da li je yebeno mogutje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
LePiaf:
Shta ti bre, 2 zeca 3 zeca!? :lol: :lol: :lol:

Nego, apropo&komifo teme... Ja da sam preCednik svemira, uveo bih obavezu pohadjanja kursa iz roditeljstva + polaganje odgovarajuceg ispita. Brak ne moze biti sklopljen dok buduci supruznici ne podnesu na uvid uverenje o polozenom testu!

Mada iznosis to u saljivom tonu, stvarno mislim da bi trebalo da se malo na time poradi, ali sa nivoa celog drustva.
Cesto puta vidjamo ljude koji su lenji, prosti, sa veoma niskim IQ, cesto alkoholicari, jednostavno i nazalost ljudi koji ne mogu o samima sebi da se staraju a ne da stvaraju porodicu. A vidjao sam porodice takvih ljudi gde su majka i otac takvi. Kako oni da vaspitaju decu? Jednostavno to nije moguce, deca su u startu hendikepirana.
Znam da to moze da zazvuci kao "1984." ali treba na neke stvari ipak obratiti paznju.

Deca su "tabula raza" po rodjenju. Sve sto na samom pocetku svog zivota saznaju, daju im roditelji. Kasnije tokom razvoja, ti isti roditelji su "etalon" za decu. Kakav ce uzor ta deca imati u roditeljima koje sam gore pomenuo?

Ogromna je odgovornost roditelja. Mnogi roditelji tu odgovornost nikada ne shvate, a mnogi i ne znaju da je imaju. Oni koji razumeju odgovornost koju su prihvatili rodjenjem deteta, moraju mnogo snage da utrose da tom detetu ponude odgovarajuce okruzenje u kojem ce rasti u mentalno i socijalno zdravu osobu.

Nazalost, svi mi to nekako znamu "u teoriji", sprovoditi to u praksi je ipak nesto drugo. Niko od mene ne moze ocekivati da se u odgajanju dece slozim sa izjavom da treba da "pljuste samari" da tata mami "uvaljuje", da je psovacki recnik sasvim normalna stvar i treba psovku "postovati" kako neko rece...

Da se razumemo, nisam ja nikakav jezicki puritanac, i te kako umem da opsujem i ne kazem sve po "knjiski" ali neka mera mora postojati. Kad razgovaram sa direktorom neke firme ili drzim neko predavanje ili dogovaram posao, ne sluzim se psovkama i necim sto drustveno nije priznato kao kulturna komunikacija, to je valjda jasno. Zar da buducem klijentu kazem "daj ne sseri, kinta kjoju ti trazim je super, ne bi spustio cenu pa da me yebes..." - ili je i to ok? A ako neko misli na da nije - zasto nije?
A mnogo mi je vaznije da u odgoju dece sto manje koristim psovke u njihovom prisustvu, ne zbog toga sto cu ih tako sacuvati od psovki, vec zbog toga sto zelim da im usadim saznanje sta je civilizovana komunikacija i kultura, samim tim ce oni sami lakse prepoznati sta je suprotno od toga. A svakako ce nauciti ceo repertoar psovki tu nema dileme.
Ne moram ja da im dajem primer. Ja zelim da im dam drugaciji primer - to je sve.

Ako sam zbog toga homoseksualac (nakon tolikih godina braka i dvoje dece), ili me treba proglasiti karijeristom (na Krstarici-svasta!) ili sam puritanac (ne volim bas da psujem ali mi se cesto omakne) ili se pretvaram - neka bude tako, ali to mogu samo osobe koje drugacije ine umeju, pa me na takav nacin karakterisu.
Diskutovati o vaspitanju dece a koristiti nekulturni recnik, za mene jednostavno nije spojivo, nema razloga da se ne koristii recnik bez psovackih izraza kad pricamo o odgoju dece. Ionako je nas jezik prosto zatrpan tim izrazima, ali po meni, ima tema gde tim izrazima jednostavno tu nije mesto!
Na to sam reagovao.
 
Ja sam cane, mesar incognito, zashtitnik butki i male dece koje vole meso! Nisam mnogo spavao i volim da cheshem ljude satarom. Ne treba mi eksponiranje vetj imam potrebu da bacam shurikene na vozache forumule 1.
A ti si svakako, vozach forumule 1.
Nervira me kada neko isecka moj post, i citira deo po deo.
Ako si civilizovan i kulturan kako o sebi govorish, to ti se netje ponoviti. Makar zarad dece isposhtuj benjija. Ona ce to videti i onda cepkati postove svoji virtualnih drugara i onda haos!
Pucash ti na polozaj opa i to pucash gadno!
Imash postove duge kao tihi don, i ne znam shta ce ti toliko reci i insistiranja na civilizovanosti. Pa koga ti to vaspitash ovde? Lepo je to shto se trudish, ali ako ces vaspitavati budi malo manje 'ratko mladich je heroj' fanatichan. Poshtuj druge forumashe ako zele da psuju, ako ne zelish, ne pishi knjige na tu temu i ne ponashaj se sa 'vishe instance'
Bre, nisam primitivan, bre, ali stvarno bre. Mislim, moram biti primitivan da bih psovao kao kochijash?
Jesi li ikada chuo prichu o bradatom bartu blasfemicharu?
Znachi brod bartov su okruzile neprijateljski brodovi, i bart je bio nadjachan i nadtopljen i nije imao kuda. I kada su se kapetani neprijateljskih brodova iskrcali na bartov i napali ga, on je otvorio usta i izgovorio najneverovatniju gomilu psovki koju je uho moglo da registruje.
Onda su se brodovi odvojili od njegovog i otishli punim vetrom shto dalje od bartovih blasfemichnih ustiju.
To je samo jedan primer kako ti gadan izbor jezika moze spasiti bulju.
Napao sam te jer si ti tkz jezicki primitivac . Mislis da je jezik sve, i da ako ne psujesh da si odmah trista posto intel...
Jezik koristish kao shtaku, ogranichavash ga, jezik je mnogo vishe, jezik je ziv i jezik je i psovka, i fina rec i lepa stvar, kompliment i oruzje, alatka i bol.
Shta me nervira josh kod tebe, tvoj avatar, pokazuje uobrazenost, tvoja slova ..chekaj, chatujem sa svojim komandirom u on-line igrici :D sad tju ja...
Gde sam stao...
roditelji...ne, nisam govorio o tvojim.
:D ne, nisi mi smetnja uobrazenko. Nerviras me, i ranije sam citao tvoje shumaherske komentare ali nisam rekao nista jer mi nije trebalo. Sinoc mi bilo dosadno i et... reko da te nasapunjam.
Chekash me? :)
Boze moj, pa znao sam da si neki shumski manijaq....i to sam rekao.
Zar to nije fino?
Hmm.. ko si pa ti da mi zabranish da imam decu mr.fini siledzhijo? Ali necu ih imati najverovatnije... neka tvoja deca budu dobra i neka ih ne tuchesh.
Valjda ce ispasti bolja od tebe, koji plashish male forumashe svojim velikim postovima.
Dza!
Ja nisam na nivou choveka? Ne lupaj gluposti, moj najveci problem je to shto sam uvek gledao da budem bolji od choveka, ali sam to korigovao.
Joj kako mrzim kada mi neko isecka post jooooooj!
(odlazi u susednu sobu, tuche decu svoje tetke, vratja se)
Uff...Ti si kriv!
Ti shto si pobegao iz spota Jelene Karleushe iz ogledalo dimenzije gde je ona sasvim normalna i nachitana normlanim knjigama i kul, ti si njen 'privatni pozorishni manijaq'
Ne vozish dzip i tuchesh detzu lenjirom.
Neces mi ti reci da skratim jezichinu
Chekaj, ponavljam se, mora da chitam previshe ovih tvojih rechi pa pocinjem da se ponavljam, hmm.. mora da chitam previshe ovih tvojih rechi pa se ponavljam
Hmm...
Shtavishe, onaj moj post je rekao tebi 'skrati jezichinu'
ali da se ne ponavljam
da se ne ponavljam
da se ne..
..da...pon....a....
 
