Ispovesti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Betty

Elita
Poruka
21.481
:)
Evo teme gde možete reći sve ono što nemate gde drugde a tiče se vas i vašeg zdravlja.
Evo teme na koju će vas terati mantrom "u tri lepe" ;)
Ovo je, takođe, tema gde se neće procenjivati gramaža vašeg mozga, i gde vam se neće rugati po defaultu.
Mali azil za jeretike, i neshvaćene, i one koji bi rekli nešto ali ne smeju na drugim (Ozbiljnim, damn! :loll: ) temama ...i tako.... eto tako nekako sam zamislila ovo ćoše, odavno postoji potreba....
Open Source - ovde važi to pravilo, pored uobičajenih forumskih pravila :D

Pray the Lord i - LET THE GAMES BEGIN!

Ulaz- slobodan.
 
Nijesam mislio ovo da radim ali, izgleda, da moram.
Slijede neki od bisera WW na temama koje, kao moderator, uredjuje.
WithdrawnWater:
Aco: to tebi treba - tapsanje po ramenu?! Ok, pa sto lepo ne kazes - evo: BRAVO BRAVO (STOJIS PRAVO!), BRAVO LEGENDO! Svaka ti cast za 140 strana, vidis kako ti to lepo mozes kad samo hoces i kad me poslusas!!!:)Eto. Dobro?
WithdrawnWater:
Ili idi na steper i ubijaj nervozu. Ili ubij tatu. Mozes i mamu ako te i ona nervira. Samo nemoj mene gusiti, ako Boga znas.
WithdrawnWater:
Nikad nece shvatiti da nije bitno ciji je duzi; vec - ciji je deblji. Zo ono zbog cega ga uopste i mere.
WithdrawnWater:
I pri svemu tome, ko sto dr rece, ja ovde nisam u svojoj ordinaciji, vi niste moji pacijent, ja nemam tu vrstu obaveze prema vama - vi ste jednostavno ljudi koji traze savet ili informaciju i ja nemam nista protiv da vam istu ponudim i savet dam, ali opet cu ponoviti - ovo NIJE ordinacija, i moj odgovor ili angazovanje ovde je stvar dobre volje (kao profesionalnog lica). A moje moderatorstvo je funkcija koja se tice uredjivanja foruma i odrzavanja istog, i potpuno je odvojena od ovog prvog.
?:
el ima nesto da mi smanji sex zelju poludecu!!! el lek da se preznojim, ali sve mi je dosadno!!! ne ne ne zelim "decka"
WithdrawnWater:
Vibrator?! :shock: 8-) :lol:
WithdrawnWater:
Jest brate, ali vi kad lupite - luuupiteeee! :) Pa se na svaku petu i ja iznerviram - i ja sam ziv covek, imam zivce ali nemam sajle!
shaddow:
Evo kako reaguje obučeni psihoterapeut?!?!? Svaka čast. Sad mi je jasno zašto ljudi neće da idu kod psihijatra. :shock: :shock: :shock:
PS: Ako se toliko nerviraš, što ne kreneš na neku psihoterapiju?
E sad, ti lepo možeš da obrišeš moju poruku jer ti se ne sviđa, ali to neće promeniti činjenice.
shaddow:
Ma super je što je i ona "živ čovek". Ali ona je ovde u svojstvu lekara, psihijatra, obučenog psihoterapeuta, koji treba da daje savete i da odgovara na pitanja.
Tako izgleda. Ok da je neki drugi podforum, ali ovde gde joj se ljudi obraćaju za pomoć? Znam da ima i neozbiljnih ljudi, ali jedan obučeni psihoterapeut bi trebao da zna kako da odreaguje u takvim situacijama, takođe, jedan obučeni psihoterapeut bi trebalo da zna da kontroliše svoje emocije (makar u profesionalnim situacijama, a ovo je takva situacija). A zašto bi trebao to da zna? Pa da bi mogao uspešno da sprovodi psihoterapiju. Naiskrenije se nadam (mada sumnjam) da nije takva u svojoj ordinaciji. Ovakav, kako ti kažeš "čovek ili žena sa manama" je ok za druženje (ukoliko to želiš), ali na taj način ne bi postigao ništa u svojoj terapiji. Bez namere da nekog omalovažavam, ipak moram da konstatujem da je ovo u profesionalnom smislu čist amaterizam, a žalosno je da taj amaterizam dolazi od jednog lekara iza koga stoji diploma i specijalizacija i koji treba da pomaže ljudima sa mentalnim problemima.

