imamo li mi zaista dusu?

kety

Zainteresovan član
Poruka
319
Ova tema i nije bas direktno vezana za posao, ali za novac definitivno jeste!Citajuci temu RAVNOTEZA,dobila sam inspiraciju za jedno manje/vise politicko pitanje, ali znam da vi to tako necete shvatiti!Dakle, mislite li da ce ova zemlja izgubiti dusu bude li se ekonomski stabilizovala i usla pod okrilje EU??? Da li je ovakav prisan i opusten zivot u SCG posledica bas toga sto smo nerazvijena zemlja (tj. kao zemlja u razvoju),sto smo lenji i nedisciplinovani i da li cemo postati kao i svaka druga sterilna drzava, kada nas dovedu u red. Da li to jednostavno mora da bude tako, jer dosadan zivot je uredan zivot, ili ce nas mentalitet opstati iznad svega?
 
kety:
Ova tema i nije bas direktno vezana za posao, ali za novac definitivno jeste!Citajuci temu RAVNOTEZA,dobila sam inspiraciju za jedno manje/vise politicko pitanje, ali znam da vi to tako necete shvatiti!Dakle, mislite li da ce ova zemlja izgubiti dusu bude li se ekonomski stabilizovala i usla pod okrilje EU??? Da li je ovakav prisan i opusten zivot u SCG posledica bas toga sto smo nerazvijena zemlja (tj. kao zemlja u razvoju),sto smo lenji i nedisciplinovani i da li cemo postati kao i svaka druga sterilna drzava, kada nas dovedu u red. Da li to jednostavno mora da bude tako, jer dosadan zivot je uredan zivot, ili ce nas mentalitet opstati iznad svega?

Draga moja, mislim da brines bez potrebe, pa ova zemlja je ocuvala dusu i pod mnogo tezim okolnostima, sjeti se turaka, i u novije vreme komunista. Nas narod nije ni lenj mi ne disciplinovan to je samo igra u kolu u koje upadosmo, a Boze moj mi smo veseo narod i volimo igre.
Uredan zivot nije dosadan cak naprotiv uvek se lakse priviknuti na nesto bolje.Kada kalemis vocku na sto mislis, tako i u zivotu, Srbija je na dobrom putu i mislim da bi bilo prav steta da opet skrenemo nekom stranputicom za nasa pokoljenja buduca i sadasnja koje trebaju da podnesu to najteze breme promena.
 
kety:
Ova tema i nije bas direktno vezana za posao, ali za novac definitivno jeste!Citajuci temu RAVNOTEZA,dobila sam inspiraciju za jedno manje/vise politicko pitanje, ali znam da vi to tako necete shvatiti!Dakle, mislite li da ce ova zemlja izgubiti dusu bude li se ekonomski stabilizovala i usla pod okrilje EU??? Da li je ovakav prisan i opusten zivot u SCG posledica bas toga sto smo nerazvijena zemlja (tj. kao zemlja u razvoju),sto smo lenji i nedisciplinovani i da li cemo postati kao i svaka druga sterilna drzava, kada nas dovedu u red. Da li to jednostavno mora da bude tako, jer dosadan zivot je uredan zivot, ili ce nas mentalitet opstati iznad svega?
 
KADA CE DA SE VEC SMIRI TA PRICA.NA BALKANU VISE NEMA ZIVOTA NAZALOST ALI TAKO MORAM RECI.UVEK RATOVI I RATOVANJA,NAROCITO NA PROSTORIMA BICVSE JUGOSLAVIJE,A NI U SRBIJI NIJE BOLJE.UVEK NEKA OBECAVANJA.DOKLE TO VODI LJUDI
 
Bez sumnje ovaj narod ima dusu.Nevidim da bi ista izgubili kad bi usli recimo u u evropsku uniju,naprotiv evropa bi imala od nas sta da nauci.Uredu je biti svoj al bogastvo je u raznolikosti,e sad trebalo bi nasu raznolikost nametnuti drugom tako da oni podpadaju pod nas uticaj,razumese da to budu vrline ovog naroda a nikako gluposti poput komunizma il sesljevog fasizma.
E sad sigurno je da postoje odredjene mane al ni drugi nisu bas bez njih al jedno je sigurno da se moramo vratiti veri i sto masovnije posecivati crkvu jer bez vere nema duhovnog i sveopsteg napredovanja.Sve ove mucne godine komunizam i fasizam
(razlike nema) su satirale veru i nametnule takozvanu odgovornost pred vlastodrscima a pritom da su se ti vlastodrsci tako ponasali da oni nikom nemogu odgovarati za svoje postupke.E kad prihvatimo odgovornost za svoja dela i javno ih priznamo mozemo reci da smo vidno napredovali ko nacija.A to mozemo i moramo samo uz postovanje BOGA I ISUSA HRISTA AMIN.
 