codemaker:
Ako sam zbog toga homoseksualac (nakon tolikih godina braka i dvoje dece), ili me treba proglasiti karijeristom (na Krstarici-svasta!) ili sam puritanac (ne volim bas da psujem ali mi se cesto omakne) ili se pretvaram - neka bude tako, ali to mogu samo osobe koje drugacije ine umeju, pa me na takav nacin karakterisu.
Diskutovati o vaspitanju dece a koristiti nekulturni recnik, za mene jednostavno nije spojivo, nema razloga da se ne koristii recnik bez psovackih izraza kad pricamo o odgoju dece. Ionako je nas jezik prosto zatrpan tim izrazima, ali po meni, ima tema gde tim izrazima jednostavno tu nije mesto!
Na to sam reagovao.
Sa ogromnim delom tvog posta se slazem mr.fini manijaqu, mozda i nisi toliko losh. Samo da manje fantazirash i pishesh kratje postove sa manje ubatzotki.
Ako ti mislish da si homo, shta ja tu mogu? NIsam ni insuinirao, zanimljivo je shto si sam pomenuo...Na opa pucash, ne lazi me, godilo bi tvojim naocharima i vaspitoljubilachkoj lichnosti. Ne znamo se, mogu ti suditi samo po onome shto prochitam od tebe. kao i ti od mene, budi lagane ruke, kao shto reche, ja sam bolestan. (haha)
Diskutovati o vaspitanju dece koristeci psovke je jednostavno biti realan, ona nece ziveti u svetu sa filterima u ushima gde nece chuti 'bu-bu'. Brate tvoja deca che chuti mnogo gore stvari nego shto ti izmashta da sam ti reko ja ili neko drugi. U ovom svetu nema magichnih ponija.
I da mi ne dirash antuntuna, on je homie kochijash, a kochijashji take care of each other's kochija ya digg ;)
'For, where would this world be if there were no honestly impolite people'
Napsuj me, ali od srca....drugim rechima, bez ponavljanja ovaj put.
Ti naocharko :D
 
Ne znam sta izigravas.
Kritikujes mene zbog duzine posta, pogledaj tvoj prethodni.
Mnogo je jednostanije podeliti post na celine i na njih odgovarati.Kad porastes i vise budes znao, videces da je to praksa svuda, ali sacekaj, naucices. Evo ovaj post ti necu seckati, da ti lakse bude, ali ne sto ti to trazis.
Sto se psovki pred decom tice, video bih da bas to sto si napisao i govorim (ali ne ti zapenuseno cekas da sto pre pocnes pisati meni i o meni, pa nemas vremena za citanje), rekao sam da ce ionako u zivotu nauciti i vise. Ja ipak ne zelim da mu budem primer i reper po psovkama.
Homoseksulazam si pomenuo ti ili tvoj dobar drugar (ili klon) Antun. Mozes ti insinuirati koliko hoces, ne potresam se.
Uporedjenje sa Sumaherom mi je potpuno bedasto a i vidim da si me gadno "nasapunjao" pa sam se potresao. Boze kako nemas maste da diskutujes!
A sta bi to godilo mojim naocarima u vezi "pucanja visoko" na krstarici? U zivotu i radu da, pucam jako visoko i blizu sam da ostvarim, sto se za tebe ne bih kladio.

Uostalom, ili diskutuj o cemu je tema ili da prekinemo ovde, dzaba se trudis da zvucis pametno i iz "dubine duse", nemas taj kapacitet. Niti je duhovito to sto pises, niti je pismeno niti ima ikakve logike i smisla. Samo izigravas dezurnog pajaca ali ti ni to ne ide od tastature.

Covek koji po avataru sudi o drugome, je na nivou adolescenta, koji u nedostatku argumenata i reci u nekoj decjoj svadji, sav zapenusen gledajuci protivnikove adolescentne mitisere drekne, "bubuljicavko". Tako i ti - al ok, naocarko, zanimljivo. Samo sto ja i ne nosim naocare a avatar nisam birao po izgledu. Lepsi sam u prirodi veruj mi, bar verujem da je tako :)

Jel' pocinjemo pravu diskusiju ili da nastavis sam sa sobom da se nekome dokazujes?
 