Slijedi moj post koji WW obrisala sa teme STRES ...

I ja sam, kao shaddow, poslao nkoliko postova, striktno vezanih za temu, medjutim moderator hladnokrvno brise sve sto se ne slaze sa njenim poimanjem stvari ili kao da je tema na forumu njeno privatno vlasnistvo.
Na forumu stvarno ima ozbiljnih ljudi, od struke, kao sto ima (manje-vise svi) i onih kojima je stvarno potrebna pomoc strucnjaka tj. psihijatra. Na kraju sam shvatio da, od svih ljudi na ovom forumu, najvise pomoc psihijatra treba sam postavljac teme, nemilosrdni WithdrawnWater. (Ima,kako se cini, i drugih nik-ova).
Zbog toga sam istovremeno sve ovo poslao i pp na mnoge adrese. (Trazim oprostaj ako bude shvaceno kao narusavanje privatnosti).

Za WithdrawnWater/postavljac teme/nemilosrdni moderator/:

Ususkana visokim samozadovoljstvom iskljucivog posjednika znanja (“Ko na brdu ak’ i malo stoji…”), samouvjerenoscu nevinog jagnjeta (“Kako ja mogu da ti mutim vodu…”) stojis gordo gore, dajuci sebi neprikosnoveno pravo (moc) da dijelis profesionalno strucne(???) savjete bespomocnim ljudima, nemilosrdno ignorises (banovanjem) sve sto te volja (i sto je najdirektnije na temi) ne shvatajuci: da li stvarno stojis na brdu ili negdje drugo, da li si stvarno nevino jagnje ili mozda vuk (ili nesto trece) i da li je voda koju pijes stvarno cista ili mozda malo ili sasvim prljava.
WithdrawnWater:
Ne mislim da je vera, pa ni ispovest glupa, nego da ti to glupo poredis sta je bolje a sta gore i zasto: psihoterapija i ispovest ne mogu se porediti zaista; a posebno reci da psihoterapija podstice ljudsku sujetu vise je nego besmislica. Inace protiv same (vero) ispovesti zaista nemam nista protiv, na kraju krajeva - ja sam vernik.
Drzis li se za rijec?
Kako se zove ono sto radi pacijent kod psihoterapeuta ako ne ispovijedanje?
Zasto pacijent poslije ovoga (ispovijedanja) odmah osjeca (u dusi) olaksanje?
Da li ce pacijent (vjernik) osjetiti ovo olaksanje ako se ipovijedi duhovniku?
Zasto (cesto) neke slike zakopane duboko u podsvijesti pacijenta uzrokuju psihicke (mozda i druge) poremecaje i (uvijek) dolazi do izlecenja kada se odatle izbace (same ili uz neciju pomoc)?
Ovo je sve u najstrozijem okviru teme pa te molim:
Tako ti profesionalne etike nemoj ovo gore brisati sa foruma (ako nijesi sujetna) a ovo
dolje malo iskace iz teme, pa kako ti se svidi. Vazi?
Boze, pomozi da WithdrawnWater ne bude ovako nemilosrdna. Prosvijetli njen um
da dosledno primjenjuje Hipokratovu zakletvu, da daje strucne savjete bolesnima (ako joj
traze) i upucuje ih na izlecenje i nornalan zivot a ne na blud, kriminal, samoubistva, ubistva…
 
i meni je izbrisala kad sam govorio o nasim bolnicama i medicini uopste...ono za operaciju bajpasa ....kad sam iznio neke cinjenice...
 
Za prvo pitanje koje sam postavio ovde na temi neutopsihijatrija dobio sam 'oklagijom' po glavi. Posle mi je dodeljen lep karakter - 'nocna mora'. I na kraju sam se morao pomiriti s 'cinjenicom' da ja 'nista neznam' iako nisam dosao reklamirati svoje znanje vec pitati za ponesto. Naravno nije to sve...
OK. Moramo je razumeti, ona ipak zeli pomoci. Sad sto su to neefikasni ili cak stetni nacini, ko ce to objasniti nekom ko od tebe 'mnogo mnogo vise' zna na tom polju.
No nadam se da cemo vremenom da 'odrastemo' , i napravicemo lepu i zanimljivu atmosferu na ovom forumu zdravlja.
 
