarica za dorucak ceo beli leba i tepsiju sa jedno desetak przenih jaja,opsti vrisak ali meni se prijelo....
He he he he!
Ma samo neka se krka! Od srca se najlakse umire,samo skiknes na mestu. Ne mucus se. :D:D:D
Ja izbegavam beli lebac,jer je potreban ovima u Belorisiji. Solidarisem se.
"Imas kucu vrati stan".
Imas crni,vrati beli. :D:D
Ja kad gledam takve filmove,ja obavezno prvo veceram.

:lol::lol:
 
Elvin:
sad se setih onog lika koji je izjavljivao da će 'veliki predsednik lukašenko da uništi zapad' :lol:

verovatno bi ga razračunavanje sa rusijom usporilo za par meseci :D
taj lukasenko je sto posto lud chovek,bas onaj arhetipski tiranin...ne bi me zacudilo da stvarno toliko zaostri svoje odnose sa rusijom..sumnjam da bas moze doci do vatre,al ko bi ga znao...luka ce sve uraditi da ocuva svoju apsolutnu vlast od bilo cijeg uticaja...
 

Back
Top