LimeWire ne radi ...

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Danas sam pokrenuo LimeWire i primetio da nikako ne može da se konektuje :o Why ?!

Kaže sledeće :

Your machine does not appear to have an active internet connection or a Firewall is blocking LimeWire from accessing the internet. LimeWire will automaticaly keep trying to connect until ...

Definitivno sam konektovan na net, i nije u pitanju moj firewall pošto ga nemam u linuxu ...

Da li je možda ISP blokirao port koji koristi Lime ? Jel to dozvoljeno, ako je tako ?
 
Serijski_Ubica:
Danas sam pokrenuo LimeWire i primetio da nikako ne može da se konektuje :o Why ?!

Kaže sledeće :

Your machine does not appear to have an active internet connection or a Firewall is blocking LimeWire from accessing the internet. LimeWire will automaticaly keep trying to connect until ...

Definitivno sam konektovan na net, i nije u pitanju moj firewall pošto ga nemam u linuxu ...

Da li je možda ISP blokirao port koji koristi Lime ? Jel to dozvoljeno, ako je tako ?



Naravno da je dozvoljeno, to sta ce ISP da dozvoli a sta ne ne kontrolises ti vec zaposleni inzenjeri. P2P je vrlo opaka stvar, ako si na wirelessu, nije ni cudo sto su ga zatvorili.

Da, ne zatvaraju se portovi za LimeWire, vec blokiraju svi koji se koriste za P2P, slozicemo se da pomenuti nije jedini P2P softver.
 
Znači ostajem bez P2P ??? Nema nikakvog načina da se koriste p2p programi ?
nije wireless, regionalni cable ISP je u pitanju... ali im je usluga nikakva. Kad neki hub crkne (često) preko vikenda, moram ceo vikend da čekam da pih u ponedeljak zvao "inžinjere" ...
Sutra bih trebao da produžim pretplatu, ali mislim da iz protesta neću ... čak šta više, otkazaću i pretplatu za TV (koju su prošlog meseca uvećali za oko 70%!! ).
 
isti slucaj i kod mene,P2P najvishe jede protok pa su zato blokirali sve portove vece od 7000 (koji se uglavnom koriste za P2P aplikacije).
naravno ovo ne utiche na Home+ korisnike (one burzuje :D sa javnom IP adresom)
 

Back
Top