Mihal: kao trska na vetru - kud vetar zanjise i ti se savijas, zar ne? Mozemo te glasati za Premijera, uklopio bi se. Od stava da te je moja intervencija iako neprijatna naterala da se ipak dobro zamislis, do grupne hajke; lako je biti u masi, manje se vidis, nemas svoj obris, ni svoje JA, grupa je mocna, grupa je cudo....Shvatam ja to. Zalosno. Umesto da se bavis besmislenim napadom na mene, bolje bi bilo da se bavis svojim zivotom; da se ili lecis ili da prestanes da se trujes bespotrebnim i nesvrsishodnim uzimanjem potentnih i nimalo naivnih lekova. Od toga bi svakako imao vise koristi, nego sto si se savio u ristobovu senku; kao da je sramota svoju sopstvenu imati.

(Citat: "....Mihal: Ja nisam klonut no 'grubo drmusanje' me je ipak podstaklo na neka pitanja i razmisljanja.")
 
Shaddow: i tebe su nasli da iscitiraju....Eto, znala sam da ce se naci svrha i tim postovima; a iz nekog cudnog razloga nisam ih brisala?? Valjda sam smatrala da tvoje pravo na licno misljenje o meni ima prioritet nad lupetanjem gluposti i pozivanjem na biblijske citate; pa sam prvo ostavila a drugo obrisala. Strasan greh; sigurno cu goreti u paklu zbog toga...!
 
I jos u dodatku, svima:

Nije da je uospte previse i bitno da ovo dodam, obzirom da iako je radn naslov teme Ispovesti, ustvari njen pun naslov ocito glasi "Pljuvanje po WW", ali pravde i istine radi:

Ristob: kao neko koga cesto banuju mislim da bi trebalo da se pokrijes usima i cutis a ne da se javno blamiras (citat: Ristob Aci: ".... Ako si me citao na nekim forumima (mada me uglavnom banuju)...." )

- tvoje postove sa stresa nisam brisala ja nego dr (iako sa razlogom, tek istine radi da se zna)
- tvoj post koji si gore citirao da je brisan sa STRESa, nikad nije ni postavljen bio na stresu nego na temi PSIHIJATRIJA, a da bolje bude, TAKODJE ga nisam obrisala ja (nego drugi mod, i takodje sa dobrim razlogom).
- postovi sa Psihijatrije koje sam obrisala ja su odraz fundamentalne gluposti NEZNANJA i slede u prilogu:



1. «...Ljekari (psiholozi, psihijatri) mogu da rijese problem i pomognu izlecenju. Medjutim, oni samo naucno analiziraju probleme tj. onako kako trenutno nauka na njih gleda, dok potpuno iskljucuju bilo kakav uticaj Boga na civjekov zivot. Ja tvrdim da se slike iz covjekovog mozga tj. njegova razmisljanja, direktno pretvaraju u realnost, u stvarni covjekov zivot. (Ako su slike lijepe i zivot je lijep, ako su ruzne i zivot je ruzan). Ko te imaginarne slike iz covjekovog mozga pretvara u njegovu realnost? Ja ne vidim da bi za to iko bio sposoban osim Boga.

Zato smatram da je ispovijedanje kod duhovnika (u crkvi) takodje od velikog znacaja. Duhovnik ce vam reci da su vam neke slike u mozgu ruzne, a vi ste mislili da su lijepe i da ih trebate izbaciti, odnosno zamijeniti lijepim. (To vam psiholog ili psihijatar nece reci).

Tvoje probleme sa ucenjem ne treba podcjenjivati jer su prisutni kod mnogih.
Kod tebe je mozak bukvalno prebukiran ruznim slikama (ruznim mislima). Ti mozda i ne znas za njih ali one su prisutne. Pazi, sve lose u zivotu sto si radio, sve ruzno i zlo sto si mislio i mozda jos uvijek mislis ostavlja po jednu ruznu sliku. Sada ti jednostavno u mozgu nema mjesta da dodje bilo kakva nova slika, a ucenje upravo hoce da generise nove slike. Ispovijedi (kod duhovnika) svu prljavstinu iz svog zivota i problem ce ubrzo biti rijesen.»

