ADSL u Cacku???????????????????????

Najveca je fora sto je cacanski telekom prvi u Srbiji dobio ADSL opremu, ali ovi "obrazovani" i "savremeni" zaposleni u telekomu su kapirali da ne treba to Caaaaaaacccku, bolje da to posaaaaljemo u Novi Sad, njima viiise treeeba, a mogli smo i Beogradu, ali njih ne vooolimo jer naaam kasneeee plateeeeee ( citaj - cacansko livadski mikroakcenat )

pa su onda tu opremu prosledili dalje, kome god, bitno da nije u nasem telekomu.

I onda posle jako kratkog vremena se formirala lista cekanja sa ADSL opremu, kad se nasao neko pametan u centrali u Bgd da im kaze za sta to sluzi. I onda su ovi nasi, iskulirali. Zato 032 jos nema ADSL, a i ne zna se ka' ce. Kao Djekna.

Ne znam otkud ti taj podatak, ali to ako si video na portalu Telekoma, nije bas najpouzdanije, jer se ti baneri vrte vec vise od godinu dana.

Raspitatju se, pa tju javiti, ako nesto saznam.
 
ADSL i da je poceo da funkcionise u Cacku prvo bi bio jako retka stvar koja je mogla da se dobije samo preko nekog " vaznog " lika u Telekomu kako to obicno biva sa skoro svim uslugama koje pripadaju potrosacu a koje se ne dobijaju tako lako. Telekom Cacak kao velika rodjacka firma ima jako mnogo obaveza prema svim rodjacima i prijateljima pa su cak i monteri vrlo zaposleni kada treba povezati 2 obicne zice coveku koji je uplatio i godinama ceka svoj broj. Tako, pored gore navedene price u kojoj je jasno da je orpema poslana u NS ( ako je to istina ) postoji jos mnogo razloga zasto se ADSL nece lako progurati do potrosaca.
 
Pa kakav bih ja insider bio, ako nemam tacne informacije. ADSL je kroz Cacak prosao u tranzitu. A za te brdsko-planinsko-rodjacko-korupcijske odnose si potpuno u pravu. U Bgd ako hoces da imas Caller ID ili "tuzibabu" kako to neki zovu, jednostavno pozoves broj 9813 i posle 5 minuta i na fiksnom vidis ko te i sa kog broja zove.

Za tu uslugu u Cacku moras da dajes izjavu i posebnu molbu koju predajes na salteru, na kome najcesce nema nikog, jer je verovatno na burek pauzi ili ije kafu sa jos nekom dokonijom koleginicom. Kada konacno uspes da na'vatas izvesnu, skapiras da vec imas unucice koji su krenuli u srednju skolu. E posle 7 dana imas Caller ID. I onda kukaju kako su im male plate.

Telekom 032 - no comment

:twisted:
 
Evo kako sam ja pokusao da dodjem pre nekoliko godina do caller ID: Nabavim ja telefon iz inostranstva, u to vreme stvarno dobar: veliki displej, imenik i naravno - mogucnost da vidis broj onog koji te zove. Rekose mi da je to moguce ali da moram da podnesem molbu. Pogadjate, odbili su me zbog tehnicke nemogucnosti iako sam na digitalnoj centrali. Otisao sam da se zalim a oni me poslase na zadnji ulaz gde ce cuvar pozvati nekog lika da sa njim porazgovaram. Izadje taj cova i polako mi objasni da moj originalni telefon Nemackog proizvodjaca NEMA ATEST koji moram da nabavim jer je u pitanju ozbiljna firma. Jedini telefoni sa atestom u Srbiji su bili neki domaci, ne znam kako se zove model. Uputio me je u neku privatnu radnju gde se prodaju mobilni telefoni da mi oni DAJU ATEST. Koliko sam bio uporan ja odem i tamo nadjem dva klinca, sabancica koji mi kazu da mi je jednostavnije da kupim kineski indetifikator i da samo takav model postoji trenutno u Cacku i da cu dobiti svoj caller ID odnosno da ce se tehnicke mogucnosti bitno popraviti ako umesto mog novog i testiranog modela kupim kineski koji je neko uvezao na kilo i za koji jedino postoji mogucnost da dobijem sta sam trazio. Vreme je proslo i ja ponovo podnesem zahtev. To sto sam trazio sam dobio bez problema i ovaj put mi niko nije trazio atest i ostala sranja.
 
sta da ti kazem

uvek se sve prvada onim ultra izlizanim OVO JE SRBIJA.

OK, neka ostane OVO JE SRBIJA, ali kad bi se svi samo malo prodrmali, ovo gore u CAPSu ne bi imalo negativno, vec zesce pozitivnu konotaciju. A Cacak tek ne bih komentarisao. Kao sto rekoh. Telekom 032 - nemam komentar. Mislim imam, ali onda bi trebalo da zakupim jedno 1 GB da se izlajem kao covek :))

btw, slicna situacija se sad desava sa EPS-om i nekim dzidzama koje sad oni treba da instaliraju. to ce tek da bude igranka.

A neko opasno skida kajmak

Navikli kod kuce, u rodnom kraju, pa sad dosli u drzavnu ( porodicnu ) firmu EPS, pa i tu skidaju. Milina.........
 
Insider, mogao bih da napisem knjigu o ovakvim stvarima o kojima govorimo i koje su dovele do toga da sam postao outsider032 koji se mnogo bolje oseca u stranoj zemlji a koji je postao stranac u svojoj iako je starosedeoc. Dobro, skrenuli smo sa teme, decko je postavio pitanje, odgovor je dobio kakav - takav. Pozdrav!
 
Hey King 7

thanks for ur post :P

izgleda da smo u slicnoj prici. Ja sam bio preko i u Bgd jedno vreme, pa me evo opet u kasabi 032 a.k.a. livada sa semaforima he he he

planirao sam da ostanem prilicno kratko, ali kako to obicno biva, zadrzacu se malo duze od planiranog. Ali cesto sam kojekuda na putu, sto kod nas sto preko, pa pokusavam nekako da razmrdam ljude. Parcijalno uspeva, jer su svi nekako letargicni i uspavani, a o individualnosti vec i sam znas kako funkcionisu stvari. 90te su opet u 'modi'.......horror.

A taj outsider feeling.......HA........tell me about it. Ali postoji onaj klik u mozgu koji prebaci pricu u rezim rada zvani " I do not give a damn" i onda je OK. Znam da kapiras o cemu pricam. Javi se kad imas vremena.
 
Ljudi ne znam koliko pratite SVET KOMPJUTERA i tako te casopise slicne njemu,.
ali moguvam sigurno reci da o ADSL u Cacku nema nista bar jos jedno pola godine.
Takodje je i Uzice dobilo opremu za ADSL prikljucak, ali kod nas se stvara problem taj sto
bas svi delovi grada ocu reci njihove centrale nisu digitalne i cemu onda rad za ADSL-om. U casopisu koji sam naveo mozete u naj novijem broju ocu reci 10/2006 procitati teks ADSL Prohodao toliko.
 

Back
Top