Izigravam pajaca, kako si i rekao. Mozda je tebi jednostavnije da odgovarash, bubuljichavko, ali meni nije lakshe da chitam, a ovo je komunikacija ne?
Ili ces opet tuci svoju decu isfrustriran mnom?
Pa nisam zapenusheno chekao da ti odgovorim, mirno sam ti napisao shta mislim, tebi samo deluje zapenusheno jer si navikao da ti se sklanjaju 1000- forumashi, u strahu od dzambo postova i napada istiskivanja bubuljitze, ovaj razgovor sa mnom ti dodje kao terapija odvikavanja. Moj post je bio dzambo jer sam dobio inspiraciju, samo zato, nemam ja obichaj da pishem dugachke postove osim kada pricham sa nadugachkim postadzhijom.
Pa, ako te ne vredja da te zovem 'shumaher' super :D
Nije ni bilo to kao ne znam neka zla uvreda, vishe kao shala, shumaheru.
A shta pa fali shumaheru? On je milijarder! Ti mrzish nemce zar ne? Priznaj.
Gledaj, i sada se falish svojim lichnim uspesima a jadni benji savija limove, stvarno si zao....
arogantni fanatiche....
NIsam ni hteo da se dokazujem naocharko, vec samo da te odbacim dalje, pokusavajuci da ti pritom ne slomim naochare koje ne nosish, jer si lepshi u prirodi.
Avatar si verovatno birao zbog nechega, ali mi se svidja shto odgovorom vezanim za odabir avatara kazes da nisi materijalista, iako lazes.
Hmm.. i sada kada se setim, pomenuo si malopre gnev vezan za zamisljenu uvredu prema tvojim roditeljima,
pitam se shta bi oni rekli kada bi te chitali sada.
Kao pravi roditelji bi trebali da te podrze, kao pravi prijatelji - posavetuju. Jesi pripadnik Hare Krishna?
Evo reci cu ti sasvim jasno i bez uvijanja zashto si tako slasna butka za mesara caneta - zato shto si upravo ono shto ne valja u forumashu: arogantan, agresivan, glasan, duuugachak, i josh mislish da si obrazovan zato shto su ti profani rekli tako.
Tvoja rech nije konachna i tvoje ponashanje izaziva u meni organsku reakciju, kukash kako sam ja bezobrazan a gledaj kako si se ponashao prema antuntunu, koji nije moj prijatelj, ali je dobar razlog.
Oces mir a na jeziku ti bodez, screw you!
Eh, sada kada se olakshah ajde da prichamo o dechitzi, ako ih nisi sve preplashio napadajuci dezurnog klovna benjija, koji ne zna shta radi i samo nosi klovnovske pantalone. Zar ne znash da kada napishesh oooogrooooman post, uplashish prosecnog novajliju na krsti ili nekog klinca? Na to i pucash, zato te i ne volim. Tvoje virtualno samopouzdanje je postavljeno na krhkim krivim nogicama, to ce se promeniti.

e da, post sam stavio iznad ovog tvog citiranog jer sam mnogo bolji od tebe i daleko lepshi u prirodi :p
codemaker:
Ne znam sta izigravas.
Kritikujes mene zbog duzine posta, pogledaj tvoj prethodni.
Mnogo je jednostanije podeliti post na celine i na njih odgovarati.Kad porastes i vise budes znao, videces da je to praksa svuda, ali sacekaj, naucices. Evo ovaj post ti necu seckati, da ti lakse bude, ali ne sto ti to trazis.
Sto se psovki pred decom tice, video bih da bas to sto si napisao i govorim (ali ne ti zapenuseno cekas da sto pre pocnes pisati meni i o meni, pa nemas vremena za citanje), rekao sam da ce ionako u zivotu nauciti i vise. Ja ipak ne zelim da mu budem primer i reper po psovkama.
Homoseksulazam si pomenuo ti ili tvoj dobar drugar (ili klon) Antun. Mozes ti insinuirati koliko hoces, ne potresam se.
Uporedjenje sa Sumaherom mi je potpuno bedasto a i vidim da si me gadno "nasapunjao" pa sam se potresao. Boze kako nemas maste da diskutujes!
A sta bi to godilo mojim naocarima u vezi "pucanja visoko" na krstarici? U zivotu i radu da, pucam jako visoko i blizu sam da ostvarim, sto se za tebe ne bih kladio.

Uostalom, ili diskutuj o cemu je tema ili da prekinemo ovde, dzaba se trudis da zvucis pametno i iz "dubine duse", nemas taj kapacitet. Niti je duhovito to sto pises, niti je pismeno niti ima ikakve logike i smisla. Samo izigravas dezurnog pajaca ali ti ni to ne ide od tastature.

Covek koji po avataru sudi o drugome, je na nivou adolescenta, koji u nedostatku argumenata i reci u nekoj decjoj svadji, sav zapenusen gledajuci protivnikove adolescentne mitisere drekne, "bubuljicavko". Tako i ti - al ok, naocarko, zanimljivo. Samo sto ja i ne nosim naocare a avatar nisam birao po izgledu. Lepsi sam u prirodi veruj mi, bar verujem da je tako :)

Jel' pocinjemo pravu diskusiju ili da nastavis sam sa sobom da se nekome dokazujes?
 
AntunTun:
da postoje roditelji koji decu uche kako da mrze...koji im pune glavu o razlikama o preprekama...ja razumem da neko mrzi nekoga...mrzhnja je ljubav je tuga je...i umesto da uche decu ljubavi prema pticama prema pesq prema kreativnosti ljudima svemiru...da li mislite da svako ima pravo da odgaja dete?...ja ne mislim da je tako i da je vishe onih koji ne treba da ostave iza sebe nistha sem kamena...da li kreteni odgajaju kretene?...da li je mogutje da dete kome je glava punjena gadostima od kolevke ipak uspe da se otrgne...ne bih rekao...a chini se kao da ljudi gube mogutjnost da odgajaju decu...porodica vishe nije temelj drushtva...prepushtaju se savetima iz chasopisa s blistavim osmesima i vunenim prslucima...rade i rade i dalje i dalje i vishe i vishe a deca?...zashtitimo ih od kriminala od droge od visoke temperature i obezbedili smo im zhivot...qpovina opravdanja nishta drugo...loshe drushtvo kvari ljude...ko je dobro drushtvo e to tju ti ja retji...mozhda sam nezreo...
Lepa je ta pricha o razbijanju razlika i prepreka ali nema shanse....mislim da problem nije u vaspitanju ili bar ne u potpunosti.U Komunizmu smo imali 50-godina "drilovaja" bratstva&jedinstva pa nije pomoglo..mrznja je prezivela.Ja mislim da je to neshto svojstveno ljudskoj prirodi,deo chovekove psihe.Porodica i okolina mogu da i utichu ali ne stvaraju mrznju u nekome.Neobrazovanost,licemerje,lazni humanizam,zloba,predrasude koje su u velikoj meri najcheshtje i osnovane,stoje ali stvaraju krajnji negativan rezutat(ono shto reche Livija)....sve se na neki skoro metafizichki nachin "vrati" u telo drushtva iz kog je poteklo...i onda se sve zapali varnicom.Svaki oblik ljudskog organizvoanja nosi u sebi to seme samodestrukcije.
 
