DIANE 35

juce sam dobila od ginekologa diane 35 da pijem 3 meseca. Inace imam 21 godinu i od 13 godine imam problem sa bubuljicama i masnom kozom. Nisam neka pristalica gutanja raznih pilula pa sam zato malo svrljala po forumu i nasla stvarno puno informacija iz iskustva mnogih korisnika ovih tabletica. Inace sam se pravo zbog problema sa aknama i obratila ginekologu jer lice mi je uzasno. Osim upaljenih imam jako puno i mikrocista po licu kao i mitisera. Sve sam probala ali nista.E, sad pre 3 meseca sam otisla kod dermatologa koji radi u Stutgartu ali ovde se zadesio zbog nekog prijema...Pregled sam debelo platila i covek mi je rekao sl. Lepo je da odes kod ginekologa i nemoj da bezis od pilula koje moze da ti da, na taj nacin ces jako brzo da ocistis ten i oslobodis se problema, ali ako ne zelis to da pijes postoji lokalna metoda lecenja akni koja malo duze traje ali je 100% efikasna.Terapija traje od 3-6 meseci za teze oblike i do 8 meseci. Ja tu terapiju primenjijem vec 2 meseca i trenutno nemam ni jedne upaljene bubuljice, mitisera i mikrociste, a verujte bil;a sam NAKAZA sto se toga tice. E, sad se pitate sto sam isla kod ginekologa ako je problem resen? Primetila sam da mi je koza i dalje masna i da ne mogu da terapijom otklonim bele bubuljice pune gnoja ili cega vec. One su manje primetne ali ja sam cvrsto resila sve da ih uklonim. E, ko zeli da pokusa sa ovom terapijom a ima problem da li laksi ili tezi sa aknama evo terapije>
1.dercome crem 2X dnevno jutru i uvece na vlaznu kozu po 2 min drzati na kozi obuhvacenoj bubuljicama i isprati.
2.lice ocistiti klindamicinom od 1% 2X dnevno jutru i uvece
3.Skinoren krem od 20% utrljati u ociscenu kozu ujutru
4.U popodnevnim satima mazati pantenol krem svaki dan za negu
5.AIROL 0.005% krem uvece utrljati u kozu i to samo na obolelu kozu.
VAZNO> posle 2 nedelje primene ovakve terapije javice se crvenilo, perutanje svrab i trajace oko 1-2 ned nemojte prekidati terapiju kad se jave ovakvi simptomi jer oni su pozitivni i to znaci da vam koza reaguje i da ste na dobrom putu. Verujte da sto posto deluje samo treba biti uporan i ne odustajati. Kad su se javile upale nisam izlazila iz kuce 5 dana jer mi je lice bilo crveno i perutalo se uzas a posle par dana je bilo skroz ocisceno bukvalno ljudi su se sokirali kad su me videli i svi su mislili da sam isla na neke operacije. VAZNO-za vreme terapije prvih 2 meseca ne koristiti sminku i pudere.
 
od Schering-ovih pilula JESU najjace, nije prica rekla kazala, to se vidi po nivou hormona koje sadrze, uostalom ja sam informacije dobila od strucne osobe.

Da i meni je ginekolog,jedan od najboljih u NS ,rekao...rekla,doktorica,da je Diane 35 jedna od jachih i da ukoliko nisi koristio nikakve kontraceptivne pilule ranije a nemas problem sa kozom i bubuljicama ne znam kakav da bolje poceti s najblazim a to su Logest.
Posto ja nemam neki problem s licem Diane 35 mi nisu bile potrebne i uzela sam Logest,kaze da one ne bi trebale da dovedu do bilo kakvih problema.Jos nisam pocela da ih koristim jer se uzimaju prvog dana ciklusa,ali nakon 3,4 meseca je rekla da dodjem da joj referisem kako mi odgovaraju.
 