(Sta reci???)

2. «Sta radi pacijent kod psihijatra ako to nije ispovijedanje?
Zasto poslije toga (ispovijedanja) pacijent odmah osjeca (u dusi) olaksanje?
Da li ce to olaksanje pacijent osjetiti ako se ispovijedi duhovniku (kazes da si vjernik)?
Zasto (cesto) neka slika zakopana duboko u podsvijesti pacijenta uzrokuje njegovu bolest (poremecenost) i zasto (uvijek) kad se ta slika izbaci odatle pacijent ozdravi? (Ispravi me ako nije tako).

P.S. Necu se naljutiti ni ako me banujes

I opet - sta reci? Ne, nije tako. Ali te nisam banovala, smatrala sam da je dovoljno da prekinem niz lupetanja koje si izrekao, i to jos na temi pod radnim nazivom PSIHIJATRIJA!

Dakle, ne samo da lupas gluposti, vec me i prozivas za stvari koje nisam uradila, i na mestima gde ih svakako nisam uradila. Mozda da razmotris svoj problem. Prihvatam javna izvinjenja.
 
WithdrawnWater:
Valjda sam smatrala da tvoje pravo na licno misljenje o meni ima prioritet nad lupetanjem gluposti i pozivanjem na biblijske citate; pa sam prvo ostavila a drugo obrisala. Strasan greh; sigurno cu goreti u paklu zbog toga...!
U Bibliji nema gluposti. Prouci dobro Bibliju pa, ako nadjes i jednu glupost, iscitiraj nam je ovdje. Sve sto je kazano u Bibliji kazano je isljucivo za dobro svakog covjeka.Caka je u tome sto se Biblija ne moze razumjeti samim citanjem. Tek njenom primjenom u realnom zivotu razvijas razumijevanje Biblije. Bilija se ne tumaci bukvalno. Bog je napravio Evu od Adamovog rebra. Da li ti kloniranje govori da je to moguce? (Evo upravo citam da su ozivjeli i potpuno mrtve celije!).
Na kraju, savremeni svetogorski monasi Pajsije, Tihon, Atanasije i mnogi drugi su jako dobri psihijatri (i vise od toga). O njima mozes suditi jedino ako procitas njihova djela (sto ti preporucujem) jer ces, sigurno, nesto nauciti od njih.
 
U toj recenici, 'lupetanje gluposti' i 'biblijski citati' nisu u korelaciji: ti lupetas gluposti, a biblijske citate ne razumes i zloupotrebljavas za svoja lupetanja. Sto je puka cajber veroispovest; jadno i tuzno.
 
WithdrawnWater:
I
Ristob: kao neko koga cesto banuju mislim da bi trebalo da se pokrijes usima i cutis a ne da se javno blamiras (citat: Ristob Aci: ".... Ako si me citao na nekim forumima (mada me uglavnom banuju)...." )
- tvoje postove sa stresa nisam brisala ja nego dr (iako sa razlogom, tek istine radi da se zna)
- tvoj post koji si gore citirao da je brisan sa STRESa, nikad nije ni postavljen bio na stresu nego na temi PSIHIJATRIJA, a da bolje bude, TAKODJE ga nisam obrisala ja (nego drugi mod, i takodje sa dobrim razlogom).
- postovi sa Psihijatrije koje sam obrisala ja su odraz fundamentalne gluposti NEZNANJA i slede u prilogu:
I opet - sta reci? Ne, nije tako. Ali te nisam banovala, smatrala sam da je dovoljno da prekinem niz lupetanja koje si izrekao, i to jos na temi pod radnim nazivom PSIHIJATRIJA!
Dakle, ne samo da lupas gluposti, vec me i prozivas za stvari koje nisam uradila, i na mestima gde ih svakako nisam uradila. Mozda da razmotris svoj problem. Prihvatam javna izvinjenja.
Moje javno izvinjenje: Oprosti mi ako sam te icim uvrijedio.
Ti meni stalno spocitavas gluposti, a gdje su ti konkretna obrazlozenja?
Slijedi nastavak
 