joj..... sad bih citirala ovde neshto... al necju..... chovek cje i na mene da s okomi ondaK.....
syebali ste temu.....
sad mi dodje da otvorim drugu.... "da li je yebeno mogucje da nema nimalo poshtovanja prema forumskom kolektivu?".....
jel ne mozhete da nastavite ovo na ppu???
ma.....
 
livija:
joj..... sad bih citirala ovde neshto... al necju..... chovek cje i na mene da s okomi ondaK.....
syebali ste temu.....
sad mi dodje da otvorim drugu.... "da li je yebeno mogucje da nema nimalo poshtovanja prema forumskom kolektivu?".....
jel ne mozhete da nastavite ovo na ppu???
ma.....

Chestitam ti 8000. post.
Yebo forumski kolektiv :lol:
 
Nazalost ima ljudi koji nemaju pojma kako treba da pristupe deci,kako treba da ih odgajaju.Mogu to biti pametni,obrazovani i kulturni ljudi,ali jednostavno ne umeju da budu roditelji.Ako zauzmes pogresan stav prema detetu,ako mu ne upoznas dusu i licnost detaljno,on ce primetiti da ga ne razumes da ga ne shvatas....pocece da mrzi sve oko sebe.zapustena deca,deca koja zive u losim porodicama.........zavide drogoj deci sto im je bolje,a ta zavist se onda pretvara u mrznju........mislim tuzno je to da neki ljudi imaju decu,i unistavaju im zivote.Ali ja verujem da da ta deca mogu iz toga da se izvuku.......jer u pubertetu na decu veci uticaj imaju drustvo i oklina nego porodica,pa pod tim uticajima se formira i jedna druga licnost.Naprimer moji roditelji su uvek bili prestrogi i kritckii nastrojeni prema ,uvek su druga deca bila bolja od mene,uvek je bilo postavljneo pitanje ''kako ona moze,a ti ne'',a nisu dovoljno poznavali moju licnost da bi shvatili da sam dovoljno jaka i da ne mogu da se nosim sa autoritetima i da cu tu svoju snagu usmeriti u borbu protiv istih,i umesto da su se trudili da mi pomognu da resim problem sa prihvatanjem autoriteta oni su mi stalno to nametali......i ja sam im se otrgla i ceo zivot radila ono sto sam htela,i mnogo toga sam sjebala,negde sam ispravno postupila..........i cemu sad to njihovo vaspitanje?
 
@Benjamin
E sad vec diskutujemo o inicijalno postavljenoj temi, konacno.
Da ne bi jedan od nasih drugara ovde imao razloga za kritiku da smo skrenuli sa teme, odgovoricu ti ali cu povezati odovore sa zapocetom temom. Diskusija u direktnoj vezi sa temom je boldovano ispisana.

Vidis, ti si zivi dokaz kako NE TREBA vaspitavati decu. Svaljujes na druge ljude sve ono sto osecas kao licni problem.

1. Za mene kazes da cu opet tuci svoju decu, frustriran tobom.
Pa zapravo je obrnuto, ti si frustriran mojim razgovorom sa tobom inace ne bi pominjao frustraciju, jer ja nisam. A vec sam ti rekao da svoju decu nikada nisam tukao.
Zapravo dobar slagvort da se osvrnem na vaspitavanju dece batinama, kao deo teme.
Ja svoju decu nisam tukao a vaspitana su kao sasvim normalna deca sa svim onim
interesovanjima savremenih mladih ljudi. Prema tome, siguran sam da se moze i bez
batina a pogotovo psovki u kuci i laznih "slobodoumnih" manifestacija tipa "uvali ga majci"
pred decom itd...


2. Rece da mrzim Nemce?
Imas li jos neku blesavu konstataciju veceras na lageru ili je to sve sto si uspeo da smislis u napadu frustriranosti?
Kad smo vec kod toga i ksenofobije, opet da se vratim temi, to je jedna od stvari koje nazalost mnogi roditelji na nasim prostorima koriste da bi usadili deci mrznju prema drugim narodima, kulturi ili organizaciji zivota. Ne kazem da to cine smisljeno i namerno.
Apsolutno neprihvatljivo i veoma stetno po decu. Ona ce sama kasnije razviti svoj odnos prema drugim ljudima iz drugih sredina i drzava, pa roditelji pogresnim odnosom deci samo cine "medvedju uslugu"


3. Pominjes da se hvalim licnim uspesima i da sam fanatik?
Ja sam samo ponosan na sve sto sam stvorio samo za svoju porodicu, nista manje nista vise, a sta si ti uradio pa mozes biti u tom smislu ponosan? Da li je greh biti ponosan na svoj rad i ono sto je postignuto? I jos sam zbog toga fanatik?
Nazad na temu. Hocu da kazem da deci treba davati primer uspeha roditelja ili nekoga iz okoline, ali treba veoma paziti na koji se nacin to cini. Roditelji veoma lako zadju u krajnost tipa "vidis kao je Marko dobar decko, ne bije se, igra fudbal u skolskom timu i ume da svira violinu.." a dete je mozda slabasko, nema smisla za sport i nema sluha.... Velika roditeljska greska. A svakako dete treba pohvaliti kada ucini nesto dobro i dati mu podstreka kada mu "zaskripi" u necemu. Samo podstrek ne sme biti takav da na kraju dete ucinimo fanatikom neke aktivnosti.