Ja sam svoju odavno prodao i sada zivim daleko.Dali sam srecniji?Hm diskutabilno pitanje.Ali da sam zadovoljniji moram sebi priznati da jesam.U svakom slucaju kada budem umirao secacu se svog detinjstva i mucnog odrastanja na ivici egzistencije.Ali mislim da cu sebi lako oprostiti sto sam prodao dusu ali za uzvrat dobio zivot.Pocetak je svaki tezak ali ako sansu imate iskoristite je i neobracajte paznju na mazohiste koji vole da ih zivit siba.To su njihove price i zelje vi sebi ipak zelite samo najbolje.
 
PAN:
kety:
Ova tema i nije bas direktno vezana za posao, ali za novac definitivno jeste!Citajuci temu RAVNOTEZA,dobila sam inspiraciju za jedno manje/vise politicko pitanje, ali znam da vi to tako necete shvatiti!Dakle, mislite li da ce ova zemlja izgubiti dusu bude li se ekonomski stabilizovala i usla pod okrilje EU??? Da li je ovakav prisan i opusten zivot u SCG posledica bas toga sto smo nerazvijena zemlja (tj. kao zemlja u razvoju),sto smo lenji i nedisciplinovani i da
DUSA,DUSU IMA OVA ZEMLJA MA KOLIKO RATOVA PROSLO OVUDA.DUH,DUH IMA OVAJ NAROD MA KOLIKO IZGLADNIO,MA KOLIKO GA ZIVOT SIBAO,MA KOLIKO GA MUKA MORILO.TREBA NAM VOLJA,TREBA NAM VJERA,VJERA U SEBE I SVOJE VRIJEDNOSTI.TREBA ICI NAPRIJED,NE TREBA ZIVJETI U 15 VIJEKU AKO JE 21,TREBA ICI U KORAK SA VREMENOM,A NE ZAZIRATI OD NJEGA.NIJE TACNO DA NEVOLJE,NEMASTINA I RATOVI UBIJAJU NESTO SEM GOLIH ZIVOTA,ONI NE DIRAJU TVOJE ZELJE I SNOVE.NIJE OVA ZEMLJA PROPALA OD TOGA,PROPALA JE OD SEBICLUKA I KUKAVICLUKA POJEDINACA,NE NACIJE.
Draga moja, mislim da brines bez potrebe, pa ova zemlja je ocuvala dusu i pod mnogo tezim okolnostima, sjeti se turaka, i u novije vreme komunista. Nas narod nije ni lenj mi ne disciplinovan to je samo igra u kolu u koje upadosmo, a Boze moj mi smo veseo narod i volimo igre.
Uredan zivot nije dosadan cak naprotiv uvek se lakse priviknuti na nesto bolje.Kada kalemis vocku na sto mislis, tako i u zivotu, Srbija je na dobrom putu i mislim da bi bilo prav steta da opet skrenemo nekom stranputicom za nasa pokoljenja buduca i sadasnja koje trebaju da podnesu to najteze breme promena.
 
kety:
Da li je ovakav prisan i opusten zivot u SCG posledica bas toga sto smo nerazvijena zemlja (tj. kao zemlja u razvoju),sto smo lenji i nedisciplinovani i da li cemo postati kao i svaka druga sterilna drzava, kada nas dovedu u red. Da li to jednostavno mora da bude tako, jer dosadan zivot je uredan zivot, ili ce nas mentalitet opstati iznad svega?

joj ja mislim da ima istine u tome ! ali shta mozesh zivi sada i sta bude bice
 
A otkud to da ćemo da izgubimo dušu ? Nisu je ni Grci, ni Italijani, ni Španci, ni bilo koji drugi izgubili.

Pojam ulaska u EU je zapravo dovođenje kuće u red.

- Ako treba da se plaća porez - onda ima svi da ga plaćaju.
- Ako postoji propis o proizvodnji (na pr.) sokova, onda će svaki kupac biti siguran da je sok proizveden onako kako je propisano.
- Ako čovek ima pravo na (opet na primer) popravak zuba onda će mu zub biti popravljen.
- Ako po zakonu imam pravo da otvorim kiosk ja ću ga i otvoriti.

...

I to je to. Nema laži nema prevare. Red i poredak, a ne da svi mi zavisimo od nekih moćnika na bilo kom nivou. (Direktor firme, načelnik bolnice, predsednik opštine, premijer ... ) Kad tako kuću dovedemo u red, ućićemo u EU.

Probaj da personalizuješ pojmove. Zamisli svoje društvo, vredni i pošteni momci i devojke. Drže reč, poštuju ostale u društvu, ako nešto pozajme to i vrate, nisu bahati, nisu nevaspitani. Rade i zarađuju a zarađeno u sreći i veselju potroše. A svaki ima svoj fazon, svoju 'dušu'. I sad, dođe neka lokalna vucibatina, lenja, prljava, obesna i nevaspitana. I kao hoće sa vama da se druži, da zajedno izlazite. ??? E pa ne može, naravno. Kad se malo sredi, i dovede sebe u red, onda može. Ako znam da će da mi vrati knjigu, pozajmiću mu. Ako znam da neće da se pobije sa nekim u kafiću, možda i izađemo zajedno. Ako počne da radi i zarađuje, ako počne da se vaspitano ponaša, onda i ne mora da nešto kao moli i traži da uđe u društvo. Podrazumeva se da je dobrodošao.
....
 

Back
Top