Kako najlakse do Dominikanske Republike?

Poslednji put kada sam se o Dominikani raspitivao(pre oko godinu i po dana) viza je bila potrebna ali se dobijala na licu mesta na granici i to po principu platis 50 dolara dobijes na godinu dana, platis 80, dobijes vizu na dve godine, itd....Koliko se secam, direktnih letova iz Evrope nije bilo nego se mora putovati do tam ili preko SAD-a ili preko Kanade. Ne znam da li odlazak na dominikanu razmatras kao turista ili kao potencijalni imigrant?
 
Sport_Billy:
Poslednji put kada sam se o Dominikani raspitivao(pre oko godinu i po dana) viza je bila potrebna ali se dobijala na licu mesta na granici i to po principu platis 50 dolara dobijes na godinu dana, platis 80, dobijes vizu na dve godine, itd....Koliko se secam, direktnih letova iz Evrope nije bilo nego se mora putovati do tam ili preko SAD-a ili preko Kanade. Ne znam da li odlazak na dominikanu razmatras kao turista ili kao potencijalni imigrant?

Razmatram odlazak u Dominkinu kao bekstvo zauvek iz nase divne zemlje......
 
klika:
Pa je si li procitala ovaj sajt koji sam ti dao? Tu imas dosta detalja u vezi DR..........ja sam tamo ziveo 9 meseci..........ne bih ti bas preporucio da ides............razmisli dobro........

Procitala sam taj sajt. Hvala.
Zasto mi ne bi preporucio da idem? Zavrsila sam fakultet i u nasoj dragoj zemlji mogu da radim za bednih 300 eura mesecno. To vise ne dolazi u obzir. Trenutno sam na Malti, izgurala 6 meseci i sad nikom ne bih preporucila da dodje, ali ja sam eto radila i zaradila i stekla neko iskustvo. Verovatno i ti u DR, inace ne bi ostao skoro godinu.
Ja sam odlucila da idem u DR i gotovo!!!!
Ajde pisi kako ti je bilo, pisi nesto zanimljivo, sta je bilo dobro, a sta te razocaralo..
 
majamarijana:
Procitala sam taj sajt. Hvala.
Zasto mi ne bi preporucio da idem? Zavrsila sam fakultet i u nasoj dragoj zemlji mogu da radim za bednih 300 eura mesecno. To vise ne dolazi u obzir. Trenutno sam na Malti, izgurala 6 meseci i sad nikom ne bih preporucila da dodje, ali ja sam eto radila i zaradila i stekla neko iskustvo. Verovatno i ti u DR, inace ne bi ostao skoro godinu.
Ja sam odlucila da idem u DR i gotovo!!!!
Ajde pisi kako ti je bilo, pisi nesto zanimljivo, sta je bilo dobro, a sta te razocaralo..


Pa na sajtu sam detaljno opisao sve ove stvari koje pitas.............

Problem je sto ces u DR raditi za mnogo manje od 300 eura :-(...........
A i ako nadjes posao bice dobro..........

Dobra strana, izuzetno lepa zemlja, priroda fantasticna,..........sa druge strane, ljudi su nezgodni, prevarant do prevaranta..........iskoristice te a neces bit ni svesna toga.........
Nije me nista nesto posebno razocaralo ..........znao sam i pre polaska sta me ceka, nije to ni blizu onome sta ljudi u prvom trenutku pomisle kada se spomene zivot na Karibima, svi gledaju tu lepu stranu, sunce, more, lepo vreme tokom citave godine...........ali to je zemlja treceg sveta, zakoni postoje samo na papiru, sve je korumpirano od policije do poslednjeg prosijaka na ulici...........
Na zalost, koliko cujem od nekih ljudi koji su jos tamo, kriminal je porastao.

Ne bih da te mnogo plasim, ali stvari su takve kakve jesu, ne vredi da se lazemo...........

Samo dobro razmisli pre nego sto se odlucis na odlazak............ da ne bude kao ona moja saputnica, plakala je prvih mesec dana k`o malo dete.........dok se nije malo privikla od kulturnog soka koji te osamari cim sletis u DR..........pripremi se na to..........
 
Jedan moj prijatelj je radio u dominikani oko godinu ipo dana (vratio se pre 4 god). Kaze tamo je raj na zemlji! Sve jeftino, hrana raste na svakom koraku, klima dobra...Ali takodje kaze i za kriminal i korupciju. Tamo su ljudi uglavnom jako bogati ili jako siromasni. On je programer pa je solidno zaradjivao, ali ne nesto preterano (bar u pocetku). Kasnije je nalazio bolje placene poslove, ali se desavalo da ga zavrnu za pare! I to nasi prevaranti, ima ih i tamo! Kaze i da su tamo strasno neobrazovani, on pravio program za kviz, ali kakva god je pitanja ubacivao, najlaksa moguca, oni nemaju pojma! Na kraju je kviz ispao sparivanje polja sa istom bojom :D
 
Raj na zemlji u smislu prirodnih lepta, svakako .........bejah na 8 karipskih ostrva i potpisujem da je ostrvo Hispanjola , na kome se nalaze DR i Haiti, najlepse od vidjenih............
fishing.gif
plongeur.gif
00002042.gif


Hrana i nije bas jeftina, kako se uzme........cela situacija je sada mnogo gora nego sto je bila u svakom pogledu, i sto se tice kriminala i cena, sve je skuplje...........

Retkost je naci dobar posao, ukoliko covek ne radi za neku stranu kompaniju, mozda je taj tvoj prijatelj radio za nekog amera, ne znam..........ali raditi za dominikance je druga prica.
Prosecan dominikanac radi za $100-150 na mesec, jedva da se prezivi.........a pola toga spiska na rum utapajuci tugu bede i siromastva..........
Nasi ljudi znaju da budu, kao i svuda po inostranstvu, veoma prepredeni, lukavi i iskoristice te ako su u prilici, cast izuzecima, malo ih je.............dominikanci su pravi majstori u tome, treniraju od malih nogu sport, kako belog coveka opeljusiti a da on nije ni svestan toga ........

Najupecatljivija stvar za svakog stranca je potpuno otvorena igra medjusobnog iskoristavanja izmedju bledolikih i lokalnih ...........potpuno je normalna stvar da na ulici vidite nekog sedog cikicu, stranca u svojim kasnim 50-tim koji pod ruku vodi jednu 22-disnju devojku, to je kao prava ljubav
eyepop.gif
...........a desava se i obrnut slucaj da debele, ruzne amerikanek/kanadjake vodaju manekenski gradjene lokalne momke ...........takodje ljubav na prvi pogled
huh.gif
........

Znam za jedan slucaj kada je jedan bogati amer u svjom poznim godinama, bukvalno kupio jednu devojku direktno od strane njenog oca na nekih tri meseca, malo se zabavljao sa njom, i vratio vlasniku-ocu............kad ljudi nemaju sta da jedu onda potezu i za ovakvim stvarima..........na zalost..............
 

Back
Top