4. Veoma si nekulturno i uvredljivo govorio o mojim roditeljima a sad se pitas sta bi oni mislili o meni?
Pa stepen tvoje nekulture se i ogleda u "... raskrechim im svima mater shto se samo kote i pushtaju okot na svet bez vaspitanja. Mada, ta deca nisu kriva shto su im roditelji sinovi i ktjeri shabana shaulicha. Mada nemam nishta protiv ovog choveka, ali mu je ime podobno za zbijanje shale..."
Ali, u vezi toga, da ne zaboravimo temu: roditelji veoma cesto umeju da sa velikom dozom netolerancije govore o nekim drugim roditeljima, deca to upijaju i tumace na svoj jos nezreo nacin, bez sagledavanja cinjenica koje uostalom i nemaju, jos su mala. To kasnije ostavlja jako mnogo prostora za kasnije izvitoperne vrednosti uporedjivanja drugih ljudi, u poredjenju sa kasnijim njihovim roditeljskim stavovima i aktivnostima.
Veoma nepozeljno.


5. Pitas me da li sam pripadnih Krisne?
Ti stvarno nemas kraja blesavostima? Moram priznati da si me ovim pitanjem nasmejao, ali samo za momenat jer sam zapravo osetio tvoj veliki problem. Odnos prema stvarnosti, realnom zivotu koji ume da bude ponekad jako tezak, pun nekih obaveza za koje nisi siguran da ces ih moci ispuniti. A tako primamljiv svet neke tamo Krisne, o kome znas malo ali zvuci da moze doneti oslobodjenje od svih obaveza pa mozes nastaviti sa svojim besmislenim zivotom. Sve pod plastom Krisne ili slicnoga.
A sad, opet dobra osnova za diskusiju u temi: roditelji mogu svojim delovanjem da doprinesu da se dete okrene trazenju odgovora na milione pitanja u dobu odrastanja, nekom drugom izvoru nformacija. Pogotovo ako te informacije daje neko ko je na izgled pun razumevanja i ume i hoce da mu se posveti a i odgovori su tu, na dohvat ruke. Veoma opasno za neke porodice.


6. Kazes da sam "arogantan, agresivan, glasan, duuugachak, i josh mislish da si obrazovan zato shto su ti profani rekli tako..."
Ne vidim da sam arogantan ako se borim protiv izvitoperenih stavova o kulturi i drustvu i nacinima komunikacije. To da pisem dugacke postove je zato sto zelim sto vise da kazem. Ko hoce da ih cita, cita ce. Obrazovan jesam "po defaultu" i ti to ne mozes promeniti i uzeti mi za zlo valjda? Ili ces dekretom ukunuti moju diplomu psihologa stecenu ucenjem u radom a ne baljezganjem i xponiranjem psovkama? Nisu mi profani dali diplomu sto me vole, vec sam im uzeo jer sam ucio materiju i pokazao znanje.
A ako tvoju konstataciju povezem sa temom, eto jos jedne stvari na sta roditelji treba da obrate paznju (kod tebe to nije bio slucaj ocigledno). Cesto se desava da roditelji uspehe neke druge dece iz okruzenja svog detetea nipodostavaju da bi "izdigli" svoje dete i "poravnali" ga nekako sa ocigledno (zivot je to) uspesnijim detetom. To rade tako sto omalovazavaju uspehe i dostignuca druge dece, sto se kasnije lupa o glavu toj istoj knjihovoj deci, pa im se kao tebi desava da kritikuju druge sto su uspesni u njihovom poslu ili sto su stekli vece obrazovanje od njih itd... a nisu se potrudili da samo to postignu.


7. Kazes da sam se "ponasao prema Antunu" lose?
Sve sto sam rekao je da se nikako u temi u vezi dece, ne mogu sloziti da se u procesu vaspitanja upotrebljavaju psovke i nekulturne reci i postupci. Onda si se zalaufao ti i poceo diskusiju vrste kao ova.
Veza sa osnovnom temom: roditeljstvo ne znaci da smo svi jednako sposobni da kvalitetno odradimo" tu veliku i lepu duznost. Mnogi na tom putu posustanu i razloge gresaka nalaze u tome sto eto zbog nekog tamo nisu mogli ovo a zbog nekog tamu su eto uradili ono... Nikako da se okrenu sebi i detetovom dobru uz sagledavanje svega sto je za porodicu bitno. Sta mene briga sta neka tamo baba kaze o nacinu vaspitanja deteta, vazno je sta moja supruga i ja mozemo i hocemo za dete da uradimo ili popricamo sa ljudima kojima verujemo.
Ti ocigledno bezis od vlastite odluke da me napadas, pa se sakrivas da si maltene Antuna braneci zapoceo samnom diskusiju i na kraju zapoceo i vredjanje u nedostatku argumenata.


8. Kazes da svojim velikom postovima kao plasim neke takozvane novajlije?
Pa ne pisem ja zbog novajlija ili starih clanova. Pisem jer osecam potrebu da kazem u nekoj temi.
A u vezi teme: Ti si novajlija na forumu i sve svoje strahove i frustracija kao novajlija projektujes tako da se stavljas u odbranu istih, misleci zapravo na tebe. Neprekidno se osvrces na broj mojih postova. Pa naravno da je veci od tvog broja postova jer sam mnogo duze na krstarici. To nije nikakav odraz mog kvaliteta.
A ako to povezem sa temom: Mnogo puta ce roditelji projektovati svoje strahove na neku drugu ravan, prilikom nailaska na problem. Na toj ravni, koju naravno sami izaberu po svojim potrebama, lakse ce naci razloge kojima ce opravdati svoje eventualne neuspehe. To je dosta cesta pojava kod jako mladih roditelja i ume jako da zakomplikuje proces vaspitanja deteta. Sto pre roditelji nauce da prepoznaju (za razliku od tebe) sta se zapravo desava, lakse ce i bezbolnije proves vaspitannja usmeriti na pravi put (za razliku od tebe koji se u tom pravcu i ne trudis, vec ti eto, bolno smeta broj mojih postova, koji nista ne znaci.

Evo, ako ce ti biti lakse, zamolicu odgovorne na Krstarici da broj smanje na manji od tvog broja, pa eto ti resenja?)


