DS prekinula pregovore o novom Ustavu

Misanthropos:
Kakva glupost... Mislim, ima li ovde iceg ljudskog? Seti se, zasto trazis visi stepen autonomije, i onda reci: Cuj, ti tamo na jugu zemlje, na zapadu ili istoku Srbije, nisi zasluzio da zastitis sopstvene interese od drzave, od centrale (Beograda) u onoj meri u kojoj sam ja stekao prava da je zastitim, zato sto sam se ja oduvek za to borio, zato sto je meni to priznato ranije, a ti ces isto tako morati da predjes put, da te muzu kao mene, jedno dvadeset, trideset godina, pa da sazres za ovo sto ja sada imam.
E, Vojvodjani... nadam se samo da Canak i Kostres ne razmisljaju tako nezrelo kao vi ovde. Kostres je makar govorio drugacije kad je gostovao na TV5 i podrzao decentralizaciju i ideju regionalizacije u citavoj Srbiji, bez govora o tome da Vojvodina zasluzuje visa prava od drugih regija. Zasto bih se ja borio za nizi standarad od onoga koji ima Vojvodina, i zasto bi se ti kao Vojvodjanin zalagao za to da mene i dalje muze Beograd? Koji je tvoj interes u tome kao gradjanina Vojvodine? Hajde, iskreno.
ovom pitanju se pridruzujem i ja
 
_Milanche_:
Nije vasa stvar ali nije normalno regionalizovati jedan deo drzave a ostatak neregonalizovati to je cist idijotizam.
Zasto se ljudi ne zalazu da mnogi vise daje ingerencia lokalnim samoupravama i da vecina prihoda ostaje na teritorijama opstina i gradova?

Naravno da se zalažemo i to će u autonomnoj Vojvodini biti ostvareno. Želim da se i Niš i Bor i Vranje izbore za svoja prava,ali to je njihova borba.
 
draganvl:
Osim luksuznih hotela,trznih centara,novih raznih sportskih objekata i raznih objekata kulture,apsolutno"nista",to se nama u unutrasnjosti samo prividja :evil:
Ovaj tvoj komentar je vrhunac cinizma i bezobrazluka!!! :evil: :evil: :evil:
tipicna beogradska bahatost

Немој да си толико острашћен. Београђани су веома кивни на своју власт - ДС, јер стално се баве неким глупостима и небулозама, а грађанима не дижу плате већ пар година! Мостови у Београду су у катастрофалном стању, нарочито Панчевачки и Газела, саобраћај у тоталном колапсу од њихових силних раскопавања улица... Мене мука ухвати кад видим да на плочнике стављају неке црвене плочице, а народ - Београђани, немају за храну и лекове.
И нас овде у Београду и оне у Крагујевцу, и вас у Новом Саду пљачка група од 200 тајкуна, које са својим породицама чине 1000 људи! То су ти Јожеф Каса, Мишковић, Миодраг Костићи, Милан Беко, Чанак, Карић....
 
eremita:
Слажем се да је оваква расподела средстава ИСПОД СВАКОГ НИВОА - али вама који причате "'ди су новци" уопште НИЈЕ ЦИЉ боља и логичнија расподела средстава него ВОЈВОДИНА - РЕПУБЉИК !!!!!!!!! У томе је проблем, у сепаратизму у аутономаштву у измишљању (наравно по плану који постоји још од 1974.) ЈОШ ЈЕДНЕ ДРЖАВЕ !

Da li neko od vas beogradjana moze da shvati sta je tu uzrok a sta posledica?
I da li mozete da shvatite da je upravo Milosevicev oktroisani (nametnuti)Ustav iz ' 91 i to tadasnje nasilno oduzimanje autonomija Vojvodini i Kosovu(koje su imali po Ustavu iz 1974 g) probudili separatizam.
Da kamo srece nije ni bilo tog Slobinog sofinistickog ustava mozda bi i Kosovo i dan danas bilo nase,a ovako u proteklih 15 god se probudio separatizam u Albanskom narodu.
I plasim se da ce se to nazalost za koju godinu isto desiti i sa Vojvodinom.
Kazem nazalost jer zaista nebih zeleo da se to desi,zato joj bolje vratite njenu autonomiju sad na vreme jer za dve tri godine ce mozda biti kasno kao sto je i sad vec kasno da se spase Kosovo.Zivi bili pa videli jer upravo to beogradsko insistiranje na centralizmu budi separatizam.I zbog toga se nazalost odcepila i Crna Gora i svih pet republika bivse SFRJ
 