Moje misljenje je da hormonske tablete deluju dok pijes tablete,a kad prestanes vracas se sa isto..Sad neka me doktor neki demantuje ako nisam u pravu..I ne samo sto se tice bubuljica,vec i poremecenog ciklusa,obilna krvarenje,itd.Iako su diane 35 najjace po svom sadrzaju hormona,one opet spadaju u diskodozne hormonske tablete.
 
Moje misljenje je da hormonske tablete deluju dok pijes tablete,a kad prestanes vracas se sa isto..Sad neka me doktor neki demantuje ako nisam u pravu..I ne samo sto se tice bubuljica,vec i poremecenog ciklusa,obilna krvarenje,itd.Iako su diane 35 najjace po svom sadrzaju hormona,one opet spadaju u diskodozne hormonske tablete.

Evo ja sam danas bila na ultrazvuku kod ginekologa... Logest sam počela da pijem pre godinu i 4 meseca i tada sam imala policistične jajnike... Danas mi je rekla da su mi sve ciste nestale i da mi jajnici savršeno izgledaju! Ne vidim razlog da mi menstruacija bude problematična kad prestanem sa pilulama ako su mi se jajnici doveli u red....
 
Moja sestra je pila diane 35 zbog policisticnih jajnika,i kad je prestala da ih pije menst. joj je i dalje bila nerednovna kao i pre nego sto je pocela da pije.Mozda zavisi i od naslednog faktora,jer je tako bilo i njenoj sestri.Ali rekla sam nemojte da me shvatite za 100% jer ne znam dal je to tacno.To sam cula od jednog doktora..Ali isto mislim da su glupe te price rekla-kazala,kao sto neko rece ovde..Najbolje je poslusati svog doktora.
 
Ja vec dva meseca pijem Diane zbog mikrocisticnih jajnika.Posle treceg meseca treba da idem na kontrolu pa cu videti da li je terapija bila uspesna.Inace nisam primetila da mi je koza lica manje masna,doduse nikada nisam imala problematicnu kozu,ali mi se svaki mesec pojavi o koja bubuljica,al ajde to je pred menstruaciju.Vise imam problema sa mitiserima na T-zoni,a nisam primetuila da su mi Diane pomogle u vezi toga,ali zato Garnier pure skin jeste.
 
pila sam diane iskljucivo kao kontraceptivno sredstvo 2,5godine i dobro sam ih podnosila. u pocetku sam imala blage mucnine i nadutost ali to je nestalo. nisam se ugojila,pms koji me cinio nepodnosljivom se smanjio,ma skoro nestao, ten mi se poboljsao iako nisam imala nekih vecih problema,ali koza mi vise nije bila masna i manje su mi izlazile akne pred ciklus.

ALI: sad kad ih ne pijem vec 3 mjeseca,koza mi je uzasno masna, javile su mi se cak i upalne akne.jako bolne. mojoj drugarici koja ih je pila zbog policisticnih jajnika, kad je prestala desilo se to isto. ten joj se skroz pokvario iako prije toga nije imala problema sa njim.

eto to je moje iskustvo, svi smo individue za sebe ali ipak razmislite.
nezeljene efekte neko ipak osjeti na svojoj kozi.
 
Pila sam diane 35 zbog problema sa kozom i bubuljicama 2 godine.Bilo je super dok sam pila ali sve sto kazu o sakupljanju vode i gojenju je tacno!Bila sam gladna kao pas stalno,a i najmanji slatkis mi se "lepio". :shock: :shock: Onda sam napravila pauzu par meseci pa presla na logest jer ima manju konsentraciju horomona.U tih par meseci bubuljice su se vratile,masna koza i zapusene pore. :-x :-x :shock: Sada mi logest radi isti posao kao diane ,ali me ne goji toliko,s tim sto nravno pazim sta jedem i pijem puno vode.Naravno pozitivni efekti pilula u vidu - cvrscih i vecih grudi , opustenosti zbog zastite i ciste koze su plus.Preporucujem svima. :p
 
