Problem sa dr-om i kako dalje

Sale cvrcak

Zainteresovan član
Poruka
152
Mladji brat ima tumor e sad bio je u Kamenici kod Dr.Donata i prepisane su mu 3 terapije koje je sad odradio.Odradio je i CT snimanje a problem se javlja sto nikako ne moze da dodje do gore pomenutog doktora da pregleda snimke (kako sam cuo doticni doktor na institut dolazi na retko i u neodredjenim intervalima a da napomenem da mi brat nije iz NS-a i okoline)
Moze li mi neko dati pedlog,nekog dobrog onkologa, kod koga da ode i da mu pokaze rezulate a ovaj da mu kaze sta dalje!?
Unapred Vam puno hvala, ne znam sta da radim!
ps Mozete mi odgovoriti i na PM.
 
Sale cvrcak:
Mladji brat ima tumor e sad bio je u Kamenici kod Dr.Donata i prepisane su mu 3 terapije koje je sad odradio.Odradio je i CT snimanje a problem se javlja sto nikako ne moze da dodje do gore pomenutog doktora da pregleda snimke (kako sam cuo doticni doktor na institut dolazi na retko i u neodredjenim intervalima a da napomenem da mi brat nije iz NS-a i okoline)
Moze li mi neko dati pedlog,nekog dobrog onkologa, kod koga da ode i da mu pokaze rezulate a ovaj da mu kaze sta dalje!?
Unapred Vam puno hvala, ne znam sta da radim!
ps Mozete mi odgovoriti i na PM.

A odakle je brat? Koji veci grad vam je najblizi?

A preporucicu ti Onkoloski institut u Beogradu.
 
AcaBg82:
A odakle je brat? Koji veci grad vam je najblizi?

A preporucicu ti Onkoloski institut u Beogradu.
Ma Sombor a tamo ni terapiju ne znaju da daju katastrofa izbusili mu vene a u Kamenici nije ni osetio terapiju i infuziju.Ma kontao sam da zapucam u BG na onkoloski institut pa ako nekog nadjem da ga priupitam tamo gore u Somboru da bi dobio neki uput treba da budes tri koraka od smrti da bi se smilovali da te posalju,inace zivim u NS-u.Mozda znas nekog doktora da znam koga da trazim a ne da me odbiju kao neku dzukelu.Inace kakvi su gotovo svi nasi doktori Zabranio bih studije medicine kod nas narednih 50 godina dok svi sadasnji ne poumiru pa onda kad krenu novi valjda ce biti bolje.
CAST IZUZETCIMA KOJIH NA NASU SRECU JOS UVEK IMA I IZ TIH RAZLOGA SE JOS UVEK NADAM DA CE BITI NESTO OD NASE MEDICINE MADA JE TO BORBA PROTIV VETRENJACA!
HVALA NA ODGOVORU.
 
Onda uzmi uput za brata iz Sombora za onkologiju i dodji na onkoloski institut. Sa uputom moraju da te prime. A i bez uputa, mozes biti primljen ako platis pregled (pregled onkologa specijaliste ne znam kolko je po vazecem cenovniku ali nije vise od 1000 dinara). Takodje mozes i kod nekog privatno da odes, ni to ti nije vise od 1500 dinara pregled. Pa ce vam reci sta da radite, odnosno kakva vam je procedura kasnije. Jedino ime koje ja znam na Onkologiji a da je fin momak (covek) jeste dr Stevan Jokic, probaj njega da nadjes, kazi da su ga preporucile njegove kolege sa godine sa faksa putem foruma. Eto to je sve sto ja mogu da ti pomognem. POzdrav i srecno
 
Zanima me kako da dobijem uput od svog ginekologa u domu zdravlja, kako bi otisla na ginekolosko odeljenje Instituta za majku i dete, posto mi moja doktorka ginekolog ne da uput uz izgovor da ginekologa ima i u domu zdravlja i da bi oni posle morali da placaju moje preglede tamo! Problem je u tome sto ta doktorka daje terapije odokativno i nikako mi ne uliva poverenje! Nikada ne radi briseve i jednostavno joj ne verujem, a ni drugi doktori nisu nista bolji, kako cujem od drugarica! I zanima me da li postoji drugi nacin da dobijem taj uput, jer zaista imam poverenje u ginekologa iz Instituta za majku i dete i tamo imam otvoren karton, ali po novom moram da placam sama preglede i briseve ukoliko nemam taj uput.Hvala unapred!
 
NAzalost ne mozes da dobijes uput nikako ako ti ga tvoj lekar iz Doma Zdravlja ne da - mozes u okviru Doma Zdravlja da trazis promenu lekara, ili prosto mozes svom ginekologu da kazes da zelis promenu lekara i da na Institutu imas karton, mozes da joj zapretis da ces da odes privatno i ako se rezultati budu razlikovali da ces da je prijavis Ministarstvu ili tuzis...Ali bazicno - ako ti tvoj Dom Zdravlja ne da uput, ne postoji nacin da ga dobijes; jedino da odes i da platis pregled. Idiotluk, znam, ali tako je......Meni se to desava stalno sa studentima sa Studentske poliklinike - nedaju im uput za drugog psihijatra jer oni imaju svoju psihijatrijsku sluzbu; ni sva ubedjivanja da dete ima kod mene karton od pre nego sto je postalo student i silom prilike dopalo u studentsku polikliniku cesto ne vrede - to je obicno mucno natezanje koje nekad ishoduje uputom a nekad i ne, zavisi na kog se lekara namere......
 
Hvala na odgovoru! Znala sam da nisam jedina sa ovakvim problemom...ali stvarno ne znam kako da se lecimo pravilno, kada su nam pojedini lekari takvi! Ma ne vredi, pokusala sam i od lekara opste prakse da trazim uput, ali ni on ga ne da uz objasnjenje da promenim lekara, ako nisam zadovoljna! Svako skida odgovornost sa sebe! Strasno! Pokusacu jos sa ovom pretnjom, jer mi nista drugo ne preostaje...mada sta posle...da se sudim...Pa ni sudstvo u ovoj zemlji ne funkcionise najbolje!!! Sve u svemu hvala na odgovoru!
 
Tek da vidis da nije sve tako crno, brisevi se inace ne rade u ginekoloskim ordinacijama, tu moze da ti odredi grupu vaginalnog sekreta i papa test ali za briseve ces morati da odes u mikrobiolosku laboratoriju i vecinu njih zdravstveno osiguranje ne pokriva.
Dakle ako zelis da se testiras ,to ces morati sama da isfinansiras.
Ne kazem da nemas razloga za promenu lekara ali eto tek da znas sta mozes da dobijes u ginekoloskoj ordinaciji od pregleda.
 
lovrenadrijana:
Hvala na odgovoru! Znala sam da nisam jedina sa ovakvim problemom...ali stvarno ne znam kako da se lecimo pravilno, kada su nam pojedini lekari takvi! Ma ne vredi, pokusala sam i od lekara opste prakse da trazim uput, ali ni on ga ne da uz objasnjenje da promenim lekara, ako nisam zadovoljna! Svako skida odgovornost sa sebe! Strasno! Pokusacu jos sa ovom pretnjom, jer mi nista drugo ne preostaje...mada sta posle...da se sudim...Pa ni sudstvo u ovoj zemlji ne funkcionise najbolje!!! Sve u svemu hvala na odgovoru!

Ja sam mislila da postoji mogucnost da se povuce karton i da se otvori novi. Ne verujem da ginekolog iz tvog doma zdravlja moza da ti ne dozvoli da povuces karton.
 

Back
Top