Eto, opet veliki post ali je barem uz diskusiju o postavljenoj temi.
Dobro si mi dosao kao primer o segmentima procesa vaspitanja dece. Ti si primer da je bar jedan deo tvog vaspitanja jeste bio zapostavljen. Pocev od nacina komuniciranja sa ljudima (koji je veoma nekulturan), do praga tolerancije (koji je veoma nizak) pa sve do izmisljanja stvari radi potkrepljenja svojih tvrdnji (sto te samo stavlja u poziciju coveka koji ne ume argumentima da barata na pravi nacin)
Ima toga jos ali da skratim malo...

Dakle generalno mislim da se oseca velika potreba za insitucijama koja bi na pravi nacin
pomogla roditeljima u procesu vaspitanja dece. Naravno mnogo posla bi se moralo obaviti u pravilnoj pripremi i organizaciji ali bi koristi po buduce generacije bile nemerljivo pozitivne.

Sigurno bi se manje dece ponasalo kako se ponasa moj diskutabilni diskutant :)
 
E samo sam tebe cekao Bobe, stari moj poznanice. A znao sam da mora da se sunjas ovuda...
(A nisam coveka citirao jer ne zelim da se jos vise isfrustrira, vidis da je zamalo kolabrirao buneci se.)

PS: ne nadaj se da cu sa tobom diskutovati. Momentalno ode ti na moju ignore listu. Tvoji postovi nisu za mene uoste zanimljivi. Za mene si postao nevidljiv - dim takoreci..
 
