Bad Head?!

koji sampon

  • koristim decje sampone (Johnson, Kosili...)

  • niskobudzetnu hemiju (Wash&Go, Schauma, Fructis, Loreal...)

  • visokobudzetnu hemiju (Revlon, Tigi...)

  • "prirodne" sampone (lush, hauschka, logona...)

  • medicinske sampone (Vichy, Neutrogena...)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

apache

Ističe se
Poruka
2.012
Skoro sam citala neki tekst o tome kako treba kosu prati samponima tipa "meril" i slicno, i to je verovatno milioniti tekst sa potpuno razlicitim misljenjem koji sam procitala na tu temu. Naravno, sve pisali dermatolozi, koji poznaju materiju... Dakle, kojoj vi grupi negovatelja kose pripadate...
 
Ja sam do skoro koristila tzv niskobudzetnu hemiju tipa Lóreal , Herbal essences itd.ali me koza glave od njih jako svrbi (ne, ne nemam vaske :-) ) tako da sam kupila deciji Penaten sampon a on je jako slab, a svrab ne prestaje. A cak nemam ni perut.Mislim da cu preci na naki medicinski odn. prirodni sampon, ako takvo sta postoji.
 
uvek niskobudzetnu, meni jos uvek funkcionise, moja kosa je zamalo pa neunistiva :lol:
salim se, ali stvarno mi najvise odgovaraju oni polulitarski i litarski samponi, najgori su ali moja kosa ih voli... sad su mi ukinuli omiljen afroditin sampon, sve cu da ih pobijem!!!
 
A ja mislila da su niskobudžetni oni iz radnji sve za 75 i sl. Tipa ona litarska kopriva u mekšoj, providnoj, plastičnoj ambalaži s poklopcem koji liči na omanju čašu :wink:
 
niskobudzetna hemija i medicinski.
ali ne ti nego niskobudzetni medicinski :)
imam i jedan prirodni niskobudzetni - pravila mi majka, sad da li je napravila organic ili je stavljala i hemiju, ne znam ali mislim da jeste 100%.
dakle sve u svemu-niskobudzetni!
 
Fructis, moze biti i niskobudzetni, ali mi je odlican vec par godina i nemam nameru da ga menjam sve dok mi je kosa mekana i zdrava. Od loreala me je svrbela glava, ali sam ja imala i perut i tada sam shvatila da mi definitivno ne odgovara, plus to sto mi je kosa od njega bila suva. Da bih se izborila sa tom peruti, jedno vreme sam koristila medicinski sebamed i bio je odlican, nestala je perut, a i nije mi isusivao kosu
 
Pantene uglavnom, najbolji mi je, neverovatno kakav SJAJ daje.
Zadovoljna sam, ali razmisljam - kolika li je u stvari razlika ako koristis visokobudzetne? Koristi neko? Isplati li se?
 
A zašto u anketi nema "Biser" Kumane?

teddy.gif
 
Autor teme je stavio Lush u "pprirodne" i tu napravio veliku gresku.
Lush nije prirodna ili organska kozmetika. To sto oni tu i tamo kazu da stave neki prirodni tj. organski sastojak... to nista ne znaci. Treba ceo proizvod da bude takav, tj. svi sastojci. Proverena prirodna kozmetika ima sertifikat.. u slucaju Dr Hauschka to je BDIH

Sta znaci BDIH na poledjini proizvoda jasno oznacen mozete videti na adresi:
http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/en/index.htm
 
gigule:
moja baka je prala kosu samo sapunom koji je sama kuvala
Jednom pre dve godine, skalp mi je bio toliko iziritran da vise nisam znala sa cim da operem kosu i dovatila sam jedan prirodan sapun od maslinovog ulja i dodacima etericnih ulja.

Da, oprala sam kosu, nije me svrbeo sklap, ali mi se uhvatila neka skrama na temenu koju sam iscesljavala oko dva meseca, a mozda i duze. Posle mi je rekla mama da je to zbog vode... kaze da je jako tvrda i da to ne funkcionise. Ali ja sam bila ocajna i nisam imala vremena da pravim istrazivanje o posledicama.
 

Back
Top