Istorijska slicnost Srbije i Izraela

HA HA
mislim da, ali ti si dao cinican odgovor na postavljenu temu a u sustini

STVARNO IMA MNOGO SLICNOSTI IZMEDJU NAS I IZRAELA RECIMO DO PRE NEKOLIKO DESETINA GODINA
DANAS I NE BASH TOLIKO

ISTORIJA
MUCENJE
NAKLONOST DRUGIH NARODA ILI BOLJE RECI NE-NAKLONOST
RATOVI
STRADANJA U II SVETSKOM RATU
IZOLOVANOST
NARODNA PAMET (AJNSTAJN-TESLA,...)
ITD
ITD
ITD
...
...
...
 
Само ми немамо исте логике, Јевреји би се прије питали, зашто Запад са Америком жели да одвоји Косово од Србије, а Срби то никада нису ни помислили, али можда још није касно

Вујадин
 
yupiter:
Ako uzmemo logiku TV scenariste i dramaturga koji tvrdi da su Srbi posle
500 godina " preoteli teritoriju " od Turaka, pa Srbija sada mora da " vrati " KiM,
Onda Izrael treba vratiti Italiji, od koje je " preotet " , ili sve Kolonije ponovo vratiti Imperijama ?

Схватам шта хоћеш да кажеш али, зашто Италији? :confused: :-)
 
vujadin:
Само ми немамо исте логике, Јевреји би се прије питали, зашто Запад са Америком жели да одвоји Косово од Србије, а Срби то никада нису ни помислили, али можда још није касно

Вујадин
Zelja gazda iz Engleske da nesto urade, je samo konspirativna teorija, dok se to u stvarnosti desi. Po prorocanstvu Twin Peaksa, Kosovo nece dobiti nezavisnost, sto je veoma bitno za one koji ce to i da dozive. Ali posto ovo nije forum Istine, nego Istorije, necu da ulazim u obrazlozenje ukazatelja na taj dogacaj iz bliske buducnosti. :lol:
 
Witch-king of Angmar:
Схватам шта хоћеш да кажеш али, зашто Италији? :confused: :-)
Zato sto je ona to sto je bila Rimska Imperija, kojoj i ta Engleska po Chedinoj logici pripada.
Engleska Imperija se razvila zahvaljujuci najbrutalnijem proizvodu Rimske Imperije koji se
zove JEVREJSKI BANKAR ( smekni " Trgovac iz Venecije " sa Al Pacinom ) koji je uvezen
u Englesku za vreme vladavine Rimskog carstva na Britanskim ostrvima. :shock:
 
Wilkołak:
Zaboravljate da su Izraelci uvek bili organizovaniji i "istorijski pametniji" od Srba koji su vazda voleli da idu uz dlaku, nisu umeli da se drze po strani i , najvaznije, nikada nisu bili slozni! Svaka slicnost tu prestaje!
Delimicno si u pravu. Istorijski oni su izvukli malo deblji kraj, njih su sirote svi sem Egipcana
zeleli mrtve, i radili na tome. Inace su jako duhovno podeljeni, i tu se " kolju " pun gas,
non-stop. :wink: bas kao i Srbi.
 
Rujevit:
Mogu oni da se kolju koliko hoce ali oni znaju sta je njihova politika, znali su to kroz celu svoju istoriju dok mi lutamo k'o muve bez glava.

Slicnost postoji sigurno ali je razlicitost jos veca !
Njihova istorija je mnogo duza od nase, i tokom te istorije nije ih tukao samo onaj koji se zurio da stigne autobus. Da nije bilo te sloznosti, mi bi danas pricali o narodu koji je
ispario sa spiska naroda. Mi smo imali Turchina i Shvabu.
Ni mi ni oni ne lutamo k'o muva bez glave nego pratimo nas sudbinski put koji
A sto se tice Izraelske politike i drzave, stara je 58 godina.
Evo kako je izgledalo njihovih 400 godina do Heroda ( Rimskog imperatora, za cije je vreme
Isus rodjen )http://www.realtime.net/~wdoud/topics/judea.html
Meni to lici na " Lud zbunjenog " varijantu. :roll:
 
Сећате се како су зачепили уста свима који су почели да их критикују за Либан, кад Срби буду могли тако нешто онда ће се моћи и поредити са Јеврејима, али су шансе мале, они су под другим поднебљем и физички и политички, зато и могу себе називати набеским народом, и ако то не раде често, а ми се можемо хвалити са оним што имамо , а то се види на сваком кораку и осети у сваком говору.