E voleo te fizicki onaj ko ti dade diplomu.
Hajdemo mudro diskutovati, kao par ljudi lepshih u stvarnosti.
Slazem se da sam ja dokaz kako ne treba vaspitavati, ono shto ne znash je da ja nisam vaspitan, i da sam vaspitao sebe. Dokaz da je to dobro je to da sam jos ziv i funkiconalan. E sad, naravno da mogu ja i bolje, ali sa boljim ljudima moj lepi prijatelju.
1.Lepo je shto nikada nisi tukao decu, jer ako ih tuchesh deca ce ti vratiti kada ojachaju, ili ce te mrzeti ako su slaba, svejedno ces ih oshtetiti zauvek. Ono shto treba da shtiti ono povredjuje i to je gadan oziljak. Kao da zhiletom peresh zube.
Choveche,'Savremeni mladi ljudi' su stoqa, to su deca ljudi sa prosechnom kintom. Srednji sloj mora da ratuje da plati struju, i nema vremena mnogo da posveti svom klincu, klinac brzo ukapira na koje fore se shta otima. Ako ih vaspitavash kao 'elitu', shto malo ko moze sebi da priushti, onda je dobro, ono - sa moralom, etikom, plemenitoscu. Lepo je kada mozesh, i onda si ono kao uspeo da ih odvojish od krda.
LJudi su zli jer moraju da se shakaju za novac.
Pazi se tih 'savremenih stvari' , narochito u dece...
Ali nemoj omalovazavati druge ljude zato shto ne mogu sebi da pomognu, ili zato shto psuju pred svojom decom. Jbg, da imaju pare i njima bi culture izlazilo iz backside.
Ako neces psovati pred decom to je tvoja stvar, i ja to poshtujem, samo u sluchaju ako i ti poshtujesh dvosmernost tog dila. Inache si zli licemer.
Haha, ako ti govorish svojoj zeni 'uvalim ti ga majke' ne mozes ochekivati da ti deca budu psovka-free. Na to sam mislio.
Ovo ce biti dug reply...kada vec moram da ti dokazujem da si zao...
2.Ama nisam frustriran, dobro mozda malo jer mi se pishki, ali ajd kad sam pocheo da se zamlatjujem sa tobom...
Ksenofobija...hmmm..zanimljiva tema, rekao sam da mrzish nemce jer je to smeshno :D
Ne mrzim ni ja nemce, ali mrzim albance i krv mi prostruji kada chujem 'hrvat', to je usadjeno u mene...
Morash mrzeti nekoga, zashto ne naterati i decu da nose tvoju mrznju dalje!? To je lepo, mrznja je lepa. Zamisli da odesh na piknik sa decom, i na putu za neku shumu (gde chekash male dechake obuchen u mantil) i naidjesh na putu na kola nekog shiptara sa registracijom tirane, i malishan ti razdrazheno kaze 'ej tatice ajde bwe da ga uroqamo!' ,
suze da ti poteku od ochinskog ponosa....
3.Ako ti nisi fanatik, ja sam ana bekuta.
Ratko mladich plache, kada chita tvoj post, od sretje.
Budi ti meni lepo ponosan, al nemoj da mi gurash u nositj to shto si uspeshan, po tebi, lepo je to, i ja ti uspeh ne prebacujem, samo se poigravam sa tvojim chulima.
Fanatik si zbog ovog jebeno dugachkog posta koji si mi napisao, ko bi normalan josh to uradio.
A ja sam gori od tebe jer che ovaj post biti i vetji...ali hajde, ja nosim klovnovske cipele ;D
Dete morash podrzhavati 100%, neka postane ubica kada odraste ali ti ga morash voleti!
Tvoje je da prezivi, da bude normalno, funkcionalno u drushtvu ljudi kojih ima sve vetja gomila, a chime che se baviti je druga stvar. Pa i najgori diletant za kosharku recimo koji promashuje konstrukciju uz dovoljno napora, volje, podrshke postace Dzordan. Ja u to verujem, samo trud trud volja. nadarenost za nesto je ok, ali moze i bez toga.
Pa neka bude fanatik, tebi ide, zar ne? Shto je loshe biti Fanatik za neshto? Ne valja samo ako si ti taj koji brani svetu zemlju, a sveti vitez od 13 odreda iskariota jurisha na tebe u ime boga.
Neka bude bolje, jache, pametnije brze to dete od svakog roditelja, od tebe u ovom sluchaju. Neka bude i zlo, ali neka ne bude zlobno i lenjo.
Zlobnost - nagriza i truje polako, truje generacije ljudi, Zlo je aktivno i da se promeniti, ne sedi, ono stvara i otkriva, ono jeste mozda zlo, ali zbog svoje aktivne prirode ono se da preobraziti u nesto drugo.
4. AMA nisam ti govorio nishta o roditeljima choveche, kako to ne mozes da shvatish. To je samo izraz bio to sve raskrechivanje, oprosti mi ako nisam dovoljno kulturan za tebe :D
Raskrechim te. Ne kapiram, volim da psujem i da pravim vulgarne slike i pricham o nasilju koristeci dosta rechenica koje krsta pretvara u zvezdice i sada sam ja nekulturan a ti si kultura inkarnisana zato shto koristish rechenice iz literature koju su napisali doktori i phd-i mog pacheta. Ja ne gazim tvoje, ali ti gazish moje nenapisane udzbenike i to me nervira.
Jedesh mnogo carnex pashtete ti.
Moj jezik je ziv, i od mesa. I ne zagadjujem ga ogradama od svile.
Svila je nekada potrebna, ali ne sa tobom, svila te pali, a ja ne zelim da te palim, vec da te... raskrechim :D
I eto sada sam opet nekulturan...
Meni nikada roditelji nisu neshto loshe rekli o drugim roditeljima, ali su govorili da su bolji u odnosu na prosek...hmm, kada razmislim, jesu me trovali. Ali sam uvek znao namirisati shit.
Mislim ni da se shaban ne bi ljutio na ovo shto sam napisao, a ti se ljutish, jbg.. mora da sam dzarnuo romsku lozu u te ili neshto...
5.Kakva bre krishna! Pa cela mi porodica hriscani, ugazili bi me old-style inkvizicijom!
Ali ti mi delujesh kao neki sektich. Mozda nisi, mozda greshim. Hmm.. i psihologija je danas kao neka sekta... istina shto prichash za ovo 'dosho fini chika i doneo bombone a tate nema, mame nema, i dete ode u hare hare'
Treba voditi rachuna o deci i poklanjati im paznju, i vreme. Krishna-boy je ovo lepo rekao.
6.Gledaj, postoji razlika izmedju 'zelim vise da kazem' i 'ubitju te svojim postom', ti tu razliku ne pravish.
Ne uzimam ti za zlo shto si obrazovan, vec shto si neobrazovan. E na shta mislim, pa ne mozes se oslanjati na diplomu i vijati bitke mashuci tim parchetom papira kao shtitom, to je ipak papir.
Pokazi mi da imash shtit od sebe, sachijen od tebe, ne nekog glupog papira...
Pokazao si znanje...uff..proshao si ti shkolski ispit, znanje se pokazuje kada se zbije kriza.
Mene su, ako nista drugo, moji davili i drzali mi glavu ispod vode, sva postignuca koja su meni vredela su njima bila nishtavna, zanimalo ih je samo kako cu se uporediti sa decom komshije. Ja ne patim od inferiornosti ili superiornosti, ja patim od gneva.
Ali lepo upozoravas, kao shto rekoh negde ranije, kada bi imao manje svile da ti viri iz dupeta, bio bi skoro prihvatljivi fanatichni forumash.
7. Dobro, priznajem, antuntun je bio samo izgovor, hteo sam te izvredjati odavno. :D Sretjan? Nerviraju me tvoji elitistichki stavovi jbg...mrzim ljude koji kazu da se sve radi samo na jedan nachin i da je to shto oni kazu e bash to i da ako uradish neshto drugo da si nekulturan ili neshto necivilizovano.
Evo chitam ovaj deo gde razotkrivash moje prave pobude :D
Kuul! Nisam bezao vec se skrivao, kako bi udarci bili iznenadni.
Ne vredjam te u nedostatku argumenata vec zato shto je to bojno polje koje ti ne odgovara, kao shto tebi ne odgovara vulgarna ekspresija, u kojoj ekselujem :D, ja ne zelim da se igram sa tobom u staklenom neboderu.
Mozemo li se naci u parkitju?
Babe su ponekada pametne, iskljuchiti potpuno nepoznatu babu sa trecim okom i bradavicama na nosu, ponekada se moze pokazati kao kobno... majke mi, gledao sam film.
8.Pishesh ti jer nemash sta da radish, postovi ti ko nijagara. Ne foliraj se da to ne koristish namerno kao ovna za probijanje kapija, molim te. Nisi ti duze od mene na krstarici, nemoj se sekirati zbog toga egoisto postoljube.. moje vreme u virtualnosti se meri u godinama.
A slazem se potpuno da to nije odraz tvog kvaliteta, kvantitet postova, samo kazem shta radish, mislim namerno..
ne porichi. Pishesh ko da te bichuju da ubacish 15000 karaktera u pismo, i nije ni chudo shto upashish nekog jadniqa shto se logovao pod imenom 'rajko' iz 'donjeg medjurova'.
Naplashish mu kosti i onda se folirash.. ma ajde ti mene da plashish malo, moje kosti se vole smejati duhovima.
Mojih 700 postova ce prebiti tvojih milion svakog dana na svakom terenu :D
Ali zanima me , ako ti je svaki post dugachak ko prosechan vek zhivota galapagos kornjache, shta ti to pishesh!?
TI nisi normalan, ti si napisao vojnichku enciklopediju!
Pishesh ko da ches da umresh ako ne stavish josh 25000 slova. Nisi ti chist, ne vredjam te, samo opserviram.
Ali da, moji roditelji su projektovali dosta toga na mene, i to je neumitno uticalo.
Ali moji roditelji su mi i kupovali i smoki i igrachke (za razliku od tebe), pa se nisam silio na mravinjacima i insektima, i ubijao machke (za razliku od tebe)


