Farbe za kosu

Ja koristim Keune i za sada sam zadovoljna, mada, sto se ispiranja tice - koristim Keuneov i Revlonov ljubicasti sampon, kao i Revlonov 2-fazni ljubicasti regenerator, jer kao "cuvaju" plavu boju...
 
ja imam zdravo mnogo kratku kosu (sada) i ne farbam se uopste
posle milion godina moja kosa je ponovo prirodne boje
mnogo je slatko... kosa mi nije ni tamna ni svetla, nego nesto izmedju, taman kako treba za moju bledocu
 
Koristim safira farbe za kosu (od Welle) skoro godinu dana i veoma sam zadovoljna.
Doduše, samo prirodne smeđe tonove.
Ne ispire se, kosa mi nije oštećena i što mi je jako bitno je da ne vuče na crveno, nego ako se farbaš u smeđe, pna će i biti smeđa.
Probala sam orijentalnu smeđu, kafa smeđu i sada se već tri meseca farbam u zlatni cimet.
 
Ako je svetlo smedja ne bi trebalo da bude problema, uzmi neku najsvetliju farbu, najbolje belu jer ona najvise izvlaci. Mozda ce ti prvi put biti zuckasta kosa, ali bi trebalo da vec drugo farbanje bude sve u redu. Revlonove i keune farbe dobre izvlace, a da bi ti kosa bila sto belja najbolja je paletina c10 samo sto ona dosta ostecuje kosu
 
Ja sam iz tamno smedje dosla do plave bez blajhanja, ali postepeno. U stvari sam htela da budem svetlo smedja u pocetku, pa eto otisla u plavuse... slucajno :) Ali je ok, imam plave oci i izgleda skroz prirodno, samo sam sebi nekako sva bledunjava u poslednje vreme...
Hocu promenu :!:
 
E crvenu sam oduvek zelela da probam. To mi je kao ono nesto sto jednom u zivotu moram uraditi...
A sve crvenokose se zale da im se brzo ispira boja. I bojim se da cu ispasti narandzasta, u svakom slucaju moracu kod frizera, uvek sam se farbala sama.
A i decko ce me ubiti ako se ofarbam u crveno, rekao mi je. He he, pa sta sad...
Je l' se i vama cini da muskarci najmanje vole crvenokose?
 
Crvena farba je najkomplikovanija za odrzavanje a i ako pozelis da predjes u neku drugu boju, bice jako tesko. Ima u nekim frizerskim salonima varijanta da ti ubace sliku na komp pa da vidis kako bi izgledala sa crvenom kosom. Mozes to i ti sama da vidis, samo ja ne znam sajtove gde to ima.
 
violette:
E crvenu sam oduvek zelela da probam. To mi je kao ono nesto sto jednom u zivotu moram uraditi...
A sve crvenokose se zale da im se brzo ispira boja. I bojim se da cu ispasti narandzasta, u svakom slucaju moracu kod frizera, uvek sam se farbala sama.
A i decko ce me ubiti ako se ofarbam u crveno, rekao mi je. He he, pa sta sad...
Je l' se i vama cini da muskarci najmanje vole crvenokose?
Ja probala, ali diskretno, kao zentara;))))). Prvo sam izvukla crvene pramenove a bila sam plava, decko mi je rekao da izgledam ``interesantno`` sta god to znacilo ;)))))). Ali sve skupa mi je cela kosa delovala tamnije i shvatila sam da to nije za mene, pustila da se vremenom ispere i jos posvetlela svoju prirodno plavu, za mene je to definitivno najbolja kombinacija za svelu put i svetle oci.
 
Koju farbu biste mi preporucile da uzmem posto zelim iz plave farbane da odem u neku smedju nijansu..da izgleda onako prirodnije..ali ne mnogo tamno....Ranije sam to pokusavala i uglavnom mi je ispadalo mnogo tamno..uzmem smedju ispadne mi skoro crna..svetlo smedja isto ispadne tamna! Verovatno bi trebao neki mix boja..inace prirodno sam svetlo smedja..mozda je to problem..zelela bih da se ofarbam u tako neku nijansu pa da pokusam da pustim moju kosu,a da ne izgleda previse ruzno..ili ako znate nekog STVARNO DOBROG frizera koji bi mi to uradio !! :))))
 
ja sam kupila onu penu-farbu za kosu Svarckof i sama se ofarbala i prezadovoljna sam
Prvo sto mi je kosa zdravija, boja je postojana vise od 3 meseca, a nijansa koju sam ja odabrala je prirodna
I najbitnije - ofarbas se sama za pola sata i to vrlo jednostavno, bez ceslja i icega, samo utrljavas penu u kosu kao da sae samponiras
Nije skupo, kosta 650 din u Liliju, a vise je nego prakticno i stedi dosadno vreme za odlazak kod frizera

I jos jedan plus - boja bude ravnomerna istog intenziteta celom duzinom kose, cak i ako se farba na podlogu s izrastkom
 
ja sam kupila onu penu-farbu za kosu Svarckof i sama se ofarbala i prezadovoljna sam
Prvo sto mi je kosa zdravija, boja je postojana vise od 3 meseca, a nijansa koju sam ja odabrala je prirodna
I najbitnije - ofarbas se sama za pola sata i to vrlo jednostavno, bez ceslja i icega, samo utrljavas penu u kosu kao da sae samponiras
Nije skupo, kosta 650 din u Liliju, a vise je nego prakticno i stedi dosadno vreme za odlazak kod frizera

I jos jedan plus - boja bude ravnomerna istog intenziteta celom duzinom kose, cak i ako se farba na podlogu s izrastkom

..znas li gramazu tog pakovanja, moze li se sa jednim pakovanjem ofarbati kosa srednje duzine....?
 
Moze Afro, jedno pakovanje je za moju kosu koja je malo preko ramena
Veruj mi da je sjajno i boja je jednaka! :ok:

..i moja je tolika....a uskoro treba da se farbam pa sam razmisljala da probam to, e sad jel uz njih ide i hidrogen i sve sto je
potrebno..ili se kupuje posebno...i ima li ih u Liliju...???
...uh koliko pitanja;)
 
Nema hidrogen

Ima vako - neki gel se sipa u tu penu (u bocici) u onda se to prevrne (ne mucka, prevrne) 2-3-4 puta da se izmesa
Imaju rukavice
Ima regenerator za posle farbanja

I ona ti u Liliju sve objasni, a imas i uputstvo vrlo jasno i precizno
Izbor smedjih boja je mnogo bolji nego plavih

U svakom slucaju je prosto ko boza (dovoljno je reci da se sama nikad nisam pre farbala, uvek je to radio neko drugi, a ovo sam uspela iz prve i ispalo je odlicno)
 
...aha...e, hvala ti, idem ovih dana da vidim to, i da se posavetujem sa onim zenama u Liliju, mada ih uvek smorim najstrasnije,
sve zbog toga sto mi je kosa mnogo tamna...a ja bih nesto svetlije, ne moze svaka da odradi kako bih zelela...
...javljam sta sam uradila..:)
 

Back
Top