nasilne promene

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
kad neko hotje da se menja po svaq cenu...kad mu recimo doktor kazhe da se promeni da promeni nachin zhivota navike itd...kako gledate na to?...da li svaka promena na silu nije dobra promena?...da li chovek treba da se menja postepeno uchivshi i otkrivajutji svet oko sebe il je potrebno da se seti nechega dobrog il shta vetj i da okrene novi list i sve?...i uopshte promene shta o tome mislite...da li je onaj ko se ne menja obichan kamen koji kroz zhivot ide kao slepac...ili je onaj ko se menja pogreshan i prokleti kameleon...ne znam shta mi bi
 
Једно је мењати себе, а друго мењати спољне ствари као што је начин живота или неке навике....
Мењамо се константно, кроз одрастање и сазревање, само што до тих промена ретко долази свесном одлуком...него се дешавају спонтано и стихијски.
Неки људи се учауре у истим навикама, и истом начину живота....или стану на одређеном ступњу сазревања, па ни макац даље.... Мислим да су они или достигли свој максимум, па ту стали....или се плаше да иду даље.

Понекад су и свесне одлуке о промени добра ствар...нарочито ако је то позитивна промена.
 
mislim ko je gradio kuce na pesku..to se lako srusi cim dune malo jace...mislim da je to pitanje jakih temelja..posle se promene odigravaju lako.vecina se vrti u istom krugu,a krugova ima mnogo...samo sto treba vezbati godinama da preskocis u drugi krug
svi bi to teli preko noci..nemoze bato velikaje to muka...pa vecina odustaje,i tako do kraja zivota juri svoj rep..

sta i meni bi,da pisem
 
mislim da je nemoguce okrenuti novi list i poceti od pocetka...ako i deluje tako tome je prethodila svesna ili nesvesna duga unutrasnaj borba...sad se setih mnogih koji kazu "od sutra okrecem list!" nikad nista od toga... evo i ja bih sad okrenula drugi list ali ne ide to tako... :D

uopste, smatram da se sustinske promene u coveku desavaju onda kada sam postane svestan saznanja o njihovoj neophodnosti spoznavsi na drugaciji nacin sebe i svet oko sebe.

kada su u pitanju nametnute promene smatram da su ok onda kada je korist koju uzivamo veca od stete koju sebi cinimo time sto silimo sebe da radimo ono sto nam se ne radi. i pored toga nametnuti se moze samo forma...nametanjem se ne moze uticati na emocije, osobine, stavove, predrasude sve dok covek ne dodje do nekih spoznaja i sam ih odbaci.

i da, mislim da je onaj ko se ne menja obican slepac zaostao u razvoju :)
naravno, pod uslovom da je tako nesto uopste moguce-na kraju krajeva i kamen se menja...
 
premene su super, sve se stalno menja. Danas nije isto kao juče, a sutra je drugačije od danas.I to je DOBRO.
Nekako je bezveze biti MIMO tih procesa i ne hteti promene...
Da,dakle, mislim da su dobre kad su - voljne. :)
 
ja citala knjigu u kojoj te psihijatar -autor maltretira da se prisetish 10 kljucnih momenata u zivotu , i tako se na neki nacin "reprogramirash" ... ne verujem u nasilne promene ...svako ce , predpodstavljam zeleti da promeni ono shto "dobrano" uvidi da ne valja -i tu je problem shto nekad ne znash "da l si ti lud il' je svet/neko drugi" ....
 
e nije mi niko rekao da se menjam il neshto...nego neprestano sam sebi to pricham i kao morash neshto da menjash...to mi je bash onako zanimljiva tema...ovo je za neki blog...pazi kao promeni promeni i onda promenim neq naviq ili neki stav neshto i opet mi isto opet nezadovoljan...a ima onih shto se promene znate ono kao kad smo klinci i sad neko slusha metal i sav je u crnom....i samo sutra eto ti ga s metalnim kaishem il neshto...to nikako nije pozitivna promena...sad shta treba menjati i kako...valjda treba spontano da sse deshava a ne da sam sebe teram/sh dna promene...promene nisu uvek pozitivne chini se...
 
ima i ono kad mislis da se covek promenio a u stvari nije...samo se oslobodilo ono sto je bilo u njemu...
cini mi se nazalost, da je to cesce kada su negativne promene u pitanju...i onda recimo kazu slava ga promenila, moc ga promenila, novac ga je promenio, rat ga je promenio, ili vec tako nesto...ne kazem da je i nabrojano nemoguce ali cesci je ovaj slucaj koji sam ja navela...
i neke promene u mom ponasanju su proistekle ne iz neke moje promene vec zbog toga sto sam postala svesnija sebe i pocela da zivim sebe umesto da zivim onako kako sam naucena...
 