a da vas ja pitam nesto.....skroz 10.razlog imam za ove tablete...preporucio mi ih je ginekolog....i idem sledece nedelje na pregled i po recept..naime imam uzasne bolove kad dobijem menstruaciju..imam 22 godine...i redovan menstrualni ciklus...sve redovno na svakih 26 dana....ali od prve menstruacije svaki put imam uzasne bolove...padanje u nesvest,temperatura 39,pritisak mi ode dodjavola,nekontrolisano grcenje stopala,uzasni bolovi i grcevi u stomaku,butinama i ledjima,povracanje,oblije me ledeni znoj,tresem se,ne mogu da stojim,budem bela kao krec,totalno...samo mi se vide oci upale kao kostur...usta mi ne mozes ni skapirati gde su....uzas...nose me...svaki put zavrsim u hitnoj....popijem po tablu raptena i nekoliko bensedina ali nista mi ne pomaze....sve sam probala....ceo zivot mi to koci..fax,ispite ,sve...ludim vise od toga....ceo mesec strepim od sledece menstruacije....a jos povrh svega mi je zeludac unisten....imam gastritis i jos sam 7 godina pila lekove neprekidno zbog problema sa mokracnim kanalima..tako da rapteni ne mogu vise biti resenje...
i cula sam da mnogi piju kontraceptivne pilule zbog tih bolova....i meni je kao sto vec rekoh ginekolog predlozio ali me interesuje vase misljenje..hvala unapred:D
 
a da vas ja pitam nesto.....skroz 10.razlog imam za ove tablete...preporucio mi ih je ginekolog....i idem sledece nedelje na pregled i po recept..naime imam uzasne bolove kad dobijem menstruaciju..imam 22 godine...i redovan menstrualni ciklus...sve redovno na svakih 26 dana....ali od prve menstruacije svaki put imam uzasne bolove...padanje u nesvest,temperatura 39,pritisak mi ode dodjavola,nekontrolisano grcenje stopala,uzasni bolovi i grcevi u stomaku,butinama i ledjima,povracanje,oblije me ledeni znoj,tresem se,ne mogu da stojim,budem bela kao krec,totalno...samo mi se vide oci upale kao kostur...usta mi ne mozes ni skapirati gde su....uzas...nose me...svaki put zavrsim u hitnoj....popijem po tablu raptena i nekoliko bensedina ali nista mi ne pomaze....sve sam probala....ceo zivot mi to koci..fax,ispite ,sve...ludim vise od toga....ceo mesec strepim od sledece menstruacije....a jos povrh svega mi je zeludac unisten....imam gastritis i jos sam 7 godina pila lekove neprekidno zbog problema sa mokracnim kanalima..tako da rapteni ne mogu vise biti resenje...
i cula sam da mnogi piju kontraceptivne pilule zbog tih bolova....i meni je kao sto vec rekoh ginekolog predlozio ali me interesuje vase misljenje..hvala unapred:D


Ja bih prihvatila predlog ginekologa....koje olaksanje kad nemas vise te silne bolove i sa radoscu ocekujes te dane u mesecu....
 
Mislim da sve kontraceptivne tabletenovije generacije smanjuju menstrualne tegobe ne samo Diane, mada recimo Diane mozes dobiti na recept. Meni je ginekolog predlozio da predjem na njih kada je prestala proizvodnja Legravana (koji je takodje isao na recept) ali meni jebilo glupo da menjam hemijski sastav te sad pijem Mikroginon koji je istog sasatava kao Legravan ali ne ide na recept.
 
