Excel Forumula.... HITNO!!!

Oh, Bože. Količnik. Kakav je to količnik kad se radi o proizvodu? Ali dobro.

Ako su brojevi u prvom i drugom redu tada bi u polju C1 trebalo upisati =A1*B1 . Onda klikneš an to polje, edit/copy u meniju, pa klikneš na polje C2 i edit/paste iz menija. Sada bi u polju C2 trebao biti proizvod iz polja A2 i B2 a u redu za funkcije piše =A2*B2 To je to. DII
 
ArkantoS-Vrbas:
Hitno mi treba formula za sledeci problem:
Imam brojeve u koloni A i B
Treba da mi u koloni C pise kolicnik izmedju A i B u tom redu...
ovako nekako:
A B C
12 2 24
4 3 12
.,.......................,

Pomagajte ljudi, stvarno mi je hitno....

Možda nešto ovako: Ako ti počinje od reda 1, onda u ćeliju C stavi =$A1*$B1. Zatim uhvati ovu ćeliju za donji desni ćošak i "svuci" nadole do poslednje ćelije...
 
maksvel:
Možda nešto ovako: Ako ti počinje od reda 1, onda u ćeliju C stavi =$A1*$B1. Zatim uhvati ovu ćeliju za donji desni ćošak i "svuci" nadole do poslednje ćelije...
Maks, rekao sam mu otprilike tako. Pa valjda zna toliko da napravi copy/paste formule. Ako ne zna, nek se mane ćorava posla i da nekome kilu dinara da mu to odradi.

PS. Ušao si u tabelu kviza. Čestitam. Navrati ponovo.

(DXXVII)
 
Odradio sam to odmah cim mi je Gordan rekao kako...
Nisam radio u Excelu nikada, zato sto mi stvarno to nije bilo potrebno...
Sada sam trebao ujaku da racunam ponderisane vrednosti suncokreta itd... Pa sam malo ucio kako se pisu formule u excel...

Znao sam da napisem formulu kojom ce da racuna, ali nisam znao da to polje mogu da kopiram 100 puta i da se automatski namesta formula u svako polje.... Zato sam pitao.... I hvala na odgovoru....

Problem je resen....
LOCK :D
 

Back
Top