Cudna "bubuljica" na licu

e.xotica

Zainteresovan član
Poruka
212
Imam 21 godinu i mesovitu kozu (T zona). Povremeno mi se pojavi po neka bubuljica, ali nemam vecih problema sa kozom lica. Za negu lica trenutno koristim Sebamed sapun, Nivea tonik za masnu kozu i Olaz hidratantnu kremu za mesovitu do masnu kozu. Povremeno stavim Artistry (Amway) masku za ciscenje pora, kao i neku hranljivu masku. Svakodnevno se sminkam - trenutno koristim dva tecna pudera - Givenchy i Maybelline i Nivea toniranu kremu. Vec duze vreme (vise od pola godine) ne koristim kameni, niti puder u prahu. Povremeno stavim Puppino rumenilo.
Pre desetak dana sam na obrazu primetila "bubuljicu" koja je tvrda pod prstima i ima blago bordo boju. Ona je rasla i kada sam probala da je iscedim iz nje je izlazila samo krv, i to u neobicno velikim kolicinama. Ali samo krv. I ostala mi je crvena fleka. Ne znam sta je to??
 
Suzdrzacu se da ti kazem sta mi je palo prvo na pamet jer ce svi da skoce na mene kako sam kreten! Ali stvarno sta ocekujes da ti covek kaze nakon ovog teksta?! Neko ko vec ima problematicnu kozu, i kome se pojavi neobicna promena na licu krene da je svojerucno 'obradi'. Fino. Mozda da razmislis bar kao o ideji da odes kod dermatologa PRE nego sto dobijes sepsu?
Vise puta (mali milion puta) je ponovljeno da se odgovor na pitanje "imam nesto na kozi - sta li bi to moglo biti?" tesko moze dati jer se promene na kozi moraju videti. Dakle, neophodno je da te vidi lekar da bi mogao da ustanovi o kakvoj koznoj promeni se radi, gde se ona nalazi, i kako je potrebno tretirati. Za sve vas koji imate obicaj da svojerucno obradjujete razne promene na kozi lica, moram jos da napomenem da inficiranje promena koje su locirane IZNAD linije gornje usne vodi moze dovesti do direktne sepse preko venskog sistema mozga i do smrti. Ako vas ovo ne spreci, onda ne znam sta jos da vam kazem pa da prestanete da sami budete 'svoj majstor' kada je lice i kozna promena na licu u pitanju. Eto toliko od mene, ni ja ne znam sta je to, ali da se o mom licu radi ja bihg vec davno posetila dermatologa. Pozdrav.
 

Back
Top