Najvece prevare Srba u novijoj srpskoj istoriji.

D-Devil

Zainteresovan član
Poruka
137
Ajmo sad svi zajedno, cas istorije. Kad smo mi Srbi ispali najveci sarani (da ne spominjem neku drugu ribu). Znaci primeri: Brze pruge Srbije, zajam za privredni preporod, Dafiment, Jugoskandik ima ih dosta, moze i politicka ujdurma. Ajmo da naucimo nesto na losim primerima. Sta vi mislite koja je najveca prevara u poslednjih 100 godina po vama.
 
Srbija je u toj Jugoslaviji, od jedne od najzaostalijih , agrarnih, zemalja Evrope, sa preko 85% nepismenih, sa turskim kasabama umesto gradova, postala srednje razvijena, industrijska , respektabilna drzava, sa potpuno istrebljenim bolestima kao sto su tuberkuloza, ili tifus, koje su harale Srbijom, sa umalo , pa iskorenjenom nepismenoscu, besplatnim skolovanjem, zdravstvom, ogromnim ulaganjima u infrastrukturu, koju nikada nije ni imala ( putevi, pruge, gradovi )

A onda je dosao Satrap..............
 
markovozd:
Srbija je u toj Jugoslaviji, od jedne od najzaostalijih , agrarnih, zemalja Evrope, sa preko 85% nepismenih, sa turskim kasabama umesto gradova, postala srednje razvijena, industrijska , respektabilna drzava, sa potpuno istrebljenim bolestima kao sto su tuberkuloza, ili tifus, koje su harale Srbijom, sa umalo , pa iskorenjenom nepismenoscu, besplatnim skolovanjem, zdravstvom, ogromnim ulaganjima u infrastrukturu, koju nikada nije ni imala ( putevi, pruge, gradovi )

A onda je dosao Satrap..............

u pravu si za satrapa samo nesto da ti objasnim.Srbija jeste napredovala u Jugoslaviji ali nemoj zaboraviti da su u tem periodu napredovale skoro sve ostale zemlje evrope od agrarnih tako da to nije bilo nesto spektakularno i to slicno bi se desilo i da nije bilo jugoslavije
 
_Milanche_:
u pravu si za satrapa samo nesto da ti objasnim.Srbija jeste napredovala u Jugoslaviji ali nemoj zaboraviti da su u tem periodu napredovale skoro sve ostale zemlje evrope od agrarnih tako da to nije bilo nesto spektakularno i to slicno bi se desilo i da nije bilo jugoslavije

Jeste , druze, napredovale su i : Bugarska, Rumunija, Albanija, Madjarska, Cehoslovacka, i da ti ne nabrajam dalje, najzaostalije privrede Evrope, dok je Jugoslavija bila po nacionalnom dohotku, ispred.....Grcke, Portugla, Irske.........da ne pominjem ugled u svetu, koji je imala kao osnivac nesvrstanih, vodeca zemlja treceg sveta, itd.........

Tako, da nije bas, da bi sve to bilo i ovako i onako.............

A onda je dosao Satrap..................... :twisted:
 
markovozd:
Jeste , druze, napredovale su i : Bugarska, Rumunija, Albanija, Madjarska, Cehoslovacka, i da ti ne nabrajam dalje, najzaostalije privrede Evrope, dok je Jugoslavija bila po nacionalnom dohotku, ispred.....Grcke, Portugla, Irske.........da ne pominjem ugled u svetu, koji je imala kao osnivac nesvrstanih, vodeca zemlja treceg sveta, itd.........

Tako, da nije bas, da bi sve to bilo i ovako i onako.............

A onda je dosao Satrap..................... :twisted:

bila je zato sto nije bila ruska kolonija ali je bila daleko iza zemalja zapadnog kapitalizma a posebno jer je je mnogo toga bilo na nerealnim osnovama
ali naravno ja se slazem da je Sloba usrao sve sto je i valjalo
 
D-Devil:
Mislim da Juga nije bila problem ni ona stara ni ova naovija, ali nikako nismo smeli da prihvatamo avnojevske granice, ali mi Srbi smo ti cudo sta vodja kaze to je zakon. I danas je tako.

Naravno da Juga nije problem , pa mi smo bili u balkanskom glibu i pre, a evo i posle Jugoslavije..........
Samo nam odlicno dodje , da imamo na sta da se vadimo....... :roll:
 
_Milanche_:
bila je zato sto nije bila ruska kolonija ali je bila daleko iza zemalja zapadnog kapitalizma a posebno jer je je mnogo toga bilo na nerealnim osnovama
ali naravno ja se slazem da je Sloba usrao sve sto je i valjalo

Ja sam ti napisao da je bila ispred Grcke, Irske i Portugala, cak i ispred Spanije jedno vreme, a vrlo blizu npr, Austriji po bruto dohotku............dakle , sve su to zemlje zapadnog kapitalizma............

Nije bila ruska kolonija........super...
Neki prizeljkuju i danas , Ruse da nas koloniziraju...........

A na nerealnim osnovama???
Sta su realne osnove???
 
markovozd:
Ja sam ti napisao da je bila ispred Grcke, Irske i Portugala, cak i ispred Spanije jedno vreme, a vrlo blizu npr, Austriji po bruto dohotku............dakle , sve su to zemlje zapadnog kapitalizma............

Nije bila ruska kolonija........super...
Neki prizeljkuju i danas , Ruse da nas koloniziraju...........

A na nerealnim osnovama???
Sta su realne osnove???

Jugoslavija je bila naprednija od spanije dok us ovi imali Frankovu diktaturu posle demokratizacije vec pocetkom osamdesetih nije bilo tako slicno ti je i za Portugal.
Dok su diktaturu i Salazara bili su iza nas ali posel toga naravno da nisu.
I od grka smo bili napredniji mozda u periodu vojne hunte i kasnije...vec osamdesetih nije bilo tako....
Bugarska.Rumunija,Madjarska jesu bile Ruske kolonije.
Jugoslavija nije.
Daleko im lepa kuca.
 
_Milanche_:
Jugoslavija je bila naprednija od spanije dok us ovi imali Frankovu diktaturu posle demokratizacije vec pocetkom osamdesetih nije bilo tako slicno ti je i za Portugal.
Dok su diktaturu i Salazara bili su iza nas ali posel toga naravno da nisu.
I od grka smo bili napredniji mozda u periodu vojne hunte i kasnije...vec osamdesetih nije bilo tako....
Bugarska.Rumunija,Madjarska jesu bile Ruske kolonije.
Jugoslavija nije.
Daleko im lepa kuca.

Ma sve je to tacno sto ti pises, ali nevazno za poentu.........
Poenta je, da je Jugoslavija , bila srednje razvijena, odlicno organizovana, respektabilna, uvazena, ozbiljna drzava..........

A istorijske okolnosti ostalih zemalja, u tim godinama, za ovu pricu nisu bitne.....

Onako, iskreno..........sta mislis, da je Jugoslavija nastavila onim tempom razvoja, koji je imala za vreme Tita, i onim medjunarodnim ugledom...........gde bi joj danas bio kraj???
 

Back
Top