Bas me nervira pljuvacina generalno po ljudima, na ovaj forum sam i dosla jer sam nasla najbolja objasnjenja koja su me zanimala po pitanju zdravlja i samo zbog toga sam i clan ovog foruma, ali smatram da ova tema nije za ovaj podforum nego pripada negde pricaonici, svastari ili tako nesto. Veliki pozdrav za WW i imas moju podrsku samo anstavi sa dobrim radom na ovom forumu. Pozzzzzzz
 
luckystar74:
Bas me nervira pljuvacina generalno po ljudima, na ovaj forum sam i dosla jer sam nasla najbolja objasnjenja koja su me zanimala po pitanju zdravlja i samo zbog toga sam i clan ovog foruma, ali smatram da ova tema nije za ovaj podforum nego pripada negde pricaonici, svastari ili tako nesto. Veliki pozdrav za WW i imas moju podrsku samo anstavi sa dobrim radom na ovom forumu. Pozzzzzzz


xexe e jesi objektivna ko shpanska publika:))))))))))))))))))))))))
 
ne, ww, nije trebalo da tema bude pljuvanje po ww (!), ali je trebalo da bude tema za drugačije mišljenje, jedna avlija u kojoj se može sve.
To što je otišla u ovom smeru, ybg, to je krstarica, opušten forum gde svako ima tuk na luk.
btw. Šta fali sjaber-veroispovestima? Kod mene šljaka, ja se osećam bolje od toga, ozbiljna sam :idea:
Znaš i sama da je NEKI ventil bolji od NIKAKVOG.
 
Pa razlika je u tome sto je sajber ispovest nesto sasvim drugo od sajber VEROispovesti. A nacin na koji je tema prvo otvorena, a nakon otvaranja uvodno opisana vrlo je jasno vodila bas u ovom smeru, sa namerom ili bez nje.
 
Ristob:

Ja tebi ne spocitavam da si glup, dakle ne ocenjujem tvoju licnost vec tvoje javno iznosenje odnosno pisanje. Pa dakle, posto me jako mrzi da objasnjavam bas sve (sto je pametnom coveku dovoljno, glupom se ne moze objasniti, a kako ja mislim da si ti pametan covek koji prica gluposti, ne moram bas sve objasnjavati jer mislim da je mnogo toga tebi i samom jasno), hajde da se bar poneke stvari dotaknem:

1. Citat: "Ja tvrdim da se slike iz covekovog mozga ....direktno pretvaraju u realnost.....ja ne vidim da bi iako bio sposoban za to sem Boga..."

Objasnjenje: ne znam da li je potrebno objasnjenje, sasvim nesuvislo i dovoljno razumljivo je samo po sebi da je ovo glupost: slike iz covekovog mozga NE PRETVARAJU se u realnost, niti u realan covekov zivot. verovati u ovo ozbiljno znaci biti ozbiljno psihicki bolestan odnosno sumanut. 'Tvrditi' nesto ovako je u najmanju ruku smesno, da ne pricam o prepotentnosti takvog iskaza, nekriticnosti kao i nedostatku uvida u funkcionisanje i intelektualnog i fizioloskog ali i duhovnog aspekta samog coveka.. Pricati o autosugestiji kao metodu afirmacije pozitivnog misljenja je jedna stvar, izjaviti nesto ovakvo - pa jos na temi koja se zove PSIHIJATRIJA (??) je sasvim druga stvar. Sta bi to u prevodu znacilo (kada bi bilo moguce)? To bi znacilo da ja stvorim sliku u svojoj glavi kako sija sunce. I cvrsto se drzim te slike - i gle cuda, ono izadje sunce iako je napolju pljusak! To bi isto tako znacilo da stvorim sliku u glavi kako drzim divan cvet u ruci. I gle cuda, kad pogledam - cvet se materijalizovao u mojoj ruci! To bi takodje znacilo da mislim lepe misli, srecne misli, kako je sve bozanstveno i mirno i leprsavo i fenomenalno, i ono stvarnop tako bude, cak iako sam u najdubljoj klinickoj depresiji - misteriozno kroz Bozju volju izlecio sam se - misleci lepe misli?! Znas, samo je jedan u istoriji covecanstva vodu i vino pretvarao....Ideja da svojim mislima mozes da kontrolises svet oko sebe jednako je sumanuta kolko i opasna.