TunTune, smisli šta ćeš da menjaš yebote :lol: Pazi qrca, promenio čovek STAV :P

Dakle, ako već imaš motivaciju da nešto kod sebe menjaš (očigledno osećaš potrebu da menjaš), stisni petlju i adresiraj tu želju - ŠTA to želiš da promeniš. Šta ti je najvažnije da menjaš, šta te sprečava da budeš to što bi mogao biti...odredi, pa menjaj.

Ey, bre, znaš li ti koliko ljudi ima koji ZNAJU šta bi trebalo da menjaju a nikako da dobiju volju? :lol: A ti - imaš volju ali ne znaš šta bi...
voljne promene su najbolje - i TO jeste takođe spontano - pa to je tvoja rođena najrođenija volja, prirodnije ne može biti :)
 
'Voda ulazi u sobu, preuzima njen oblik i onda istice iz nje'
Kao budi kao voda, ona je prirodna.
Voda menja oblik ali ostaje ista, nekada pokupi koju kap usput, nekada izgubi. Pre svega ona je prirodna sila.
A ljudi koji je flashiraju i time zarobljavaju su zli.
I treba ih baciti sa nekog vodopada, ili barem, u neki vrtlog.
 
AntunTun:
kad neko hotje da se menja po svaq cenu...kad mu recimo doktor kazhe da se promeni da promeni nachin zhivota navike itd...kako gledate na to?...da li svaka promena na silu nije dobra promena?...da li chovek treba da se menja postepeno uchivshi i otkrivajutji svet oko sebe il je potrebno da se seti nechega dobrog il shta vetj i da okrene novi list i sve?...i uopshte promene shta o tome mislite...da li je onaj ko se ne menja obichan kamen koji kroz zhivot ide kao slepac...ili je onaj ko se menja pogreshan i prokleti kameleon...ne znam shta mi bi
Osoba nemoze da se menja, ona se samo, na sebi svojstven i jedinstven nacin prilagodjava
okruzenju i novonastalim situacijama.
To sto nazivamo " menjanje " je putovanje do licne spoznaje, ko smo ustvari ?.
Recimo Homoseksualci, To je genetski poremecaj, koji se desio cim se gay rodio, to sto
neko od njih to provali pre ili posle neznaci da se ta osoba promenila. :roll:
 
Trajnu i pravu promenu nase licnosti (a samim tim i naseg zivota) moze da izazove jedino promena naseg pogleda na svet. Kada promenimo pogled na svet, tada se zaista i menja sve oko nas (nas odnos prema okolini, odnos okoline prema nama, nase navike, nase zelje, nase viziji).

Nasi problemi proizilaze uvek iz naseg pogleda na svet!

Tek kada pronadjemo druga resenja, pristupe, otkrijemo drugaciji pogled na svet (kvalitetniji), promenicemo sebe! Kada promenimo sebe, promenicemo SVET!!!! :shock: :shock: :shock:
 
Ko vozi koze:
Trajnu i pravu promenu nase licnosti (a samim tim i naseg zivota) moze da izazove jedino promena naseg pogleda na svet. Kada promenimo pogled na svet, tada se zaista i menja sve oko nas (nas odnos prema okolini, odnos okoline prema nama, nase navike, nase zelje, nase viziji).
Znaci da ako ja uvidim i uverim se istinom da Amerika moze da radi sta hoce po svetu, znaci da se moja licnost promenila ?
Ko zivo zeko:
Nasi problemi proizilaze uvek iz naseg pogleda na svet!
Po ovoj teoriji, nema zivog coveka bez problema ?
Ko vozi koze:
Tek kada pronadjemo druga resenja, pristupe, otkrijemo drugaciji pogled na svet (kvalitetniji), promenicemo sebe! Kada promenimo sebe, promenicemo SVET!!!! :shock: :shock: :shock:
Znaci da se uvodjenjem " Novog svetskog poretka " Americki stav o pljackanju nemocnih
promenio ?

Opusteno ;-)
 
Ko vozi koze:
Trajnu i pravu promenu nase licnosti (a samim tim i naseg zivota) moze da izazove jedino promena naseg pogleda na svet. Kada promenimo pogled na svet, tada se zaista i menja sve oko nas (nas odnos prema okolini, odnos okoline prema nama, nase navike, nase zelje, nase viziji).

Nasi problemi proizilaze uvek iz naseg pogleda na svet!