Вујадин
 
vujadin:
Сећате се како су зачепили уста свима који су почели да их критикују за Либан, кад Срби буду могли тако нешто онда ће се моћи и поредити са Јеврејима, али су шансе мале, они су под другим поднебљем и физички и политички, зато и могу себе називати набеским народом, и ако то не раде често, а ми се можемо хвалити са оним што имамо , а то се види на сваком кораку и осети у сваком говору.

Вујадин
Hezbolah je militantna struja islamskih fanatika, podrzana od strane Irana, koja je non-stop vrsila teroristicke napade na teritoriji medjunarodno priznate drzave Izrael. Jedina opozicija Izraelskom napadu na Liban su bili muslimani koji podrzavaju Islamski terorizam protiv Izraela, Sta ti, dobri moj Vujadine mislis da bi se desilo Jevrejima da nemaju podrsku svoje familije iz Engleske i Amerike ?
Jevreje i Srbe ljudi mrze bez razloga, samo zato sto su to sto jesu, i Istorija je to pokazala. Njima je Engleska dala drzavu '48-me, zasto Palestinci svoje nezadovoljstvo ne
pokusaju da regulisu sa englezima, a ne da ubijaju neduzne Izraelce.
Oni su, da budemo politicki tacni Boziji narod, njima je preko Mojsija dat boziji zakon.
Koji oni prihvataju kao NACIN ZIVOTA, ne religiju.
Srpska pravoslavna crkva je iznedrila izreku, " Srbi su nebeski narod " zasto ? nisam siguran, ali mi se dopada. :wink:
 
dadel:
Po meni su Kosovski Albanci " slicniji Izraelcima nego mi.
Kako to ? Pa sa obzirom kako su oni kao Hriscani
okruzeni nehriscanima - I kako su Kos.Albanci okruzeni
hriscanima a odrzavaju se.
Oni su Hriscani ? :shock: to bi trebalo da je sala ili samo pokazuje tvoje " poznavanje materije " ?
Albanci nikad nisu bili okruzeni, nego su bili veoma privilegovana nacionalnost u Jugi, Srbiji.
Toliko privilegovana, da im je dozvoljeno da Srbe od '45-te do danas svedu sa 60% na 5%,
u kolevci svog nastanka i svoje kulture. A to sto su se oni ushlepali dok je Turchin ovde vedrio i oblacio, im nedaje ama bas nikakvo pravo na tu zemlju.
Palestinci su imali svoje teritorije, kako po Izraelu, tako i u Jerusalimu, ali im to nije bilo dovoljno, nego hoce sve, a Jevreji - mars napolje. :roll:

Reci mi zemljace da li vidis slicnosti izmedju Kosovskih Albanaca i Albanaca sa Kosova ?
 
yupiteru !
Ko je rekao da Albanci imaju pravo na kosovo ? Ja sam rekao odrzali se.
Nisu se samo doseljavali nego i razmnozavali.Biologija sjebala ideologiju
A sto se tice izraelskog kapitala ljudi su skromni i stedljivi nisu
raskalasni kao mi.Oni su svoju zemlju povratili - a mi
Ono za hriscanstvo si u pravu ali su mi po veri blizi Jevreji nego
muslimani.I lapsus je bio Kosovski Albanci.
Sta uradise Bugari sa Turcima to smo mi trebali sa Albancima.
 
yupiter:
Ako uzmemo logiku TV scenariste i dramaturga koji tvrdi da su Srbi posle
500 godina " preoteli teritoriju " od Turaka, pa Srbija sada mora da " vrati " KiM,
Onda Izrael treba vratiti Italiji, od koje je " preotet " , ili sve Kolonije ponovo vratiti Imperijama ?

Ti to ozbiljno? Mozda ne bi bila losa ideja nabiti ga na kolac...Cisto da malo osjeti toplinu turske orijentalne "kulture". :twisted:
 
По тој логици ми би сви са Балкана требали вратити Илирцима, а ко су Илирци и ко је био овде пре Илирије и Илира ако су икада и били. А то је велика грешка рећи да су Енглези створили Израел у Палестини, а шта је онда радио Бен Гурион, који је побио више Енглеза него Арапа да васкрсне Израел. Њима је Ватикан већи непријатељ него нама и они то знају , али никада не лупетају против њега као ми, није то културе ради него интереса, а што су се увукли у Енгласку и Америку то није случајност него сила прилике. Срби су бројнији у Енглеској и Америци него Јевреји па шта им то користи. Квалитет је у питању а не квантитет, Тесла је отишао у Америку као Аустријанац, а сад га сви својакају осим Аустрије. Па сад ако можете извући неку логику из свега тога онда можете говорити и о небеским народима. Ми јесмо небески народ али као и сви други, само су неки ближи Богу него други и то је разлика,