2. Citat: " Kod tebe je mozak bukvalno prebukiran ruznim slikama (ruznim mislima). Ti mozda i ne znas za njih ali one su prisutne. Pazi, sve lose u zivotu sto si radio, sve ruzno i zlo sto si mislio i mozda jos uvijek mislis ostavlja po jednu ruznu sliku. Sada ti jednostavno u mozgu nema mjesta da dodje bilo kakva nova slika, a ucenje upravo hoce da generise nove slike. Ispovijedi (kod duhovnika) svu prljavstinu iz svog zivota i problem ce ubrzo biti rijesen.»"

Sta reci? Pojasnjenje: Sajber veroispovest ili sajber psihoterapija, sve jedno; naso si resenje celog njegovog zivota u 4 recenice, zar ne? Sve je kod tebe tako lako - ispovedi se, razresi se svojih greha, izmoli tri oce nas i sve ti je oprosteno..... Prvo, onaj ko je verujuc ne ispoveda se duhovniku; ispoveda se Bogu. Ne treba njemu (Aci) da se ispovedi duhovniku, on ako hoce nekome da se ispovedi neka se ispoveda samom sebi: jer Bog je u njemu. A ako nije, onda ga nigde nece pronaci, i dzabe mu duhovnik i ispovesti. Ovo je pak fundamentalno nedostatak razumevanja vere, a sto se tice saveta datog jednom vec rastrzanom i psihicki labilnom momku, zaista neverovatna glupost kojoj ne treba dodatan komentar.

Takodje recenica: "Sada ti jednostavno u mozgu nema mjesta da dodje bilo kakva nova slika, a ucenje upravo hoce da generise nove slike" je potpuna glupost i osnovno nepoznavanje kako mogucnosti mozga kao organa pamcenja, tako i mogucnosti mozga sto se tice ucenja i nacina kako mozak, odnosno covek, uci. Ne postoji toliki broj slika, ni ruznih ni lepih, na svetu niti u nasem zivotnom veku koji bi bio dovoljan da prebukira nas mozak. Uporedio si mozak sa primitivnom spravom kakva je racunar - koji ne da mu nije ni blizu, nego nema racunara niti ce ikad biti izmisljen takav koji ce moci i za milioniti deo da se meri sa savrsenstvom ljudskog mozga.A o toj savrsenoj ljudskoj 'masini' ti ne znas - ama bas nista. Ocigledno. Inace nikad ne bi dozvolio sebi da napises takvu glupost.

3. Citat: "Sta radi pacijent kod psihijatra ako to nije ispovijedanje?
Zasto poslije toga (ispovijedanja) pacijent odmah osjeca (u dusi) olaksanje?
Da li ce to olaksanje pacijent osjetiti ako se ispovijedi duhovniku (kazes da si vjernik)?
Zasto (cesto) neka slika zakopana duboko u podsvijesti pacijenta uzrokuje njegovu bolest (poremecenost) i zasto (uvijek) kad se ta slika izbaci odatle pacijent ozdravi? (Ispravi me ako nije tako)."

Pojasnjenje: klijenti (ili pacijenti, ako tako zelis) se NE ISPOVEDAJU terapeutu; takodje fundamentalna glupost koja jasno govori u prilog tome da pojma nemas o tome ni sta je psihijatrija ni sta je psihoterapija: ona je PARTNERSKI odnos, u kome ucestvuju OBA sagovornika, u pokusaju da strucnii i edukovani od njih dvojice (u psihoterapijskom smilsu, naravno) pomogne onom drugome da zajedno traze ODGOVORE na njegov problem, da zajedno OTKRIVAJU put ka njegovom istinskom bicu, da zajedno TRAZE njegovu autenticnost.... Cilj psihoterapije NIJE da se klijent ISPOVEDA terapeutu, sta vise, terapeut NIKADA ne bi trebalo da se dovede u poziciju da mu se klijent ISPOVEDA, bas zato sto terapeut nije pop. Ispovedaju se gresi. Za njih se dobija oprost od duhovnika (i od Crkve). Ako se uzme ona stara "Crkva na Zemlji, na nebu - Bog" pretpostavljam da je to u redu. Olaksanje osecaju samo oni koji zaista nemaju dodira sa tim sta zanci nositi Boga u sebi: nije cilj ispovesti da osetis olaksanje; cilj ispovesti je POKAJANJE i UNIZIVANJE svog EGA pred Bogom. A taj ko oseti olaksanje sto je se ispovedio da je ne znam ti ni ja koju sve prljavstinu uradio - taj nista nije razumeo: e to, davanje oprosta od grehova tek tako, ispovedis se i ajd zdravo, puj pike ne vazi, laknulo mi i teram dalje.....i katolicka crkva koja tu moc oprosta investira u svoje oce.....i ovo prljanje srpske crkve poslednjih 20 godina....i ovo sto ti radis - da te Bog sacuva. sve glupost do gluposti, i sto bi Betty rekla jeres zivi.