Kada pijete kontraceptivne tabl. duze treba da odmorite organizam od njih. Mada neki ginekolozi tvrde da to nije tacno uvek znajte da su hormoni hormoni i to je kraj price. U nekim drzavama su te tablete zabranjene jer su kancerogene. Ukoliko ste pazljivo citale uputustvo onda ste primetile da one stite od dobrocudnih cisti, tumora, a mogu izazvati zlocudne (na jetri, dojkama i sl.) ...Takodje se moze desiti da pojacana maljavost, los ten i sl. i sve ono zbog cega ste i uzimale tablete budu visestruko povecane nakon prestanka uzimanja tableta. Koliko puta se desilo da vas lekar upozori na nezeljene efekte, kao sto su npr. povisen krvni pritisak, tromboza, gojenje i ono sto sam gore vec pomenula?
Jedina dobra stvar od njih po meni je to sto skoro tacno u dan znate kada cete dobiti menstruaciju i sto su krvarenja manje obilna.
Sta god lekar da vam kaze pronadjite sve info., koje mozete o tim tabletama pre nego odlucite da ih uzimate...To je moje misljenje.
 
a da vas ja pitam nesto.....skroz 10.razlog imam za ove tablete...preporucio mi ih je ginekolog....i idem sledece nedelje na pregled i po recept..naime imam uzasne bolove kad dobijem menstruaciju..imam 22 godine...i redovan menstrualni ciklus...sve redovno na svakih 26 dana....ali od prve menstruacije svaki put imam uzasne bolove...padanje u nesvest,temperatura 39,pritisak mi ode dodjavola,nekontrolisano grcenje stopala,uzasni bolovi i grcevi u stomaku,butinama i ledjima,povracanje,oblije me ledeni znoj,tresem se,ne mogu da stojim,budem bela kao krec,totalno...samo mi se vide oci upale kao kostur...usta mi ne mozes ni skapirati gde su....uzas...nose me...svaki put zavrsim u hitnoj....popijem po tablu raptena i nekoliko bensedina ali nista mi ne pomaze....sve sam probala....ceo zivot mi to koci..fax,ispite ,sve...ludim vise od toga....ceo mesec strepim od sledece menstruacije....a jos povrh svega mi je zeludac unisten....imam gastritis i jos sam 7 godina pila lekove neprekidno zbog problema sa mokracnim kanalima..tako da rapteni ne mogu vise biti resenje...
i cula sam da mnogi piju kontraceptivne pilule zbog tih bolova....i meni je kao sto vec rekoh ginekolog predlozio ali me interesuje vase misljenje..hvala unapred:D

Za tvoj problem su verovatno one dobro resenje. Da li se bavis nekim sportom? To poboljsava cirkulaciju. Desetak dana pre menstruacije pocni da pijes magnezijum, koji ce smanjiti grceve materice. Magnezijum uzmi i prvog dana menstruacije iz istog razloga.
Takodje desetak dana pre menstr. izbegavaj masnu, slatku i slanu hranu - kako ti se voda ne bi zadrzavala. I kreci se.
 
Kada pijete kontraceptivne tabl. duze treba da odmorite organizam od njih. Mada neki ginekolozi tvrde da to nije tacno uvek znajte da su hormoni hormoni i to je kraj price. U nekim drzavama su te tablete zabranjene jer su kancerogene. Ukoliko ste pazljivo citale uputustvo onda ste primetile da one stite od dobrocudnih cisti, tumora, a mogu izazvati zlocudne (na jetri, dojkama i sl.) ...Takodje se moze desiti da pojacana maljavost, los ten i sl. i sve ono zbog cega ste i uzimale tablete budu visestruko povecane nakon prestanka uzimanja tableta. Koliko puta se desilo da vas lekar upozori na nezeljene efekte, kao sto su npr. povisen krvni pritisak, tromboza, gojenje i ono sto sam gore vec pomenula?
Jedina dobra stvar od njih po meni je to sto skoro tacno u dan znate kada cete dobiti menstruaciju i sto su krvarenja manje obilna.
Sta god lekar da vam kaze pronadjite sve info., koje mozete o tim tabletama pre nego odlucite da ih uzimate...To je moje misljenje.

Nije fer da napišeš sve ovo a ne kažeš šta si po zanimanju???!!!
 