Вујадин
 
dadel:
yupiteru !
Ko je rekao da Albanci imaju pravo na kosovo ? Ja sam rekao odrzali se.
Nisu se samo doseljavali nego i razmnozavali.Biologija sjebala ideologiju
A sto se tice izraelskog kapitala ljudi su skromni i stedljivi nisu
raskalasni kao mi.Oni su svoju zemlju povratili - a mi
Ono za hriscanstvo si u pravu ali su mi po veri blizi Jevreji nego
muslimani.I lapsus je bio Kosovski Albanci.
Sta uradise Bugari sa Turcima to smo mi trebali sa Albancima.
Ko je rekao da si ti rekao da Albanci imaju pravo na Kosovo ?

Uopste nije bio lapsus, postavio sam ti trik pitanje, da bih te zbunio, a ne da pomislis da si napravio lapsus.
Odakle crpis informacije i tvrdnje o mestima na kojima se nalazi Jevrejski kapital, koliki je
i za cega se koristi ?
 
crow:
ajoj koliko gluposti na 2 strane :roll:

dodje chovek s mozgom, pogleda i ostane bez texta :(
Posto sam zapoceo ovu temu, najlepse bi te zamolio da ne vredjas ucesnike u diskusiji.

Postujem tvoje misljenje da si ti jedini covek sa mozgom, ali ovde ipak postoje norme, koje
neuslovljavaju kolicinu mozga, nego kolicinu postovanja drugih.

Ko god da te je vaspitao, ubedivsi te da je pozitivno nazivati ljude glupim, te je dobro provozao. 8-)

Izvini se, da te nebi prijavio moderatorima.
 
vujadin:
По тој логици ми би сви са Балкана требали вратити Илирцима, а ко су Илирци и ко је био овде пре Илирије и Илира ако су икада и били. А то је велика грешка рећи да су Енглези створили Израел у Палестини, а шта је онда радио Бен Гурион, који је побио више Енглеза него Арапа да васкрсне Израел. Њима је Ватикан већи непријатељ него нама и они то знају , али никада не лупетају против њега као ми, није то културе ради него интереса, а што су се увукли у Енгласку и Америку то није случајност него сила прилике. Срби су бројнији у Енглеској и Америци него Јевреји па шта им то користи. Квалитет је у питању а не квантитет, Тесла је отишао у Америку као Аустријанац, а сад га сви својакају осим Аустрије. Па сад ако можете извући неку логику из свега тога онда можете говорити и о небеским народима. Ми јесмо небески народ али као и сви други, само су неки ближи Богу него други и то је разлика,

Вујадин
Sto se tice logike, taj dijalog treba da vodis sa onim ko je tu logiku iznedrio, ja sam je naveo, zapocinjuci temu. Ja sam jedva napravio relaciju Ako - Onda.
Englezi su posle pada Otomanskog carstva teritoriju koja se tada nazivala Palestina,
pocepali na dva dela, jedan su nazvali Izrael, a drugi Jordan ( preko 80% Jordana su Palestinci ).
DBG je lik koji je te iste '48-me Organizovao Knesset- Izraelski parlament. Koliko je Engleza on potamanio, mene licno ne zanima.
Kakve veze ima kako su dosli u Englesku ( preko Rimskog carstva ) ili Ameriku ( preko Engleske ), cinjenica je da su tamo.
ziveo sam u Americi od '94-'06-te, da sam na tvom mestu " smanjio bih sharana " sa izjavama o broju Jevreja u UK'n'US, posto te izjave nemaju UKUS. :wink:
Oni su definitivno Boziji narod zato sto je njima data Bozija rec, a ne recimo Japancima.
Mi smo nebeski narod, zbog tog naseg " Austrijanca " koji je omogucio da ceo svet cuje
proroka koji ce najaviti Dan Boziji. Ali to je verovatno dubina za koju tebi treba boca sa kiseonikom. ;-)
 
yupiter:
, postavio sam ti trik pitanje, da bih te zbunio, a ne da pomislis da si napravio lapsus.
Odakle crpis informacije i tvrdnje o mestima na kojima se nalazi Jevrejski kapital, koliki je
i za cega se koristi ?
Je li tebi cilj da zbunjujes - ili objasnis neupucenima svoje stavove
ili istoriske cinjenice ?
Odakle crpim informacije o Jevrejskom kapitalu i u cega se koristi ?
Koji izvori mi trebaju, zar to nije ocigledno ?
Ostavi na cas udzbenike i kazi mi koliko Jevreja poznajes licno ?
Da bi poznavao neki narod samo citanje o njima nije dovoljno.
 

Back
Top