Daljem nikakve SLIKE (o kojima ti stalno pricas, opsednut nekakvim slikama) zakopane u podsvesti ne uzrokuju poremecenost, svakako si mislio na potisnute konflikte i secanja (pa neka se to podvede i pod slike), ali ono sto je u biti svega toga su NEOSECENE EMOCIJE. To vodi u poremecaje. A oslobadjanje nekakvih slika ne vodi ni u kakva ozdravljenja; a posebno, nece biti da olaksanje nakon 'ispovesti' odnosno terapije u drugom slucaju UVEK (?!?!?!) vodi u ozdravljenje. Kao sto ti rece - 'Ispravi me ako gresim!" - gresis, i evo ispravljam te. Ali toliko si glupih stvari reko da je ispravljati te bilo potpuno uzaludan posao, jer bi valjalo ispravljati recenicu po recenicu, pa je lakse bilo gomilu netacnosti i nesitina i nerazumevanja prosto izbrisati kako na temi koja se zove PSIHIJATRIJA ne bi pretstvaljale sasvim NEPRIKLADAN sadzaj. Postaviti ovakvo 'misljenje' ili teoriju, ili filosofiju zivota, negde na nekoj filosofiji, religiji, ili slicnom podforumu (Svastara, tema 'Kako ja zamisljam ljudsku psihu i zivot") mozda bi i bilo ok. Postaviti ovakav niz svega i svacega na jednoj puko naucnoj temi koja se bavi ljudskom psihom, a povrh svega toga TVRDITI da je ono sto govoris neosporna cinjenica, je zaista ravno ili bezobrazluku, ili ludilu, ili potpunoj gluposti i nekriticnosti. Od ove tri opcije odlucila sma se da mora biti da je u pitanju trece, jer te nisam dozivela ni kao bezobraznog niti kao ludog. Eto toliko. Za sad.
 
luckystar74:
Bas me nervira pljuvacina generalno po ljudima, na ovaj forum sam i dosla jer sam nasla najbolja objasnjenja koja su me zanimala po pitanju zdravlja i samo zbog toga sam i clan ovog foruma, ali smatram da ova tema nije za ovaj podforum nego pripada negde pricaonici, svastari ili tako nesto. Veliki pozdrav za WW i imas moju podrsku samo anstavi sa dobrim radom na ovom forumu. Pozzzzzzz

Lucky - pozdrav i tebi, hvala na podrsci! (Sto bi reko chika_doktor...zovite me - Kasandra!:):) )
 
Betty:
ne, ww, nije trebalo da tema bude pljuvanje po ww (!), ali je trebalo da bude tema za drugačije mišljenje, jedna avlija u kojoj se može sve.
To što je otišla u ovom smeru, ybg, to je krstarica, opušten forum gde svako ima tuk na luk.
btw. Šta fali sjaber-veroispovestima? Kod mene šljaka, ja se osećam bolje od toga, ozbiljna sam :idea:
Znaš i sama da je NEKI ventil bolji od NIKAKVOG.

Lazesh, Betty... Zubi su ti krvavi :-* :razz: :-D
A da je bolji neki nego nikakav i to stoji. :-)
 
Ali te nisam banovala, smatrala sam da je dovoljno da prekinem niz lupetanja koje si izrekao, i to jos na

PovuciVodokotlić ne može da banuje, što lažete?
Osim toga, ja sam imao temu Baush & Lomb for Silent Lamb na ovom podforumu, koja je propraćena sa interesovanjem, i niko mi nije lockovao temu..
Krivo sedi, al' pravo govori, kaže naš narod...ko laže, dabogda mu poispadali svi zubi, otsao samo jedan ali i on da ga boli ( jevrejska kletva prim. aut.)


BabaC, dira li te ko? :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top