Misanthropos:
Kakva glupost... Mislim, ima li ovde iceg ljudskog? Seti se, zasto trazis visi stepen autonomije, i onda reci: Cuj, ti tamo na jugu zemlje, na zapadu ili istoku Srbije, nisi zasluzio da zastitis sopstvene interese od drzave, od centrale (Beograda) u onoj meri u kojoj sam ja stekao prava da je zastitim, zato sto sam se ja oduvek za to borio, zato sto je meni to priznato ranije, a ti ces isto tako morati da predjes put, da te muzu kao mene, jedno dvadeset, trideset godina, pa da sazres za ovo sto ja sada imam.
E, Vojvodjani... nadam se samo da Canak i Kostres ne razmisljaju tako nezrelo kao vi ovde. Kostres je makar govorio drugacije kad je gostovao na TV5 i podrzao decentralizaciju i ideju regionalizacije u citavoj Srbiji, bez govora o tome da Vojvodina zasluzuje visa prava od drugih regija. Zasto bih se ja borio za nizi standarad od onoga koji ima Vojvodina, i zasto bi se ti kao Vojvodjanin zalagao za to da mene i dalje muze Beograd? Koji je tvoj interes u tome kao gradjanina Vojvodine? Hajde, iskreno.

Ama čoveče,ja se ne zalažem da tebe muze Beograd,naprotiv..Znam kako je.A ti svoj standard moraš da dostigneš radom,razvojom i proizvodnjom kao i mi ovde.
 
_Milanche_:
takva organizacija drzave nije dobra da neko ima vise prava a neko manje.
Uopstalom videces da ce Vojvodina jako tesko dobiti neka posebna prava samo za sebe nego ako bi se to odnosilo na celu zemlju.

Opet kažem,Vojvodina ne traži veća prava od drugih delova ni na njihov uštrb..Kuda vode takve ljubomorne priče? Ja kažem da je Vojvodina jedna organizaciona celina (unutar koje postoje manje). Ako Nišlije žele autonomiju u obliku Vojvodine,neka je traže,neka se bore,mi nikom ne podmećemo nogu..
 
Неће бити Војводине = Република,

хвала Богу па ће Срби из Војводине

знати како и за шта да гласају.....

тако да ти и твоји Чанко-лисци можете само

да кукате и запомажете и да трчите по домаће

задатке у Јамерику !!
 
Fagypont:
Opet kažem,Vojvodina ne traži veća prava od drugih delova ni na njihov uštrb..Kuda vode takve ljubomorne priče? Ja kažem da je Vojvodina jedna organizaciona celina (unutar koje postoje manje). Ako Nišlije žele autonomiju u obliku Vojvodine,neka je traže,neka se bore,mi nikom ne podmećemo nogu..
ocgledno da ne razumes sta hocu da kazem...nikad nece vojvodina dobiti autonomiju kakavu ti zamisljas kao poseban slucaj...to je jedino moguce ako se uradio u okviru cele zemlje...kakve ljubomorne price covece na sta ljubomorne?
na omnibus zakon?
na ingerencije vezane za ekologiju i vooprivredu i na pravo da das privremenu dozvolu za visokoskolsku ustanovu?
 
eremita:
Неће бити Војводине = Република,

хвала Богу па ће Срби из Војводине

знати како и за шта да гласају.....

тако да ти и твоји Чанко-лисци можете само

да кукате и запомажете и да трчите по домаће

задатке у Јамерику !!

Tipican primer "Vijetnamskog sindroma".Pristalica SRS-a
meni je iskreno zao vas izbeglica.Verovatno bih i ja skrenuo sa razuma da sam izgubio rodno ognjiste :cry:
 
Fagypont:
Ama čoveče,ja se ne zalažem da tebe muze Beograd,naprotiv..Znam kako je.A ti svoj standard moraš da dostigneš radom,razvojom i proizvodnjom kao i mi ovde.
Aha, ti si prosao taj put pa znas kako je, te i mene hoces da naucis. A sta to znaci nego: "Putuj istim putem, odnosno: cekaj na red."
Cuj, razumem ja sta ti hoces... mislis da ce pre (i lakse) Vojvodina da ostvari visi stepen autonomije nego sto ce biti dozvoljeno da se citava Srbija regionalizuje i to u tom stepenu koji zeli Vojvodina. OK, mozda, jer je narod u unutrasnjosti jos uvek zarazen nacionalizmom i primitivizmom te ne moze da shvati da je decentralizacija i regionalizacija u stvari jacanje drzavnih (srpskih) granica. Ali, molim vas, prica o tome kako je Vojvodina "posebne kulturoloske matrice" te da zbog toga "zasluzuje" drugaciji status... to vec zaista daje naznake da se zove separatizmom (iskren da budem, meni je svejedno hoce li Vojvodina biti nezavisna ili u sastavu Srbije kao autonomija, ili pak da li ce joj se ukinuti i to sto sada ima, ali ako mogu da imam koristi od vasih teznji, onda cu gledati da se udruzim s vama jer nam je cilj - trebalo bi da je - isti). Jer to vise nije bazirano na ljudskim pravima, na ekonomskim interesima, sto je zdrava osnova za podelu na regione.