Tek kada pronadjemo druga resenja, pristupe, otkrijemo drugaciji pogled na svet (kvalitetniji), promenicemo sebe! Kada promenimo sebe, promenicemo SVET!!!! :shock: :shock: :shock:

Ово је тачно!
 
neki roditelji misle da ce njihovo dete promeniti neshto za shta ga dobro izgrde ....takvi ljudi,mozda, kasnije pokushavaju to isto sa samim sobom ;medjutim na taj nacin provode previshe vremena mrzeci sebe - kakav je to zivot ....,
 
AntunTun:
kad neko hotje da se menja po svaq cenu...kad mu recimo doktor kazhe da se promeni da promeni nachin zhivota navike itd...kako gledate na to?...da li svaka promena na silu nije dobra promena?...da li chovek treba da se menja postepeno uchivshi i otkrivajutji svet oko sebe il je potrebno da se seti nechega dobrog il shta vetj i da okrene novi list i sve?...i uopshte promene shta o tome mislite...da li je onaj ko se ne menja obichan kamen koji kroz zhivot ide kao slepac...ili je onaj ko se menja pogreshan i prokleti kameleon...ne znam shta mi bi

Мене мијењају тојагом. Мноооого бих имао да причам о томе ал' ме мрзи. :|
 
Ok su promene ako ih hoces i ako imas volju za tim.Cak postoji takozvani sistem 12 pravila koji je prvi put video svetlost dana 1972.godine...sistem se zasniva na 12 pravila koja govore o tome kako da menjas svoje zavisnosti,kako da napravis promenu u sebi na osnovu koje ces vremenom sve dozivljavati kao...pa recimo prijatno iskustvo.Pisanije je po recima autora skupljano na osnovu hiljadugodisnjih mudrosti i mogu reci da je prilicno dobro ali zahteva strpljiv rad...dodje kao neka metoda autosugestije upravljena ka licnoj sreci.neko ce reci da je to ispiranje mozga ali...sta nije?ako nekog zanima to shtivo autor je ken keyes jr.a knjiga"vodic za visu svest"
 
eh gde me nadje....
ja sam sasvim promenila nachin zhivota... shto se odrazilo u svim pravcima.....
pod prisilom sam prestala da pushim, da pijem kafu, alkohol... da jedem.. pa hranu....
da konzumiram razne stvari.... da izlazim... da se zamaram.... eh.. mnogo toga...
i eto... sad sam jacha, zdravija, mislim bolja krvna slika i to... ali nisam srecjna....
da na jedno dodash morash od drugog da oduzmesh.... to je valjda neka ravnotezha.....
mislim.. pravila sam propuste.. tj i sad ih pravim.... umereno.... retko.. ali.. i to je dobro... zapalim cigaru jednom u mesec dana.... ali sam taj dan srecjna... ej to... ja ne znam s chim bih to poredila..... :D
e da mi je sad da zapalim :shock:......
teshko je naterati sebe na neshto shto zaista ne zhelish..... i skoro fizichki bolno
 
ne, nego kada vidish da jedan deo tebe nece, a znash pozitivno da je to ipak bolje za tebe... uhvatish testeru, i odsechesh taj deo. ako ne mozesh, dash nekome drugome da ti to amputira za tebe.

sweet, aint it?

promena kao promena je uvek malo bolna, shto ustaljenija navika/addiction, to gore...
 
S_K_V_O:
ima i ono kad mislis da se covek promenio a u stvari nije...samo se oslobodilo ono sto je bilo u njemu...
cini mi se nazalost, da je to cesce kada su negativne promene u pitanju...i onda recimo kazu slava ga promenila, moc ga promenila, novac ga je promenio, rat ga je promenio, ili vec tako nesto...ne kazem da je i nabrojano nemoguce ali cesci je ovaj slucaj koji sam ja navela...
i neke promene u mom ponasanju su proistekle ne iz neke moje promene vec zbog toga sto sam postala svesnija sebe i pocela da zivim sebe umesto da zivim onako kako sam naucena...

Ne mogu da se ne slozim sa ovim sto je pisano ovde, u skoro svakoj recenici.
Sad bih se nadovezala na sve ovo- mozda svaka promena, da bi zasita to i bila, treba da bude uzrokovana necim izrazito bitnim dogadjajem u nasem zivotu. Ne znam da je moguce da nesto vazno promenimo u sebi, ako nas ne natera neki veliki i jak motiv.
Ono- ja znam da treba da menjam nesto da bih, recimo zivela kvalitetnije ili bila srecnija ili bilo sta slicno, nesto ne pije vodu, kad dodje do toga da treba nesto i konkretno da uradim da bih postigla te ciljeve napomenute kao motiv. Sad, mozda je sve to i individualno, pa nekom drugom to i nije problem da kaze sebi- e, dosta bilo ovako-od ovog trena cemo drugacije, i odmah i zaista krene drugacije da se ponasa, bez obzora na to da l je u pitanju u "skidanje" sa slatkisa ili zavrsavanje fakulteta ili sredjivanje kuce ili nesto deseto.
Izgleda, kako ja to vidim, da je kod svake promene najbitnij trag koji u nama ostavlja motivacija za promenom.
 

Back
Top