Neki ginekolozi preporucuju pauzu od 2 meseca na svakih 12 meseci neki ne- misljenja su podeljena.
U kojim su to zemljama tablete zabranjene jer su kancerogene? bas bi volela da cujem.
Za sve tablete kontraindikacije i upozorenja su navedena na receptu koji ide u kutiji u kojoj su tablete. Nema 1000 vrsta kontraceptivnih tableta pa da se ginekolog zaboravi koje su nus pojave, kontraindikacije i sl. Zato je i vazno otici kod ginekologa da vam prepise tablete a ne uzeti ih samoinicijativno jer se tablete prepisuju imajuci u vidu vase celokupno zdravstveno stanje.
 
Valjda su ranije zbog veće koncentracije hormona bile kancerogene, a i zene koje imaju tumore ne smeju da koriste pilule da se to ne bi brzo širilo..
Interesuje me,dal neko zna osim pušenja i antibiotika dal postoji još neki faktor koji može smanjiti dejstvo pilule ili izazvati neke negativne posledice..osim naravno onih navedenih oboljenja.. Čula sam da i alkohol umanjuje dejstvo.. a naravno doktor mi ništa od toga nije rekao..
 
Mislim da sve kontraceptivne tabletenovije generacije smanjuju menstrualne tegobe ne samo Diane, mada recimo Diane mozes dobiti na recept. Meni je ginekolog predlozio da predjem na njih kada je prestala proizvodnja Legravana (koji je takodje isao na recept) ali meni jebilo glupo da menjam hemijski sastav te sad pijem Mikroginon koji je istog sasatava kao Legravan ali ne ide na recept.

nije tema, znam... bila nestašica Legravana, eto nisam ni znala zašto, ali ima ga ponovo i opet ne razumem zašto ako im se ne isplati da ga proizvode... i još... odavno ga ne uzimam na recept...
 
Ja sam ih pila vise od godinu dana, presla na YArinu...i sad skroz prestala da ih koristim....cesto mogu da se jave razni problemi zenama koje koriste kontracepciju + lekove za stitnu zlezdu....
Zato je najbolje da ujutru pijete lek za st.z. a uvece kontracepciju....meni pilule uopste nisu odgovarale...zaradila sam koprivnjacu, probavne smetnje, bolove u zeludcu,bubrezima, mucnine....itd
Ne pijem ih vec dva meseca, problemi nestali....ali vratio mi se najgori problem zbog kojeg bi, ma ne znam sta bi.....bolovi prva tri dana....ja bukvalno umirem...gutam lekove, pijem cajeve...ne pomaze...kosti me bolu, nisam sposobna nizasta...vec me muka fata od sledece periode.....:sad2: :dash:

P.s. Presla sam sve pretrage na internom ( gastro, kolonoskopija, ultrazvuk....) da bi sa sigurnoscu mogli reci da su svi ti problemi zbog kontracepcije...i jesu...
 
Koristim Diane 35 vec 4 meseca,radi povecanog testosterona(muskog hormona) i kao kontracepciju.Uz Diane doktor mi je dodao u 5 mesecu Anocur po pola tablete. Posle prvog meseca koriscenja oboje zajedno nisam dobila menstruaciju u tacan dan kao i uvek, evo vec mi kasni dva dana.Da li je neko imao isti problem? Bojim se moguce trudnoce?
 
kako tacno da predjem sa yasmin tableta na diane 35? pise u upustvu da se prva pilula iz diane uzima nakon poslednje iz kutije yasmin tableta.. ali, ako postoje aktivne i neaktivne tablete-piju se odmah nakon zadnje aktivne.. pa me interesuje da li yasmin sadrzi te aktivne ineaktivne tablete ili ne?
 
Veliki pozdrav...Koristim Diane 35,vec drugi mjesec,i nisam se udebljala ni grama,naprotiv smrsala sam par kilograma...Za debljinu ne brini,meni je smanjen apetit od Diane 35..Gotovo mi se nista ne trazi da jedem...Moji simptomi su samo prve sedmice,dode mi neko blago zlo,kao da hoces povratiti,ali ne povratim naravno...Onda,malo me glava boli na pocetku,ali sasvim malo...Eto to je moje iskustvo...Cao
 

Back
Top