Dakle, ukinuti taj primitivni govor razlicitosti u kulturnom (i jos smesnije - u istorijskom) smislu, i forsirati potrebu za ostvarenjem ljudskih prava, da gradjanin van Beograda ne bude gradjanin drugog reda. To je ispravan diskurs i put ka evropskoj, odnosno regionalizovanoj i decentralizovanoj Srbiji. Sto je u stvari tek preduslov za demokratski diskurs.
 
_Milanche_:
kao sto ni ja nisam razumeo tvoj odgovor onom nisliji ti pricas da nis treba da dostigne standard a mi sve veme pricamo o teriotorijalnoj organizaciji zemlje...

Па Миланче, ако погледаш локацију испод његовог аватара видећеш да пише ВОЈВОДИНА РЕПУБЛИКА......свашта.........
 
_Milanche_:
ocgledno da ne razumes sta hocu da kazem...nikad nece vojvodina dobiti autonomiju kakavu ti zamisljas kao poseban slucaj...to je jedino moguce ako se uradio u okviru cele zemlje...kakve ljubomorne price covece na sta ljubomorne?
na omnibus zakon?
na ingerencije vezane za ekologiju i vooprivredu i na pravo da das privremenu dozvolu za visokoskolsku ustanovu?

Čijenica je da je Vojvodina već imala takvu autonomiju do 1989. dok drugi delovi zemlje nisu.. U isto vreme mi nemamo ništa protiv regionalizacije drugih delova zemlje,to je njihova volja,, Ljubomorne na ono što tražimo i što ćemo imati,kao da mi to isto vama branimo..A sprdnja sa sadašnjim tužnim i simboličnim ingerencijama Vojvodine nije način za priču..
 
draganvl:
Tipican primer "Vijetnamskog sindroma".Pristalica SRS-a
meni je iskreno zao vas izbeglica.Verovatno bih i ja skrenuo sa razuma da sam izgubio rodno ognjiste :cry:

Дилејо, ја сам Србин - староседелац Београђанин.........о чему ти фантазираш......

па ти си "скренуо" а не ја.......

Ми се једино разликујемо у томе што сам ја СРБИН !!!!!!!!!! а ти ???????
 
Misanthropos:
Aha, ti si prosao taj put pa znas kako je, te i mene hoces da naucis. A sta to znaci nego: "Putuj istim putem, odnosno: cekaj na red."
Cuj, razumem ja sta ti hoces... mislis da ce pre (i lakse) Vojvodina da ostvari visi stepen autonomije nego sto ce biti dozvoljeno da se citava Srbija regionalizuje i to u tom stepenu koji zeli Vojvodina. OK, mozda, jer je narod u unutrasnjosti jos uvek zarazen nacionalizmom i primitivizmom te ne moze da shvati da je decentralizacija i regionalizacija u stvari jacanje drzavnih (srpskih) granica. Ali, molim vas, prica o tome kako je Vojvodina "posebne kulturoloske matrice" te da zbog toga "zasluzuje" drugaciji status... to vec zaista daje naznake da se zove separatizmom (iskren da budem, meni je svejedno hoce li Vojvodina biti nezavisna ili u sastavu Srbije kao autonomija, ili pak da li ce joj se ukinuti i to sto sada ima, ali ako mogu da imam koristi od vasih teznji, onda cu gledati da se udruzim s vama jer nam je cilj - trebalo bi da je - isti). Jer to vise nije bazirano na ljudskim pravima, na ekonomskim interesima, sto je zdrava osnova za podelu na regione.

Dakle, ukinuti taj primitivni govor razlicitosti u kulturnom (i jos smesnije - u istorijskom) smislu, i forsirati potrebu za ostvarenjem ljudskih prava, da gradjanin van Beograda ne bude gradjanin drugog reda. To je ispravan diskurs i put ka evropskoj, odnosno regionalizovanoj i decentralizovanoj Srbiji. Sto je u stvari tek preduslov za demokratski diskurs.

E u tome je sustina cela ove price oko vracanja autonomije Vojvodini.
I bolje razum u glavu i dajte nam autonomiju sad na vreme zarad prosperiteta i jacanja cele nam drzave Srbije kako se Vojvodina nebi pretvorila u novo zariste nakon Kosova
 
