XV beogradska gimnazija

XVGIMNAZIJALAC
Potpuno se slazem sa tobom,i strasno me nerviraju ovi iz 13. kada mi kazu vama je lako,mi u 13. se ubijamo od ucenja.Smatram da im niko nije kriv sto su upisali 13 i da kad su to vec uradili treba da trpe a ne da se zale.Takodje smatram da njih 90% upise 13. da ne bude ono: E VUKOVAC A OTISAO U 15. ili neku drugu gim.I iskreno znam mnogo njih koji su bili vukovci i djaci generaciji pa su upisali 15.I na kraju ne zato sto ja idem u 15. ali smatram da mi iz 15 imamo bolje znanje od 13 jer nas niko ne tera da ucimo,dok njih bukvalno nastavnici teraju da uce i tu dolazi do onog bubanja napamet posle cega oni zaboravljaju mnoge stvari koje su nauili.
 
Ја сам ишла у XV београдску гимназију тако да је топло препоручујем. Када су у питању факултети, могу рећи да је већина из моје генерације завршила у року. Ја сам завршила гимназију 2001. Уколико се пореди са XIII, могла бих рећи да се у 15. донекле учи кампањски, док у 13. редовно. Заправо, моје другарице су могле да науче неколико лекција и да одговарају одређени предмет и на тај начин добију високу оцену(као у основној школи)... у 15. неће да питају док не испредају 100 страна, што је за факултет одлична припрема(мада лошије оцене)... Мада, све је индивидуално и зависи од детета. Тренутно је школски систем толико срозан, тако да не знам да ли постоји одговарајућа гимназија. Што се тиче професора, може да западне добра екипа код које се заиста озбиљно ради (у мом случају је била таква), док постоји и она друга, лошија. Добра екипа: Ана Пешут(српски), Љубиша Јовановић(енглески), Биљана (физика), Светлана Хофман (историја)...не знам која је то смена.....
Сматрам да у 15. гимназији ученици добијају шире видике (не мислим на наркоманију која постоји у свим школама, а која се заиста безразложно везује за 15. гимназију). Важна је и стварност у којој живимо, а не само пуко штребање лекција.
Ово пишем са одређене дистанце и након завршеног факултета...
 
a kakva je danica p. ?(srpkinja) i goran l. (matematicar)?
Danica je grozan profesor,ali je vise na bolovanju nego sto radi..:D Ne predaje mi ali svi se zale na nju.:D
A za lekica imam sve reci hvale. Najbolji profesor. Da jeste strog i treba vremena da se naviknes na njegov rezim rada,ali on ume sa decom,jednostavno ne mozes da ga ne volis.Kod njega an casu uvek imas odredjen deo casa kada si miran,pazljiv i slusas ga i mali deo kad napravi neku salu,isprica neki vic,uradi nesto zanimljivo kako bi oraspolozio ljude. . . Orginalan je po svakom pitanju .
Kod mene u odeljenju na kontrolnom nikad nema ispod 15 keceva,ali svaki put aplaudiramo jer znamo da nije to do njega vec do nas,jer ne uce,a njegov predmet zahteva veliki rad i trud da bi se imala pozitivna ocena.
U prvoj godini prvo polugodist imala sam 2,drugo polugodiste 3...Druga godina polug. 4 , kraj 5 ....i sad imam 5 i nadam se da ce tako biti do kraja..:D:D Znaci samo je potrebno vreme i trud i sve se moze..:D :)
 
zdravo Danka,
ja sam sad u xv gimnaziji i mogu ti reci da je meni ladovina za sad
ucim normalno to se podrazumeva,ali imam vremena i za sve ostalo
treninge od po dva sata,izlazim,na telefonu sam veci deo dana hahahaha a opet imam odlicne ocene
zadovoljna sam jer mi je zapala delimicno dobra ekipa profesora a to su
Ana Pesut srpski
Bojana razredna istorija,relativno je mladja
Geografija Goca
Biologija Sandra
Hemija je vrh profesorka ali ne mogu se setiti kako se zove
Engleski Aleksandra
Latinski Vesna
dok oni losiji su Ivana matematika,Miroslava informatika,sa njom su bas muke
Ovo je ako se opredelis za drustveni smer
Ako se opredelis za prirodni cula sam da ima dosta problema sa fizikom,Biljana,imaju 10 grupa na kontrolnima sto je i razumljivo donekle jer je to prirodni smer,ali imaju po 15 i vise keceva
Sto se tice drustva-ili ce ti biti vrh ili ne,najvise gledaju odakle dolazis,sta nosis..
Ako si iz nekih prigradskih naselja koja su realno u rangu sa Labudovim,Petlovim i Banovim Brdom ,npr. Sremcica,malo ce te zezati na pocetku ali ces se uklopiti vremenom
xv se mnogo promenila od kad je otvoren forum,sve je okej,grejanje,krov itd sto sam sve videla a sto je sortirano kao lose
kontrolni nisu toliko teski ovde kod mene na drustevnom,sve je umereno,eto jedino informatika ogroman problem...
 
Želela bih da zamolim da napišete mišljenja i iskustva sa nastavom,učenjem i nastavnicima na prirodnom smeru u xv gimnaziji...
Čitala sam pažljivo prethodne komentare,ali me zanima kako sada stoje stvari,da li ima promena u odnosu na ranije godine...
Da li je tačno da se rad u gimnaziju baš popravio,i da su zahtevi profesora sada veći?
Svaki vaš komentar je dragocen...hvala puno unapred🌼
 
Želela bih da zamolim da napišete mišljenja i iskustva sa nastavom,učenjem i nastavnicima na prirodnom smeru u xv gimnaziji...
Čitala sam pažljivo prethodne komentare,ali me zanima kako sada stoje stvari,da li ima promena u odnosu na ranije godine...
Da li je tačno da se rad u gimnaziju baš popravio,i da su zahtevi profesora sada veći?
Svaki vaš komentar je dragocen...hvala puno unapred🌼
Moj sin će sad 4.godinu u gimnaziji Patrijarh Pavle (nekadašnja 15.), ali IT smer. On je zadovoljan, kao i mi roditelji, i školom, programom, profesorima, društvom,... Škola nije kao ranije, od kad je došao novi direktor, školu je skroz preuredio i unapredio. U Savetu roditelja sam pa znam šta sve radi i koliko se trudi. Škola nije kao 13.,profesori ne terorišu učenike, a ko hoće i trudi se, kao i u drugim školama, može izaći sa jako dobrim znanjem. Narkomanije nema, kao ni nasilja, školska zgrada je pod kamerama i spolja i iznutra, postoji i fizičko obezbeđenje. Atmosfera je skroz prijateljska, normalna i "školska". Srećno!
 
Moj sin će sad 4.godinu u gimnaziji Patrijarh Pavle (nekadašnja 15.), ali IT smer. On je zadovoljan, kao i mi roditelji, i školom, programom, profesorima, društvom,... Škola nije kao ranije, od kad je došao novi direktor, školu je skroz preuredio i unapredio. U Savetu roditelja sam pa znam šta sve radi i koliko se trudi. Škola nije kao 13.,profesori ne terorišu učenike, a ko hoće i trudi se, kao i u drugim školama, može izaći sa jako dobrim znanjem. Narkomanije nema, kao ni nasilja, školska zgrada je pod kamerama i spolja i iznutra, postoji i fizičko obezbeđenje. Atmosfera je skroz prijateljska, normalna i "školska". Srećno!
Hvala puno na informacijama...
 

Back
Top