E srece, o radosti, doshao sam ti kao inspiracija. Haha, super. Znachi sva moja 'raskrechivanja' i 'gooze' i 'frulashi sa frushke gore' su doshli na svoje mesto. Ko je koga vapistao ovde? :D
Haha 'prag tolerancije veoma nizak' , 'komuniciranje - nekulturno' ovo kao da sam na roditeljskom, a razredni pricha o meni praveci face mrkog medveda.
Ne umem da baratam argumentima psihologu? Koj ti je toj, 'argumenti' jel toj gume za reli?
Ne izmisljam, ako izmisljam, krivi su patuljci. I sada umesto ti da mi pomognesh kao psiholog, to je tvoja duznost jer volish decu (za razliku od tebe) i dao si zakletvu(za razliku od tebe), a ti me spushtash (za razliku od tebe).
Zashto dozvoljavash sebi da diskutujesh sa mnom kada sam tako jadan i nisko pao? :D
Umesto da me zalecis ti me traumirash svojim visokim vaspitanjem, umesto da mi pruzis ruku transcendencije ti me zatrpavash lopatom, u plitkom gorbu, i noga mi se josh vidi, znachi da ti je prvi put, kako sam i sumnjao.
(za razliku od tebe)
Hej, ja se ponasham onako kako mi odgovara cipelitju!
Ja sam road_warrior, stajem samo da sipam benzin koji sam oteo od pirata koji su pokushali da uzmu moj.
Mi smo razlichite sorte, ti si odrastao chovek, sa dimplomom, imas posao, ne bijesh decu(tako kazes barem, pitacemo komshije, i onu babu preko puta), delujesh ono kao srecno.
Ja sam sve suprotno, osim dela gde bijem decu jer ih nemam,fala bogu. Ipak sam te inspirisao i napisao si neshto polu-dobro, i zanimljivo, ja sam tvoja muza, ti me volish!
Ali opet...
I zasto ti onda prichas sa mnom, znas li?
Reci cu ti zasto...slusas li?
Ja sam Dejan Savicevic.
 
naime,pojavio se sledetji problem prilikom postovanja, nije mi stala knjiga :D
'Tekst koji ste uneli je previše dugačak (10025 characters). Molim skratite ga na maksimalno 10000 karaktera.'
Mislim da ima tacno 9974 karaktera,
Shalu i gluposti i dokazivanje na stranu.
Mislim da ovaj chovek mozda moze i ume da vaspita svoju decu. I zato ce kod mene imati plus zauvek. :D
Oprostite mi na bolestima, ja sam loshe vaspitan :DPovlachim se iz javnog zhivota shpanije i prepushtam ovu temu vama, koji cete je bolje iskoristiti!
Remember kids, not everything you read is good for your brain ;)
Viva la new mexico!
3.gif
 
LePiaf:
@Coder

Tolika privrzenost formi umesto sagledavanja sushtine, kao kod tebe, zaslepi choveka. Troshish energiju na zgrazavanje vokabularom i znachenje ti onda promiche... umesto da odgovorish na temu, ti se upushtash u nekakvo puritansko popovanje. Po tebi, onaj ko ne razdvaja svoje izlaganje u uvodrazraduizakljuchak i pasuse, govori "one" rechi... taj ima "zbrchkane male misli" i ne zasluzuje ni da mu se iko obraca, ni da vaspitava decu...


mnogo ljudi ceo zivot provede brinuci o formi..a sustina im uvek promakne..
ti si pjafe pametan jedan momak:) , koji uvek pogadja u centar..kao i antun...
 
LePiaf:
WW, poshto vidim da imash neke nerashcishcene rachune s Antntnom, zashto se lepo ne nadjete uzivo pa se potuchete, umesto shto ovde izigravash Codemakerovu prikolicu i praznish se.

Ja nemam pojma o cemu ti pricas. Imas li ti? Sa Antunom nemam nikakve racune, ni rasciscene ni ne rasciscene, ja i on smo vrlo jasni u komunikaciji i stvarno ne znam kako si smisleno povezao moju repliku na codove poslednje dve recenice o vaspitanju dece i vulgarnostima u izrazavanju sa Antunom. Ali vazno da je tebi jasno.
 
Ustvari, dolazim do zakljucka da je Antun na neki neobican nacin u pravu. Osetio je da bi trebalo diskutivati o roditeljima, roditeljstvu, odnosima u porodici. Sad, nacin na koji je naslovio temu je prouzrokovao moju reakciju ali je tema generalno jako dobra.
To sto se poneko ko zapravo nema sta da kaze ili ne ume da formulise, javi pa onda lupeta, je prica koja je ispricana na svakom bogovetnom forumu na planeti ali se ipak ne odnosi na Antuna, ma sta ja mislio o njegovim postovima.

Zanimljivo je videti koliko mladih ljudi ovde ima stavove u smislu "... nek ide zivot.. " poput one stupidne reklame snimljene u terazijskom tunelu. Na neki cudan nacin pokusavaju da sruse i minimiziraju vecinu zivotnih i civilizacijskih vrednosti, ne postujuci cak ni osnovne.
Takvi mladi ljudi, ocigledno nepravilno vaspitani (sto nije njihova krivica) negiraju i kulturu (zasto da se ne postuje i psovacki recnik?), obrazovanje (ma to si ti na "uvlacenje" dobio a zivot je jedina prava skola), argumentaciju (koju smatraju laznom ako nema pecat overen u opstini).

Sve vise mladih ljudi vidim kojima je jedini zivotni cilj da se pokazu kao "tvrdi", spretni, u "yebe mise za sve.." fazonu, nespremnih da se suoce i sa najmanjim naporom za sagledavanje onoga sto zivot jeste. A odlicno se "snalaze" u onome sto zivot nije.

Postalo je veoma "cool" kada neko neobavezno, jezikom punim psovki nesto objasnjava, jako je zanimljivo kad neko pravi negde budalu od sebe (covek je gotivan, kazu) a objasnjavati kako su civilizacijske i kulturne vrednosti "bez veze" i oni koji ih slede su "****** i ckepi".
Mnogo im je bliza destrukcija i neobaveznost od konstruktivnih planova za zivot i obaveza koje to donosi.

To i mnogo drugoga je Antun prepoznao i o tome zeleo diskutovati. I bio u pravu.
Likovi poput Benjamina su najbolji primer, mada sam siguran da i on jako dobro prepoznaje gde gresi ali voli da bude u trendu: uzme konzervu piva, zapuca kroz terazijski tunel i "moj zivot, moja stvar..."

A zaboravlja sam jedno - ne zivi sam, kad tad ce morati ostvariti komunikaciju, moze biti prekasno jer nece nauciti kako, sa kime i kada....

Mislim da nema smisla ovde diskutivati, jer diskusije zapravo i nema, razmena stavoba se svodi na napade i odbrane necega sto nije za napadanje a ne treba ni braniti, tako da,....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top