Fagypont:
Čijenica je da je Vojvodina već imala takvu autonomiju do 1989. dok drugi delovi zemlje nisu.. U isto vreme mi nemamo ništa protiv regionalizacije drugih delova zemlje,to je njihova volja,, Ljubomorne na ono što tražimo i što ćemo imati,kao da mi to isto vama branimo..A sprdnja sa sadašnjim tužnim i simboličnim ingerencijama Vojvodine nije način za priču..
imala je ali je recimo nije imala pre toga 80 godina unazad...imala je samo 15 godina...ti mozda mislis da je to dobar princip za uredjenje drzava da neko ima vise prava a neko manje ali ja mislim da nije i da u sustini nema sanse da se to desi
 
draganvl:
E u tome je sustina cela ove price oko vracanja autonomije Vojvodini.
I bolje razum u glavu i dajte nam autonomiju sad na vreme zarad prosperiteta i jacanja cele nam drzave Srbije kako se Vojvodina nebi pretvorila u novo zariste nakon Kosova
nece se pretvriti iz cisto etnickog razloga da je drugacija situacija u pitanju slozio bih se sa tobom ovako to nije realan scenario
 
draganvl:
E u tome je sustina cela ove price oko vracanja autonomije Vojvodini.
I bolje razum u glavu i dajte nam autonomiju sad na vreme zarad prosperiteta i jacanja cele nam drzave Srbije kako se Vojvodina nebi pretvorila u novo zariste nakon Kosova
Xa, xa, jbt... Neverovatno. Koga molis da ti da autonomiju? Pa nisam ja Beogradjanin, nisam ja DSSovac ili SRSovac. Kao sto rekoh, nije me briga kakav ce status biti Vojvodine ako ja ne mogu da zastitim sopstvene interese i sopstveni standard. Ja da sam gradjanin Vojvodine zalagao bih se za Vojvodinu sa sto sirim ingerencijama, mozda i za republiku (mislim, svejedno je). Ali se sigurno ne bih vodio tom retorikom: "dajte nam siru autonomiju...", kao da onaj tamo Nislija ima nesto od toga da li je Vojvodina autonomija, republika ili deo Beogradije.
 
Misanthropos:
Aha, ti si prosao taj put pa znas kako je, te i mene hoces da naucis. A sta to znaci nego: "Putuj istim putem, odnosno: cekaj na red."
Cuj, razumem ja sta ti hoces... mislis da ce pre (i lakse) Vojvodina da ostvari visi stepen autonomije nego sto ce biti dozvoljeno da se citava Srbija regionalizuje i to u tom stepenu koji zeli Vojvodina. OK, mozda, jer je narod u unutrasnjosti jos uvek zarazen nacionalizmom i primitivizmom te ne moze da shvati da je decentralizacija i regionalizacija u stvari jacanje drzavnih (srpskih) granica. Ali, molim vas, prica o tome kako je Vojvodina "posebne kulturoloske matrice" te da zbog toga "zasluzuje" drugaciji status... to vec zaista daje naznake da se zove separatizmom (iskren da budem, meni je svejedno hoce li Vojvodina biti nezavisna ili u sastavu Srbije kao autonomija, ili pak da li ce joj se ukinuti i to sto sada ima, ali ako mogu da imam koristi od vasih teznji, onda cu gledati da se udruzim s vama jer nam je cilj - trebalo bi da je - isti). Jer to vise nije bazirano na ljudskim pravima, na ekonomskim interesima, sto je zdrava osnova za podelu na regione.

Dakle, ukinuti taj primitivni govor razlicitosti u kulturnom (i jos smesnije - u istorijskom) smislu, i forsirati potrebu za ostvarenjem ljudskih prava, da gradjanin van Beograda ne bude gradjanin drugog reda. To je ispravan diskurs i put ka evropskoj, odnosno regionalizovanoj i decentralizovanoj Srbiji. Sto je u stvari tek preduslov za demokratski diskurs.

Ne,mi ne tražimo da niko čeka red zbog nas,mi brinemo o svojoj autonomiji,a vi brinite o svojoj,pošteno? Zar očekuješ od Lige da traži i neki status za nišku regiju? A ako želite isti ekonomski standard kao Vojvodina,privređujte jednako pa imajte.A ako ne shvataš kulturno-istorijsku različitost Vojvodine,ti ili se nikad nisi duže zadržao ovde ili nas jednostavno ne poštuješ..
 
eremita:
Дилејо, ја сам Србин - староседелац Београђанин.........о чему ти фантазираш......

па ти си "скренуо" а не ја.......

Ми се једино разликујемо у томе што сам ја СРБИН !!!!!!!!!! а ти ???????

Takodje Srbin po nacionalnosti ali moderni Srbin demokrata a ne primitivac koji glasa za SRS.Cinjenica je da za njih glasaju samo poluobrazovani primitivci i niza drustvena klasa koja se u psiholoskom smislu nikada nece opametiti.
Ali glasajte vi i dalje za SRS,oni ce nas"uvesti"u Evropu i savremen svet. I mogu samo jos ovo reci
"Oprosti im Boze jer ne znaju sta cine"sto glasaju za njih
jer nisu pri zdravoj svesti!!! :roll:
 

Back
Top