SKINHEADS

Hahaha, ovo je podforum MUZIKA!!!! :lol:

A sto jednostavno ne prebacis stvari iz 'martinki' i da nas postedis jos jedne, vec vidjene, diskusije, jer sam poprilicno siguran da ce se ponoviti sve stvari koje su vec recene ranije?
 
ovako ....skinsi ....pokret nastao u britaniji oko '60 godina proslog veka ...osnovali su ga mladi ljudi koji nisu zeleli da budu iskoriscavani ,muceni ,vredjani ..i tako dalje ...
brijali su glave ,nosili radnicke cizme i martinke ,slusali rokstedi muziku ....
onda 70 godina od jedne vrste skinsa (klokvork skinsi) nastaju pankeri ...o pankrima znate ...da ne pisem :))
kasnije u skinse dolazi ian stuart koji uvodi elemente NACIZMA medju skinsima ...
......................toliko od mene .........

evo linka gde je mnogo opsirnije ...


e sad mene nervira sto kada neko kaze skinhead ,covek odmah pomisli na hitlera ,naciste i tako to ...
kazete sta skinsi imaju sa muzikom :shock:
pa tako je nastao punk,ska ,rokstedi ............sta reci vise ....
 
/I/I@Ī@:
ovako ....skinsi ....pokret nastao u britaniji oko '60 godina proslog veka ...osnovali su ga mladi ljudi koji nisu zeleli da budu iskoriscavani ,muceni ,vredjani ..i tako dalje ...
brijali su glave ,nosili radnicke cizme i martinke ,slusali rokstedi muziku ....
onda 70 godina od jedne vrste skinsa (klokvork skinsi) nastaju pankeri ...o pankrima znate ...da ne pisem :))
kasnije u skinse dolazi ian stuart koji uvodi elemente NACIZMA medju skinsima ...
......................toliko od mene .........

evo linka gde je mnogo opsirnije ...


e sad mene nervira sto kada neko kaze skinhead ,covek odmah pomisli na hitlera ,naciste i tako to ...
kazete sta skinsi imaju sa muzikom :shock:
pa tako je nastao punk,ska ,rokstedi ............sta reci vise ....
Zanimljivo.'Fala. A to je ona fora Copy-paste ili si sam piso?
 
btw, trotochkash, ochita je namera da vatash ljude u zabludama i lechish im iste.... "shta znamo o njima"..... ;-)
a shta bi trebali da znamo, i zashto je uopshte bitno da znamo ko su oni?
 
Keeper:
btw, trotochkash, ochita je namera da vatash ljude u zabludama i lechish im iste.... "shta znamo o njima"..... ;-)
a shta bi trebali da znamo, i zashto je uopshte bitno da znamo ko su oni?


Hehe, recimo da je ovo zapoceto u edukativne svrhe i u cilju odstranjivanja zabluda i stereotipa ;)
 
ma sve je to OK znam i ja te fore da pravi skinsi nisu naciste ovo ono al ja ne pitam to nego pitam koji su oni faktor uopshte da bih ja uopshte ishta znao o njima?
 

Back
Top